PDA

Покажи пълната версия : The end of a perfect day (Thomas Kinkade) by CANDAMAR



shaton
15.06.2009, 10:36
Здравейте съфорумки,

Представям Ви моя първи по-голям гоблен, който е The end of a perfect day по Thomas Kinkade, разработка на фирма Candamar. Идеята ми беше да ушия малко по-голям гоблен, някой живописен пейзаж. След дълго избиране се спрях на този приказен гоблен. Дори полемиките в друга тема относно качеството на схемите по творчеството на Томас Кинкейд не ме разколебаха! Просто избрах такъв пейзаж, който е разработен от фирма и дори го има ушит и се вижда крайния резултат от схемата, по която се шие.
Утре се надявам да имам снимков материал, за да Ви покажа първия съвсем малък етап. Започнах го на българска панама, размерите му са 15 на 20 квадратчета, конци DMC, 54 цвята, шия го 1 : 4 с гобленов бод.
Ето картинката на Кинкейд и самия гоблен:

shaton
15.06.2009, 13:07
В интерес на истината аз също имам резерви относно решението да го шия 1 : 4 с гобленов бод вместо с кръстчета 1 : 1. Решението го взех заедно с моя съпруг (той много ме подкрепя да шия тези красоти и живо се интересува), който искаше гобленът да бъде по-голям, така се стигна до варианта 1 :4, а с гобленов бод преценихме, че става по финно, а и на мен ми е по-лесен. Ех, ще видим дали е меродавно като видим крайния резултат, който силно се надявам да не е (много) разочароващ.

tsvety
15.06.2009, 14:12
Аз знам, че се шие на кръстчета, но моя го правя на гобленов бод, защото в края на крайщата, важна е картината. Отблизо ще се вижда как е изработено, но аз се дразня, когато някой започне да се звери в изработката - получава се така, че човек нарочно не гледа гората, а оглежда дърветата. Й
Крайният резултат е важен.

Иначе относно дискусията за качеството - тя беше затова, че в мрежата се въртят схеми не от фирма (т.е професионалисти в по-голяма или в по-малка степен), а направени с компютърна програма и необработени от човек, като просто са пуснати 80 схеми, но явно никой не е шил по тях (или не си признава). Решението да избереш разработка на фирма според мен е по-сигурно.
Чакам и аз етапите, защото много ми харесват пейзажите му (но само онези БЕЗ контури) :)

shaton
16.06.2009, 10:14
Добро утро!
Момичета много ви благодаря за отзивите! Както обещах ето I-то етапче от една седмица работа. Както се вижда още не се различава много, но пък нямам търпение да споделя с вас :idea: Има доста единични бодове, но пък други участъци са лесни за изпълнение и се компенсират.

shaton
29.06.2009, 09:56
Да покажа малък напредък след 3 седмици работа. По едно време малко изгубих музата за шиене, но ето че пак съм във форма. Напредвам с темпото на баба Мравка и почти се измъквам от шубраците в началото на гоблена :oops: Има "дупки" на първи и втори ред, но там са бодовете с френски възел, тях ще ги шия накрая. Нещо снимките са малко тъмни, другият път ще гледам да фотографирам на дневна светлина, а не вечер със светкавица. Вижте началото и сега:

shaton
27.07.2009, 15:04
Отдавна не съм показвала напредък. Отпуската ми мина, но имах толкова много неща да свърша, че не ми остана време за шиене.
Да ви кажа честно не съм много очарована от резултата, това 1:4, което си го измислих прави гоблена да изглежда като някоя игра тетрис, стои ми на блокчета, на блокчета :D , а не като картина. Освен това очевидно комплектовката на цветовете не пасва много добре. Дразни ме тази река, която не стига, че е приказна и е в розово, ами на всичкото отгоре преходът въобще не се получи плавно и постепенно, както се вижда :(. Моля споделете Вашето мнение. Вярно, че съм още в началото и не се е оформил пейзажа, но вече съжалявам, че не шия по оргиналните напътвствия 1:1 и на кръстче. Ето вижте докъде съм стигнала, мисля, че заслужавам :clap: нали :idea::

Маргарита Василева
27.07.2009, 17:46
Наистина заслужаваш :clap::clap::clap:
А колкото до това, че ти изглежда като комп. игра - според мен огромно значение има къде ще разположиш рамкирания гоблен. Ако го сложиш на отдалечена стена и се гледа от разстояние, ще ти се види приказен. Казвам ти го от личен опит - подарих на родителите си преди години Маковете на Вилер/елипсата/. В огромния 9-метров хол гоблена изглежда великолепно, а като го гледах вкъщи, отблизо:confused:, ми бях споходена от мисълта за същата игра.

shaton
10.08.2009, 16:17
Момичета,

след близо 2 месеца работа, обявявам настоящия гоблен за официално зарязан :lookup:.

Тази река е главният виновник, тъй като цветовете въобще не се преляха, напротив по-голям контраст от това надали щеше да се получи дори да беше търсен. Мисля да го оставя за известно време да ми мине ядеца.. Очаквах да се получи неземна красота, а то... :oops: Ще реша по-късно какво да го правя: дали да го довърша и да го оставя както е, или да го довърша и да сменя някой друг конец на тази пуста розова река. Та така.. за да си лекувам мъката подхванах Слънчогледите по Франц Хейгл.. Имам Тоскана, та ще я направя другарче, а и без туй са много лесни и приятни за разлика от този пейзаж тук..

rodich
10.08.2009, 21:35
Момичета,
след близо 2 месеца работа, обявявам настоящия гоблен за официално зарязан :lookup:.
Тази река е главният ..

хмммм, shaton, какво да ти кажа .... може би дефекта да се окаже ефект :blueflow:
и мен ме дразнеше моята река http://rodich.multiply.com/photos/hi-res/59/1?xurl=http%3A%2F%2Frodich.multiply.com%2Fphotos%2 Falbum%2F59%2FMills_steps%231 и бях отказала да шия заради кофти цветове, гадна схема и прочее, а сега нямам търпение да го завтрша

shaton
11.08.2009, 14:59
Rodich,
мисля, че при теб това е търсено умишлено. Всъщност гобленът ти много ми харесва незная какво точно те е притеснявало.
Ще се опитам да ви покажа как се получи при мен и как би трябвало да бъде:
Голяма разлика има, нали? :nose: фууу..

shaton
25.06.2010, 15:54
СЛЕД КАТО СЕ 'ПОУСПОКОИХ' С ТЕЗИ КРАСОТИ СЕ ЗАХВАНАХ ОТНОВО С НЕГО. ВСЕ ПАК В КОМПЛЕКТОВКАТА СА ПОСОЧЕНИ НОМЕРАТА НА ТЕЗИ ДМЦ КОНЦИ, КОИТО СИ НАБАВИХ И СИ МИСЛЯ, ЧЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ ПОЛУЧИ НЕЩО... ТА ЕТО МАЛЪК НАПРЕДЪК:

shaton
29.07.2010, 09:39
:hello:
Искам да ви покажа съвсем малък напредък от този гоблен.. поизмъчих се с тази ситна българска панама, с тези единични бодове.. добре, че шия 1:4 та правя четири бода вместо един, иначе досега да съм се отказала.. поради това, че се шие трудно и бавно започнах още един успоредно с този, но си го бутам малко по малко...
ето го преди и сега: