PDA

Покажи пълната версия : Ястия на сач



rrenny
29.05.2009, 10:04
Здравейте! Позволявам си да пусна тази тема, след като разгледах раздела и прочетох интересни неща. Нека да разменим идеи, рецепти за този домакински съд. Използването и съхранението му.:cookies:

Triana`
16.07.2009, 17:30
Заповядай :flowerlove:


Пилешки сач

Необходими продукти
500 гр. пилешко филе
300 гр. пушени гърди
200 гр. кашкавал
3 чушки
3 гл. лук
3 моркова
1-2 домата
Сол
Олио

Начин на приготвяне


Сача се загрява предварително на котлон или жарава. Слага се мазнина и се прибавя пилешкото месо нарязано на кубчета.
Чушките се нарязват на колелца. Морковите се почистват добре и се нарязват по дължината. Лука се обелват и нарязва на филийки, а доматите - на полумесеци.
Когато месото се запържи леко от двете страни, се слага сол и едно по едно се добавят останалите продукти.
Готви се до пълно омекване на продуктите. Прибавят се пушените гърди нарязани на ленти.
Сервира се веднага, докато е още горещо и се настъргва кашкавал.


Време за приготвяне
1 час

rebostobg
16.07.2009, 20:03
банички на сач
http://www.receptite.com/recepta.php?r=3101

blue_bouble
16.07.2009, 22:11
Имам сач от няколко години, но съм готвила само веднъж на него.Пиле с броколи и сметана.Стана божествено ястие.Сервирах целия сач на масата, не съм местила ястието в чинии.
Но....., сача и днес продължава да ухае на гадно.Мих го с всякакви препарати, но уви.

Като го купихме ми казаха да му сипя олио догоре и да го оставя на котлона да прегори.Направих го, но сега си седи на терасата, вътре миризмата е много гадна.

ya-ya
17.07.2009, 13:58
Когато купувах моя изрично ме предупредиха да не го мия.
Ама аз не слушам :D и си го измих порядъчно с доста водичка:D:D
Докато не видях ,че започва да се рони ръбът на дъното.
От тогава само го избърсвам добре с дом.хартия.При следващо ползване го оставям да обгори с малко мазнина.Няма миризма.
Иначе аз също приготвям на него пилешко месце в различни комбинации-с гъби,зеленчуци,кашкавал, с разл.колбаси.

маги
17.07.2009, 14:35
Мисля си дали сача не може да се замени с тиган Цептер. Ще опитам!

moni2111
17.07.2009, 23:58
Имам сач от няколко години, но съм готвила само веднъж на него.Пиле с броколи и сметана.Стана божествено ястие.Сервирах целия сач на масата, не съм местила ястието в чинии.
Но....., сача и днес продължава да ухае на гадно.Мих го с всякакви препарати, но уви.

Като го купихме ми казаха да му сипя олио догоре и да го оставя на котлона да прегори.Направих го, но сега си седи на терасата, вътре миризмата е много гадна.
Направи в него друго ядене. Клин-клин избива. Но си е вкусно!:D