PDA

Покажи пълната версия : За фирма Шехерезада



Val4e
29.05.2009, 10:05
Искам да питам някой купувал ли е от тук- http://www.sheherezada.com/ и какви са му впечатленията? И какви са дологоре цените на гоблените?

abi1004
29.05.2009, 10:26
Val4e, за тази фирма мога да кажа че се намира на Христо Ботев във София и когато ходих последния път да си купувам от там панама ми казаха че от там зареждали много фирми с конци венус на едро дори и дори Солария,похвалиха ми се със всички гоблени които имат и за мое най-голяма изненада видях всичките наши форумни гоблени в комплектовки с различни видове конци. Даже като видяха схемата на "чаевницата" която комплектовах ме помолиха да им я пратя на майла за да си попълнят колекцията.Гоблените не са всички оригинални ами са някакви техни разработки ,но немога да кажа дали се доближават съвсем точно до оригиналите.

solaria
31.05.2009, 09:50
Поредната дезинформация... Ние сме вносител на конци Венус, за какво ни е да ги купуваме от Шехерезада? От тях купуваме само DMC понякога, когато някои цветове са изчерпани при основния му вносител.

Juli71
02.06.2009, 19:14
В адреса даден от Валчето намерих една щампичка,която особено много харесвам и отдавна съм поръчала в един магазин, но не ми ядоставят.Днес се обадих на посочените телефони на Шехерезада и ми обещаха, че в други ден ще е при мен.Дали ще си изпълнят обещанието не знам,като има резултат ще ви пиша.

vania.kaimska
02.06.2009, 22:09
Ще го изпълнят.В Пещера пристигат за 2-3 дни.Сестра ми е техен почитател и редовно си поръчва.Винаги са били коректни.

Val4e
02.06.2009, 22:45
Ще го изпълнят.В Пещера пристигат за 2-3 дни.Сестра ми е техен почитател и редовно си поръчва.Винаги са били коректни.

А можеш ли да кажеш какви са цените, примерно за някой гоблен, който сестра ти си е купила ако не е тайна:D

Juli71
04.06.2009, 18:36
Изпълниха поръчката.От 2 месеца си бях поръчала гоблен в един магазин тук и все ми казват ,че е поръчан на вноситаля и го чакаме, но от шехерезада го получих за 2 дена на обявената в страницата им цена плюс куриерската услуга.А онези в магазина ги ядосах и си взех капарото.Това то конкуренция.:D

solaria
05.06.2009, 01:44
Juli71, гоблен на коя фирма сте си поръчали от "Шехерезада", ако не е тайна?

cumalisa
05.06.2009, 15:40
във сайта видях че продават и списания във магазина на Хр.Ботев има ли списания или само чрез поръчка в сайта

Пухче
05.06.2009, 17:17
какво означава "на едро"

rostso
05.06.2009, 17:30
Здравейте!

Заинтересува ме един въпрос......

Видях в сайта им, че има каталози на Goblenset и Рогоблен. Дали в магазина може да се поръчат гоблени на тези фирми?

Ducky
05.06.2009, 17:55
Роси, не се лъжи с тази фирма - гоблените са комплектовани от тях със схеми от нет-а. Не знам колко е качествен подбора на конците, но не мисля, че си струва, като схеми има почти всеки от нас на всички показани в сайта им гоблени.

rostso
05.06.2009, 17:57
Ох... Отчая ме.... Видях много красиви неща в каталогите, а не съм ги виждала в net-a....:(


Роси, не се лъжи с тази фирма - гоблените са комплектовани от тях със схеми от нет-а. Не знам колко е качествен подбора на конците, но не мисля, че си струва, като схеми има почти всеки от нас на всички показани в сайта им гоблени.

vania.kaimska
05.06.2009, 22:12
какво означава "на едро"
Ами значи,че ако зареждаш магазин и купиш повече от 10 бр,ти хващат цена на едро

petiapet
30.06.2009, 23:44
Здравейте момичета,

Чак сега случайно попаднах на тази тема и реших и аз да си изкажа мнението. :D Според мен не си заслужава да си купувате гоблени от тази фирма. Аз парвоначално като разгледах web страницата им, се зарадвах и заинтигувах колко много гоблени имат, но явно доста сменят или си съчиняват схемите сами, защото дори и картинките като увеличиш, гоблените изглеждат ужасно. Кажете ми как е възможно например "Полегналата Магдалена" която аз съм шила и е Билеров гоблен с 37 цвята, при тях е само с 18 цвята??? Чудя се къде ли са изчезнали останалите 19 цвята??? :confused:

doria
03.02.2010, 11:28
Миналия ден си поръчах от каталога им два гоблена .....и какво беше учудването ми когато отидох да ги взема - цените са двойно по-високи от обявените в сайта им. Естественно им се обадих за да резбера защо е така, но вежливо ми обясниха, че са пропуснали да си обновят цените, а тези които съм гледала вече не са валидни. Не знам какво да направя - да ги платя или да ги откажа, все пак грешката е в тях

ebn
03.02.2010, 12:58
:(Моят съвет е да ги върнеш. Пропускът е на фирмата. А това говори колко са коректни.
Вярно ще се разделиш с нещо което си желала, но не си струва човек да прави със самия себе си само компромиси

rostso
03.02.2010, 13:01
doria,

ако много искаш тези гоблени и имаш финансова възможност - плати си ги и не го прави изобщо на въпрос..... Ако не - винаги може да кажеш, че новите цени не можеш да си ги позволиш и да не ги вземеш.

ivka_wizer
10.02.2010, 17:44
Здравейте, искам да попитам къде точно се намира магазина, защото аз не можах да се ориентирам, а и обикалях по Христо Ботев, в района на Пиротска, но не видях магазин Шехерезада. По замата Пиротска, по посока на Женския пазар имаше два магазина, но те не бяха този, за когото толкова говорите.
Единия беше От Игла до Конец и един фирмен магазин на DMC. Може ли някой да ме ориентира по-добре, защото искам да си закупя конци Rosace.

elli
10.02.2010, 17:49
Магазинът е на ул.Христо Ботев като тръгнеш от Пиротска към Сливница пада се от лявата страна, Малко след спирката на трамвая, гледай внимателно витрините, защото мисля че не пише името.

mina
10.02.2010, 19:04
Кажете къде точно на Христо Ботев е.Преди два-три месеца,по информация от нета търсих на № 93 и никъде по Христо Ботев не намерих Магазин.

elli
10.02.2010, 19:32
Мисля че добре съм обяснила в предния си пост :confused:
но ето и карта (не е съвсем точна до метър ,ама върши работа да се ориентирате)
и да се повторя, гледайте внимателно витрините, защото ако вървите по другия тротоар
трудно ще забележите че там има такъв магазин.
http://s006.radikal.ru/i213/1002/9e/def53b00aea2t.jpg (http://radikal.ru/F/s006.radikal.ru/i213/1002/9e/def53b00aea2.jpg.html)

п.п. на картата са отбелязани и другите гобленарски магазини в района

mina
10.02.2010, 19:59
Имашеедни кафяви витрини ,като че ли със спуснати щори,без какъвто и да е надпис.Два тръ пъти проверих.

elli
10.02.2010, 20:43
Сигурно е бил точно той, незнам по кое време си ходила, но
в събота и неделя магазина не работи, и през седмицата е до 18.00 часа
ако не се лъжа, малко като държавно учреждение са :D

ivka_wizer
10.02.2010, 23:42
Благодаря за обяснението. Ще се взема пак да се поразходя някой ден и дано да го намеря. А наистина работят като държавно учреждение. Щеше да е добре да работят и събота поне до обяд.

did_tag
11.02.2010, 08:04
Миналия ден си поръчах от каталога им два гоблена .....и какво беше учудването ми когато отидох да ги взема - цените са двойно по-високи от обявените в сайта им. Естественно им се обадих за да резбера защо е така, но вежливо ми обясниха, че са пропуснали да си обновят цените, а тези които съм гледала вече не са валидни. Не знам какво да направя - да ги платя или да ги откажа, все пак грешката е в тях

Аз никъде не виждам цени, освен на мулинетата, щампите и на каталозите. Изрових всичко и не видях цена на комплектовките им, къде не гледам и какво изпускам?????:uhhhh:

А по въпроса за пропуска им - грешката си е тяхна, аз не бих ги взела, отказвам ги от раз и то не заради разликата в цените, а заради принципа......... :kissyou:

doria
12.02.2010, 18:08
това е сайта от който съм поръчала:http://www.sheherezada.com/ и там в категория "Цветя" съм поръчала двата гоблена на Едра канава(11 Ct) чиято цена е написана с червен щрифт, прибавих още 50% за конците .......се оказа, че цените не са коригирани и така платих двойно повече - защото много ги исках тези гоблени :mad:.
След като им се обадих ми обясниха, че трябва да се гледат посочените цени в категория "Всичко", т.е. там са дайстващите цени. А можеш да видиш цените като задължиш "лапичката" по дълго време на искания гоблен и долу в дясно на снимката се изписва цената.

Пухче
12.02.2010, 18:53
това е още в началото-щампи

bop_bop_mara
13.02.2010, 02:40
Дами, имам намерение тези дни да потърся магазина, обаче тези сигнали за несъответстващи цени ме смущават. Някой има ли идея обявените на сайта цени за мулинета и панама дали са валидни? :confused:

megim
13.02.2010, 10:17
Мулинетата и панамите са на обявените в сайта цени, скоро пазарих от там. Не им правя реклама, но бяха много любезни, предната седмица бях там на място, а тази по телефона си направих поръчката.

doria
13.03.2010, 13:20
Не критикувайте фирмата, защото ще ви забранят достъпа на IP до техният сайт - пиша го от личен опит. Който се е оплакал или написал нещо критично за тях - бан на IP, като наказание за изказаното мнение. :clap:

Jully
13.03.2010, 14:01
Не критикувайте фирмата, защото ще ви забранят достъпа на IP до техният сайт - пиша го от личен опит. Който се е оплакал или написал нещо критично за тях - бан на IP, като наказание за изказаното мнение. :clap:

Нещо не разбирам. Аз като се оплаквам от някой магазин или фирма не пазаря повече от там. И това, че ще ми забранят достъпа до техен сайт ще е само в техен минус. А иначе аз нямам мнение относно тази фирма, защото не съм си купувала нищо от там. :kissyou:

Verche_98
13.03.2010, 14:08
Не критикувайте фирмата, защото ще ви забранят достъпа на IP до техният сайт - пиша го от личен опит. Който се е оплакал или написал нещо критично за тях - бан на IP, като наказание за изказаното мнение. :clap:

И аз нещо не разбирах как така ще ни забранят достъпа до техний сайт.

bop_bop_mara
13.03.2010, 15:34
Много ми пука на мен, че ще ми забранят IP-то от достъп до някой сайт :D Моето IP е динамично и се сменя със всяко reconect-ване :D Няма начин да баннеш човек завинаги, можеш да баннеш IP, потребител, email и всякакви такива неща, но човекът, който стои зад тях винаги има как да влезе отново (от друг компютър, с друго име или мейл).

Това е казано в общия смисъл, иначе по темата за фирмата все още нямам мнение, не съм ходила.

Verche_98
13.03.2010, 15:47
Ама и на мен не ми пука,че ще забранят достъпа до сайта,но ми е интересто как ще стане това.

desimitkov
13.03.2010, 19:37
Миналата седмица пазарувах от тях на място, панама и конци, бяха много любезни и ми обърнаха внимание при избора на конци. Доволна съм, пак бих пазарувала от тях, имат много цветове панама и са на добри цени.Не съм ползвала сайта, защото по нищо не личи да са Шехерезада, на магазина няма табела:confused:ориентирах се по картата по долу:idea:

Astrelaan
14.03.2010, 11:15
не разбрах как ти знаят ИП то, когато изказваш мнение не в техния сайт, а в този или който и да е друг форум .
Примерно тук ИП- то ми е известно само на администраторите и на модераторите, имащи право на това. За останалите потребители е скрито.

Вчера се сблъсках с тази фирма, не лично , разбира се и на живо. Търсех един комплект. Много рядък , на Ланарте. С гоогле ми излезе ,че го има там. То наистина се оказа, че имат много богат избор.
Обаче какво ми направи впечатление?
Няма информация за комплекта. На каква панама е, цвят, конци, размери. Нормалната информация, която навсякъде придружава един комплект, който се продава. Няма и никаква цена.

Значи, не отричам факта ,че са добри като магазин за материали. Казвате имат всякакви панами, конци. Ами чудесно тогава. Комплектоваш си сам с техни материали:)
Неоправдано е за хора, които имат достъп до всякакви схеми , каквито сме ние тук, да дават излишни пари за неоригинал.
Аз примерно шия само оригинали, но ако си харесам нещо, което не се намира като оригинал и имам схемата ще предпочета сама да си го комплектовам, следвайки стриктно информацията от дизайнера за това каква панама да ползвам, каунт, цвят . Правилно направен ключ и т.н.
Това е много важно, защото един неправилен каунт или грешно подбран цвят може да съсипе всеки гоблен.

doria
15.03.2010, 09:43
IP-то се вижда от модераторите на техния сайт и предполагам, т.е сигурна съм, че четат написаното и мненията за тяхната фирма и тук. Моето IP не е динамично! Аз не съм анонимна и използвам един ник и в двата сайта. Няма да пазарувам повече от тях, но преди време реших само да разгледам галерията им .... и.... тогава ми излязоха само текстовете без снимките. Помислих се, че е в процес на разработка /както бе отбелязано в левият ъгъл с чермени латински букви/. В събота на 13,03, отново реших да разгледам ..и отново същото. Тогава отидох на друг компютър в нашия офис :idea: ....но там всичко си беше ок - излизаше и тестовия и снимковия материал, тогава се върнах и се опитах от моя "комп" - но НЕ :confused:. Тогава ми просветна, че си направих заявката за двата гоблена :uhhhh: от този компютър и пак от същия написах за несъответствието в цените на комплектите им, и е то те са ме баннали.
Затова реших да предупредя всички които искат да напишат нещо различно от комплименти за тях, да знаят какви ще са последствията!
Сайтове за поръчки на гоблени има много, а най-добри са тези които предлагат оригиналите!

bop_bop_mara
15.03.2010, 10:52
doria, първо от тяхна страна би било повече от несериозно да баннат потребител на техния сайт, само защото потребител на друг сайт със същото име е изказал лошо мнение за тях. Второ май няма никаква логика бана да бъде за картинките, дори от "технологична" гледна точка e, ако не по-лесно, то с еднаква трудност да баннат целия достъп до сайта. Да не говорим, че сайтът им не е последното чудо на технологиите...
Казваш, че ползваш един ник и за 2та сайта, аз обаче не виждам къде в техния сайт има форма за регистрация или за вход. Форумът им е още в плановете за бъдещето, за контакти са дали мейл, скайп и телефони.
При мен картинките на сайта им също се зареждат доста бавно. Опита ли с друг браузър, особено ако ползваш IE е възможно да имаш проблеми (както казах сайта им не е добре написан)...

doria
15.03.2010, 12:25
"Казваш, че ползваш един ник и за 2та сайта, аз обаче не виждам къде в техния сайт има форма за регистрация или за вход." - да така е. При поръчката която направих им написай мейла си : doria@abv.bg, след като поличих пратката с двойно по-високите цени, веднага писах тук във форума пак под името doria

"При мен картинките на сайта им също се зареждат доста бавно. Опита ли с друг браузър, особено ако ползваш IE е възможно да имаш проблеми" - Всички в офиса работим еднакви програми и браузъри но с различни IP - не може на всички компютри да се отваря напълно, а на моя се вижда само това /в прикачения файл/.

doria
15.03.2010, 12:27
Мисля, че няма смисъм повече да им отделям от вниманието си!
Просто имайте едно "наум" с тази фирма :kissyou:

bop_bop_mara
15.03.2010, 21:22
doria, все още не намирам разумно обяснение на проблема ти, но вярвай ми бан по IP е най-неразумното такова. Много по-вероятно е например този, който отговаря за компютрите в офиса, да ти е спрял достъпа до тази част на сайта.
Първо, на работа не ми се вярва всеки компютър да има свое собствено публично IP, а по-скоро предполагам, че си имате вътрешна мрежа. Ти този мейл с поръчката го прати от работа, така ли? Опитай да отвориш това: http://www.sheherezada.com/ImgHudS/Flowers/023.jpg и кажи какво ти казва браузъра при неуспех.
Не коментирам дали фирмата е имала или не е имала коректно отношение към теб, но не може да обвиняваме просто така който и да е :)

мама Галка
03.05.2010, 14:22
Някой може ли изобщо да им влезе в сайта???:(....и не съм писала нищо за тях заклевам се :D

bop_bop_mara
03.05.2010, 14:23
Мне, няма го сайта, предполагам временно...

puxito
03.05.2010, 14:27
и при мен го няма може да е временно

desimitkov
03.05.2010, 15:07
Вчера влизах, че ми трябваше работно време и нямаше проблеми но ми направи впечатление че цените на конците са с 10 до 30 ст. по-ниски :confused:сигурно го обновяват, инъче сега идвам от магазина, чудни конци си купих и следобяд почвам новичкото занимание:D

svetlanadimitrova1978
03.05.2010, 15:42
и аз не мога да вляза в сайта. какво става

makrat
25.09.2010, 23:46
Някои от вас пишат за цени, обявени на сайта на Шехерезада. Аз не успях да ги открия:confused: Къде са? Моля, дайте линк!

slasch
02.11.2010, 12:09
За втори и последен път си купувам от Шехерезада бяла неразграфена панама /или каквото и да било друго/!:evil:
И двата пъти ми беше отрязано парче с неправилна форма!!!!:crazy:
Първо си купих половин метър и прибирайки се в къщи установих, че парчето от едната страна е точно 49.5 см, а от другата е с 2 см по-малко!!
Миналата седмица ми се наложи отново да си купя панама от тях, защото на други две места не открих и си взех този път 60 см.
След като се прибрах отново в къщи и разгърнах криво сгънатата панама, установих пак, че от едната страна панамата е 58см!:mad::mad:

СЛЕД ВСИЧКО ТОВА СИ НАПРАВИХ ИЗВОДА, ЧЕ МОЖЕ БИ АЗ СЪМ ПРОСТАТА, ЧЕ ВЪПРЕКИ ПЪРВАТА ИЗМАМА ОТ ТЯХНА СТРАНА АЗ ОТНОВО МИНАХ ПРЕЗ ТОЗИ МАГАЗИН ДОБРОВОЛНО ДА СИ ДАМ ПАРИТЕ ЗА СТОКА, КОЯТО НЕ СЪОТВЕТСТВА НА ПОИСКАНОТО И ПЛАТЕНО ОТ МЕН КОЛИЧЕСТВО.
ТОВА, ЧЕ Е БГ ПАНАМАТА И НЕ ТОЛКОВА СКЪПА КАТО ВНОСНАТА НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ НЕДОБРОСЪВЕСТНИТЕ "МАГАЗИНЕРИ" ТРЯБВА ДА НИ МАМЯТ!!!