PDA

Покажи пълната версия : Техника на бродиране



nikolay86
03.06.2009, 21:43
Здравейте,
от доста време се чудя как става номера с бродирането на големите HEAD (имам предвид с многото конци дето са с много единични бодчета). Попаднах на нещо странно, поне за мен, и се питах как става номера. Ако може някой да ми обясни ще се радвам да го стори тук.

Krisdim
24.07.2009, 20:22
Здравей Николай
Съвсем случайно попаднах на темата ти, нова съм във форума. В момента работя точно по тази техника и за това се реших да пиша. Наподобqва малко тъкането.Работи се ред по ред независимо дали хоризонтално или по диагонал като мен и най добре лист по лист.Взимаш първия цвят и правиш колкото бода имаш последователно на реда и след това го "паркираш" на миастото където трябва да е следващия бод от този цвят. Например имаш на схемата 122311 - правиш един бод с цв.1 прескачаш три квадратчета и го паркираш там. Започваш цв.2 и по същия начин.Цв.1 ще го шиеш когато стигнеш до него. Ако нямаш повече от този цв. на реда го паркираш на реда където има.Това е в общи линии.
Изках да покажа и снимка но незнам как да я кача

veni_3000
24.07.2009, 22:09
По добре не опитвай ще се оматаеш много здраво повярвай особенно ако не си шил по този начин.

nikolay86
24.07.2009, 23:08
Абе аз се пробвах на един ама нещо не го схванах. Онзид не реших, че не е толкова сложно и се закьорих над един започнат гоблен на леля ми, ама се оплетох така яко, че се завързаха и конците и се оплетоха и знаците. :D :shy2: . Като се захвана сериозно сигурно няма да е така, но до тогава има още доста времче. Замислил съм си един HEAD - да видим обаче кога ще му дойде времето. Благодаря за подробното обяснение на Krisdim. Ще се постарая да го спазя следващия път. :clap:

Krisdim
25.07.2009, 00:24
Да в началото е доста объркващо и наистина малко досадно - вдявяш конеца правиш 1-2 бода броиш , пак вдяваш, но се свиква. По лесно е (и почти задълйително) да се използва рамка и стойка ако неможеш да си купиш - стара рамка от картина и един стол за стойка върши работа. Аз в момента шия това http://www.goldenkitestore.com/index.php?main_page=product_info&cPath=15_65&products_id=2574
само с 86 цвята е но на места в квадратче 10/10 има над 15 цв. Отначало се чудих кое е по-кошмарно схемата или техниката. Но традиционната техника за тази схема според мен неработи.

Krisdim
25.07.2009, 00:26
А какво е HEAD на нияколко пъти го срещнах

nikolay86
25.07.2009, 10:36
А какво е HEAD на нияколко пъти го срещнах

HEAD е съкращение от Heaven and Earth Designs (http://www.heavenandearthdesigns.com/). Това е фирма, специализирана в направата на схеми загоблени (в първия пост снимката е тяхна разработка), които стават като тъкани. Изключително красиви и много трудни. :idea: Можеш да посетиш страницата им в интернет и ще се шашнеш от различни модели!!! Има специална тема във форума (ако не си я срещнала още), която се намира в частта "Етапи по време на шиене". Прочети я и ще видиш колко много хора от форума са се захванали с техните сложнотии. Ето ти препратка (http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3391).

PS: поздрави за красотата, която си си избрала. Показвай във форума, че да я следим всички. :gipsy: