PDA

Покажи пълната версия : Моят експеримент с конци Rosace



Val4e
16.06.2009, 13:32
Фирма Шехерезада са пуснали нови конци-Китайско DMC-конци Rosace-цената е 0,60 ст. за чилето.

Ново: абсолютно идентични цветове с DMC
Пример: 1640(rosace):2 = 820(DMC)

Така, аз помолих TDK и тя ми купи и прати едно такова чиле. И аз вчера и днес го изпробвах, ших и на наша неразграфена панама, ших и на аида, пробвах здравината му, дали се нище, прах го с много гореща вода да видя дали няма да пусне, абе тормоз отвсякъде:D

Моето заключение е, че не знам как са го направили китайците, но като цвят си отговаря 100 процента, покриват добре, не се нищят, късат, размъхват, не пуска боя, а за тази цена са си направо супер и аз мисля да ги пробвам скоро за някой гоблен. Дано само се задържи тази цена, ако не ще напиша оплакване, и аз не знам докъде:D, ама ми писна да ни скубят и свалят кожите.

Показвам и две снимки преди и след пране

TDK
16.06.2009, 13:41
Валче, благодаря ти за експеримента!
А тя действително е подложила кончето на страхотен тормоз!


Момичета, молба към всички!

Има ли някой създадено вече мнение за тези конци?

Моля да го споделите:idea:

За да знаем дали да се преориентираме към тях!

Защото вече цените на конците станаха непосилни, напр. ДМЦ - 0,95 ст.

rostso
16.06.2009, 14:00
Миналата седмица си поръчах един гоблен от Шехерезада. Казаха, че комплектоват само с китайските конци. Ако въобще изобщо получа гоблена (защото казаха, че тепърва ще разработват схемата), смятам да подменя конците с оригиналните DMC и да го ушия с тях. Няма да рискувам с китайски стоки и труда ми да замине на вятъра. Ами ако се окаже, че за няма месец цветовете избледняват?

Val4e
16.06.2009, 14:31
rostso слагам го на слънце-на моята тераса лятото стига и до 50 градуса жега, днес цял ден ще се пече:D

abi1004
16.06.2009, 15:18
Е след тези тестове ако издържат тези китайски конци мисля че е добър вариант за замяна на дмц . Гамата е добра и богата а и цената не е за пренебрегване.:idea:

doris
16.06.2009, 16:13
Щом нишката не се размъхва при шиене и при пране с гореща вода оцветитела не пада -това е показател за дълготрайност на конеца!:idea:

Щастливи сме ,4е сред нас има колеги - новатори и експериментатори за да ни водят напред!:kissyou::kissyou:

yonka
16.06.2009, 16:42
rostso слагам го на слънце-на моята тераса лятото стига и до 50 градуса жега, днес цял ден ще се пече:D

:D На големи "мъчения " го подлагаш!

Val4e
16.06.2009, 18:26
Мисля, че tsvety е много права. Горкото конче се пече вече 4 часа, засега не е мръднало, но ще го оставя и утре ще ви го снимам. Както казах на две приятелки от форума ще го изтормозя докрай, че после да не се тормозя аз, че съм си дала парите на вятъра.:D

rostso
17.06.2009, 12:19
Опа.... грешка!

Гобленът, за който споменах по-горе, че го чакам е с конци Venus.... Те пък какви ли са? Някой да има някакви наблюдения относно тях?

Val4e
17.06.2009, 12:26
Опа.... грешка!

Гобленът, за който споменах по-горе, че го чакам е с конци Venus.... Те пък какви ли са? Някой да има някакви наблюдения относно тях?

Аз имам, шила съм два гоблена с тях, не искам да те разочаровам, но аз лично не ги харесвам. Значи лъскави са, като цвят също са добри, но много се размъхват и нищят. Но имат пълно съответствие на DMC. Но аз затова сега ще се преорентирам към това китайско ДМС, сто пъти по-добри са, поне от това, което видях и експерементирах.

TDK
17.06.2009, 21:47
Val4e, не си докладвала какъв е резултатът след днешното препичане на слънцето?:idea:

Как е цвета на кончето?:confused:

Val4e
17.06.2009, 22:18
Val4e, не си докладвала какъв е резултатът след днешното препичане на слънцето?:idea:

Как е цвета на кончето?:confused:

Не ми остана време да снимам, утре ще го покажа, конецът не е мръднал, нито е изсветлял, нито се е поразил нещо:kissyou:

Tooth
19.06.2009, 11:34
Аз също ших едно гобленче с тях и при пране въобще не пуснаха.Някой сигурен ли е ,че тези ДМС ,които се продават за оригинални са такива?:confused:. Дали не са произведени в Хонконг или Тайланд ,пък после да ги купуваме за оригинални? Много фирми са изнесли производството си на Изток. На мен ми се е случвало оригинален конец да ми пусне.Тези поне си казват ,че са Китайски.

veni_3000
19.06.2009, 12:14
Аз примерно не съм сигурна дали това ДМС което си купуваме от наште родни магазини не е произведено и то в Китай.До колкото знам доста производители от западна европа са изнесли производството си в тази държава защото там има евтина работна ръка.

toni68
19.06.2009, 12:57
Аз също се питам къде е произведено нашето ДМЦ. Ще дам и пример на мулине купено от България и друго от Италия. От опит вече знам че в 90% от случаите, когато ми се налага да купувам мулине от Италия цвета изобщо не отговаря на това което съм купила от тук. :( Мулинето с малкото черно етикетче е италианско и е видимо в кафяво , а българското е много в зелено. И на двете пише Made in Franse. Представете си какво се получава ако шия например лице....И при сканиране се вижда доста ясно, но на живо разликата е още по-голяма.

yonka
19.06.2009, 13:10
Аз имам конци Дмц купени от София преди доста години на които си пише " For sale only outside European Union",някъде имаше тема по този въпрос но не успях да я намеря

Мари
19.06.2009, 16:13
Много ме заинтригуваха тези китайски конци, ще кажете ли къде се намира този магазин в София, аз сега в неделя ще ходя там и ако имам време, да отида да видя и да си купя нещо.

veneta_az
19.06.2009, 17:26
Ужас :( Значи едното от двете, въпреки етикета НЕ е произведено във Франция. Предполагам, че е че очевидно, къде са внесли менте...

А защо непременно да е така, както всеки би си помислил? Аз имам приятелка, която живее в Италия и според нея 90 % от това, което се продава там е от Китай. Само че е по-скъпо отколкото същото в България.

vania.kaimska
19.06.2009, 18:13
Да се включа и аз в темата.Понеже ших платената Джулия с конци ДМЦ.Ами даааа ви кажа с по-долнопробни конци от товаДМЦ не бях шила.А наистина на етикетите пишешеДМЦ

Tooth
19.06.2009, 19:09
[QUOTE=Мари;285528]Много ме заинтригуваха тези китайски конци, ще кажете ли къде се намира този магазин в София, аз сега в неделя ще ходя там и ако имам време, да отида да видя и да си купя нещо.[/QUOT

Мари магазина се намира на Христо Ботев , но за съжаление в събота и неделя не работи:(

TDK
19.06.2009, 19:52
Да допълня Tooth, за жалост вечер работят само до 18 часа!

Та за да се напазура там, трябва да се бяга от работа!:(

veni_3000
20.06.2009, 13:31
А защо непременно да е така, както всеки би си помислил? Аз имам приятелка, която живее в Италия и според нея 90 % от това, което се продава там е от Китай. Само че е по-скъпо отколкото същото в България.
Да производството наистина може да е от Китай но има различни категории едната е за Западна Европа/там работят най добрите им работници/ а другата категория е за нас понеже ние не сме платежоспособни нищо че вече сме "Европейци"колкото и да е жалко :(.

kati-pati
21.06.2009, 17:15
моят съпруг ми донеси от Китай три гобленчета готова комплектовка уших ги изпрахги не са се променили във вашите творби може да ги видите става въпрос за трите бонзаи:kissyou:

kati-pati
22.06.2009, 14:00
Да производството наистина може да е от Китай но има различни категории едната е за Западна Европа/там работят най добрите им работници/ а другата категория е за нас понеже ние не сме платежоспособни нищо че вече сме "Европейци"колкото и да е жалко :(.

За съжеление Венито е права,има стока произведена в Китай и по качество е по- голямо от оригинала а и цената къде е по- голяма но в България невярвам някога да я внесат несме платежо способни да си позволим да си я купим.Жалко но е факт.........:(

veneta_az
24.06.2009, 21:30
Последното, което чух, е че при нас в Стара Загора ДМЦ-то е от Турция. За другите градове не знам. Не е Китай, но, уви, не е и Франция. :(

ya-ya
24.06.2009, 21:49
Не зная дали е турско,но пък и никъде не пише че е произведено "за страни извън европейския съюз" .Пише "made in France",ама иди вярвай.

via_1313
26.08.2009, 20:05
Да напиша и за моя опит с тези конци - почти всички, които съм пробвала съвпадат с ДМС, но .... до тук при 435; 436 и 775 имаше видимо отклонение, така че не е добре да се започва с едните и да се довършва с другите. По-стръхави са, но това се решава с 1 кърпичка с омекотител, за сметка на това са здрави и на мен поне не са ми пуснали. Ще ги използвам и в бъдеще, особено ако ДМС-то продължи да скача

1226
08.11.2009, 00:05
изчетох цялата тема и останах с впечатление ,че от тези конци rosace сте доволни.има ли някой скоро пак да е купувал от тях и какво му е мнението ако вече ги е ползвал.евентуално смятам да си поръчам по интернет от фирма шехерезада,че при нас дмц е 1лв за чиле.

sgn66
16.11.2009, 11:09
Здравейте, момичета! Нова съм във форума, но и аз прочетох за тези конци "Росаче" и тъкмо се чудех дали да ги заменя със скъпото ДМС. А и нямам каталог на тези конци.

Пухче
16.11.2009, 11:22
:kissyou: аз наскоро си понакупих за 10-тина гоблена.В момента шия Трявна с тях.Доволна съм