PDA

Покажи пълната версия : Търся рецепта за вътрешността на тиквичките???



anna77
29.05.2009, 14:50
Мили момичета,

Моля ви, помагайте! :angel:

Пълних тиквички като лодчици, но ми остана доста от сместа /вътрешността на тиквичките, ориз и кайма/! Нямам идея на какво да я сготвя още! :confused:

Ако някой се сеща за нещо, пишете! :kissyou:

Анчето

rosita
29.05.2009, 15:01
Завий си няколко лозови сърмички, или пък зелеви. Става и с прясно зеле, като свариш отделените листа в подсолена вода с 1 с.л. оцет.

fantaziq
29.05.2009, 15:50
Можеш да си направиш млечна супа,като добавиш вътрешността на тиквичките ,картофче на кубчета,морковче,пресен копър,пресен лук ,сол на вкус и черен пипер,а накрая застройваш с прясно мляко и брашно.


Би могла да оползотвориш средата на тиквичките и като приготвиш тиквени кюфтенца.Сваряваш няколко картофа,когато са готови ги намачкваш с вилица,прибавяш им средата на тиквичките,сирене натрошено,едно яйце,черен пипер,копър или магданоз (по избор) ,една или две филийки хляб напоен в мляко или вода и после изцедени(за да не се разводни много сместта).После гребваш и пържиш в силно нагорещено олио.

И последна идейка.Съвсем леко бланшираш средата във врящя подсолена вода,после изцеждаш и приготвяш салата като добавиш сол,оцет,олио(зехтин)пресен лук нарязан на по-дълги ленти,маслинки обезкостени, нарязани и поръсваш с копър.

eli1958
29.05.2009, 16:12
Мили момичета,

Моля ви, помагайте! :angel:

Пълних тиквички като лодчици, но ми остана доста от сместа /вътрешността на тиквичките, ориз и кайма/! Нямам идея на какво да я сготвя още! :confused:

Ако някой се сеща за нещо, пишете! :kissyou:

Анчето
Какво му се чудиш толкова-нарежи малко морковче,малко чушчица и няколко картофчета и ето ти една мусака:D

anna77
03.06.2009, 15:16
Мале, момичета, както винаги сте жестоки с идеите си!!!

Първоначално я замразих, но задължително ще пробвам идеите ви!

Всички ми харесаха - мерси от сърце!