PDA

Покажи пълната версия : Въпрос за каталозите и конците...



biliana
30.01.2006, 16:44
Здравейте. Подариха ми доста конци, но са най-различни - български, ДМЦ, някакви славянски май... изобщо непознати за мен. Но как да ги използвам, като нямат номера. Та си мисля дали ще стане така: да си купя каталог - примерно на ДМЦ, защото са най-популярни, и да приравня всички конци към него. Дали ще стане? Хрумна ми, защото знам, че има таблици за конвертиране на една марка конци към друга... Как мислите?
Е, не бих шила с такива конци нещо детайлно разработено и с много нюанси, но за по-простите модели...

Diana Delibasheva
30.01.2006, 16:58
Имам същия проблем. Аз също съм се наканила да купувам каталог на ДМЦ. Наскоро стана въпрос за каталозите някъде из форума.Проблема е в това, че никога не могат да се приравнят на сто процента, защото са подобри, но не и еднакви. Даже от една и съща марка има понякога разлика между отделните пратки.

julliqna
30.01.2006, 19:37
Почити винаги са една идея по тъмни или посветли.Имала съм случай когато на каталога е едно ,а мулинето друго и започва голяма мъка.

biliana
02.02.2006, 10:04
О, така ли?
А иначе, ще личи ли, ако в един гоблен се ползват различни по марка конци? Чудя се струва ли си да дам 28 лева за каталог на ДМЦ...

veni_3000
02.02.2006, 10:21
Аз пък досега не съм видяла разлика от доста години шия с ДМЦ и Анхор и винаги цвета в каталога е съвпадал с търсения конец. :oops:

biliana
03.02.2006, 10:11
Извинете, че нарядко отговарям, но все влизам в този форум крадешком...Чудя се и дали остаряват конците, защото някои от подарените сигурно са на 10-15 години...

abi1004
03.02.2006, 10:46
И аз имах подобен проблем със стари "наследени"конци
предлагам да прпчетеш темата "стари конци олимпус".и ще намериш отговорите. http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=690
:D :)

s_la
20.04.2006, 13:40
Момичета, как мислите - ако си направя легенда по каталог на екран дали ще има голяма разлика? Някой правил ли е така ? :?

mylli
20.04.2006, 16:15
Определено ще има разлика. Колкото и добре да ти е настроен монитора........