PDA

Покажи пълната версия : БЛАГОТВОРИТЕЛНИ БАЗАРИ



Светла Петрова
19.06.2009, 18:33
Момичета, въпросчето ми е ще има ли някакви благотворителни базари до края на годината.
Ако ще има, моля дайте датите по-раничко, за да има време подготовка .

skorpion
20.06.2009, 00:33
В Бургас, както и в др градове задължително ще има коледен благотворителен базар на Движение на бг майки / в помощ на домовете за деца, лишени от родителски грижи, бедни сем-ва и самотни майки/

Юра
20.06.2009, 16:04
В Бургас, както и в др градове задължително ще има коледен благотворителен базар на Движение на бг майки / в помощ на домовете за деца, лишени от родителски грижи, бедни сем-ва и самотни майки/

Предполагам че ти ще си координатора :clap:

skorpion
21.06.2009, 00:51
Разделям Ви по области и региони там, където имаме доброволки и после си менкаме с разни други техни красоти! :D
Координирам почти от чужбина !:gipsy:

via_1313
21.06.2009, 12:24
Ако има някакъв базар в Сливен бройте и мен в кюпа.:kissyou:

kiraa
07.10.2009, 11:37
В Добрич също ще има благотворителен базар . Аз лично вече започнах подготовката .

veni_3000
07.10.2009, 15:42
Аз също може да участвам с нещо само кажете кога ще бъде в Добрич.

daniel4i
07.10.2009, 17:02
Базара в Добрич ще бъде от около 20 декември и ще бъде на фондацията на родители на деца с увреждания "Свети Мина" някой ако желае мога да го свържа с техни представители, защото работя с децата на повечето от тях!

kiraa
07.10.2009, 18:07
Вие какво ще подготвяте ? Аз съм се насочила към малки бродерии и гобленчета. Също баба ми иска да помогне и реши да оплете шапчици и шалчета , и терлички . Незнам дали е много удачно , но ако не се продадът може да се подарят на самите дечица .

Radi
08.10.2009, 14:01
В Панагюрище също ще има благотворителен базар отново за Дневен център за деца с увреждания но колежките там са се насочили към изработка на гоблени, калъфи за телефони и бижута от мъниста. И аз ще им помогна с каквото мога но все още няма определена дата, може би около Коледа, но аз ще информирам своевременно, ако има желаещи.:kissyou:

kiraa
08.10.2009, 17:45
Имам едно предложение , нека напишем тук градовете ,в който ще има базари . Така тези в чийто град няма базар ,а желаят да се включат могат да изпратят творенията си в друг град .

teen_f
09.10.2009, 09:12
Момичета от миналата година останаха непродадени гоблени.Орхан тази година иска в Пловдив да се направи търг за някое друго детенце.Ако някоя съфорумка реши да помогне на Орхан в организацията-базар в Пловдив ще има.Ако не ще разпределя останалите гоблени по градове,така че за всеки базар да има по нещо.

daniel4i
20.10.2009, 21:17
Относно благотворителния базар в Добрич, публикувам последната информация от фондация "Свети Мина". Базара ще започне към 15 декември пред хотел "Добруджа" в град Добрич. Парите, които ще се съберат от базара ще подпомогнат операциите на две деца с увреждания в Германия. Едното е момченце Марти и е на 6 години, страдащо от Епилепсия,вследствие на киста в мозъка. Другото дете е момиченце, казва се Преслава, също на 6 години с ДЦП. Тя ще бъде оперирана в Мюнхен в продължение на 15 часа и ще изтърпи 6 операции наведнъж за да проходи. За нея са необходими непосилните за семейството и 20 000 евро. На Дани, който ходи в масово училище му е необходима проходилка, струваща над 3000 лева.Той също е с ДЦП. Прилагам и снимки на две от децата и от великденския базар на майките на деца с увреждания.Всяка помощ ще е ценна за тях!:flower:

zezata
09.11.2009, 14:06
Мили дами една благотворителна организация се нуждае от вашата помощ. Казва се Сдружение "Работилница за надежди" и от Велико Търново. И помага на деца сираци и изоставени от родителите си в село Страхилово. За съжаление малко хора знаят за целта им и затова са малко и помощниците. Тези благородни жени с големи сърца от 1 година усилено помагат с къквото могат на тези малки чаровни създания. Ето ги и тях.

inqn_f
09.11.2009, 16:26
Мили дами една благотворителна организация се нуждае от вашата помощ. Казва се Сдружение "Работилница за надежди" и от Велико Търново. И помага на деца сираци и изоставени от родителите си в село Страхилово. За съжаление малко хора знаят за целта им и затова са малко и помощниците. Тези благородни жени с големи сърца от 1 година усилено помагат с къквото могат на тези малки чаровни създания. Ето ги и тях.

Благотворителен базар ли ще има, кога и къде ?

zezata
09.11.2009, 18:43
Благотворителният базар ще се състои на 12 и 13 декември в Мола на Велико Търново.

sissak
10.11.2009, 10:12
Виж как хубаво си се сетила да пишеш и тук за базара във Велико Търново.
И аз ще взема участие с няколко комплекта за бродерия по мои схеми.Дано да има интерес.
Не смея да комплектовам други, че да не подгонят момичетата за авторски права.
И аз ще ви помоля, който може да приготви нещо и да задели за този базар, да не се колебае :-|

Ето това им е темата:

Работилница за надежди (http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=402545.0)

mladenka
10.11.2009, 13:36
Момичета от миналата година останаха непродадени гоблени.Орхан тази година иска в Пловдив да се направи търг за някое друго детенце.Ако някоя съфорумка реши да помогне на Орхан в организацията-базар в Пловдив ще има.Ако не ще разпределя останалите гоблени по градове,така че за всеки базар да има по нещо.

Извинявам се за въпроса, може би не му е тук мястото. Аз не разбрах, сигурно съм пропуснала, на кого помогнахме и как миналата година чрез Орхан Мурад? Тогава за първи път се включих , с огромно желание, въпреки, че нямах никакво време, току-що се беше родила внучката ми.

teen_f
10.11.2009, 14:56
Родителите на момиченцето,за което се събираха парите,успяха някак сами да се справят.След което Орхан намери друго едно момче-3 деца са,когато той се ражда сляп баща му ги изоставя.За да отиде на операция при Мулдашев обаче трябва баща му да се подпише,а той не желае да направи това.

Парите са преведени по сметката на фондацията на Орхан и доколкото знам все още стоят там.

Вариант е,евентуално тези пари да бъдат дарени в училище за слепи деца.Или пък да дочакаме онзи баща да даде заветния подпис и момчето да замине.

Това е положението към момента.

BaMbIto
11.11.2009, 16:14
за В.Т. ние какво трябва да предоставим?

zezata
11.11.2009, 21:58
за В.Т. ние какво трябва да предоставим?
BaMbIto каквото пожелаеш. Може и малки минита да направиш те ти пращат рамките и си ги рамкираш сама. Ако искаш може и картички. За каквото имаш време и желание.

sissak
12.11.2009, 12:57
за В.Т. ние какво трябва да предоставим?

На минали базари имаше плетени шалове, шапки, рисувано стъкло, макаронени ангелчета.В другия форум момичета правят много красиви кукли.Кой каквото може да изработи ръчно.
Аз съм направила няколко комплектовки на гобленчета по мои схеми.А също и един снежен човек съм оцветла, вътре пълен с бонбончета:

http://s47.radikal.ru/i115/0911/4a/4a3282a476c9t.jpg (http://radikal.ru/F/s47.radikal.ru/i115/0911/4a/4a3282a476c9.jpg.html) http://s48.radikal.ru/i120/0910/7a/a1e3060f7c9ct.jpg (http://radikal.ru/F/s48.radikal.ru/i120/0910/7a/a1e3060f7c9c.jpg.html)

Юра
12.11.2009, 19:27
Родителите на момиченцето,за което се събираха парите,успяха някак сами да се справят.След което Орхан намери друго едно момче-3 деца са,когато той се ражда сляп баща му ги изоставя.За да отиде на операция при Мулдашев обаче трябва баща му да се подпише,а той не желае да направи това.

Парите са преведени по сметката на фондацията на Орхан и доколкото знам все още стоят там.

Вариант е,евентуално тези пари да бъдат дарени в училище за слепи деца.Или пък да дочакаме онзи баща да даде заветния подпис и момчето да замине.

Това е положението към момента.

Идеята беше да се помогне на някого ...надявам се ще ни информираш когато това се случи. Уж всичко беше продадено а наскро прочетох че са останали.
Нямаше прозрачност . На мен лично тази инициатива ми дойде леко изкуствена - просто ей така натрупахме девиденти за други хора.
Както и да е :D

teen_f
13.11.2009, 09:16
Никъде не съм писала,че всичко е продадено.Това е първото.
Второ всички пари са преведени по тази сметка и все още са там.За Орхан няма значение къде ще отидат парите.Дайте идеи и те ще бъдат разпределени.
Не знам за кого и какви дивиденти сме натрупали,като той самия често е помагал на различни училища-било то за слепи дечица или други.За мен дивиденти никакви нямаше също,тъй като никъде не е използвано моето име(по изрична молба,защото според мен благотворителността трябва да е анонимна ).
Юра ти поне си в Пловдив.Ако имаш такива съмнения,да ти дам телефона на Орхан Мурад,срещнете се и решете тези пари за какво да бъдат дарени.Той самият дори поиска среща с Пловдивската група и явно единствения начин е той да дойде на някоя ваша среща...Мога самосиндикално да предложа някаква кауза,но при положение че всички вие сте дарявали гоблени не е редно аз сама да вземам такива решения.....
Именно за да не ме обвините в шашми дадох парите на ducky тя да ги внесе по банковата сметка на фондацията.Но явно и това не помага....Моля не търсете под вола теле....Обидно е.И не ме карайте да съжалявам,че изобщо съм организирала такъв базар и то от чисто човешки подбуди.

maleks
13.11.2009, 10:06
Лек щрих и от мен:
Ако съм разбрала правилно , от нас, пловдивската група, се иска само да застане някой зад щанда и да се грижи за продажбите.Е, подреждането се разбира от само себе си.
Може да се организира график по двойки, тройки.
Доколкото разбрах г-н Мурад ще се погрижи за място.А това никак не е малко.
Ако нещо не съм разбрала, поправете ме.

teen_f
13.11.2009, 10:46
Да,в случай че решите да правите базар във вашия град,тъй като там Орхан Мурад каза,че може да осигури безплатно място за излагане на гоблените,както и да покани различни представители на медиите.Става дума да могат да се продадат и останалите дарени гоблени.Ако не бъде организиран такъв базар-всички гоблени ще бъдат разпратени по градовете,където ще се организират базари.
Само да добавя,че Орхан Мурад каза,че ако ще възникват съмнения за PR и за изчезнали пари предпочита да изтегли парите от сметката на фондацията и да ги върни обратно на хората от форума.
Май вместо да изпишем вежди,избодохме очи...Решението е ваше..

kiraa
13.11.2009, 16:00
Нещо извън базарите, но важно . Разгледайте това - http://www.svetinikolai.org/dariteli.php .

lili2024
14.11.2009, 01:16
в софия ще има ли базар и ако има къде ще е

skorpion
14.11.2009, 18:40
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=439393.0

Radi
17.11.2009, 14:06
Мили момичета и момчета, в Дневен център за деца с увреждания "Дъга" в гр. Панагюрище ще се проведе благотворителен търг за продължаване за набиране на средства за специализиран превоз за децата от доба. Снимките на нещата изработени от директорката и персонала на дома ще кача във моята страничка с готови творби.:kissyou:

lili2024
17.11.2009, 17:08
искам и аз да помогна.имам 3 ушити малки гобленчета ще ги рамкирам.ако мислите че е подходящо като идея мога да ги предоставя за благотворителния базар.от софия съм моля ако мога да помогна пишете ми
и още нещо да попитам-какви други неща са подходящи-дрехи обувки храни ..........

sn_dobreva
17.12.2009, 23:16
Днес в Гимназия "Христо Ботев" гр. Попово бе отктрит благотворителен базар за коледни картички. Това е първата от поредица благотворителни инициативи в училището.
В понеделник - 21 декември - предстои откриването на кулинарна коледна изложба базар.
Всички "стоки" са изработени от учениците на гимназията.
Събраните средства ще бъдат предоставени на нуждаещи се абитуриенти.


Светлината е благодат, тя е символ на живота, божи дар.
Нека я пуснем в домовете си, в душите си.
Нека да съумеем да запазим
магията на коледната нощ
през цялата година,
за да бъдем по-добри,
да се обичаме повече
и да имаме силата
да сътворяваме
по едно малко чудо всеки ден –
една усмивка, едно добро дело,
един топъл жест.
Бъдете живи, здрави
и истински щастливи!

anito11
01.03.2010, 08:50
Скъпи съфорумки от Сливен!

В училището на дъщеря ми има едно детенце с лоша диагноза. Решили сме /родителите и учителите/ да направим благотворителен базар за да съберем малко парички за лечението му. Насочили сме се към великденска и пролетна тематика - картички, украсени яйца, дребни сувенири и т.н.

Ако Ви е на сърце и имате възможност, моля подкрепете идеята - защото няма нищо по-тъжно от очите на болно дете и нищо по-страшно от майка, която няма финансова възможност да помогне на детето си!

Ако колежки по хоби от други градове също искат да се включат ще дам и адрес ако трябва.

skorpion
01.03.2010, 09:40
Направо дай адрес да пращаме по нещо! Понякога въпросът не е само финансов-с базара ще привлечете повече хора към проблема, а и тези, които трудно откъсват левче от сърцето си и го правят само за очи ще са сигурни, че получават "нещо" във вид на сувенир с/у дарението си! Дано успеете да помогнете повече. Аз мисля да пусна малко картички като тези:
http://skorpions.snimka.bg/experiment/kartichki-izonit.464227

anito11
01.03.2010, 13:15
Направо дай адрес да пращаме по нещо! Понякога въпросът не е само финансов-с базара ще привлечете повече хора към проблема, а и тези, които трудно откъсват левче от сърцето си и го правят само за очи ще са сигурни, че получават "нещо" във вид на сувенир с/у дарението си! Дано успеете да помогнете повече. Аз мисля да пусна малко картички като тези:
http://skorpions.snimka.bg/experiment/kartichki-izonit.464227

Благодаря!!!

Лили
01.03.2010, 14:08
Ани аз също ще ушия нещичко и ще изпратя.Може да е малко но ще го направя от сърце за здравето на детенцето.

anito11
02.03.2010, 10:46
Благодаря на всички отзовали се за подкрепата!!! Плана ни е да излезем на маса в пешеходната зона на града от 17.03. до 02.04. Няма срок за предаване на предметите, т.е. дори и когато тече разпродажбата може да се предават.

marji
15.03.2010, 13:09
Скъпи съфорумки, ако някоя от вас е решила наистина да участва със свои творения в благотворителния базар, за който е писала Анито11 по-горе, моля по-бързо да изпратят нещата си на посочения от нея адрес. Тази сряда - 17 март, базарът ще бъде открит, така че няма време!:idea:

skorpion
16.03.2010, 18:06
Пуснах пакетче през Еконт-търси утре до поискване на твое име в офис Светлина на ул Ст Караджа 6 и успех-малко е, но от все сърце!

atinqnka
17.03.2010, 09:38
Преди 2 дни видях че сте писали. Шиех една Молитва. Тази сутрин я довърших и ще я изпратя. Дай боже да се оправи детенцето.

anito11
18.03.2010, 16:12
Благодаря - чудесни сте момичета!!!:clap: Капка по капка - вир става! Днес получих изпратените по пощата от Панар /teen - Хасково/ и Светла Петрова /Бургас/. От Сливенската група изработени предмети вече ми дадоха: Marji, Masha, Iasi, Via1313, Kapa, Татяна Башева /Моля за извинение, че не пиша точно имената и никовете/, обади ми се и Камелия, че е приготвила нещо. Благодаря още веднъж!:clap: Дано успеем да помогнем!!!

anito11
18.03.2010, 16:29
:kissyou:Последно от 22 до 31 Март, всички работни дни пред "Печ".:kissyou: Заповядайте ако имате възможност!!!:kissyou:
Аз ще бъда във вторник, четвъртък и петък през първата седмица /за втората още не знам/.

anito11
19.03.2010, 13:59
След малко по-дълго издирване в дебрите на Еконт картичките са при мен - благодаря ти Диана /skorpion/. :kissyou::kissyou::kissyou:

skorpion
19.03.2010, 23:00
:blueflow:

anito11
20.03.2010, 14:46
Благодаря на Вяра за втората партида и на Камелия за участието /вече има кандидати за сърчицата и започна наддаването/.
:kissyou:Благодаря Ви, момичета за съпричастността и за това че отделихте от своето време и материали!
:kissyou:Дано успеем да помогнем на детенцето!!! :kissyou:
Организирани са и благотворителен концерт на ученици от училището /на 20.04. / и няколко представления на Кукления театър в града /даряват приходите/.
До тук в поставената урна в коридора на училището има събрани над 1000 лева.

via_1313
20.03.2010, 19:34
Втората партида ти е изцяло от Веселинка:kissyou:

anito11
20.03.2010, 20:52
Моля за извинение, Весе!:blueflow::flower::kissyou:

теодора
22.03.2010, 12:15
Ето еще един благотворителен базар в Пазарджик под надслов Работилница за надежди (http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=471819.0)

skorpion
22.03.2010, 12:43
:blueflow: да! Точно от тази организация съм част и аз! Видинската чат, обаче! :D

anito11
23.03.2010, 18:43
За два дни сме събрали 1150 лева. :kissyou:Продължаваме!!! :kissyou:Благодаря на всички за подкрепата!:kissyou:

skorpion
23.03.2010, 21:34
:clap:

теодора
23.03.2010, 22:25
:clap::clap::clap:

anito11
25.03.2010, 09:22
:kissyou:Огромно благодаря на atinqnka!:blueflow:

anito11
25.03.2010, 19:47
Четвърти ден на базара - събрани са повече от 2500 лева, отделно има преводи по сметката и на фирми и частни лица. Вече в града се организират и други акции в помощ на това дете - благотворителни концерти, представления на кукления театър, базари и други. Дано успеем да помогнем!!!

anito11
25.03.2010, 19:54
http://www.agencia-sliven.com/index.php?id=19948

anito11
27.03.2010, 11:00
http://www.agencia-sliven.com/index.php?id=20086

kamellia
31.03.2010, 22:11
Благодаря на Вяра за втората партида и на Камелия за участието /вече има кандидати за сърчицата и започна наддаването/.
:kissyou:Благодаря Ви, момичета за съпричастността и за това че отделихте от своето време и материали!
:kissyou:Дано успеем да помогнем на детенцето!!! :kissyou:
Организирани са и благотворителен концерт на ученици от училището /на 20.04. / и няколко представления на Кукления театър в града /даряват приходите/.
До тук в поставената урна в коридора на училището има събрани над 100 лева.

Ани, радвам се, че успях да помогна и аз с нещо малко!:kissyou: Дано се оправи детенцето!:)

anito11
21.04.2010, 10:43
Снощи беше Благотворителния концерт на Училището в подкрепа на кампанията - до момента са събрани над 15 000 лева /от концерта, базара и привлечени средства от фирми и частни лица/ и остават още няколко мероприятия.
Благодаря на всички, които се включиха!
Дано да успеем да помогнем!!! Ванко трябва да има шанс да живее!!!

atinqnka
22.04.2010, 14:32
Благодаря за приза и подаръчетата. Трогна ме много.

skorpion
22.04.2010, 15:56
Аз също имам приз "Гобленарка със зрлатно сърце" ! Много благодаря! За мен е чест да съм частица от доброто!

Светла Петрова
23.04.2010, 11:09
Ани, много благодаря и аз за неочаквания жест.:kissyou:Искрено се надявам, че макар и с малко съм спомогнала за събирането на средства за лечението на това детенце.

kamellia
24.04.2010, 10:10
Вчера и момичетата от града си получихме призовете на срещата. Ане, и аз благодаря за милият и неочакван жест!:kissyou:

http://s004.radikal.ru/i208/1004/05/4aa7e40c000bt.jpg (http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i208/1004/05/4aa7e40c000b.jpg.html)

anito11
03.05.2010, 15:38
В петък /30.04./ ни напусна Ванко. Едно детско личице спря да се усмихва, едно детско сърце спря да бие ... Мир на праха му!

kamellia
03.05.2010, 17:09
В петък /30.04./ ни напусна Ванко. Едно детско личице спря да се усмихва, едно детско сърце спря да бие ... Мир на праха му!

Боже, не мога да повярвам:shock: :( Дано да почива в мир, душицата...

lili2024
18.11.2010, 18:11
„Сцена за чудеса” продължава и тази година в гр.София.

Благотворителният коледен базар на ДБМ–София ще се проведе на 11 и 12 декември от 11:00 до 18:00 часа в зала 4 на НДК. Събраните средства ще бъдат за продължаване на нашия проект в ДМСГД „Света Параскева”, гр.София, където вече повече от 6 месеца специален педагог работи ежедневно с децата с увреждания. Припомняме, че целият проект е за подсигуряването на 6 човека допълнителен персонал към този на дома, но тъй като не събрахме достатъчно средства наехме само един специален педагог. Надяваме се тази година да имаме по-голям успех и да успеем да помогнем още повече.
На същите дати и на същото място Мамма и Татти организират и Рождения ден на сайта и Коледния карнавал на форума, които ще се проведат на 11 декември от 19:00 часа в зала 4 на НДК и детско парти за децата ни, на следващия ден 12 декември от 11:00 до 13 часа в същата зала 4 на НДК. На двете партита ще има много забава, веселие и подаръци. Средствата от двете партита, които ще се съберат, те ще предоставят в помощ на проекта. Темата за РД, Карнавала и детското парти може да разгледате ето тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=540568.0

skorpion
18.11.2010, 22:07
базари на Фондация "Движение на българските майки" ще има и във видин. Аз съм подхванала дамите от "изонитената" тема да ми помагат тази година, за което съм им изключително благодарна. Ние ще подкрепим децата от ДДЛРГ и Преходно жилище грБелоградчик :kissyou:

lili2024
02.11.2011, 11:53
С малко закъснение и много ентусиазъм, свежи сили и желание да направим Коледа 2011г. по -прекрасна от всякога с нашите благотворителни инициативи и вашите прекрасни сувенири, обявяваме старта на подготовката.

Базари и инициативи ще има в следните градове и на следните места:

ДБМ София ще проведе своя традиционен Коледен Базар на 17 и 18 Декември в Сити Център и ще организира съвместно с Фотосинтезис фотографска изложба в тяхната изложбена зала на бул.Васил Левски.

ДБМ Пловдив ще проведе своя Коледен базар на 15,16,17 и 18 Декември в МОЛ Пловдив.

*Предстоят уточняване на подробностите по организацията на мероприятията и молим за търпение до края на този месец за пълната информация.