PDA

Покажи пълната версия : Петя-моята скромна "колекция"



petiapet
16.06.2009, 16:55
Ето и моята скромна колекция, надявам се да ви харесат гоблените.
Първият се казва "Деца със зайче"но не знам на коя фирма е. Някой знае ли да ми каже? Шила сам го преди около 8 години.
Вторият, "Полегналата Магдалена" също не сам сигурна на коя фирма е. Бях закупила комплектовката от една леличка и се чудя сега дали пак тя не го е комплектовала сама, защото и според мен не е много сполучлив. Цветовете на роклята изглеждат ужасно според мен.
Третият е "Гроздоберачката" на Гинокардия
Четвъртият е Вилеров но не знам как се казва. Схемата изтеглих от форума с безплатни схеми, така че вие само мойе да прецените дали е сполучлив.
Този който шия в момента е на HAED -"Faery Tales" и според мен става много добре но е най-трудния гоблен който сам шила. 1:1 на 25ct fabric...просто ужас, но става много хубав.

petiapet
16.06.2009, 16:59
eto o6te

petiapet
16.06.2009, 17:01
HAED: "Faery Tales"

petiapet
18.06.2013, 23:31
Здравеите момичета!

Започнах този гоблен преди около 3.5 години, уших ниаколко страници докато бЯх бременна с второто си момиче и ето че след като родих, захварлих гобленарството за 3 години:baby:(не по волЯ, но просто с две малки деца и ходене на работа, не ми оставаше никакво време)
Ето че наскоро пак се разпалих и доста уших от този гоблен - ПРИКАЗКИ.
ШиЯ го на 25ст , с три нишки конци, така 4е става много хубав и плътен, без въобще да прозира.
Харесва ми, но съм и малко разочарована защото като го гледаш много от близо, лицата нямат детайл.

елица
19.06.2013, 08:59
:clap: Хаед-а ти е прекрасен! Фенка съм на тези гоблени и въпреки ,че лицата нямат детайл отблизо ,отдалеч са си чудесни! Успех ти желая и повече време за бродиране! :kissyou:

dani_68
19.06.2013, 14:33
Момиче,гоблена е прекрасен.Продължавай смело на пред - но перди всичка децата.:clap:

_Veronika
19.06.2013, 16:15
:clap: голям напредък

получава се много добре, продължавай в същия дух
Те са мн малки личицата, трудно би се постигнал детайл, това може да стане с контур, както е при дим и с допълнителни бодове. Като го ушиеш ще мислиш по друг начин :gipsy:

eldorado
19.06.2013, 19:04
Гоблена е страхотен! Хаедите са просто невероятни. Дано да ти спори работата и скоро да го видим завършен!:clap::clap::clap:

vaniand
20.06.2013, 17:40
Гоблена наистина е много красив. Успех!

margo67
20.06.2013, 20:52
Прекрасен гоблен:clap::clap:Продължавай смело напред!

decor
21.06.2013, 23:37
Имаш прекрасна колекция :clap::clap::clap:
Що се отнася до лицата на НАЕД аз мисля, че лицата са повече от изразителни. Ако обърнеш внимание при всички гоблени с малки фигури лица дефакто няма а само квадрат, с който е маркирана главата, например при "Веселите музиканти" на Вилер, така че няма причина да се притесняваш.

petiapet
01.07.2013, 20:44
Благодаря момичета. С тези окуражителни думи, шиенето ми спори . :thumbup:Нямам тарпение да го завърша и миналата вечер без да усетя сам шила до 2 часа сутринта.:crazy: Като видиах часовника направо се стреснах.
:kissyou: