PDA

Покажи пълната версия : Въпрос за ДМЦ



tsvety
10.06.2009, 11:18
Към тази тема ме подтикна въпросчето от другата - дали някакви Анхор в не са унгарски...??? Аз самата нищо не разбирам от конци, преди бях шила само с български и веднъж с едни ДМЦ , на които пишеше "за продажба извън ЕС", сега накупувах доста цветове за гоблен, започнат скоро и виждам, че на част от тях - десетина - пак пише да се продават само извън ЕС :( Нещо не ми харесва този надпис :evil:

Аз съм от Варна и от два магазина ми продадоха такива, случайно или не в Търново пак си купих цветове и там сред купените от мен нямаше конци за бантустанци... Нима има разлика в качеството , независимо,че марката е реномирана ... :(
Бих искала да чуя повече мнения, защото все пак са бая скъпи, а пък има и евтини марки - ако има побългарено ДМЦ , струва ли си да се купува ДМЦ въобще?

mimiko
10.06.2009, 11:37
Преди да влезем в ЕС на всички пишеше така, явно не са си изчерпали количествата. Аз купувам Анхор преди и на тях така пишеше, сега пише за ЕС разлика не виждам

fuentemajor
10.06.2009, 18:37
tsvety,според мен няма разлика в качеството.На конците ДМС ,които купувам от тук пише същото: "за продажба извън ЕС" -призведени във Франция.Има само разлика в доставчика на магазина,ако ме рзбираш какво искам да кажа :D ;)

velly17
23.07.2009, 11:21
Аз не съм обръщала внимание да има такъв надпис, но може би наистина единствената разлика е, че самите партиди са предназначени за тук. Иначе от самите конци съм иключително доволна. Виждала съм и български, тъй като имаше период когато майка ми шиеше с тях, и определено има голяма разлика!

Serebrjany mir
17.10.2009, 01:59
Мне знакома эта ситуация. Давайте обсудим.

batinos
06.11.2009, 23:00
Анхор се внася от фирма COATS и определено са унгарски и качеството
е по- лошо от немските:D

dushkova
06.11.2009, 23:15
В последните 7-8 години шия само с Анхор и не съм забелязала разлика в качеството.Участвала съм във всичките им конкурси за ущиване на гоблени.:-|А не сте ли забелязали и разлика в качеството на ДМЦ,защото има и то повече от 3-4 години?!:confused:

Molotochekk
02.01.2010, 08:21
Не мисля, че логиката е точна наука. Логиката е наука за формално-валидните умозаключения.. Всеки може да стигне до заключение, но не е задължително заключенията на двама души да са еднакви. По един въпрос могат да възникнат 2-3 и повече гледни точки, което води до различно заключение. Особено ако във въпроса няма намесата на точни величини то тогава отговорите могат да бъдат доста различни, което ще докаже че логиката не е точна наука.

Юра
02.01.2010, 12:59
Не мисля, че логиката е точна наука. Логиката е наука за формално-валидните умозаключения.. Всеки може да стигне до заключение, но не е задължително заключенията на двама души да са еднакви. По един въпрос могат да възникнат 2-3 и повече гледни точки, което води до различно заключение. Особено ако във въпроса няма намесата на точни величини то тогава отговорите могат да бъдат доста различни, което ще докаже че логиката не е точна наука.

Това за кои конци се отнася ?!? :D:D:D