PDA

Покажи пълната версия : Ламиниране на книгоразделител



pepina
08.06.2009, 16:41
Момичета в момента бродирам един книгоразделител ,и имам намерение след това да го ламинирам:idea:,защото след дълга употреба ще се захаби.
Някой ламинирал ли е нещо подобно?:confused:Дайте идеи :idea:
Нямам представа дали ще се получи.Споделете вашия опит:kissyou:

teen_f
08.06.2009, 16:49
Аз ходих да ми ламинират.Казаха,че няма да се получи и само ще си разваля бродерийката.Но можеш да пробваш да го "облечеш" в найлон или друго.Например облечка за учебник/тетрадка.Джобчето където се поставя корицата на учебника мисля,че ще пасне.След това краищата се покриват с плат, минават се с ютия и залепват едно за друго:)

iasi
08.06.2009, 17:01
Дъщеря ми все още шие един, но той е на така наречената пластмасова панама. И аз се чудя как ще го оформи накрая :confused: А ламинират ли някъде такива размери :confused:
На мен ми ламинираха в една банка :shhh: детелинките и станаха много хубави, но големината им е колкото картончетата които се издават в банките за № на сметките.

toni68
08.06.2009, 17:24
Преди повече от 20 години ,в час по трудово обучение правихме книгоразделител.Спомням си ,че тогава учителката даде идея как да ги "облечем" книгоразделителчетата. Вземи малко по-упорита пластмасова прозрачна папка има ги във всяка книжарница.Изрежи 2 правоъгълника с около 0.5 см. по-широки от всяка страна на книгоразделителя.Постави единия правоъгълник от лицевата страна,а другия от към гърба на книгоразделителя и ги съшии с конец по твой избор.Получава се страхотно.А аз се надявам да съм го обяснила разбираемо:kissyou:

Milena_911
08.06.2009, 17:42
Mоже да се ламинира без проблеми !
На мен също ми бяха казали ,че не може и реших да пробвам ,нали ми е дебела главата .
Единствения проблем възниква ,че когато е плат не залепва от първия път ,но аз пробвах още веднъж и стана .
Показвам снимка

pepina
08.06.2009, 22:19
Супер сте момичета!:idea:teen_f, iasi , toni68 , Millena_911Благодаря ви за бързия отговор!:)
Като го ноправя веднага ще го покажа :yes:

venipetgab
08.06.2009, 22:26
Аз бих те посъветвала от опаковата страна да го подлепиш със самозалепваща принтерна хартия. Така ще стане по-твърдо и няма да се изкриви при ламинирането, пък и няма да се вижда опаковата страна.:thumbup: и да покажеш!

djavka
09.06.2009, 00:44
Преди повече от 20 години ,в час по трудово обучение правихме книгоразделител.Спомням си ,че тогава учителката даде идея как да ги "облечем" книгоразделителчетата. Вземи малко по-упорита пластмасова прозрачна папка има ги във всяка книжарница.Изрежи 2 правоъгълника с около 0.5 см. по-широки от всяка страна на книгоразделителя.Постави единия правоъгълник от лицевата страна,а другия от към гърба на книгоразделителя и ги съшии с конец по твой избор.Получава се страхотно.А аз се надявам да съм го обяснила разбираемо:kissyou:

А пък ние преди повече от 20 години ги обличахме с лента за фотоапарат. Като се освети нова лента тя е прозрачна (ако не се лъжа беше само с лек синкав нюанс) и понеже си има "естествени" дупчици, сгъваш я на две, слагаш вътре разделителчето и шиеш с цветен конец през дупчиците. Ставаха много хубави. Т
они, благодаря ти, че ми напомни, бях забравила за този начин. :kissyou:

mareha
09.06.2009, 09:18
на мен ми бяха казали да ги намажа с лепило ц200 разредено с вода 1:1 .По този начин хем се втвърдявало хем после тънкия прозрачен филтър който се получава предпазвал.:confused:

pepina
10.06.2009, 14:25
Eто го и готовия книгоразделител:idea:.Получи се много добре:yes:Отидох да го ламинирам ,момчето което работи там се постара доста (в смисъл пусна книгоразделителя 2-3 пъти през ламинатора и стана много добре).

pepina
10.06.2009, 14:28
venipetgabизвини ме !Забрявих да ти благодаря за съвета да подлепя гобленчето на самозалепваща хартия за принтиране :kissyou:! Така и направих :idea:Благодаря на всички за съветите!
Чудесни сте :clap:
А моето синче вече има книгоразделител:idea:

iasi
11.06.2009, 11:08
Eто го и готовия книгоразделител:idea:.Получи се много добре:yes:Отидох да го ламинирам ,момчето което работи там се постара доста (в смисъл пусна книгоразделителя 2-3 пъти през ламинатора и стана много добре).

:yes: Наистина е станал много добре. Само не разбрах на каква панама го ши :confused:

pepina
11.06.2009, 11:39
iasi на Аида 14 го уших и се получи размер 19.4 / 5.5
идеален за книгоразделител :idea:

iasi
11.06.2009, 14:03
А тая самозалепваща хартия дали ще стане за пластмасовата панама :confused:

venipetgab
11.06.2009, 20:17
Веднага отговарям. Малко е тъничка, самозалепващата част е като обикновена принтерна хартия, но ако се залепят два пласта един върху друг може и да стане. По книжарниците се продава и самозалепващо фолио, което е плътно като мебелното и е в различни цветове. То със сигурност ще стане. Върху него се правят рекламните стикери, които се залепват добре върху всякакви повърхности.

rodich
12.06.2009, 15:45
........размер 19.4 / 5.5
идеален за книгоразделител :idea:

Браво! Много сполучлив е.
А знае ли някой как се финишира по показия начин с реснички?

marji
12.06.2009, 21:17
Отделяш последователно всяка от нишките на панамата по дължина и ширина до зеления кант. Самият бод не позволява по-нататък да се изнити.:greeneye:

rodich
12.06.2009, 22:26
Отделяш последователно всяка от нишките на панамата по дължина и ширина до зеления кант. Самият бод не позволява по-нататък да се изнити.:greeneye:

Мерси много за съвета! Ще се пробвам :baby:

pepina
12.06.2009, 22:43
Освен това и като се сложи самозалепващо фолио или лист от опаковата страна не позволява по-нататък да се разнищи :idea:

kaktos456
14.06.2009, 17:57
:kissyou:милички ,а аз получих подарък книгоразделител от лятната игра,който е прекрасен и тъкмо се чудех,как да го съхраня, ще пробвам да го ламинирам:confused:

pepina
15.06.2009, 18:53
:thumbup:Направи го ,и няма да съжаляваш!:idea:
оя син вече го подмята няколко дни и не се притеснявам ,че ще се изцапа:yes:

tancheto91
19.11.2014, 23:51
Здравей те!

Опитвам се да си направя и аз книгоразделител и съм си взела бяла не разграфена панама, но не знам как се шие на нея, ако може някой да ми обясни :confused: Също искам да помоля за малко повече разяснение относно финиширането с ресничките :gipsy:

flame_froide
20.11.2014, 09:27
Здравей те!

Опитвам се да си направя и аз книгоразделител и съм си взела бяла не разграфена панама, но не знам как се шие на нея, ако може някой да ми обясни :confused: Също искам да помоля за малко повече разяснение относно финиширането с ресничките :gipsy:

Шие се като си я разграфиш с писалка която се пере после има ги да се продават по магазините за гобленарски пособия и след като приключиш слагаш във вода и се оттърваш от графиката. За другото да се изкажат специалистите :)

Юра
20.11.2014, 19:06
Можеш да си разграфиш панамата с конец или корда - след бродерията се махат.
Реснички - махаш няколко хоризонтални реда конци от панамата и са готови. Ти сама ще прецениш колко да е дължината на ресничките.

tancheto91
20.11.2014, 20:49
Шие се като си я разграфиш с писалка която се пере после има ги да се продават по магазините за гобленарски пособия и след като приключиш слагаш във вода и се оттърваш от графиката. За другото да се изкажат специалистите :)

Благодаря!:gipsy:

tancheto91
20.11.2014, 20:50
Можеш да си разграфиш панамата с конец или корда - след бродерията се махат.
Реснички - махаш няколко хоризонтални реда конци от панамата и са готови. Ти сама ще прецениш колко да е дължината на ресничките.

Благодаря, за помощта!

tazzzz
20.11.2014, 23:52
Момичета в момента бродирам един книгоразделител ,и имам намерение след това да го ламинирам:idea:,защото след дълга употреба ще се захаби.
Някой ламинирал ли е нещо подобно?:confused:Дайте идеи :idea:
Нямам представа дали ще се получи.Споделете вашия опит:kissyou:

При мен се получи, макар и малко трудно. Не съм сигурна, че навсякъде ще искат да го ламинират, че става дебело. На гърба съм сложила картон, но като се замисля можеше да някаква тънка хартия. То после си става твърдо с ламината
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1205489196868&set=a.1759973298624.69269.1817803433&type=3&theater