PDA

Покажи пълната версия : Рожден ден



Биби
01.02.2006, 11:26
Такааа, утре имам Р.Д. и много моля за помощ - дайте идея какво да спретна на бързо. Ще сме си само тримката - аз, мъжа ми и детенце.

Djemma
01.02.2006, 11:33
Аз също имам розден ден скоро- на 25.02, смятам да опитам ето тази салата, че ми изглежда много добре. Състои се от сварени дребни макарони или кус-кус, варени яйца, моркови, чесън, майонеза и малко заквасена сметана.

Djemma
01.02.2006, 11:40
Още една салата ми привлече вниманието Казва се салата "Нежност"
Реди се на пластове в следния ред:
Първи пласт смес от настъргани варени картофи, кисели краставички
маже се с майонеза
поръсва се с зелен лук
Втори ласт настъргано чеервено цвекло, варено
майонеза
копър
Трети пласт варени яйца, пресни краставици
маже се с найонеза
зелен лук
Четвърти пласт моркови
маже се със заквасена сметана
копър

Всички продукти са настъргани за едро ренде.Лукът и копърът -нарязани на ситно.

Djemma
01.02.2006, 11:46
За топло предястие ти предлагам руло с кайма:
5 яица, 250гр майонеза, 350 настърган кашкавал. Всичко се разбърква , изсипва се в тавичката от фурната, застелена с пекарска хартия и се пече платка 20 минути, при Т 200 градуса.Върху него се разстила 500 гр кайма , объркана с 1 яйце, сол,лук и черен пипер.Завива се руло и се слага пак да се пече около 40 мин при 200 гр

Снимката е некачествена, извинявайте.

alys
01.02.2006, 11:57
Джемма, невероятна си! Много добри идейки си подбрала. Дори и без да имаме рожден ден може тия дни да ги пробвам. Мерси! :yes:

Djemma
01.02.2006, 12:02
За основно можеш да направиш ако имаш сигурни пилета Пилешки бутчета в бутер тесто с гарнитура гъби от картофи ( не е грешка)
Бутчетата са тук, казват се модельные ножки :
http://kuking.net/my/viewtopic.php?p=603183#603183
а гъбките от картофи се правят като полусварени картофи с кората се изрязват с ножче така, че да остане пънче и горната част-шапчицата да е с кожицата на картофа.След това се изпържват до златисто.Снимката също е некачествена, сори.

Djemma
01.02.2006, 12:04
Изобщо, можеш да погледнеш тук има каталог на рецепти от Jul-jul, много добри неща, като кликнеш на заглавието на рецептата се отваря страничката с рецептата.
http://www.kuking.net/my/viewtopic.php?t=27395&postdays=0&postorder=asc&highlight=%CD%CF%C4%C5%CC%D8%CE%D9%C5%20%CE%CF%D6% CB%C9&start=0

Katia_s
01.02.2006, 12:14
Аз също утре имам рожден ден и смятам да пробвам някой от рецептите. Благодаря Djemma :coffee: :flower:

Djemma
01.02.2006, 12:15
Ето ти една ефектна и бърза торта. Можеш да ползваш готови целувки:
http://www.good-cook.ru./tort/tort_028.shtml
Ако имаш проблеми с превода- насреща съм.Че нямам време сега да превеждам цели рецепти- имам важна работа, имаме бебе- вчера кокерката ми роди за първи път и вчера и днес съм до нея оказвам и морална подкрепа, :) ( може някой да ме сметне за луда) :D

Djemma
01.02.2006, 12:18
Ето баналния, но много вкусен "Наполеон" (торта):
http://www.kuking.net/my/viewtopic.php?t=16703

Djemma
01.02.2006, 12:20
А тук има една прекрасна торта "Сказки Черного леса":
http://kuking.net/my/viewtopic.php?p=615102#615102

Айде стига толкова, да дадем думата и на другите да си дадат предложенията.

Биби
01.02.2006, 12:43
Djemmaa, много благодаря за рецептите, само да заспи малкото и щателно ще ги разгледам, че иначе не можем да си разделим РС-то.
Поздравления за бебето - много са хубави и двете. :yes:

Биби
01.02.2006, 13:30
Djemmaaaa, наистина ще имам нужда от малко помощ. Харесах си ето тази рецепта
Ароматные куриные крылышки
крылышки куриные 18 шт.
майонез 100 гр.
мед 1 ст.л.
аджика 1 ст.л.
куркума молотая 1 ч.л.
сок 1 лимона
зелень укропа или петрушки

Крылышки промойте, обсушите и разрежьте по суставу.
Смешайте лимонный сок с куркумой, аджикой, медом и майонезом.
Залейте крылышки полученной смесью и маринуйте на холоде не менее 4 часов.
Подготовленные крылышки уложите на смазанный маргарином противень и запекайте в духовке при 220 гр. до образования румяной корочки.
Можно подавать крылышки как горячими, так и холодными, оформив зеленью


смятам обаче да я приготвя с бутчета, какво мислиш?
обаче незнам какво е аджика и зелень укропа или петрушки

alys
01.02.2006, 14:03
укроп = копър
петрушка = магданоз
аджика = грузинска смес... ще копирам обяснението

Аджика
Распространеная грузинская смесь которая существует в виде пасты и в виде смеси. Из порошка получить пасту не сложно, для этого достаточно смешать смесь с небольшим количеством соли смочить 3-4% винным соусом до получения влажной массы. Массу необходимо хорошо перемешать, закрыть в плотный герметичный сосуд и дать настояться.

Аджику широко используют в грузинской национальной кухне и в первую очередь при приготовлении лобио (отварная фасоль).

Также прменяют при приготовлений других блюд: борщей, щей, супов, добавляют к мясу, рыбе, соусам. Исходят из расчета 1 столовая ложка на 1 кг. мяса или литр воды.

Аджику можно добавить в томатный сок и получить прекрасную приправу. Для варенного мяса из нее можно приготовить подливку, для этого достаточно соединить 1 часть аджики и 3 части консервированной брусники и затем все растереть.

В состав смеси входят: смесь хмели-сунели, красный сладкий перец, красный острый перец, кориандр, чеснок, укроп, барбарис, соль.

Djemma
01.02.2006, 14:11
alys ме изпревари, но вместо аджика можеш да ползваш лютеница. Домашна аджика се приготвя от домати, пипет, сол, люти чушки, оцет. Абе почти като лютеница, така,ч е няма проблем да я заместиш. Мисля, че и с бутчета ще стане. Успех ти желая.

alys
01.02.2006, 14:25
То май повече прилича на кетчуп... не че го обичам.

Djemma
01.02.2006, 14:41
Да, може и с кетчуп да се замени, не е фатално. :D

Бамби
01.02.2006, 15:28
Ауу, Джемма, как само ти завиждам за бебето, направо е прекрасно!!! :lady:

А по въпроса, аз например много харесах тази солена торта по рецепта на Джемма и я правих даже два пъти- веднъж за Коледа и веднъж за Нова Година.
Рецептата е някъде из форума (май е крайно време да си я препиша), ей сега ще я потърся и ще сложа линка.
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=363&postdays=0&postorder=asc&start=0

Биби
01.02.2006, 16:24
Много, много благодаря за всички :flower: :flower: :flower:

Биби
06.02.2006, 15:36
Всичко мина чудесно, за жалост не можах да направя снимки. Но по-касно подробно сте разкажа :idea:

alys
06.02.2006, 17:08
Джемма, чак сега видях снимката с черното бебе :lady: Честито! Само едничко ли е? Голяма тръпка си е - нашата (мама куче) беше родила 3 бебета и сега едното си го гледаме, вече 6 годишна госпожица!

Извинявам се за отклонението от кулинарията. :idea: Пиши във Вашите истории как се справя мамата. :)

Djemma
07.02.2006, 00:09
Биби, със закъснение честит рожден ден, не обърнах внимание на датата,асега забелязах,че вече е минал. Пожелавам ти всичко най-хубаво, особено здраве

Биби
07.02.2006, 17:07
Djemma, благодаря за благопожеланията!
А иначе, всичко мина добре. В крайна сметка направих милешки пържолки в топено сирене и сметана за нас/за детенце само пил.пържолка на скара, салатка "а ла Фантазе", изпържих картофки и спретнах една тортичка. Нея направих от два блата - един с орехи и канела и един с мляко и яйце. Двата блара разрязах на половина - по диаметъра и леко ги разминах, като освен това размених бялата е кафявата част - дано ме разбирате :?
Ами получи се нещо доста сносно, а иначе мъжът ми каза, че на вкус е стархотна:)

Ами това е в общи линии :idea: