PDA

Покажи пълната версия : Рамки в София



pinkflower
12.06.2009, 20:49
Здравейте мили дами,
Имам една огромна молба към и ще съм много щастлива ако можете да ми помогнете.
Моля ви да ми кажете къде в София правят хубави рамки,има голям избор,а и цените са на ниво.
Някъде в центъра ако знаете.
Аз тъкмо токрих един в една то прятките на Любен Каравелов и те взеха,че го затвориха,а страхотно ми рамкираха един гоблен.
Днес с майка ми ходихме на шипка 6 и едно голямо ниииииииищо.Ужасно сме разочаровани и двете.
Така,че моля ви посъветвайте ме къде да отидем.
Благодаря Ви много за помощта:kissyou:

mucho
13.06.2009, 01:21
Правят хубави рамки и в магазин От игла до конец.Намира се под колоните до Женския пазар.

Tooth
13.06.2009, 14:26
Провери и в книжарницата на Христо Ботев ,която е за материали за художници.Намира се малко след площад Македония по посока на 5-те кьошета.

valq_78
13.06.2009, 18:41
Момичета да ползвам темата да питам някоя от вас рамкирала ли е в Практикер?

BIBETO
13.06.2009, 19:58
Има много голям избор на профили на ул.Крум Попов - не зная номера, но е почти на ъгъла с Милин камък . Хубаво е , че там е и работилницата им и така не се налага да слагат допълнително надценка. Профилите са и много евтини, а има и много скъпи - според избора. Аз поне си нося там за рамкиране и до момента съм много доволна. Значи , ако тръгнеш по Милин камък от канала по посока на пазара Римската стена и като стигнеш до няколко- май бяха четири, кюшета, свиваш по Крум Попов надясно и след 10 метра виждаш ателието.

valq_78
13.06.2009, 21:12
BIBETO предполагам,че става въпрос за това ателие http://vaninabg.com/

pinkflower
13.06.2009, 22:19
Благодаря ви за отзивчивостта:kissyou:
Ще кажа по-късно на родитеското тяло и може би ще посетим първо това ателие на Крум Попов,като най-удобно за момента.
Ако някой знае още и се сеща да напише няма проблем
Благодаря ви отново:clap:

rostso
15.06.2009, 12:27
Да! В Практикер - Дружба!

Оргомно разочарование! Не бяха сложили паспартуто, което избрах, а и това което бяха сложили не беше еднакво - от едната страна беше към 3см. а от другата към 2см. Върнах го - но пак същото!


Момичета да ползвам темата да питам някоя от вас рамкирала ли е в Практикер?

Кора
17.06.2009, 12:28
:loveglasses:Във "ВАНИНА" на ул.Крум Попов" работят професионалисти, ще ви консултират, работят бързо.....Всичките гоблени съм рамкирала там и въпреки, че ми е много далече не бих ги сменила:D

shebek1733
24.06.2009, 08:28
Здравейте другото място за рамки е Мосю Бриколаж там има хубави рамки:kissyou::idea:

nikoll
24.06.2009, 11:08
И аз съм разочарована от Практикер. Наложи се да прерамкирам на друго място след това. Доволна съм от рамкиранто в магазина на Ланарте в София. Не съм сигурна на "Мадрид" или на "Я.Сакъзов се води. Също и от едно малко магазинче под колоните на "Пиротска" на трамвайната спирка, но там е по-малък избора на рамки. Казвали са ми и за ул."Шипка" при художниците, лично аз не съм ходила, но съм виждала готови гоблени от там, идеални са. В "Дружба 1" също има едно добро ателие, има голям избор, можеш са си избираш сам цвета на рамката независимо от този на мострата, но там става доста бавно. Намира се до фото Синьора. В Бриколажа съм рамкирала,добре се получи като цяло, но на рамката имаше една дупка която се вижда доста добре. Може да е единичен случай, не знам.

belatrix
01.07.2009, 18:02
Ателието в Дружба 1 е много добро. На мен почти всички рамки са правени там. Плюс рамка за едно огледало :)
Мисля, че блокът е номер 184 или 183. Те са едни много високи и лепнати един за друг.

Masha
02.07.2009, 08:22
Досега слагам гоблените си в рамки в ателие Renesans на ул.Бенковски18.
тел.9819911.Има голям избор от скъпи и с по-нормални цени.Доволна съм.

drmagi
02.07.2009, 09:15
Има магазин за рамки и гоблени в търговския комплекс в Овча купел 1 на втория етаж.Рамките са на ОТОРАМ,но аз лично съм много доволна.Всичките ми гоблени,а те са над 50 са слагани там.Има рамки за всеки джоб.Опитайте!

slasch
02.07.2009, 10:14
Има магазин за рамки и гоблени в търговския комплекс в Овча купел 1 на втория етаж.Рамките са на ОТОРАМ,но аз лично съм много доволна.Всичките ми гоблени,а те са над 50 са слагани там.Има рамки за всеки джоб.Опитайте!

Покажи някой от 50 -те рамкирани там гоблени!:idea:

drmagi
02.07.2009, 18:20
За съжаление все още не съм се научила да качвам снимки в нета,но си имам една малка и сладка основателна причина,Имам дъщеря на 1 год.и 5 месеца и от нея не ми остава време,но някой ден ще се науча и ще ви ги покажа.Вече съм си направила албум с моите гоблени в snimka.bg. www.drmagi.snimka.bg/tapestries/moite-gobleni.514702.19469790,там може да видите рамките им

ray
10.03.2010, 17:14
Здравейте,
Аз вече втора година ползувам едно ателие на ул. "Цветан Минков"№9.Това е на Лъвов мост до Дирекция на полицията и съм много доволна .Имат много голям избор на рамки и цените са сравнително добри.Бързо изпъляват поръчката и с много високо качество

bole
24.03.2010, 15:11
Аз съм клиентка на "Ренесанс " на ул. Бенковска 18 от 1994 год. супер работят и рамкират и различни и оргинални рамки имат . !

ivka_wizer
28.03.2010, 21:08
Аз използвах услугите на едно ателие на ъгъла на Оборище и Черковна, срещу клон на Алфа Банк. Рамката беше готова за два-три дни и като цяло съм доволна от резултата. За съжаление към момента нямам опит за сравнение с дрги ателиета, но като срок, цена и качество за мен ми се сториха доста добре.

кроти
07.04.2010, 22:57
И аз използвах този път "Ренесанс". Доволна съм и от цената и от бързината скоято ми изпълниха поръчката. Дват гоблена бяха готови за два дни, т.е.в понеделник ги дадох, в сряда си ги взех готови. Имат голям избор на рамки и паспарту, а момичето, което приема поръчките, също шие гоблени и консултира добре.

desimitkov
08.04.2010, 11:39
Някой може ли да ми помогне! Търся спешно експресно рамкиране на гоблен в София!Моля ако някой е ползвал такава услуга, в което и да е ателие за упътване :)Благодаря предварително :)

Ирка88
08.04.2010, 12:13
Здравей, можеш да отидеш на ул. "ЦВЕТАН МИНКОВ" Номер 8 /ЛЪВОВ МОСТ, ЗАД ПОЛИЦИЯТА/ - търсиш собственика Тихомир и ти прави гоблена за 20 - 30 мин. Преди малко говорих с него - потвърдено е! Там има изобилие от рамки и паспарту - няма начин да не си харесаш рамка!:kissyou: УСПЕХ!

ray
08.04.2010, 16:56
На ул.Цветан Минков №8 вече две години си рамкирам гоблените и съм страшно доволна.Разнообразието от рамки е огромно и там приемат за експресно рамкиране.Гаранция!

ekipbg
30.04.2010, 14:28
На 21.04.2010 г. отвори врати новият магазин Pro Art - Gallery & Frames в The Mall - Tsarigradsko

Там има огромно разнообразие на дървени и пластмасови евтини профили за рамки.
Предлагат каширане, ламиниране, изпъване на гоблени и други услуги свързани с рамкирането.
Срокът за изработка на рамките е 2-3 дни, като приемат и експресни поръчки.
Рамкират всичко, за което се сетите: картини, огледала, плазми, гоблени, репродукции, снимки...
В магазина предлагат и оригинални масла на водещи български художници, голямо разнообразие на репродукции, пластики и др.
Тел: 0879 35 95 00

ena
17.06.2010, 12:13
Здравейте момичета,искам да споделя с вас за едно място,където правят рамки.Направиха ми гоблена ''Африканска нощ'',стана много хубав.Там има голямо разнообразие от рамки и не излиза скъпо.Намира се на ул.Цветан Минков 8,това е на Лъвов мост зад дирекцията на МВР:clap:

KarabasBarabas2627
29.06.2010, 17:30
От няколко дни обикалям разните фирми за подмяна на рамка на един стар и ценен гоблен. В резултат стигнах до следното: цена около 55-60 лв., срок на изпълнение - около 3 (три) дни, въпреки, че нямаше кьорав клиент в ателиетата... Тук прочетох за ателието на ул. "Цветан Минков" # 8 (София, първата успоредна на " Мария Луиза" след Дирекция на полицията, от дясната страна на бул. "Сливница") с управител Тихомир Тодоров и се отбих, за което не съжалявам, ама хич. Салонът е безупречно подреден, консултантката е ведра, усмихната, подготвена и делова. Постигната цена - 29.20 лв., срок 2 дни, но приехаха да изпълнят поръчката веднага за същата сума, като ми предложиха кафе или да се разходя по чаршията. След около час се върнах и си взех готовия гоблен. Такива ми ти работи! :) Сайтът им е: http://framedesignbg.com/

Verche_98
27.07.2010, 22:36
Здравейте! Искам да попитам къде в София правят елипсовидни рамки защото в моя квартал Слатина има магазин за гоблени и рамки,но там няма елипсовидни рамки и продвачката ми каза, че никъде няма да намеря.Питам защото имам гостенка от Русия,която сега в момента е в България, моя първа братовчетка и тя е донасла гоблен който аз съм ушила и съм го подарила,а той е ''Синия замък''.Когато го рамкирам гоблена ще го снимам и ще го покажа.

кроти
27.07.2010, 22:59
Можеш да направиш нормална рамка с кръгъл отвор на паспартуто. Така се процедира в последно време и се получава много красиво. Иначе нямам представа, къде поставят кръгли рамки, май никъде:confused:

ray
28.07.2010, 09:36
Улица"Цветан Минков"№8,Лъвов мост зад Дирекция на полицията.

juliana231
28.07.2010, 10:49
Адрес: София Лозенец Крум Попов №28.
Почти на ъгъла с Милин камък . Хубаво е , че там е и работилницата им и така не се налага да слагат допълнително надценка. Профилите са и много евтини, а има и много скъпи - според избора.
Работят професионалисти и ще останаш доволна.
Ето сайта им http://vaninabg.com/

Viktoria5
13.09.2010, 19:42
Майка ми, която шие от години и то много активно, предимно "Вилер" , ползва едно ателие в центъра, близо до хотел "Родина". Страшно е доволна! И от обслужването, и от резултата! Миналата година й правиха и елипса, и кръгла рамка ( в отговор на Verche -98) и правоъгълна рамка с елипсовидно паспарту...Станаха много сладки! Ако някой има интерес, мога да му дам адрес и телефони. Изпитани са! Мен тепърва ме посвещават в тайните на гобленарството, но още от сега и аз се ориентирам към тях, защото знам за какво става въпрос!:loveglasses:

smyrkit
14.09.2010, 00:37
Аз мога да препоръчам услугите на арт център Микело на Христо Ботев. Едно от малкото ателиета, които предлагат профили собствено производство, като това дава възможност и за избор на цвета на рамката :idea:
Преди седмица си взех поредния монтиран гоблем от тях и какво да ви кажа ...... нямам забележки.

Успех!

Viktoria5
14.09.2010, 08:47
Аз работя в рекламна фирма и ни се е налагало да търсим рамки. Впечатленията ми са, че рамките собствено производство са прекалено опростени, вършат работа за нещо малко, по-непретенциозно, но за тежки, класически гоблени си трябва хубава рамка. А и в крайна сметка, ако си положил за нещо толкова труд и си вложил емоции при създаването му, хубаво е да му дадеш завършен вид с една подобаваща рамка. Тя става част от самото "произведение", затова мисля, че качественото рамкиране не е за пренебрегване. А и ти остава за цял живот!
Извинете за лиричното отклонение, но се развълнувах!:shy2:
Проверих за адреса на ателието зад "Родина"! Води се на ул. "Владайска" 99-101. Но иначе се стига по-лесно откъм "Кирил Пейчинович"-това е третата пряка след пощата до "Родина" на Руски паметник, вървейки в локалното, в посока "Красно село". Има и дървени, и PVC профили. А жената, която продава, също шие гоблени и си изпипва много добре работата. Тел. е 953 19 90. Има и мобилен, но който се интересува, ще му го пратя на "лични"
. Надявам се да съм била полезна!:idea:

fifi345
29.09.2010, 00:12
Преди време имаше на ул.Шипка 6,но не знам дали го има още това ателие....

Parabola
30.10.2010, 13:08
И аз благодаря много за информацията, милички!Скоро ще ми се налага да рамкирам някои гоблени,а информацията публикувана тук , е много полезна!:clap::kissyou:

SilviyaD
23.12.2010, 00:52
Магазинът на Плиска същият ли е като този? За фирмата Оторам говоря... ??

__________________
Добри пожелания за Великден http://napred.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D 1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B4%D0%B5%D0%BD.h tml
Пожелания за първи март - празника на баба Марта http://napred.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D 1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0.html. Да поговорим за любов и празника на влюбените Свети Валентин http://napred.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D 1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD.h tml. Нека не забравяме и пожеланията за празника на жените 8 март. В българската търсачка Напред.БГ ще намерите много и красиви пожелания към дамите http://napred.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D 1%8F-%D0%B7%D0%B0-8-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82.html

Елена Брайкова
17.01.2011, 20:02
Посетете магазина на бул.Васил Левски№51 А.Там ще разгледате каталога на Красимир Бозов с трийсетина уникални модела на рамки и малки иконостаси за гоблени.Нямат нищо общо с цялата фабрична конфекция която предлагат вьв всички ателиета.За директен контакт с Красимир на GSM0889496944 .

Рамките на К.Бозов са дьрворезба с перфектно качество, инкрустация от седеф и благородни метали антирефлекторни стькла и в цената е включено всичко. Рамката , опьване на гоблена, стькло ,грьб закачалка .А цените са абсолютно нормални за дьрворезба ! Няма да сбьркате!

darla
28.02.2011, 13:57
А аз искам да изкажа възмущението си от обслужването в ателието което се намира на Крум Попов №28.За бързината,спор няма,а и рамкирането излезе на прилична цена,но обслужването....,нямам думи.Първо,сякаш не аз си плащам за услугата,после двете консултантки не можаха да се разберат какво точно подхожда като паспарту и рамка,а на моите идеи категорично отказаха дори да видят как ще изглежда!Представяте ли си?Та това е моя гоблен и аз си плащам да си го направя така,както на мен да ми хареса.Накрая след доста чудене,избрах нещо средно,защото нямаха това паспарту което исках.Платих за антирефлексно стъкло,но сега както и да се мъча да го снимам,винаги се вижда "петното" на светкавицата.Имам и други гоблени рамкирани с такова стъкло и така не ми се получава.Жалко,че там където ги носих предишните,ателието го затвориха.Беше на Хладилника и бях много доволна.
Стана доста дълго.Може при мен консултантките да не са били "на кеф",но вече няма да отида там,макар да ми е сравнително близо!

loreta
28.05.2011, 12:30
от ателието Ренесанс, тъй като не получих качествена услуга, независимо, че съм му клиентка отдавна.
Просто установих, че жената се опитва сама да рамкира гоблените, което предполага и аматьорско изпълнение.Отпред го докарва, но отзад стърчат пирони и хартията е намачкана.След рекламация на моя неголям гоблен за който платих 40 лева, ми се сложи нова хартия на гърба и като се понатисне , се усещат пироните.За подарък определено не става.:(
Явно в кризата някои се опитват да печелят на чужд гръб, което е меко казано възмутително.
Вече ателието ме губи като клиент и ще се насоча към конкуренцията.
Поне имам избор за в бъдеще!

dimit
18.06.2011, 00:29
на Лъвов Мост, ул. Цветан Минков ( зад дирекция на полицията) Има голямо ателие за рамки. Цените са доста добри, имат доста голямо разнообразие и работят качествено. До колкото аз знам, има доста фирми в София които предлагат техните рамки.

katrin
10.08.2011, 18:25
Посетете магазина на бул.Васил Левски№51 А.Там ще разгледате каталога на Красимир Бозов с трийсетина уникални модела на рамки и малки иконостаси за гоблени.Нямат нищо общо с цялата фабрична конфекция която предлагат вьв всички ателиета.За директен контакт с Красимир на GSM0889496944 .

Рамките на К.Бозов са дьрворезба с перфектно качество, инкрустация от седеф и благородни метали антирефлекторни стькла и в цената е включено всичко. Рамката , опьване на гоблена, стькло ,грьб закачалка .А цените са абсолютно нормални за дьрворезба ! Няма да сбьркате!

http://www.goblenivachevi.com/ramki.html
Тук има прекрасни рамки и много добро обслужване.
Намира се на горния адрес-даден от Елена.

slasch
14.07.2012, 19:49
Момичета знаете ли работното време на ателието на ул. "Цветан Минков" № 9 в София? :idea:
Чудя се дали работи и в неделя....:confused:

1357_mishkata
25.09.2012, 13:13
ЗДРАВЕЙТЕ,
Аз съм от Плевен,но мога да ви кажа къде в София има хубави рамки,ако за вас цената и качеството имат значение отидете там.Ателието се намира на ул.ЦВЕТАН МИНКОВ 8,тел за контакт е 0896 84 14 13 имат и сайт в интернет www.ramki.bg ФРЕЙМ ДИЗАЙН ЕООД.Сигурна сам,че сте останете доволни от обслужването,цената и начина на изработване.ХУБАВ ДЕН.

sweety_tony
20.11.2012, 14:52
"Арт фрейм" на бул. Раковски 159. :flower:
Имат и галерии на други места: http://www.artframe-ltd.com
Фирмата държи на доброто си име и на мнението на клиентите си. Използват качествени материали. Справиха се професионално с трудната задача, която им поставих - един релефен гоблен с бродерия.

art_ani
01.12.2012, 22:37
Здравейте приятелки,
Реших и аз да напиша някой ред за рамките на гоблените:clap:
Майка ми от години шие и рамкира гоблени и има богат опит.
Аз сега прохождам и съм начинаеща.
Не послушах съвета на майка си и сложих ПЛАСТМАСОВА рамка на гоблен.
Няма да казвам в кое ателие, за да не разочаровам с избора някоя от вас.
След 5-6 месеца виждам, че златната рамка е избеляла и е станала почти сребърна от слънцето.
При закачалката рамката се огъна и провисна.
Истина е, че излезе евтина но сега след като се замисля, че трябва да я сменя не ми се струва вече евтина:(
За другите си гоблени вече послушах майка си и сложих дървени рамки с дървено паспарту и станаха уникални, дори скъпия ги хареса:loveglasses:
Рамкирах ги в ателието АРТ ФРЕЙМ на бул.Витоша до Южния Парк.
Виждам, че и вие знаете, че имат и други магазини..--artframe-ltd.com
Там ми обърнаха нужното внимание и ми дадоха наистина професионални съвети.
Момичета не слагайте пластмасови рамки-евтини са, но нетрайни.
Обръщайте рамките отзад-там си личи дали са дървени-питайте за произхода им!:confused:
Не се подвеждайте и не правете избора си само заради по-ниската цената!
Шием гоблените достатъчно дълго и за това не правете компромис с качеството на рамките-то има значение!

eva_ni
14.12.2012, 13:45
Здравейте,
Имам около 15 вида рамки подходящи за гоблени, с различни модели и размери.
Мога да ви изпратя снимки на всички видове, ако някой изявява интерес.
Пишете ми на имейл eve.nikolova@abv.bg, tel. 0887 95 60 06.

art_ani
02.01.2013, 13:35
А аз искам да изкажа възмущението си от обслужването в ателието което се намира на Крум Попов №28.За бързината,спор няма,а и рамкирането излезе на прилична цена,но обслужването....,нямам думи.Първо,сякаш не аз си плащам за услугата,после двете консултантки не можаха да се разберат какво точно подхожда като паспарту и рамка,а на моите идеи категорично отказаха дори да видят как ще изглежда!Представяте ли си?Та това е моя гоблен и аз си плащам да си го направя така,както на мен да ми хареса.Накрая след доста чудене,избрах нещо средно,защото нямаха това паспарту което исках.Платих за антирефлексно стъкло,но сега както и да се мъча да го снимам,винаги се вижда "петното" на светкавицата.Имам и други гоблени рамкирани с такова стъкло и така не ми се получава.Жалко,че там където ги носих предишните,ателието го затвориха.Беше на Хладилника и бях много доволна.
Стана доста дълго.Може при мен консултантките да не са били "на кеф",но вече няма да отида там,макар да ми е сравнително близо!

Да... Всичко на Крум Попов е Турска пласмаса от Анкара -Фешън---на мен ми отговориха за тези пари толкова:(.До скоро имаха табела че не носът отговорност за качеството:(

Nelly R.
05.12.2013, 10:04
На 21.04.2010 г. отвори врати новият магазин Pro Art - Gallery & Frames в The Mall - Tsarigradsko

Там има огромно разнообразие на дървени и пластмасови евтини профили за рамки.
Предлагат каширане, ламиниране, изпъване на гоблени и други услуги свързани с рамкирането.
Срокът за изработка на рамките е 2-3 дни, като приемат и експресни поръчки.
Рамкират всичко, за което се сетите: картини, огледала, плазми, гоблени, репродукции, снимки...
В магазина предлагат и оригинални масла на водещи български художници, голямо разнообразие на репродукции, пластики и др.
Тел: 0879 35 95 00

Здравейте!

Искам да попитам - някой дали е рамкирал във въпросния магазин в The Mall? Ако нямате впечатления, вероятно ще пробвам Vanina - на адреса им в кв. Изток :)

Галерия "АПРИ"
09.12.2013, 23:52
Здравейте, с радост мога да ви съобщя че вече предлагаме и истински овални рамки, изработени по ваш размер.

171641 171642

Поздрави !

Barok
05.05.2014, 20:02
Ако желаете може да се свържете с мен.
0899 013 012 Константин
Може да погледнете в Галерията какво правя.

Hime
15.02.2016, 15:54
Здравейте ��.
Имам нужда от съвет. Трябва да рамкиране 2 малки гоблена за подаръци. Бихте ли ми препоръчали къде да ги занеса,но да е на прилична цена.

koleria
16.02.2016, 01:51
Здравейте ��.
Имам нужда от съвет. Трябва да рамкиране 2 малки гоблена за подаръци. Бихте ли ми препоръчали къде да ги занеса,но да е на прилична цена.

За кой град искате да Ви препоръчаме ателие?

Hime
16.02.2016, 22:01
Ателието трябва да е в София

koleria
17.02.2016, 00:26
Ателието трябва да е в София

Аз рамкирам в галерия Апри и съм много доволна.
http://aprigalleria.ovo.bg/
и на прилична цена.

AFN
23.02.2017, 02:49
:goodnews:
Актуалният списък на рамки в София (http://artframesnetwork.com/) нанесен на картата на България :!: :heart: :!: Останалите са дистрибутори на тези производители на рамки в списъка.

Радика
16.09.2017, 10:40
И аз да изкажа възмущението си от отношението на персонала в ателието на Крум Попов. По-възрастната жена е направо нахална с мнението си, саркастична към други вкусове, освен нейният, и въобще се смята за последна инстанция. Загубиха ме като клиент.

tamida
18.02.2018, 18:05
И аз съм доволна от галерия Апри!!