PDA

Покажи пълната версия : относно Милена-стил



страници : [1] 2

sneji
01.02.2006, 13:33
Моя колежка си купи гоблен на прословутата "Милена-стил".Понеже гоблена беше 1:1,а тя искаше да го ушие 1:4, се наложи да си докупи още конци"pupets".Познайте какво стана-нито един от цветовете от гоблена не съвпадна със тези в магазина.Изпратените конци нямаха никаква индикация,че са "pupets"или каквито и да било други. :twisted: :twisted:
Аз пък уших "тяхната" :?: "Холандска воденица" ,но не се получи според очакванията ми.Уж е с конци "Анхор",но много ме съмнява дали е точно така.Пак нямаше индикация какви са конците.
Кажете ми сега как да имаш доверие на такава фирма?Повече от разочарована съм- :twisted: :twisted:Има ли и други като нас?

zdrave
01.02.2006, 19:57
Може би има и други на който не са оправдани очакванията.Аз лично не съм шила гоблен на тази фирма, но от това което прочетох тук и съм чувала от познати чувствата са ми смесени-едни ги харесват други не.Може би трябва да видя ушит гоблен на "Милена стил", за да преценя. :lady:

veni_3000
01.02.2006, 20:19
Ами Зеления заммък http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=91&start=0 е на Милена стил конците са пъпец/от които не бях особено очарована/. :no:

mylli
01.02.2006, 21:07
За сега не мога да споделя впечатления от тази фирма, но имам три комплектовки който чакат в едно кашонче, като ги ушия ще споделя, но..........кога ли ще стане :?

Nellyyyy
01.02.2006, 21:31
Мненията относно Милена стил са доста противоречиви.Едни казват че комплектовките им са много добре други-че за нищо не стават.Чесно казано не знам какво да мисля :?

Marinera
06.02.2006, 01:03
Аз имам един ушит на Милена Стил и единственият му недостатък беше, че единият цвят не ми стигна. После си купих още един, той пък няма конци за фон, явно вече така ги правят. :? И панамата не беше разграфена. Според една позната пък често се случвали комплекти с много сива и грозна панама. Абе една дума и аз не съм много доволна.

Пенка Неделчева
06.02.2006, 11:37
:no: Аз пък не съм на това мнение.Имам два ушити гоблена на тази фирма-Лунен
ангел и Апостолската градина.Когато отидох в офиса им,всички предлагани гоблени са ушити и показани как изглеждат.В никоя друга фирма не съм го виждала това.И двата гоблена съм ушила без някакви трудности-и от конците ми остана част,комплектовата е пипътс/за по-евтино/-наистина нямам проблем.Преди много години/около 10/работех с гоблени на фирма Златен гоблен от София-там също нямаше проблеми.Сиси ми е от тях.Изобщо да си кажа откровенно-предпочитам готовите комплектовки.В момента ме чака за шиене една комплектовка на Гобком-не зная какво ще стане от него,но конците са в оригинални кутии на ДМС.Значи са истински.

malina
06.02.2006, 13:34
Ami i az sım 6ila goblenite na Milena stil napr.Sisy .. Yerusalimska ikona ..Madona s grozde-s anchor i .t.n
Ne sım imala problem nito s sı4etaniyeto s tsvetovete nito s koli4estvoto .
Moya priyatelka u6***i Vodenitsata na Bo6e** i be6e ujass :twisted: sı4etaniye na tsvetovete vıob6te nyama6e . Naprazno trud ..Goblena be6e na firma *Zarya* -Sofiya :evil: :evil: :twisted:

qni
06.02.2006, 20:45
Моите четери гоблена са комплектовки на "Милена стил"/може да ги видите/ и в момента шия също техен гоблен.До сега не съм имала проблем със схемите. Конците ми стигат и остават,и са със етикет ,на който пише puppets.Единствения недостатък който открих е ,че кафявото на първия ми гоблен беше с по-тънка нишка.Доволна съм и от цената ми.

julliqna
06.02.2006, 23:06
И аз шия техни гоблени,но някой от конците май са български .Купувам си с пупетц,с котва не съм пробвала.Доволна съм от тях,защото са с четлива схема и са на по достъпна цена.Що се отнася до цветовете досега не съм имала проблеми,но всяко око различно вижда.

sneji
07.02.2006, 10:56
Не знам,но както казах когато поставих темата,"Холандската воденица" не ми хареса как стана-някак си много тъмен.А пък конците трябваше да са Котва,но на тях нямаше никакви етикети,за да докажат това.Освен това при шиене,конецът постоянно изтъняваше в края и се късаше(ако мога да го обясня така ):?,нямаха никакъв блясък,абе с една дума- конците нямаха никакво качество.А все си мисля,че Котва са реномирана марка с гарантирано качество нали :?:

julliqna
07.02.2006, 12:21
Снежи със сигорност не са били Котва.Купувала съм си пупетц и се шият добре,не се късат, не изтъняват.Не съм имала с тях проблем.Котвта наистина са реномирани конци,както и ДМЦ.Имам чуство,че поизлъгват с марките,но то човек сам като не си го направи няма кой.Като спрем да им ги търсим много бързо ще ги оправят.Нали знаете ,че в България е така.Зарибяват,а после защо да не препечелят някой лев.До сега един единствен път съм си купила гоблен на който не са махнали етикетчетата .

rodich
07.02.2006, 12:21
постоянно изтъняваше в края и се късаше(

Аз съм ползвала Анхор и съм доволна. За блясъка - има и с блясък. Но когато бродирам с дълъг конец, докато стигна края му се изтънява в края (в самия край а не по дължина) ....... жалко ако са те подвели :(

sneji
07.02.2006, 14:21
Вероятно така е станало-подвели са ме.А цената не беше никак малка-75 лв.
Но...парен каша духа...едва ли повече ще си поръчам нещо от тяхната фирма :no:

malina
08.02.2006, 01:06
sneji ne e li po dobre da si sıbira6 shemi ot nas :idea:
Az ot kakto otkrih dobri priyuateli,koito vinagi sa gotovi da pomagat si sıbiram shemi za men i za priyatelki :yes:

sneji
08.02.2006, 11:19
:evil: Ами гоблена го купих преди да открия форума.Така,че трябваше да го ушия.А сега ,когато намерих чудесни приятели, ще разчитам на тяхната отзивчивост! :)

Milena Netsova
28.02.2006, 18:09
Не знам,но както казах когато поставих темата,"Холандската воденица" не ми хареса как стана-някак си много тъмен.А пък конците трябваше да са Котва,но на тях нямаше никакви етикети,за да докажат това.Освен това при шиене,конецът постоянно изтъняваше в края и се късаше(ако мога да го обясня така ):?,нямаха никакъв блясък,абе с една дума- конците нямаха никакво качество.А все си мисля,че Котва са реномирана марка с гарантирано качество нали :?:

Съжалявам, че толкова късно видях темата - иначе щях да отговоря навреме. Относно липсата на етикетчета върху конците Котва, бих искала да поясня, че фирмата ни ги закупува на гранки и конуси от вносителя Коутс България. Поради тази причина чилетата нямат индивидуален етикет. За спада в качеството ни е известно и сме информирали колегите от София. Надявам се в Германия да правят нещо по въпроса. В никакъв случай не бихме си позволили да напишем, че гоблена е с Котва, а да сложим Пъпетс или български конци. За пояснение на всички във форума - НЕ работим с български конци от 2000г насам. xxxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xx xx xxxxxxxxxxxx, xxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxx.

Редакция: flame

Igli4ka
28.02.2006, 19:54
Скоро не бях влизала в магазините за гоблени....и за нещастие днес направих това. И повярвайте ми бях изумена :shock: ....Половината от моделите на Милена стил се оказаха крадени....моделите , които си разменяме по интренет тази фирма ги предлага за продаване .... :yes:

lusi_antonova
28.02.2006, 23:01
Бях си поръчала Момичето с книгата на Милена стил и преди 2 дена го получих. Това е първия гоблен който ще шия на тази фирма. За конците, почти всичките нямаха етикет (тези който са по един и два метра) но два от цветовете бяха цели чилета и имаха етикет "Ariadna" което не ме учуди, защото бях чела в този форум че ще сменят "евтините" си конци с тази марка. Това което ме учуди обаче беше, че конците ми харесаха повече от пъпетц, ушила съм един участък от гоблена и изглежда найстина добре, шие се лесно, не се късат... а до колкото разбрах се продават в магазините по 0.35 лв. за чиле което е много евтино за добре изглеждащи конци (аз си купувам пъпетц по 0.50 лв.) Като стане готов гоблена ще го покажа, за сега съм още в началото :cry:
Майка ми уши съвсем скоро едно малко гобленче на същата фирма, не знам как се казва но беше някъкво заливче с лодка и палми, стана много сполучливо, а беше с конци пъпетц. И тя каза че само едно етикетче е имало в целия комплект.

Nana
01.03.2006, 11:50
Преди месец моя позната си купи гоблен - пейзаж на Милена стил. Чилетата бяха с етикети Пъпетс, бяха махнати вторите етикети с номерата.

rodich
01.03.2006, 18:00
Преди месец моя позната си купи гоблен - пейзаж на Милена стил. Чилетата бяха с етикети Пъпетс, бяха махнати вторите етикети с номерата.


Скоро не бях влизала в магазините за гоблени....и за нещастие днес направих това. И повярвайте ми бях изумена :shock: ....Половината от моделите на Милена стил се оказаха крадени....моделите , които си разменяме по интренет тази фирма ги предлага за продаване .... :yes:

С унгарски или не, Милаена Стил троши пари със свалени схеми от интернет и "пригодени" за бг пазар, т.е. махнат контурен бод или френски възел тук там :evil:

julliqna
02.03.2006, 00:18
Моята окомплектовка на Пътя към църквата е с доста цели чилета ,но не намерих никакъв етикет вътре,ни с номер,ни без номер.И напълно съм сигурна,че не са пупетц-ЛЪЖАТ.Не шия за първи път пупетц.

duende
02.03.2006, 19:33
не лъжат.
Както ви каза г-жа Нецова, получават ги на конуси. Никога качеството не е същото. И те не са виновни, просто живеем в България.
Освен това хората са любезни и винаги приемат рекламации. В това отношение са много коректни.

cvete
07.03.2006, 21:27
:cool: Zdraveite :!:
Az sam 6ila na MILENA STIL gobleni . Na "Lunna zima" naprimer ne mi stignaha koncite za polovinata cvetove. Imam i drugi u6iti gobleni s koito niamah problemi. Shemite im sa mnogo lesni za raz4itane.

Зоя
07.03.2006, 22:44
:? Като се зачетох във вашето събеседване и се сетех,че моята приятелка завърши "Трявна "преди половин год.може би и ми го показа. Имаше разлика в цветовата гама -покрива беше с много по-ярки цветове,спрямо всичко останало.Изглеждаше малко неестествено.

Зоя
07.03.2006, 22:48
Става въпрос за комплектовка на Милена стил.

idlegirl
17.03.2006, 00:03
Аз също съм шила комплектовки на Милена стил. Конците винаги са ми стигали и с такъв проблем не съм се сблъсквала, но с лоша панама и леко разминаване на цветовете да, но само в някои случаи. Общо взето ни са лоши като за начинаещ например. :?

Miro
17.03.2006, 01:14
Прочетох написаното. :? Различни хора сме и затова мненията са различни. Имам готови Холандската воденица , Коне в реката и Апостоловата градина на Милена стил. Сега шия Мостар на същата фирма и - всички , които са ги видяли са ги харесали - на мен също , конци ми останаха достатъчно , не съм купувал. Но да споделя със всички вас , че когато купувам Puppets винаги има разминаване в цвета - един и същи номер , но с разлика - може да е малка , но я има.Затова от всеки цвят , когато си комплектовам гоблен сам - купувам наведнъж нужния брой чилета , за да са от една партида - там където е номера отгоре има партиден номер - гледам да съвпада и така нямам проблеми. Купих си и Пътят към църквата на Милена стил , видях го ушит и много ми хареса.

lonely
17.03.2006, 09:57
Здравейте, относно гоблените на Милена -стил мога да кажа, че съм шила два малки и то с различни видове конци. Доста сполучливи станаха, от конците ми останаха почти половината и цветовете са добре съчетани. Преди години си купих на някаква измислена фирма "Сикстинската мадона"и няма да ви казвам какво се получи...смених почти всички цветове постепенно, докато намеря подходящите най-близки до оригинала цветове минаха месеци...с триста зора си намерих оригинална схема и т.н. вече май не се доверявам на никакви такива фирми. Мечтая да си купя оригинален вилеров гоблен ... :cry: :(

Ако някой се интересува от този гоблен имам почти всички номера на конци, но схемата е в ужасен вид и немога да я предоставя. Сега шия Мадона де ла Седия...не е като оригинала, но то няма начин цветовете на лицата да са същите...

rumi26
28.03.2006, 18:02
В момента шия "Момичето с шапката" на ТПК "Заря" - София и съм ужасена. Ръцете на девойката изглеждат ужасно дебели, а тя е с бледо лице и тъмно кафяви бузки!Снощи разших доста, а довечера съм намислила да си купя няколко чилета розовеещи конци, и да продължа!Пожелайте ми успех!!!

rumi26
28.03.2006, 18:07
В момента шия "Момичето с шапката" на ТПК "Заря" - София и съм ужасена. Ръцете на девойката изглеждат ужасно дебели, а тя е с бледо лице и тъмно кафяви бузки!Снощи разших доста, а довечера съм намислила да си купя няколко чилета розовеещи конци, и да продължа!Пожелайте ми успех!!!

Mimeto
28.03.2006, 22:11
Искренно ти желая успех! Предполагам че ще успееш да управиш нещата.

mylli
29.03.2006, 08:24
В момента шия "Момичето с шапката" на ТПК "Заря" - София и съм ужасена. Ръцете на девойката изглеждат ужасно дебели, а тя е с бледо лице и тъмно кафяви бузки!Снощи разших доста, а довечера съм намислила да си купя няколко чилета розовеещи конци, и да продължа!Пожелайте ми успех!!!



Аууу това е много неприятна ситуация, искринно се надявам да го оправиш и всичко да е наред :thumbup:

rumi26
29.03.2006, 11:59
Благодаря ви много!Снощи до 12 часа разшивах, а тази сутрин започнах с новата комбинация!май се получава!Поне изглежда по-красиво!

rumi26
29.03.2006, 12:11
Благодаря ви много!Снощи до 12 часа разшивах, а тази сутрин започнах с новата комбинация!май се получава!Поне изглежда по-красиво!

chedenceto
29.03.2006, 14:11
Здравейте и от мен! Честно казано аз харесвам гоблените на Милена стил, "Иисус чука на вратата" е тяхна разработка. Нямах проблем нито със схемите, нито с конците. Но никога веце няма да си купя гоблен на "Заря" - София. "Малката фрегата" е тяхна и просто бях потресена, като видях крайния резултат. И за да се разочаровам още повече го сравних с вилеров модел! Приплаками се, но нямаше какво да направя, вече го бях ушила. Както казват старите хора - вече имам обица на ухото!
Комплектовките, които аз съм си ги правила - "Денят", "Нощта", "Воденицата", "Снежното градче" и "Милничката" станаха сполучливи, но нали аз съм си ги правила! [:]

валчо балчо
11.04.2006, 11:41
Чесно да ви кажа аз имам 3 гоблена на Милена стил: Старото мостче, Коне в реката(Тях вече съм ги ушила и съм доволна) Сиси и Исус чука на вратата (Който шия в момента и досега нямам проблем нито с конците нито с панамата)
Винаги съм си купувала комплектовките им от големи и вдъхващи доверие магазини (Мистър Гоблен пр. понеже съм от Пловдив), панамата винаги е разграфена и то точно, концита са ми стигали, а относно това че някой споделят че им се късат конци аз не го разбирам. Шила съм с пупетц, анхор, ариадна и дмц и никога не ми се е късал конец :no: . Попринцип когато купувате гоблен на Милена стил на схемата и панамата трябва да има един червен номер който доказва че комплектовката е оригинална(макар че нямам представа как биха допуснали някой конкурент да злоупотребява с името им). Радвам се че има фирми като Милена стил, защото тяхните комплектовки са с добро качество и на достъпна цена.

Горното мнение е базирано на личния ми опит и не ангажира никой.

BEL
20.04.2006, 10:15
:lady: Аз имам няколко ушити гоблена на Милена стил и съм много доволна.[/quote][/url]

yonka
05.05.2006, 10:57
:hello:
АЗ ИМАМ УШИТИ ДВА ТЕХНИ ГОБЛЕНА "ДИВИ КОНЕ"И "МОМИЧЕ С КУЧЕ" И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА.

iasi
05.05.2006, 11:38
:yes: И аз съм много доволна от гоблените на Милена стил :!: Почти всичките ми гоблени са техни, а последният - Мадам Помпадур стана страхотен :lady: и няма нищо общо с този, който видях някъде из форума. :rezando: този на когото беше, но той не е виновен, явно фирмата не става. Още веднъж :angel:

валчо балчо
10.05.2006, 22:21
Сега съм си купила "Воденицата", но понеже си чака реда в шкафа ще ви споделя как е станала след някой друга година [:]

petkova26
30.10.2006, 16:52
Здравейте! Аз си купих готов комлект от Милена стил и заплатих за скъпите конци Anchor и като отворих комлекта конците бяха с етикетите на евтините-Ariadna .Отидох в магазина и им казах за проблема и те веднага ми го смениха с нов комплект с Anchor!

Mermaid
17.11.2006, 11:29
Здравейте! Аз си купих готов комлект от Милена стил и заплатих за скъпите конци Anchor и като отворих комлекта конците бяха с етикетите на евтините-Ariadna .Отидох в магазина и им казах за проблема и те веднага ми го смениха с нов комплект с Anchor!

Преди време се бях оплакала, че във Варна преди време, след дълго търсене, намерих Исус с трънения венец. Питах тогава продавачката в магазина под Червения площад какви са конците и дали може да отвори кутията, за да видя набора за гоблена. Тя ми отказа, защото кутийките, явно предвидливо, бяха опаковани в целофан.
Е, на това му викам аз мошеници!
Извинете, че се повтарям, но когато ви разказах за това, не подозирах, че съм запазила етикетчето от гоблена, който изхвърлих от яд, когато го отворих и видях, че има само един конец - тъмно кафяв, при това Ariadna.
Та въпросната фирма е Милена Стил.
Направили са този красив гоблен да се бродира само с един цвят, а там където косата на Исус е на по-тънки кичури, е дадено да се шие с контури само. Това е отвратително! :fight:
Поне да имате предвид когато заглеждате техни гоблени - все нещо не е наред, но аз тогава нямах тази информация...

elizamaria
08.12.2006, 20:25
Сега изчетох мненията за "Mилена стил" и ми сe исka дa споделя и моите впечатлиния.Нe съм oт най-нaпредналитe(имам 1 ушит и 1 дo половината) и сa нa "Mиленa стил".Предварителнo уточнявам,чe съм ги купила с eвтините kонци (Aриаднa),хайде първия беше самo 7 цвятa,нo втория-"Eсен в Рамазау" e над 30.Започнах гo с oгромнo желаниe,лишавах сe oт сън и почивкa,зa дa напреднa,така до половинатa го уших и тогавa ми попаднa вилеров kaталог:( този подбор нa цветоветe,koйтo сa направили oт "Mиленa стил" e нa светлинни години oт oригиналa! В сравнениe с вилероватa "Есен",моята e с kрещящи,прекалено ярки и натрапчиви цветовe-с eднa дума ГРОЗНО E! Може би,ako бях платила зa скъпитe koнци, щеше дa изглеждa пo-дoбрe,нe знам:( нo съм oтчаянa и нямам желаниe дa гo довършa:(

maleks
08.12.2006, 20:58
Elizamaria,много от цветовете на Ариадна нямат точно съвпадение с другите марки.И с мен се случи същото, когато видях готов ушит "Мадона с дете" на Мурильо/Вилеров/ и моя .На всичкото отгоре моя го бях шила с ДМС, с бод 1:1 ,пък и с 3 нишки.Ползвах схема публикувана в едно бълг. списание.

anita
08.12.2006, 20:59
Разбирам те, elizamaria.
Първият ми гоблен беше на една варненска фирма комплектован с български конци. На картинката роклята на жената беше в лилаво, а на моя гоблен в кафяво. Но все пак го завърших /макар и след 10......години/, защото не си струваше да захвърля това, което бях вече ушила.

marji
23.12.2006, 18:16
Момичета, не обвинявайте фирмите, когато гобленът не се получава добре. Не искам никого да защитавам, но когато се комплектова с един вид конци е много трудно да се намери точното съответствие на дадения номер от ДМС. Може би просто трябва преди да купим един гоблен, чрез форума да разберем кой вече го е шил /разбира се, на същата фирма/ и какъв е крайния резултат. Защото наистина може да има големи разочарования, но и много от разработките са сполучливи. Едни от последните ми ушити гоблени на "Милена стил" са "Пътят към църквата" и "Трявна" с конци "пъпетс" и получавам немалко хвалебствия за тях.

svetta
23.12.2006, 18:49
Получих в подарък "Воденицата на Буше" на Милена с конци Ариадна.Какво е вашето мнение?Ще излезе ли сполучлив с такиви конци?

manka
23.12.2006, 21:29
svetta Чувала съм че тези конци били по-тънки от ДМСто,защо не си ги преобърнеш и да си го почнеш с ДМС,това е доста голям гоблен и аз ако бях на твое място,не бих рискувала с други конци.
Я някой който е шил с тях да сподели и той :)

svetta
23.12.2006, 23:03
Ще почакам,може да отговори някой,а и без това сега се мъча да шия другия,имам още време да реша с какво да започна воденицата.

vania.kaimska
23.12.2006, 23:14
ШИЙ СПОКОЙНО И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ! АЗ СЪМ УШИЛА ВЕЧЕ ДВА ГОБЛЕНА С КОНЦИ АРИАДНА И МИСЛЯ,ЧЕ СА МНОГО ДОБРИ.А В МОМЕНТА ШИЯ ПОЧАЕВСКАТА ИКОНА,СЪЩО ТАЗИ МАРКА КОНЦИ.

svetta
24.12.2006, 00:51
Благодаря ти vania.kaimska

maleks
24.12.2006, 12:41
На мен повечето ми гоблени са от списания и шити с ДМС.Напоследък плахо замествам ДМС с Ариадна /за фон/ и съм си доволна от резултата.А последния, които шия е една луда смесица от ДМС, Котва и Ариадна.

Snejana
24.12.2006, 18:39
Момичета, ако трябва да съм напълно искренна - до сега не съм използвала конци Ариадна. Преди няколко дни видях ушит гоблена "Трявна" на Милена Стил с тези конци - е........честно казано не ми хареса. Няма го онзи блясък и наситеност на тоновете като на DMC и Anchor. Но това е лично мое мнение.

st_dobri
24.12.2006, 20:38
имам няколко ушити гоблена на милена стил, можете да ги видите в тема и аз искам да се похваля във форума http://www.goblenite.com/forum/showthread.php?t=2023
бях много доволна от комплектовката докато работиха с конци пъпетс, откакто смениха конците с ариадна обаче нещата не стоят така.
можете и сами да видите, че небето на сезони лято и зима не са добре съчетани, на зимата изобщо не личи че цветовете са два, а на лятото комбинацията е такава, че мисля да разшия всичко и да го направя нанаово, същото е положението със зелените и кафяво-бежовите цветове на лятото.
не налагам мнението си, но ще е загуба на време и нерви да ушие нещо, а после да се разшива и да се търсят по-добри комбинации
весели празници

Joly
09.01.2007, 14:57
За нищо на света няма да повторя грешката да си купя техен гоблен комплектован с Ариадна!:cry:
Ядосана ,разочарована и отчаяна съм от това което се получава от моята "Ковачница"-на нищо не прилича:( А съм ушила доста и не знам кой път да хващам?Ами то на Казанлък с български конци да бях я взела-по-хубава щеше да стане!Толкова съм им бясна,че ще го доушия и ще го подаря на уважаемата г-жа Нецова или както там и беше името!
Като няма толкова богата палитра в Ариадна-да не комплектоват големи гоблени да лъжат хората и да се подиграват с труда им:mad: :mad: :mad:
Моля за извинение за лошата снимка!Не прилича на нито един от гоблените на които съм се възхищавала на живо или във форума и заради които се запалих да го ушия!

Diana_Vardjieva
13.01.2007, 21:02
:kissyou: Здравейте! Току що се регистрирах за първи път. Никога не съм мислила, че ще започна да шия гоблени. Но преди 2 години видях "Йерусалимската икона" на Милена Стил, ушит от една приятелка. Страшно се запалих и го купих, макар, че продавачката ме предупреди, че не е подходящ за начинаещи. Толкова ми хареса, че се зарекох непременно да го ушия. Беше с конците Puppets. Схемата е много ясна, но през цялото време усещах, че с цветовете нещо не е наред. Довърших го с голямо желание. Обичам крайния резултат, но като цяло не се получи този ефект, който очаквах. Единият цвят, който трябваше да изглежда златист, е направо зелен. Пазя схемата и ако реша да го ушия отново за някоя приятелка непременно ще сменя някои цветове. Но това не е нищо. Моя приятелка се запали покрай мен и купи същия гоблен на същата фирма, но след една година. И двете сме потресени. Комплектовката е с друга марка конци и цветовете нямат нищо общо нито с моите, нито с изображението на картинката, нито с моделите, които сме виждали в Интернет. Вече шия само по схеми от сп. Гоблени и комплектовам с конци ДМЦ.

veca
13.01.2007, 21:05
момичета, а някоя от вас теглила ли си е от безплатните схеми който ги предлагат фирмите (някой от тях доста известни) . :idea: кажете някакви отзиви и къде има религиозни гоблени (т.е. схеми) за теглене.
:confused: дали ще излезе по евтино така ?

elizamaria
13.01.2007, 23:15
А изобщо по-евтино ли излиза да си комплектоваш сам гоблен? Питам, защото до сега не съм го правила,но след голямото разочарование от "Милена стил",възнамерявам занапред да си събирам схемите, конците и панамата сама.Моля,който има опит,да сподели :!:

manka
13.01.2007, 23:32
А изобщо по-евтино ли излиза да си комплектоваш сам гоблен? Питам, защото до сега не съм го правила,но след голямото разочарование от "Милена стил",възнамерявам занапред да си събирам схемите, конците и панамата сама.Моля,който има опит,да сподели :!:

Ако си правеш сама комплектовката,долу горе ще ти излезе на половина по-евтин.:idea:

Вера
20.02.2007, 13:52
Вчера влязох в един магазин да си купя конци и видях ушит гоблена " Коне на водопой", комплектован от Милена стил.Повярвайте по-грозно нещо досега не бях срещала.Тази доста известна фирма просто е обезобразила иначе толкова хубав гоблен.Аз лично не съм шила нищо от тях,но като видях това и занапред няма да си купя.

elizamaria
20.02.2007, 16:15
Аз още не мога да се примиря с моята "Есен в Рамазау" на Милена стил, не зная кога ще събера желание и кураж да я довърша,то е нещо много,ама много грозно:cry: Съжалявам,че нямам необходимите технически познания, за да кача снимка с ушитото в потвърждение на думите си.На това аз му казвам "Труд на вятъра":(

adi
20.02.2007, 17:33
Момичета като чета тези редове направо се плаша.Преди време си купих на Милена-стил - Мадоната с гроздето.Започвам да се замислям сериозно дали да я започвам.

maleks
20.02.2007, 20:16
adi, щом си я купила Мадоната с гроздето значи си я харесала.Ако някой е шил тази комплектовка на тази фирма дано си каже мнението.

elizamaria
20.02.2007, 23:37
се изчерпва със "Щастливи коне" и злополучната "Есен в Рамазау", не си падам по религиозната тематика и не мога да дам мнение.Предполагам,че има значение и с кой вид конци е комплектовката,моята Есен е с Ariadna и резултата е на лице,вероятно Anchor са по-качествени и с по-богата палитра,но всичко зависи от цветоусещането на човека,който прави подбора на комплекта.

nellli
21.02.2007, 19:42
се изчерпва със "Щастливи коне" и злополучната "Есен в Рамазау", не си падам по религиозната тематика и не мога да дам мнение.Предполагам,че има значение и с кой вид конци е комплектовката,моята Есен е с Ariadna и резултата е на лице,вероятно Anchor са по-качествени и с по-богата палитра,но всичко зависи от цветоусещането на човека,който прави подбора на комплекта.

Ох, напоследък май цветоусещането на "дизайнерите", айде по-точно да кажем комплектовчиците на Милен стил май нещо се е повредило.:D Пък и като гледам не само то е повредено- тази чорвала "Първа пролет" от последния им брой направо ми уплаши племенницата.:cry: Та се наложи с продавачката на будката за вестници да обясняваме, че е цветна карикатура, а не гоблен. Ама и още обяснения давахме - като е карикарура защо не е смешна, а е грозна. Айде сега де..........

Pepinas
17.03.2007, 10:57
Четох доста от мненията тук и бих искала да споделя и моето скромно. Наистина е много важно да се уверите мили момичета, че комплектовката е оригинална. Защото ментетата са страшно много. Относно Милена стил искам да споделя следното:
Ших "Благословение" и при третата схема ми се оказа, че има липсваща част. Наложи се доста да разпарям, когато разбрах това, затова им написах едно писмо, в което върнах сгрешените схеми и написах, че по разбираеми причини някои от конците няма да ми стигнат. Добавих и знаците на конците. Хората много бързо ми отговориха, като ми пратиха верни схеми и толкова конци, че и майка ми си го уши още веднъж. Стават грешки и аз съм много доволна от бързия им отговор. Така се печелят клиенти. Не искам да ги хваля излишно, но мисля че трябва да споделяме не само разочарованията си, а и хубавите неща.

demira
19.03.2007, 00:08
вярно е, че някои от публикуваните модели в списанието на милена стил не са хубави. Много от тях нямат никакъв стил, но има много полезни неща. Ето например послесдния курс по плетене на една кука. Аз лично се уча от там. В България няма друго такова издание, където да са съчетани така нещата.Освен това списанието е с много добро качество. Няма да бъде зле да излизат и други подобни списания. Нормално да си правят реклама хората. Аз нямам от къде другаде да уча.

rebostobg
25.03.2007, 18:59
Оле ле, днес си купих "Коне на реката" на Милена стил и като прочетох написаното тук ми се изправи косата :( ! Дано всичко да е наред с конците!:confused:

elizamaria
25.03.2007, 19:20
Може и да се окаже сполучлива,с какви конци е? Никога не си купувайте обаче "Есен в Рамазау" с конци Ариадна, това е гавра с иначе прекрасния гоблен,а за мен е най-безмислено положения труд през живота ми

van
26.03.2007, 10:28
Здравейте на всички .Относно Милена стил съм видяла ушити 2 техни гоблена,Коне в реката и Пътят към църквата и ми харесаха страшно много.Даже мислех да си взема тяхна комплектовка но сега не съм толкова сигурна .Вмомента шия Мадоната на Мурильо като схемата я свалих от нета а конците ми са ДМЦ.Моля ако някой е шил по тази схема нека да каже ако има някакъв проблем.Ще съм благодарна :kissyou: :confused:

nestinarka
26.03.2007, 16:59
В комлекта "Пролет в селото" - с конци Анхор имаше конци с лентички Ариадна - даже не им бяха ги махнали , както на останалите чилета. Защо
ли платих по-скъп комлект, като така или иначе ми дадоха каквото си искат?

Joly
27.03.2007, 10:13
Може и да се окаже сполучлива,с какви конци е? Никога не си купувайте обаче "Есен в Рамазау" с конци Ариадна, това е гавра с иначе прекрасния гоблен,а за мен е най-безмислено положения труд през живота ми

Elizamaria, сега да взема да наредя до твоята, извини ме ама ужасна" Есен в Рамзау" моята грозна "Ковачница" за да знаят хората какво да не си купуват:mad:
Още не мога да я преживея и може би никога няма да я завърша.Решила съм да я събера с DMC.:confused:
http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=30900&stc=1&thumb=1&d=1168343670

elizamaria
27.03.2007, 10:47
Elizamaria, сега да взема да наредя до твоята, извини ме ама ужасна" Есен в Рамзау" моята грозна "Ковачница" за да знаят хората какво да не си купуват:mad:
Още не мога да я преживея и може би никога няма да я завърша.Решила съм да я събера с DMC.:confused:
http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=30900&stc=1&thumb=1&d=1168343670
Нито аз ще довърша есента:cry: Просто нямам схема с ключ за DMC, все някога ще се намери (надявам се) и тогава с удоволствие ще го работя отначало :-|

borcuk
27.03.2007, 14:55
Милена-стил са ИЗМАМНИЦИ. Ако искате качествени комплектовки купуваите от АДИ, въпреки че напосвледък дават по малко от необходимите за шиене конци, но
това може да се преглътне.

чучулигата
02.04.2007, 14:33
имам 5 ушити гоблена на милена стил и съм доволна.но те са комплектовка с пъпетс. откакто комплектоват с арииадна не ги купувам защото продавачката каза че цветовата гама е по-бедна.на всички схеми имаше червен печат-а на конците си имаше етикет на пъпетс.сега съм си купила Алегория на фирма Ади с дмс -картинката е доста различна като цветова гама от това което се получава в действителност.схемата е много по кофти от тези на милена стил:confused:

svirepo`limon4e
01.05.2007, 13:10
В момента шия на Милена Стил комплектовка...с Пъпец конци...ненавиждам ги ! Схемите и панамата и опътването са без грешка, но тези конци... то не може да се шие спокойно с тях :confused:

sanita
01.05.2007, 13:28
:-| В момента шия Исус чука на вратата на Милена стил.Харесва ми.Цветовете са малко ярки ,но като общо се получава доста добре.Конците са ариадна.Шия бод 1:2 с три ката конец,не се късат ,имат блясък.Недостатък е ,че се усукват,но все още не съм опитала с омекотител.:kissyou:

lari
01.05.2007, 14:02
Аз съм шила малко гоблени на Милена стил, но моя приятелка уши около 6-7 гоблена от фирмата. И двете сме много доволни от получилото се. Друга позната пък шие по схемите им от списанията и си събира конците. Много сполучливи се оказаха един голям есенен пейзаж и една пролет.Сега пак шие техен гоблен.

albi
02.05.2007, 17:19
Ушила съм три гоблена на Милена-стил и съм доволна. Получиха се сполучливи, схемите им съм много удобни за разчитане и конците винаги са ми оставали - и то по доста. Една приятелка ши Майчина усмивка и подари схемата с остатъка от конците на нейна приятелка и тя да го ушие. Може да има и по-добри фирми и Милена-стил да имат косури, но те не са в количеството на конците. Аз лично ги предпочитам заради цената, защото не мога да си позволя 100 лева за гоблен с ДМС. Истина е, че ако са оригинална комплектовка, а не менте, имат червен печат на схемите и на панамата. Сега шия друг техен гоблен с конци Ариадна и освен етикета си стоят и номерата на конците.

mimka
05.05.2007, 21:49
:-| В момента шия Исус чука на вратата на Милена стил.Харесва ми.Цветовете са малко ярки ,но като общо се получава доста добре.Конците са ариадна.Шия бод 1:2 с три ката конец,не се късат ,имат блясък.Недостатък е ,че се усукват,но все още не съм опитала с омекотител.:kissyou:

Аз скоро довърших "Исус чука на вратата" и съм доволна от това, което се получи.Обаче го ших 1:4, а лицето и ръцете 1:1.:) :)

valq_78
07.05.2007, 10:42
Здравейте!Аз също съм шила гоблен на Милена стил при това с по-евтините конци.Хареса ми съчетанието на цветовете,единственно малко ме ядосваше това ,че схемата беше разделена на 12 малки схеми,но пък много лесни за разчитане. http://images17.snimka.bg/003046116-big.jpg

kotence
02.06.2007, 05:47
Ехоо Милена стил работи с БГ панама и конци Ариадна - Полски
:D :D :D :D

преди да пишете безмислици звъннете един телефон...винаги ще ви кажат

Аз съм доволна от всичко тяхно

чучулигата
02.06.2007, 07:25
Ехоо Милена стил работи с БГ панама и конци Ариадна - Полски
:D :D :D :D

преди да пишете безмислици звъннете един телефон...винаги ще ви кажат

Аз съм доволна от всичко тяхно

аз не виждам някой да е написал че работят с немска панама и конци анхор!:confused: на мен пък ми се вижда безмислено някой да влезе в този форум и още с първото си мнение да се заяжда!

kotence
02.06.2007, 14:40
Не се заяждам ... супер тъпо е да обиждаш някоя си фирма в измама , а дори да не си направиш труда да разбереш кое какво...Относно панамата и конците на страница номер-1 е писано...

Stefi
02.06.2007, 15:06
Здравейте,
Някой дали е шил гоблена "Свети Стефан" на Милена стил? Искам да го ушия, но се колебая, тъй като той се предлага само 1:1.

chedenceto
02.06.2007, 23:01
Здравейте,
Някой дали е шил гоблена "Свети Стефан" на Милена стил? Искам да го ушия, но се колебая, тъй като той се предлага само 1:1.

Здрасти,
по принцип всички икони се предлагат 1:1, с изключение на големи гоблени като "Възкресението" например и др. подобни.
Аз съм шила "Св. Георги" и "Св. Димитър" и двата станаха много сполучливи.
Дано съм била полезна:gipsy:

lari
02.06.2007, 23:49
Иконите на Милена стил са сполучливи, поне това, което съм видяла.Заслужава си да се шият.

pepi_r
05.06.2007, 16:53
Ето този гоблен http://images17.snimka.bg/003055539-big.jpg ми е на Милена стил. Ушила съм го преди около три години, т.е. конците му са Пъпетс. Много съм доволна от цветовото разпределение. Заради това още тогава си купих Йерусалимската икона и ми беше подарен и друг техен гоблен Старият град /отново конци Пъпетс/. Вторият е комплектовка 1:1, но аз реших да си го шия 1:4, тъй като имах останали конци, а и те тогава слагаха по повече конци в комплектовката. Тъй че мнението ми за тях като фирма е добро /с уговорката, че сега незнам нищо за техните гоблени с новите конци/ :-|

rascit0
08.06.2007, 12:46
:-| Аз също съм доволна от Милена стил. Уших " св.Николай" и няколко по- малки гоблена . Схемите са много четливи , а и конците ми стигнаха че и останаха. Сега съм си поръчала " Майчина усмивка " и се надявам да нямам проблеми

stoika
21.07.2007, 18:48
Доволна съм от "Милена стил".Шила съм 6-7 гоблена с конци ариадна и стават много хубави.Конците са добри и съчетанието на цветовете на гоблените също.

julliqna
21.07.2007, 23:07
И аз бях доволна до сега докато не си купих "Пътя към църквата" и църквата и камъните ми не станаха розови в ярко зеления папур.Да не говоря , че не ми стигат конците и немога да ги намеря същите.Ще се замисля дали да си купя отново тяхна окомплектовка.До сега и аз ги защитавах , но от тук нататък.......

sanita
21.07.2007, 23:29
:confused: ПРеди няколко седмици си поръчах онлайн св.Георги с конци Анхор от Милена стил.Доставен ми беше за два дни.Само,че силно се съмнявам това да са конци Анхор.Липсват етикети на конците,номера също няма,а и конците са много тънки и се усукват.Ших Есен край реката съвсем скоро.Разликата между неговите конци и тези на Милена стил е огромна,така че силно се съмнявам,че това е Анхор.Ще се замисля дали да поръчам вече:cry:

Miro
22.07.2007, 14:08
Коне в реката , Холандската воденица от гоблените ,които съм показал са на Милена стил , супер сполучливи са , а смятам след няколко месеца да покажа и Водопад - става чудесен . И във връзка с това , мисля , че мястото на тази тема не е тук , но ............. това е моето мнение . Ще продължавам да си купувам техните гоблени :kissyou:

ming
23.07.2007, 01:47
Az sam u6ila 4 goblena na Milena stil , no poslednia, koito si kupih, be6e Vaza s luliazi Ne znam dali 6te go zavar6a za6toto ima mnogo edini4ni bodove a i ne6to ne otgovaria zvetovo na kartinkata na kutiata :( i sam razo4arovana

blue_bouble
15.08.2007, 14:35
За всички от Пз-к и околността, в магазинчето за конци и платове при читалище Виделина има страхотно зареждане на гоблени на Милена стил.Много и най-различни.
Учудих се, че дори са по евтини от тези ,които се предлагат на сайта на Милена стил.:)

Аз вече си купих и съм много доволна:)

Pepa555
22.08.2007, 01:04
"Мостар","Лунна зима","Пътят към църквата" и "Холандската воденица" са гоблените,които съм ушила на "Милена стил", комплектовани с конци "Пъпетс".Съжалявам че немога да се справям с компютъра,за да ви покажа какво се е получило.Според мен са много добре съчетани и всички,които са ги видяли ги харесват много.Даже са ме питали дали са изработени с ДМС конци."Пъстри рози" и "Жълти рози" на същата фирма с "Анхор" конци не ми харесаха и макар,че ги поставих в рамки - си стоят в едно чекмедже.

TONITA 6
29.08.2007, 22:44
Здравейте!Подариха ми гоблен на Милена стил /ваза с люляци/.Всичко беше ок докато не започнах да го привършвам и един по един конците взеха да не ми стигат.Другите ми голени са от други фирми и дори са ми оставали доста конци след това.Май това ще ми е първият и последен гоблен на Милена стил:mad:

lari
30.08.2007, 10:08
Тонита,шила съм много гоблени на Милена стил-винаги са ми оставали.Не много, но са оставали.Може би е някаква грешка в комплектовката.:confused: :( :confused:

tetty71
30.08.2007, 10:29
Явно зависи кой го е комплектовал и с коя част на тялото е станал сутринта... Щото аз имам "Холандската воденица", която никога няма да завърша и ще ви я покажа, пък вие си преценете. Разшивала съм големи пространства - светло синьото в долния десен ъгъл е цвета, комплектован от Милена Стил, а по- нагоре тъмно синьо-сивото( цвета на самата воденица ), е всъщност цвета, който горе-долу отговаря на този в каталога. Според комплектовача, воденицата би трябвало да е небесно синя...Този е най-фрапиращия пример, освен него има още няколко цвята, които подмених, за да започне да прилича на нещо...Много съм разочарована и сигурно няма смисъл да описвам как се чувствах, като видях каква грозотия се получава...:(

marji
30.08.2007, 11:49
Ох, чак сърцето ме заболя като видях това подобие на Холандската воденица. Толкова красив гоблен, а как са го орезилили. :( Жалко за труда ти - гледам че почти си го ушила. Дали все пак не можеш да го спасиш ако продължиш още малко с подмяната на цветовете?:confused:

nadejdakoewa
30.08.2007, 18:02
Милена стил ползват вилерови схеми а подменят цветовете на конците. Попадна ми Св. Георги от сп. Галерия бродерия по вилеровата схема, но конците бяха отвратително бодбрани.

pepina
30.08.2007, 18:03
И аз съм доволна от комплектовката на Милена стил.
Получи се много добре

lari
30.08.2007, 22:15
Холандската воденица не заслужава такава подигравка с цветовете.Жал ми е за трудя на Тетти-рекламирай.:( :confused:

Pepa555
30.08.2007, 22:57
Явно зависи кой го е комплектовал и с коя част на тялото е станал сутринта... Щото аз имам "Холандската воденица", която никога няма да завърша и ще ви я покажа, пък вие си преценете. Разшивала съм големи пространства - светло синьото в долния десен ъгъл е цвета, комплектован от Милена Стил, а по- нагоре тъмно синьо-сивото( цвета на самата воденица ), е всъщност цвета, който горе-долу отговаря на този в каталога. Според комплектовача, воденицата би трябвало да е небесно синя...Този е най-фрапиращия пример, освен него има още няколко цвята, които подмених, за да започне да прилича на нещо...Много съм разочарована и сигурно няма смисъл да описвам как се чувствах, като видях каква грозотия се получава...:(

:( Съжалявам за труда ти!Няма нищо общо с моята "Холандска воденица" на "Милена-стил",която е купена преди две години.Моя позната направи рекламация на конците на друг гоблен /беше някаква вятърна мелница/.Облаците бяха кафяви и те изпратиха други конци.Опитай и ти,все пак е огромен труд - аз го ших 5 месеца.

yonka
31.08.2007, 01:16
Явно зависи кой го е комплектовал и с коя част на тялото е станал сутринта... Щото аз имам "Холандската воденица", която никога няма да завърша и ще ви я покажа, пък вие си преценете. Разшивала съм големи пространства - светло синьото в долния десен ъгъл е цвета, комплектован от Милена Стил, а по- нагоре тъмно синьо-сивото( цвета на самата воденица ), е всъщност цвета, който горе-долу отговаря на този в каталога. Според комплектовача, воденицата би трябвало да е небесно синя...Този е най-фрапиращия пример, освен него има още няколко цвята, които подмених, за да започне да прилича на нещо...Много съм разочарована и сигурно няма смисъл да описвам как се чувствах, като видях каква грозотия се получава...:(

:( О tetty71 направи рекламация,нали затова са фирмите .Слагат си печати на всеки комплект!Това е много труд-а и разшиването според мен е много по-трудно и изнервящо от самото шиене!

tetty71
31.08.2007, 10:12
Гобена ми е купен преди повече от 5 години, разнасях го по чужбина, след това се разболях, минах етап на операции, химио и лъчетерапии (с рак на гърдата съм )и въобще не ми беше до него... Сега нямам нито опаковката, даже за легендите не съм сигурна дали още са в мен...Ще трябва да се разтърся и ако намеря нещо от комплектовката, ще пробвам да рекламирам.

Miro
01.09.2007, 00:04
Явно зависи кой го е комплектовал и с коя част на тялото е станал сутринта... Щото аз имам "Холандската воденица", която никога няма да завърша и ще ви я покажа, пък вие си преценете. Разшивала съм големи пространства - светло синьото в долния десен ъгъл е цвета, комплектован от Милена Стил, а по- нагоре тъмно синьо-сивото( цвета на самата воденица ), е всъщност цвета, който горе-долу отговаря на този в каталога. Според комплектовача, воденицата би трябвало да е небесно синя...Този е най-фрапиращия пример, освен него има още няколко цвята, които подмених, за да започне да прилича на нещо...Много съм разочарована и сигурно няма смисъл да описвам как се чувствах, като видях каква грозотия се получава...:(

Направо не ми се иска да повярвам , ето това е също на Милена стил , с Пупец конци . Ако искаш - ще ти пратя легендата по номера

tetty71
01.09.2007, 00:41
[QUOTE=Miro;126917]Направо не ми се иска да повярвам , ето това е също на Милена стил , с Пупец конци . Ако искаш - ще ти пратя легендата по номера[/QUOTE


Твоята е със съвсем различни цветове... Явно твоя комплектовач е бил в настроение и не е страдал от далтонизъм:idea:

Благодаря за предложението, ако не те затруднява, изпрати ми ги на tetty71@mail.bg

Pepa555
01.09.2007, 01:12
tetty71,моята воденица е същата като на Миро /съжалявам,че не мога да я снимам/,така че като ти изпрати легендата ще се въоръжиш с малко по-вече търпение и когато имаш настроение - малко по малко ще си оправиш това,което не ти харесва.И твоя гоблен ще стане хубав.Успех!

lari
02.09.2007, 19:33
Преди време моа приятелка си купи воденицата на Гинокардия-нищо не се получи-нито колелото се очерта,просто се получи едно тъмно цялостно поле.Дадох й каталога , разпори каквото не й харесваше и по картинката си набави цветове и така ши.Беше много трудно, но резултата е прекрасен.

Miro
02.09.2007, 20:57
[QUOTE=Miro;126917]Направо не ми се иска да повярвам , ето това е също на Милена стил , с Пупец конци . Ако искаш - ще ти пратя легендата по номера[/QUOTE


Твоята е със съвсем различни цветове... Явно твоя комплектовач е бил в настроение и не е страдал от далтонизъм:idea:

Благодаря за предложението, ако не те затруднява, изпрати ми ги на tetty71@mail.bg

Имаш поща . :kissyou:

merilinm
12.12.2007, 12:15
ех, тази "Милена стил". ...... все нещо не им е като хората . досега ми се налагаше да си купувам конци - дребна работа. сега обаче - да не ми достигне панамата - това си е направо за убиване. как да го орежа този гоблен ? на какво ще заприлича ?
не съм фаталистка, но го купих с много жилание, опитвах да го започна няколко пъти и го разшивах. накрая научих как се шие и го започнах - преди две вечери. и още първата вечер го сгреших - поправимо беше, бързо намерих гафа и го оправих. сега, в по - напреднала фаза се оказва, че панамата няма да стигне за дабъде рамкиран :cry: и не знам какво да правя, но ще го продължа. въпреки всичко. някъде видях тема за гобленит и суеверия или нещо подобно. както казах, не съм фаталистка, но имам чувството, че този гоблен "не иска за го ушия" . :(

teen_f
12.12.2007, 12:52
Опитай като ушиеш гоблена да го пришиеш на по-голямо парче плат и самия плат да бъде опънат за да може да се рамкира.не знам дали разбра:(

yonka
12.12.2007, 13:32
ех, тази "Милена стил". ...... все нещо не им е като хората . досега ми се налагаше да си купувам конци - дребна работа. сега обаче - да не ми достигне панамата - това си е направо за убиване. как да го орежа този гоблен ? на какво ще заприлича ?
не съм фаталистка, но го купих с много жилание, опитвах да го започна няколко пъти и го разшивах. накрая научих как се шие и го започнах - преди две вечери. и още първата вечер го сгреших - поправимо беше, бързо намерих гафа и го оправих. сега, в по - напреднала фаза се оказва, че панамата няма да стигне за дабъде рамкиран :cry: и не знам какво да правя, но ще го продължа. въпреки всичко. някъде видях тема за гобленит и суеверия или нещо подобно. както казах, не съм фаталистка, но имам чувството, че този гоблен "не иска за го ушия" . :(

Как така не стига панамата?По колко са предвидили отстрани?Направи рекламация,може да го заменят

merilinm
12.12.2007, 14:30
Как така не стига панамата?По колко са предвидили отстрани?Направи рекламация,може да го заменят


едва ли :( . там са за бесене всички. НИЩО не са предвидили , дори по 0,5 см за рамкиране. нищичко. до нишка е измерено и отрязано. това пък за пръв път ми се случва. с конците - както и да е, но панамата ако не е разграфена - прецакан си отвсякъде

nadejdabr
12.12.2007, 14:33
ех, тази "Милена стил". ...... все нещо не им е като хората . досега ми се налагаше да си купувам конци - дребна работа. сега обаче - да не ми достигне панамата - това си е направо за убиване. как да го орежа този гоблен ? на какво ще заприлича ?
не съм фаталистка, но го купих с много жилание, опитвах да го започна няколко пъти и го разшивах. накрая научих как се шие и го започнах - преди две вечери. и още първата вечер го сгреших - поправимо беше, бързо намерих гафа и го оправих. сега, в по - напреднала фаза се оказва, че панамата няма да стигне за дабъде рамкиран :cry: и не знам какво да правя, но ще го продължа. въпреки всичко. някъде видях тема за гобленит и суеверия или нещо подобно. както казах, не съм фаталистка, но имам чувството, че този гоблен "не иска за го ушия" . :(

Според мен едни гоблен не може да не иска да бъде ушит?!?:confused: Просто някой не си е свършил добре работата...Може както Йонка казва да направиш рекламация или пък идеята на Тийн-чето да пришиеш парчета отстрани, аз поне така направих с няколко гоблена

rebostobg
12.12.2007, 15:38
:confused: Може да са сгрешили при комплектовката на гоблена. Имаш ли оригинални печати на фирмата върху схемите? Защото ми хрумна идеята,че може би да е "пиратска" комплектовка! Ако фирмата си държи на реномето, би трябвало да си възстанови щетите по някакъв начин. Аз преди да започна да шия, каквото и да било, си пресмятам квадратчетата на панамата според схемата и си ги номерирам, за да няма грешки!

Дида
12.12.2007, 20:22
Здрабеите! АЗ си купувам редовно на Милена стил гоблени.Никога не сам имала проблеми! Трябва да има печати на всяка една схема и на листчето вътре.Номерирани са и трябва да са с еднакви номера. Обадете се и фирмата ще ви върне парите. Не оставяите така нещата. Когато и да е купен има ли техен печат - да си оправят работите! Не се отказваите!!! Успех:clap: :clap: :clap:

toni68
13.12.2007, 12:00
Здравейте и от мен.Аз купувам комплектовките на ЕТ "АДИ-Теодора Цветанова" и до сега не съм имала никакви проблеми.В момента шия Холандската воденица и се получава точно като на каталога. На същата фирма съм ушила Сиси, Майчина прегръдка,Пътят към черквата и всички са точно като в каталога.Конците на тази фирма са DMC. Наистина,не ми излиза евтино ,но затова пък не се притеснявам какво ще се получи на края.

hrisipisi
13.12.2007, 17:42
Здравейте и от мен.Аз купувам комплектовките на ЕТ "АДИ-Теодора Стоянова" и до сега не съм имала никакви проблеми.В момента шия Холандската воденица и се получава точно като на каталога. На същата фирма съм ушила Сиси, Майчина прегръдка,Пътят към черквата и всички са точно като в каталога.Конците на тази фирма са DMC. Наистина,не ми излиза евтино ,но затова пък не се притеснявам какво ще се получи на края.

А можеш ли да дадеш някакви кординати на тази фирма?

toni68
13.12.2007, 18:01
Координатите на фирма АДИ са : София бул. Христо Ботев 129 e-mail:adidmc@abv.bg и интернет адрес www.adidmc.dir.bg

merilinm
13.12.2007, 18:23
:cry: този път наистина се убедих, че гоблена "не иска да бъде ушит" . ще го започна наново, върху друга панама . а с "милена" и намерение нямам да се разправям. нито с който и да е друг. и печатите са им на място , всичко е ок , обаче - факт. панамата не е за този гоблен. но при техните комплектовки няма как " да внимаваш", защото не можеш да ги видиш. така че може да се ориентирам към нещо, което сама да си комплектовам.

Miro
13.12.2007, 21:24
Координатите на фирма АДИ са : София бул. Христо Ботев 129 e-mail:adidmc@abv.bg и интернет адрес www.adidmc.dir.bg (http://www.adidmc.dir.bg)


Имаш ли някакъв каталог на фирма "Ади " , много хубави неща прочетох за нея , и ми се иска да видя какво прелагат . :kissyou:

stoika
13.12.2007, 21:28
Аз и моя приятелка сме шили на "Милена Стил"доста гоблени,но досега не ни се е случвало да не стигне панамата или конците.Винаги остават.А "Коне в реката" останаха толкова много,че приятелката ми уши нейния с останалите от моя гоблен.Наложи се да купи само 2-3 цвята.
Според мен би трябвало да се обадиш на фирмата.Сигурна съм,че ако се е получило объркване,ще се реваншират.

stoika
13.12.2007, 21:32
Имаш ли някакъв каталог на фирма "Ади " , много хубави неща прочетох за нея , и ми се иска да видя какво прелагат . :kissyou:

На интернет адреса им има и каталог с много страници.Можеш да разгледаш,има обявени и цени.Приятно разглеждане.

kraseto
13.12.2007, 23:05
Ох, разгледах го, ама цените им са солени - е не са за моя джоб.А що се отнася до Милена стил, аз съм шила доста тяхни гоблени, даже и сега шия два, не виждам нищо особено.Но всеки си има изисквания и мнение разбира се.

via_1313
14.12.2007, 08:27
Не съм фен на Милена стил, но това с нестигащите конци и панама ме озадачава. При тях винаги ме е дразнил малко по-яркия подбор на цветовете, но и с гама от под 300 цвята друго не би и могло да се очаква, но имам познати, които шият такива гоблени и и панамата и конците винаги са били предостатъчно.

Дида
14.12.2007, 08:59
Наистина , че са ярки цветовете , но цената е приемлива . Не съм имала проблем с панама и конци . Най - обичам аз да си подбирам цветове , а схемите са ми от сп. Галерия бродерия. Абонирана съм за него и винаги идва навреме.

merita
07.01.2008, 00:00
Аз ших малките сезони където са 15х15. Не са много хубави. Ама се бях хванала да ги шия та ги довърших и се получава едно единиа сезон блед другия страшно наситен цветовете нямат нищо общо с картинките. Много съжалявам че ги почнах. Иначе съм шила и други на милена стил и ми харесват.

Miro
07.01.2008, 00:12
Ох, разгледах го, ама цените им са солени - е не са за моя джоб.А що се отнася до Милена стил, аз съм шила доста тяхни гоблени, даже и сега шия два, не виждам нищо особено.Но всеки си има изисквания и мнение разбира се.

И по моя джоб не са . 80 и косур лв Мостар , е ама два пъти по - евтино от Милена - стил и резултата го видяхте . Гоблена е чудесен . то навсякъде има несполучливи комплектовки , но лошото е когато ти се падне на теб , затова много ми помага форума , като прочета за сполучлив гоблен - търся си го на посочената фирма , ама и цената да е сносна . А ако ще дам толкова пари , то форума е мястото където намирам схемите и купувайки си конците и панамата - 2/3 от цената и конци ми остават и е проверено . Благодаря на всички . :clap:

albi
07.01.2008, 17:20
Шила съм 3 гоблена от М. - стил и понеже не станаха лоши си купих техния "Горски кът". Е, и аз се присъединявям към възмутените. Стигнах до облаците и ми се плаче. Цветовете не са подбрани добре , облаците стават бяло-розови и изведнъж в почти белия обак има оранжево-кафява ивица. Не можете да си представите колко е грозно. :( Не знам как дза ги оправям. Ако можете, помагайте?!?

poppy76bg
20.01.2008, 05:04
казанлъшките гоблени и панами са не сравними!!! Всички останали са ментета!!! Пазате сееееееееее!

alessina
22.01.2008, 12:52
Коплектовките на Милена стил с Анхор са много добри. Моята кума напоследък шие само техни комлектовки и е доволна. Ама тя пък винаги държи конците да са ДМС или Анхор. Може би за това няма проблеми.

andibo
30.01.2008, 15:45
Най сполучливата филма на Българският пазар е Солария. Шила съм много гоблени но по сполучливи не съм виждала.

nellli
30.01.2008, 17:19
казанлъшките гоблени и панами са не сравними!!! Всички останали са ментета!!! Пазате сееееееееее!

Това нещо не го разбрах ...................:confused:

swetyhany
08.02.2008, 21:56
аз сам за казанлъшките гоблени сащо в момента шия ''северно куче и нямам никакви проблеми почти към края сам и доста конци ми остават,а също така схемата е доста добра:kissyou:

ктк
29.07.2008, 09:08
аз също не съм много доволна от Милена стил

vanina5860
29.07.2008, 15:21
Аз пък съм доволна от Милена стил. А панамата и на Казанлъшките и на Милена стил и на всички наши фирми си е "Наша българска и родна":idea:

tdm13
10.08.2008, 00:13
Досега не съм имала проблеми с "Милена Стил".Нека не забравяме,че те основно лансират конците на "Ариадна".А в началото всяка една такава фирма правят разни заменки на конците.Затова по принцип избягвам да купувам готови комплекти.Сама си ги правя.А и имам доста конвертори за различните марки конци.Според мен е най-добре да си комплектоваме гоблените сами.Засега единствено започва да ме разочарова списанието им.Дават някакви тъпотии за везане,които в повечето случаи са картинки от нета,доста лошо пригодени за гоблен.По-скоро трябва да си сменят програмата за правене на схеми и да си наемат по-добри специалисти за обработката на дадена картина в гоблен.:idea:

mouette
29.08.2008, 14:41
здравейте, аз съм нова във форума, дано не бъркам нещо къде да се включа. Ушила съм доста гоблени, включително на Милена стил - досега все с Пъпетс по липса на средства. Стигнах до извода, че за да съм доволна от резултата, трябва да шия с ДМЦ или Анхор, защото после язък за труда. Тази зима завърших Сиси и изобщо не ми хареса, пълно разочарование. Не толкова в качеството на конците, колкото в подбора на цветове, грубо беше някак си. Но както и да е - вероятно става въпрос за дизайнерско виждане.

Видях, че тук се е включила по едно време самата собственичка на Милена стил, затова имам лично към нея един-два въпроса, съвсем учтиво, без да ги счита за провокация. Четох мнение на Солария, че имате няколко крадени от тях гоблени, между които и Йерусалимската икона. Сравних в сайтовете и виждам, че са наистина еднакви, вероятно само цветовете се различават. Докато в същото време на Гинокардия моделът е съвсем различен. После - страшно много харесах Казанската икона и Руската икона във вашия сайт, обаче имам кроткото съмнение, че са "чопнати" и те - от Вилеровите модели, като са намалени броя на цветовете или са заменени със съответен аналог (приблизителен вероятно). Т.е. това не са ваши модели по съответния оригинал на иконата, а са същите схеми с други цветове. Права ли съм и ако да, гарантирате ли, че плагиатското ви копие е по-добро като подбор на цветовете?

А към всички във форума имам молба да ми кажат дали са шили и сполучливо ли са им се получили следните икони:
Казанската Св. Богородица на Милена стил с ДМЦ
Руската икона на Милена стил с ДМЦ
Всички икони на Св. Богородица на Солария (предимно Казанската, която е съвсем различен модел, само името е едно и също) с ДМЦ или Анхор

Предварително благодаря на всички! В момента си избирам гоблен - икона на Св. Богородица и изобщо не искам да рискувам с резултата. Разчитам на вашата помощ и мнението ви как изглежда визуално крайният резултат.

lari
29.08.2008, 14:52
Здравей и добре дошла!Шила съм много гоблени на Гинокардия-живеех в Ст. Загора и ми беше лесно да ги купувам.Аз лично съм доволна от тях.На Солария съм шила по-малко, но иконите наистина са добри.Заслужават си труда.

mouette
29.08.2008, 15:30
Добре заварили и благодаря за светкавичния отговор! И аз харесвам Солария, но разчитам на челния опит - дали цветовете в сайта съвпадат с реалните. А относно двете икони - Руската и Казанската на Милена стил - във Вилеровия каталог ги има същите. Чудя се... А и някой знае ли как се поръчват оригинални вилерови гоблени? Някоя фирма внася ли ги или какво, да разчитаме на плагиатски копия ли?

marji
29.08.2008, 21:25
Не разбирам защо търсиш да купиш оригинални вилерови комплектовки и защо смяташ, че иначе се налага да разчиташ на плагиатски копия?!:confused: В този форум има изобилие от схеми на вилерови икони с чудесно подбрани конци, защо сама не си комплектоваш? Още повече че можеш да видиш крайния резултат - тоест вече ушитата от някоя съфорумка икона и сама да прецениш дали ти харесва този подбор. Аз лично предпочитам сама да си комплектовам. Ето я моята Владимирска Богородица по оригинална вилерова схема и подбор на конците от този форум. Не е от иконите, които търсиш, но я показвам като пример, че схемите във форума по нищо не отстъпват на оригиналните.:greeneye:

mouette
30.08.2008, 00:27
Прекрасна е! Относно Вилер - нямам против автокомплектовките, просто още не съм "изръшкала" форума и не знаех, че има подобни екстри ") Въпросния гоблен е един от списъка ми, но е малко по в края му. Въпреки това е добре да знам, че тук мога да си сваля и вилерови схеми.

marji
30.08.2008, 00:44
Прегледай подробно темите, но ако търсиш нещо конкретно най-бързо ще го получиш като пуснеш снимката в темата "Заявки за месец...." и помолиш който има съответната схема да ти я прати. Ще се увериш, че всички момичета във форума са много отзивчиви. А ако искаш схема за тази икона мога да ти изпратя.:greeneye:
Ако искаш пък да видиш как изглеждат някои вече ушити от съфорумките гоблени по схеми от нета, виж темата "Готови гоблени по схеми от нета"

valq_78
30.08.2008, 01:16
Видях, че тук се е включила по едно време самата собственичка на Милена стил....Я виж ти :confused:
Стана ми любопитно и със какъв ник нейм се подвизава тук?

mouette
30.08.2008, 01:25
Я виж ти :confused:
Стана ми любопитно и със какъв ник нейм се подвизава тук?

С ник "Милена" и фамилия, но не помня фамилията. Съжалявам, че не помня къде съм го чела, но беше в някой от форумите (тъй като съм нова, още нищо не мога да намеря като хората и само се лутам). Просто ми направи впечатление, че се е включила лично да отговори на въпрос.

Miro
30.08.2008, 14:46
С ник "Милена" и фамилия, но не помня фамилията. Съжалявам, че не помня къде съм го чела, но беше в някой от форумите (тъй като съм нова, още нищо не мога да намеря като хората и само се лутам). Просто ми направи впечатление, че се е включила лично да отговори на въпрос.
Пак ще се включа в темата ! Ами прави чест на собственичката на фирмата , че е отговорила лично на въпрос на някой от форума . А по въпроса кой от кого , кой откъде , има ли значение , или ти харесва един гоблен и си купуваш комплектовката или не , това е . Аз съм ушил доста гоблени от Милена стил и видях че се харесаха не само на мен , но и на много съфорумци , за което благодаря сърдечно , защото вкусовете ни съвпадат . По важното е , че ИМАМЕ избор , та като не ти харесва - не си купувай . Аз купувам комплектовки само като видя преди това резултата , а за това много ми помага нашият форум :flowerlove: Нека сме по сдържани и тактични , това само ще ни помогне в общуването , не мислите ли ? :kissyou:

Val4e
30.08.2008, 15:26
Съгласна съм с казаното от Miro. И аз съм доволна от Милена стил, досега не съм имала проблеми. И да ви кажа честно аз пък съм доволна от списанието и деже се радвам , когато публикуват някой модел, който съм гледала в интернет. Защото честно казано в много от случаите схемите са лоши или липсват части, или не се знае с какви конци е. Така че аз съм доволна от списанието и от фирмата.

vanina5860
30.08.2008, 17:16
Спор няма - правят хубави комплектовки и аз самата съм закупила няколко от тях, но по въпроса за списанието им, което копувам вече с години, бих им препоръчала, когато дават схема на Дименшън: 1. Нека си направят труда да се доближат максимално до цветовата гама и 2. Нека да отбележат кои знаци с какъв бод да се шият.Миналата година ших Тиха нощ от списанието. Стана хубав, но нищо общо с оригинала, дори бяха изключили шейничката, с която щеше да бъде по-хубав:(

Дора Кирилова
31.08.2008, 21:09
Аз си купих гоблена "Мадона феручи" на Милена стил, много го харесвам и утре започвам да го шия.

ivetkiprova
03.09.2008, 03:24
Здравейте!Имам няколко ушити гоблена на "Милена стил".Не пробвайте "Сиси"и "Замъка Мерсбург"-несполучливо съчетание на цветовете.Красиви ми станаха "Мадоната с гроздето","Майчина усмивка" и "Мадона Феручи".

Parabola
05.09.2008, 01:10
Здравейте!Да ви кажа честно, предполагам , че може би на почти всяка фирма могат да се открият несполучливи разработки.Хубаво е ,когато попаднем на такива(язък само за хвърления труд:() да съобщаваме, както правят и много от хората , писали по тази тема.В момента шия "Пролетен букет" на "Милена - стил" и нямам проблем с цветовете, даже бих добавила, че изглежда в пъти по - добре отколкто на картинката.Пожелавам все по - рядко да попадме на несполучливи комплекти и труда ни да не отива на вятъра.Аз също ще споменавам , ако попадна на проблемен гоблен.Желая ви успехи:loveglasses::flowerlove::rainbow:

ya-ya
05.09.2008, 11:12
Като цяло имам добри впечатления от "Милена стил".Голямото ми разочарование обаче е гоблена "Лятна идилия"с конци Ариадна.Майка ми го уши и колкото и да се мъча не намирам нищо общо с оригинала.

leti_73
05.09.2008, 11:51
Аз съм шила "Ковачницата" на Милена Стил.Не го препоръчвам.Снимка на готовия може да видите в "неуспехи".

rosa17
06.09.2008, 12:10
Аз шия в момента "Лятна идилия". Различен е от Лятна градина. Ушила съм около 1\4но все още не мога да преценя дали се получава добре.Не успях да открия снимка на ушит за да мога да сравня.И аз бих искала да видя снимка ако ya-ya има. Предварително благодаря. :)

Jully
06.09.2008, 12:38
Момичета, ето това намерих като снимка в сайта на Милена стил
http://www.milenastyle.com/page_17.gif

marji
06.09.2008, 15:13
Към сканираната вилерова схема, която имам, е приложена ето тази снимка:

tdm13
07.09.2008, 23:29
Доста от разработките на "Милена стил" минават за сполучливи.Единствено куцат при Вилеровите гоблени,защото не могат да се справят с палитрата.Имам предвид,когато прилагат "Ариадна"."Ариадна" е с 210 цвята,а DMC са над 400.Няма създаден такъв конвертор на конците,който да покрие пълния нюанс на Анхор и DMC.Моят съвет е да продължават да си правят сполучливите комплектовки без Вилеровите гоблени.Просто там им е най-слабото място.Нарочно не коментирам Пъпетс,тъй като мнението ми за тези конци е доста лошо.Има доста други добри марки конци като FUFU,Olympus,J&P Coats,Madeira,Rainbow Gallery.

fantaziq
08.09.2008, 12:13
Аз слава богу,това,което съм зашила,но недовършила,на "Милена стил",си го харесвам и е сполучливо,но виждам,че не при всички ви е така.Купила съм си няколко техни комплектовки и сега отлежават,дано да са от сполучливите!
Това,което със сигурност обаче мога да добавя,че на Вилер до сега не съм чула да има грешна или лоша комплектовка!И колкото да се опитваме да открием нещо от по съвременните гобленарски фирми без кусури ,май не успяваме...

rdjonova
08.09.2008, 17:47
:kissyou:
Здравейте! Някой дали е шил "Зовът на дивото" на "Милена стил"? Бихте ли го показали как изглежда?

ivetkiprova
08.09.2008, 20:15
Мисля,че е това
http://www.milenastyle.com/catalog/catalog/product_info.php/products_id/1256
Не мога да се справя по друг начин:confused:

stoika
08.09.2008, 21:49
Аз съм го шила.Ето как изглежда.

Дора Кирилова
10.09.2008, 15:36
Моля, който е шил гоблена "коне на водопой" на милена стил да сподели дали е сполучлива комплектовката защото искам да го ушия.

Amazonka
10.09.2008, 15:56
аз съм шила този гоблен и то с комплектовка от Милена стил,ето,прецени сама,аз съм доволна от резултата:kissyou:

Дора Кирилова
10.09.2008, 16:49
наистина е много хубав.благодаря ти.

yonka
10.09.2008, 17:42
Коне на водопои е този http://www.milenastyle.com/KONENA-VODOPOI.html ,а това което сте показали в предишен пост са Диви коне

tdm13
10.09.2008, 19:29
"Коне на водопой"е това,което е посочила Йонка.Уших гоблена с конци "Ариадна" 1:1 и съм много доволна.Стана много красив.Съседката го има 1:4,с конци DMC,вилеров.Като ги сравних-моя изглеждаше като малко копие на нейния.Ако питаш точно за този гоблен,а не "Дивите коне",горещо ти го препоръчвам.

Дора Кирилова
11.09.2008, 10:17
Значи, аз питам за коне на водопой, но и диви коне е много хубав. Благадаря Ви много за мненето , ще ги ушия и двата. Даже утре имам ходене в София, и ще си купя коне на водопой.

merilinm
11.09.2008, 11:27
вече писах по тази тема, но ще си го позвола още веднъж. започнах "Бяла прелест" . лицето е толкова тъмно, че не мога да го опиша. остана ми още малко да го довърша, но без никакво желание. сега шия и друг, но не готово комлектовка, а по схема от списание . добре че цветовете са в сива гама, та може и да се получи нещо

Val4e
11.09.2008, 14:43
Тъй като има много и най различни мнения, реших да ви покажа моите гоблени на Милена стил. Смятам, че не просто са сполучливи, а са и много хубави. Японката е с конци DMC, другите са с ариадна.

vanina5860
11.09.2008, 19:39
Val4e, спор няма.Имат и хубави комплектовки, аз също дори в момента довършвам техен гоблен и още 5-6 имам закупени от тях, но не винаги е изпипано както трябва. Например в списанието, което купувам всеки месец/а се случва и някой от моите юнаци да го вземе, така че ми стават по два броя/там където дават количеството конци - направо си пишат както им дойде.Може да е нещо дребно, но също така е съществено и ако има някой от тях да прочете написаното, то моля да се замислят

Val4e
11.09.2008, 20:40
Val4e, спор няма.Имат и хубави комплектовки, аз също дори в момента довършвам техен гоблен и още 5-6 имам закупени от тях, но не винаги е изпипано както трябва. Например в списанието, което купувам всеки месец/а се случва и някой от моите юнаци да го вземе, така че ми стават по два броя/там където дават количеството конци - направо си пишат както им дойде.Може да е нещо дребно, но също така е съществено и ако има някой от тях да прочете написаното, то моля да се замислят

Какво точно имаш предвид, цветовете или броя чилета?

vanina5860
11.09.2008, 21:51
Броят челета, Val4e. и ще ти дам пресен пример: последният брой на Галерия бродерия, на стр.30 има детско гобленче Патета. Та за този дребосък са дали от цвят по 1 бр челе, а фона - 3 бр. Това имах в предвид - няма и по 1 метър да отиде от цвят, но те си държат на челетата, което е объркващо:idea:

Val4e
11.09.2008, 22:16
Броят челета, Val4e. и ще ти дам пресен пример: последният брой на Галерия бродерия, на стр.30 има детско гобленче Патета. Та за този дребосък са дали от цвят по 1 бр челе, а фона - 3 бр. Това имах в предвид - няма и по 1 метър да отиде от цвят, но те си държат на челетата, което е объркващо:idea:

Виж това не съм збелязала, но наистина винаги от техните гоблени са ми оставали много конци, но това ми се е случвало и с други фирми и не съм обръщала внимание.

vanina5860
11.09.2008, 22:28
Val4e, искам да уточня - не става на въпрос за готовите комплектовки, а за моделите, на които дават схеми в списанието, там дават по брой челета, а за готовите комплектовки - от някои цветове остават, а от други шия на страх до конец:(

ne6ic
20.10.2008, 16:57
И аз съм начинаеща гобленарка. Шия отскоро в момента шия Първа любов. Чакам комплектован гоблена Врата към рая на Милена стил. Като го получа ще си кажа мнението

vania.kaimska
20.10.2008, 22:01
Ший смело на Милена стил.Има много доволни във форума от тази фирма.Аз също.

lari
20.10.2008, 23:13
И аз уважавам гоблените на Милена стил.До сега не съм имала проблемиШий и показвай!

zaek
21.10.2008, 09:45
Аз също съм шила техни комлектовки Мадона с грозде с анхор,Мостар с пупетс,Светото семеисто ,Йерусалимска икона ::)Hо скоро видях Обли4ане на булката шито с ариадана и изпаднах в ужас :(

skorpion
22.10.2008, 11:55
Имам няколко неща на Милена стил и ще продължавам да шия нейни к-ти!

mayza
23.10.2008, 14:31
Аз съм ушила два гоблена на Милена стил, но още като комплектоваха с Анхор. Прекрасни са. С Ариадна не посмях да си поръчам защото едно е Анхор с 460 цвята, друго е Ариадна с 200 цвята. Оттам идва може би несъответствието с прекрасните снимки в списанието и гоблена, който сме ушили с Ариадна. Аз сама си комплектовах от списанието от юни Арабско момиче с ДМС. Дори си направих някой мои вариациии и с Анхор. Моделите в списанието много ми харесват, жалко, че вече не им слагат и ключ с Анхор, а само с ДМС и Ариадна.:greeneye:

vania.kaimska
23.10.2008, 21:40
Какъв е проблема да конвертираш ДМЦ в АНХОР.Има много сравнителни тадлици.Пък и цените на двата вида конци са почти еднакви.

koolart
28.10.2008, 16:26
Аз пък купих на Милена стил един гоблен и нещо не ми хареса цветово, когато го уших. Лицата му излязоха някакви червеникави, ... и направо много ме е яд. :(

skorpion
29.10.2008, 22:25
ти пък не трябваше ли първо да минеш през темата за представяне? Как реши, че това е най-подходящата за начинаещ?

barutko
14.11.2008, 01:19
milena style e edna ot nai dobre komplektovanie bg firmi na nashiat pazar,az samata shia neini modeli ot kakto esazdadena firmata prez 2000g. kontzite vinagi sa doststachno ako shiete pravilno, dori i da sgreshite mojete da popravite i niama da lipsvat, stranno mi e che si kupuvate komplekt za 1/1 a v sashtoto vreme iskate da go shiete 1/4 , tova snachi che ne ste zaposnati mnogo dobre s goblenarstvoto, zashtoto ne e vazmojno da iziskvate ot komlekt 1/1 da imate panama i kontzi za 1/4,napravo e naivno, az shia ot 20 godini i na takav kurioz ne sam popadala ,a da imate i oplakvania kam firmata, prosto ne e seriozno, kam koiato i da e firma

fantaziq
14.11.2008, 09:51
milena style e edna ot nai dobre komplektovanie bg firmi na nashiat pazar,az samata shia neini modeli ot kakto esazdadena firmata prez 2000g. kontzite vinagi sa doststachno ako shiete pravilno, dori i da sgreshite mojete da popravite i niama da lipsvat, stranno mi e che si kupuvate komplekt za 1/1 a v sashtoto vreme iskate da go shiete 1/4 , tova snachi che ne ste zaposnati mnogo dobre s goblenarstvoto, zashtoto ne e vazmojno da iziskvate ot komlekt 1/1 da imate panama i kontzi za 1/4,napravo e naivno, az shia ot 20 godini i na takav kurioz ne sam popadala ,a da imate i oplakvania kam firmata, prosto ne e seriozno, kam koiato i da e firma

Аз никъде не прочетох чак такова негативно мнение за Милена стил?Това е добра фирма и има разнообразие на комплектовките!Въпрос на вкус е да си избираме измежду нашите производители ...А колкото до това,че някой иска да шие 1:4 и си купува 1:1,това не значи ,че не е наясно,а значи ,че иска да използва цветовата гама,като си набави още конци и разбира се по-голяма панама,но схемата може да се ползва и за двата размера гоблен.Това се получава,когато фирмата не предлага даденият гоблен 1:4,а човека,просто иска да си шие с този размер,така,че се възползва от готовата схема и променя нещата по свой вкус.Може би не си разбрала правилно ,това ,което си прочела?Тука хората не са неуки или невежи,а напротив,досега не съм прочела мнение на НЕинтелигентен човек!За това защитавам съфорумките си,защото ,като ги опознаеш,ще разбереш,че са прекрасни хора и чудесни гобленарки!
Барутко,бъди добре дошла сред нас,всеки понякога преценява неправилно нещата,но като поживееш помежду ни ,ще се убедиш в думите ми.

niata
14.11.2008, 09:59
milena style e edna ot nai dobre komplektovanie bg firmi na nashiat pazar,az samata shia neini modeli ot kakto esazdadena firmata prez 2000g. kontzite vinagi sa doststachno ako shiete pravilno, dori i da sgreshite mojete da popravite i niama da lipsvat, stranno mi e che si kupuvate komplekt za 1/1 a v sashtoto vreme iskate da go shiete 1/4 , tova snachi che ne ste zaposnati mnogo dobre s goblenarstvoto, zashtoto ne e vazmojno da iziskvate ot komlekt 1/1 da imate panama i kontzi za 1/4,napravo e naivno, az shia ot 20 godini i na takav kurioz ne sam popadala ,a da imate i oplakvania kam firmata, prosto ne e seriozno, kam koiato i da e firma

По принцип не обръщам внимание на такива постове, но този ме разяри. Първо - всеки уважаващ членовете на този форум трябва да пише на кирилица. Оправдания от сорта ама аз съм в чужбина и нямам не минават, защото в нета има всичко, даже и да си на ...... на географията.
Второ - никъде и никога не съм прочела някой да си купува комплектовка 1:1 за да я шие 1:4. Ако има инцидентен случай, то човека иска да експериментира, но това не значи, че тук всички са лаици, напротив : тук са събрани хора, заимаващи се с това хоби от мноооого години и ушили много видове гоблени. Това от своя страна веднага води до извода, че са запознати много повече от теб например, защото света не почва и не свършва с Милена Стил. Има много и разнообразни фирми, и в разработките им освен вариации на размера има и такива на видовете бодове :) ), с което ти май не си запозната, което пък на мен ми се струва цитат: " наивно".
Трето - не мисля, че трябва да налагаме своето мнение за каквото и да било. Ти - харесваш едно, аз друго,..... петия - пето.
И четвърто (за сега последно, въпреки, че мога да пиша още дълго) - за четири поста писани от теб във форума, не мисля че имаш право да нападаш и даже обиждаш!!!

tdm13
14.11.2008, 13:43
milena style e edna ot nai dobre komplektovanie bg firmi na nashiat pazar,az samata shia neini modeli ot kakto esazdadena firmata prez 2000g. kontzite vinagi sa doststachno ako shiete pravilno, dori i da sgreshite mojete da popravite i niama da lipsvat, stranno mi e che si kupuvate komplekt za 1/1 a v sashtoto vreme iskate da go shiete 1/4 , tova snachi che ne ste zaposnati mnogo dobre s goblenarstvoto, zashtoto ne e vazmojno da iziskvate ot komlekt 1/1 da imate panama i kontzi za 1/4,napravo e naivno, az shia ot 20 godini i na takav kurioz ne sam popadala ,a da imate i oplakvania kam firmata, prosto ne e seriozno, kam koiato i da e firma

Първо се научете да изпозвате кирилицата! Второ-четете по-добре нашите мнения във форума и трето-нямате право да налагате вашето мнение на всички останали.Можете само да споделите какво мислите. Да сте жива и здрава и да шиете още 20 години и повече!

tdm13
14.11.2008, 13:48
Аз съм ушила два гоблена на Милена стил, но още като комплектоваха с Анхор. Прекрасни са. С Ариадна не посмях да си поръчам защото едно е Анхор с 460 цвята, друго е Ариадна с 200 цвята. Оттам идва може би несъответствието с прекрасните снимки в списанието и гоблена, който сме ушили с Ариадна. Аз сама си комплектовах от списанието от юни Арабско момиче с ДМС. Дори си направих някой мои вариациии и с Анхор. Моделите в списанието много ми харесват, жалко, че вече не им слагат и ключ с Анхор, а само с ДМС и Ариадна.:greeneye:

С конци "Ариадна" също стават много красиви гоблени.Но зависи от модела.Например вилеровият "Коне на водопой" е перфектен.Обаче наистина е жалко,че престанаха да дават ключовете в списанието с "Анхор".

vanina5860
14.11.2008, 15:48
[B]Fantaziq, Niata, Tdm13, благодаря ви, че споделихте мнението си по написаното от barutko. Вчера, когато прочетох постинга се въздържах от отговор, защото се страхувах, че няма да проява такт.
Благодаря ви още веднъж и смея да кажа, че сте хора, достойни за уважение, много елегантно изразихте мнението си:kissyou:
А сега към barutko- шия от 20 години и в момента шия 40-ят си гоблен.Имам закупени от Милена стил, които чакат ред, но на Благословението имах чвят, от който не си похапвах, а с триста зора ми стигна. Форумът е място, където споделяме мисли и усещания. Когато има някой нужда да му се покаже и помогне се прави.Тук няма недоверие.
Надявам се сама да се убедиш.

vili_tri
14.11.2008, 20:38
Аз също винаги съм шила комплектовки на Милена стил и съм много доволна. Не че не ми харесват други гоблени, просто винаги се притеснявам да не би да не ми стигне конеца а после да не мога да намеря същия или нещо друго. А комплектовките на Милена са пълни и дори ми остават доста конци.

fantaziq
14.11.2008, 22:22
Вижте,никой не е идеален!Аз си имам любима фирма и това е Вилер,но това не означава ,че не си купувам и от други фирми.Няма безгрешни хора и понеже гоблените се комплектоват от такива,значи,че и грешки стават.Харесвам и Казанлъшките ,може би повече от другите Български фирми,но Милена стил е с много идеи ,новости и от тази фирма,човек,може да открие нещичко и по своя вкус.Така,че не съдете строго ,а просто си изберете и се наслаждавайте на творението си.Сега ,дори и да не стигне някой конец,на пазара се предлага всичко и човек може да си набави.Както се казва и аз съм гризвала дръвчето ,но това е човешко и се прощава.Бих си позволила,дори да използвам един библейски израз:Ако има сред вас без грешни ,нека първи да хвърлят камък...

lari
14.11.2008, 23:35
Браво ,момичета, за искрените и точни мнения!:kissyou:всеки има право на избор както на фирма , така и на модел! Но и всеки уважава вкуса на другия, защото е вложил труд и сърце в изработката!:kissyou::kissyou:

Milena_911
15.11.2008, 11:03
Това лято като си ходих в България си купих Рилския манастир на Милена Стил.
Започнах да го шия преди една седмица .Вървеше доста добре докато си дадох сметка ,че цветовете на комплекта са яко оплескани .
Над първия ред купули има едни във вишневи нюанси .В моя комплект такива конци няма ,всичко е в жълто .
Не знам какво да правя .Ако съм в България ще ме чуят .
Моля ви някой ако го е шил бих искала да говоря с него .
Тази фирма винаги слага каквито конци имат в наличност .Преди години ших един Земен ангел ,същата работа ,вместо лилаво бяха сложили синьо ,но не беше фатално .
Сега се чувствам излъгана .Питам се дали са виждали скоро Рилския манастир .
Не е честно да се подиграват така с нас .
Дайте ми съвет!:(

tdm13
15.11.2008, 15:28
Ванина,много благодаря! Мисля,че понякога споделянето на мисли налага да превъзмогнем чувството на такт.Но аз обикновено не съм особено такатична :-)
Отначало бях предубедена относно "Милена стил",но с течение на времето си промених мнението към положително.Не всички от нас имат компютри и не могат да си свалят схеми от интернет,а "Милена стил"запълва тази дупка. Още веднъж ти благодаря! Надявам се да се срещаме и в други теми на форума.

rosa17
16.11.2008, 11:48
Здравейте! За съжаление открих объркан цвят в моя гоблен.Синьо вместо жълто за листото на слънчогледа. Надявам се да е неволна грешка и дано да е само в моята кутия. :) Аз работя като комплектовчик макар и в друга област и от опит знам ,че малко разсейване води до грешки. Но пък ако объркан гоблен попадне при начинаещ ще се получи... Дано това да са единични случаи,които да не ни развалят удоволствието от шиенето.

barutko
17.11.2008, 23:12
Zdraveite, otnosno tzveta koito vi e razlichen, obadete se na Milena style b Plovdiv i im kajete partidnia nomer nagoblena otpechatan na panamata, mnogo sa liubesni , az imah podoben problem s Iaponsko Liato edna devoika s chadar , po malka beshe panamata, izpratiha mi nova. Biaha sgreshili tzialata partida.

Ivein
26.11.2008, 11:58
НЕ ЗНАМ ЗАЩО НЕ ХАРЕСВАТЕ ГОБЛЕНИТЕ НА МИЛЕНА СТИЛ. АЗ СЪМ УШИЛА ПОНЕ 7 ОТ НЕЙНИТЕ КОМПЛЕКТОВКИ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА. ОСОБЕННО ОТ КОНЕ В РЕКАТА И БЯГАЩИТЕ КОНЕ. ВЪЗКРАСЕНИЕТО Е СУПЕР. СЕГА ШИЯ ВЯРА НАДЕЖДА И ЛЮБОВ, НО НЕ Е НА МИЛЕНА, И ПАК СЪМ МНОГО ДОВОЛНА, НО НЕ МОГА ДА ВИ КАЖА ФИРМАТА ЗАЩОТО ИЗХВЪРЛИХ КУТИЯТА. КУПИХ ГО ОТ ЕДНО НОВО МАГАЗИНЧЕ НА РИМСКАТА СТЕНА.

Milena_911
26.11.2008, 12:31
Относно проблема ми с Рилския манастир -
Свързах се с фирмата .Първоначално реакцията им беше адекватна -ще ми изпратят конеца ,когато обаче видяха ,че адреса е в Испания се заговори за разходната листа с конците Ариадна .
Отказах им ,защото тук няма как да си набавя конците .
В крайна сметка свекърва ми ще ми ги купи и ще ми ги изпрати и това ще бъде последното нещо ,което купувам от въпросната фирма .
Признават грешката ,но явно политиката на фирмата е -аз да ти взема парите ,а пък после се спасявай .
И всичко това заради 3 лева -цената на едно писмо до Испания .

did_tag
26.11.2008, 13:47
Нека и аз да кажа мненито си, пък после може и да ми изтрият поста:gipsy:.
Само се надявам Милена отвреме на време да чете тук и да си прави изводи за политиката на фирмата, все пак тук са събрани най-много потребители на продуктите им на едно място!!
Досега проблем с готова комплектовка не съм имала, но вече имам проблем с другите им стоки. Преди има няма месец установих, че са прибрали всичките видове панами от магазина си и ще се продава само на парче. За цена засега не говоря, но това с парчетата е ЛУДОСТ. Ако ми трябва по голям размер, ще снаждам ли или :PP? Казвам го защото, макар и голям град, в Пв това е един от малкото магазини в който се продаваше всякаква панама, но............... Ще търсим връзки в София:gipsy: Момичета ще помагате ли!!!!!!!!!!!!!!!1

ebn
27.11.2008, 01:13
И аз се сблъсках със същия проблем, при запитване ми отговориха, че не мога да си купя панама с размер различен от посочения в каталога им. Мисля ,че това е изнудване.

danutkata
27.11.2008, 10:59
Харесвам новите идеи на списанието,,Галерия бродерия",но предпочитам да си купувам сама конците.Така избягвам грешни комплектовки.А имам възможност да избирам марката конци.

Дида
27.11.2008, 11:06
Ушила съм няколко гоблена от сп.Галерия бродерия,но подбора на конците е мой.Искам да споделя,че схемите са лесни,четливи,просто ти върви гоблена.И готови комплектовки на Милена стил съм шила,и слава на бога,до сега не съм имала проблем. Но цветово се различават от другите фирми.Остават ми много конци, само дето има едно -две бодчета по тях,които не са на мястото си.Мисля си,че така се отличават на коя фирма са.Могат да се заменят,не е проблем,но ги оставих.

maleks
27.11.2008, 20:02
Нека и аз да кажа мненито си, пък после може и да ми изтрият поста:gipsy:.
Само се надявам Милена отвреме на време да чете тук и да си прави изводи за политиката на фирмата, все пак тук са събрани най-много потребители на продуктите им на едно място!!
Досега проблем с готова комплектовка не съм имала, но вече имам проблем с другите им стоки. Преди има няма месец установих, че са прибрали всичките видове панами от магазина си и ще се продава само на парче. За цена засега не говоря, но това с парчетата е ЛУДОСТ. Ако ми трябва по голям размер, ще снаждам ли или :PP? Казвам го защото, макар и голям град, в Пв това е един от малкото магазини в който се продаваше всякаква панама, но............... Ще търсим връзки в София:gipsy: Момичета ще помагате ли!!!!!!!!!!!!!!!1
Ще снаждаш, ами !Аз познавам жив човек, който снажда и става умопомрачително.Беше редовна клиентка на Мистър Гоблен. Може би от нея са взели идеята..:D
За съжаление се премести да живее в Бургас, иначе бих я поканила да покаже как става, но ми стига това, че имах УДОВОЛСТВИЕТО да видя крайния резултат.:cry:

did_tag
29.11.2008, 12:48
Какво значи на парче? Ако е само колкото ти трябва в момента - добре, но ако размерите са по тяхно усмотрение - мноооооооого тъпо.

36/45 см, няма зачение кой каунт, :greeneye::smokin:

Дора Кирилова
30.11.2008, 19:48
Аз довършвам Мадона феручи на Милена стил, направо е прекрасен, ако някой иска да го ушие да не се чуди.

damqna_71
06.12.2008, 13:12
аз имам ушити два гоблена '' Слънчев кът" и " Лунно езеро" който искам да продам който се интересува може да пише на e-mail damqna_dimova@abv.bg Благодарим!:PP:PP:PP:PP:PP

nellli
07.12.2008, 12:51
Нека и аз да кажа мненито си, пък после може и да ми изтрият поста:gipsy:.
Само се надявам Милена отвреме на време да чете тук и да си прави изводи за политиката на фирмата, все пак тук са събрани най-много потребители на продуктите им на едно място!!
Досега проблем с готова комплектовка не съм имала, но вече имам проблем с другите им стоки. Преди има няма месец установих, че са прибрали всичките видове панами от магазина си и ще се продава само на парче. За цена засега не говоря, но това с парчетата е ЛУДОСТ. Ако ми трябва по голям размер, ще снаждам ли или :PP? Казвам го защото, макар и голям град, в Пв това е един от малкото магазини в който се продаваше всякаква панама, но............... Ще търсим връзки в София:gipsy: Момичета ще помагате ли!!!!!!!!!!!!!!!1

Нямаш нужда от връзки - поръчваш направо по телефона, а те доставят от София с куриер.

PS Имаше време, когато Милена Нецова редовно преглеждаше форума и се засягаше много от критиките по адрес на Милена стил. Даже изпращаше ЛС /още си пазя едно такова в кутията/. Но май вече не го прави.

ваня симеонова
10.12.2008, 14:54
:shock:здравейте! ушила съм един гоблен на милена стил, но не съм очарована. конците изобщо не отговарят на индикацията. добре че беше пейзаж, та си го дооправих. а и моделите са все от тук-оттам събрани. липсва стил, въпреки името на фирмата:confused:

Hrisi1967
15.12.2008, 16:12
Някой шил ли е "Горска хижа" на Мимена стил, искам да знам дали е сполучлив и снимка , ако може?

van4e_to
16.12.2008, 10:58
Аз пък видях скоро "Възкресението" на Милена стил и то с конци Ариадна- резултатът беше поразителен:idea: Шила съм само една Богородица от тази фирма, останах много доволна :kissyou:

lari
16.12.2008, 16:24
Горска хижа и Възкресението ши моя приятелка.И двата гоблена станаха прекрасни, особено втория.Все на Милена стил

tdm13
16.12.2008, 16:28
:shock:здравейте! ушила съм един гоблен на милена стил, но не съм очарована. конците изобщо не отговарят на индикацията. добре че беше пейзаж, та си го дооправих. а и моделите са все от тук-оттам събрани. липсва стил, въпреки името на фирмата:confused:

Нормално.Всичко е от интернет.Нямам особени забележки,но в момента шия "Момичето с ябълките"от списанието и зелените нюанси на ябълките много куцат.А и не всички конверори са перфектни.

svetla1963
17.12.2008, 12:37
Аз в момнта шия Св.Иван Рилски на Милена стил.Доволна съм, става готино.Конците са достатъчно и остават.Когато е готов ще ви го покажа

lari
17.12.2008, 12:42
И аз съм шилаСв.Иван на Милена стил и бях доволна от получилото се, но го подарихКонци останаха , сега ще допълня някои ще ушия един за синчето.

mi6e
18.12.2008, 20:13
В момента бродирам техен гоблен и като прочетох темата леко започвам да се плаша.

katrin
18.12.2008, 22:34
Не се плашете,гоблените на Милена Нецова стават красиви.

irkka
18.12.2008, 23:17
здравейте търся схема на този гоблен от Гинокардия но 1:4 с детайл 1:1.Гоблена се казва "преспивна песен"

irkka
18.12.2008, 23:25
P дравейте търся схема на този гоблен от Гинокардия но 1:4 с детайл 1:1.Гоблена се казва "преспивна песен"

tdm13
19.12.2008, 16:19
В момента бродирам техен гоблен и като прочетох темата леко започвам да се плаша.

Mi6e,няма страшно.Рядко се случва нещо да не се получи.Давай смело! :-|

bole
20.12.2008, 18:39
Днес моя позната ми показа гоблена Холанска воденица -комплектовка на Милена стил.Толкова е НЕ сполучлив няма какво да го коментирам. Моля ако няко е шил оргиналният гоблен на Холанска воденица ,да ли ще може да ми предостави мостри от конците най вече долу около реката и самата воденица.Моля за помощ bg_mimi@mail.bg

Miro
21.12.2008, 19:16
Странно , моята Холандска воденица е на Милена стил - стана приказен , показал съм го във Моити творби , учудва ме твоето мнение , с какви конци беше , щото моя е с Пъпетц и е страшно сполучлив .

tdm13
22.12.2008, 11:06
Стигам до следния извод,четейки мненията ви-много е важно като поръчвате комплекта каква марка конци ще пожелаете.Зависи какъв процент (да го наречем еднаквост) се припокриват оригиналните конци с други марки и как е посочено в използвания от Милена конвертор на конци.

Miro
22.12.2008, 14:40
Напълно си права , аз поръчвам обикновенно гоблени , които съм видял ушити , и са ми харесали , разбира се и другото е вярно , поръчвам си конци и за такива , на които ми е харесала само картинката и в движение някога сменям даден цвят :smokin:

mayza
26.12.2008, 11:51
По професия съм графичен дизайнер и работата ми в повечето слуваи е да съчетавам цветове, така че ако някое съчетание по схемата не ми харесва, си го променям сама. Това Арабско момиче много ми хареса на снимката в списанието и си го комплектовах с DMC, но като започнах да шия и ... много тъмно става фереджето и един от конците го подмених с Ариадна, друг с Анхор. Получи се както аз исках. Не трябва да корим производителите. Всеки си има вкус и да го прилага.:greeneye:

kara52
26.12.2008, 12:38
... много тъмно става фереджето и един от конците го подмених с Ариадна, друг с Анхор. Получи се както аз исках. Не трябва да корим производителите. Всеки си има вкус и да го прилага.:greeneye:[/QUOTE]

Много съжалявам мила, но не съм съгласна с твоето мнение. Това може да стане когато сами си комплектоваме гоблена и имаме налични конци, а когато си се изръсил за готова комплектовка и се налага да заменяш конци, това означава да си я купиш два пъти, че понякога и повече, защото този производител е сложил от някои цветове по 2 метра или един, а се налага да купуваме по цели чилета за да заменим тези неподходящи цветове и пак не сме сигурни какво ще се получи.
Мисля, че фирмите които държат на имиджа си би следвало преди да предложат нещо да го изпробват и на това което се е получило след ушиването в предложените цветови гами да направят снимка, и едва тогава да го предложат на клиентите като готови комплектовки. Тогава имаме избор дали да купим гоблена ако го харесаме или не в случай, че не ни харесва нещо, а така често ни заблуждават - харесва ни картинката, а като почнем да шием:(.

mayza
27.12.2008, 12:26
Много съжалявам мила, но не съм съгласна с твоето мнение. Това може да стане когато сами си комплектоваме гоблена и имаме налични конци, а когато си се изръсил за готова комплектовка и се налага да заменяш конци, това означава да си я купиш два пъти, че понякога и повече, защото този производител е сложил от някои цветове по 2 метра или един, а се налага да купуваме по цели чилета за да заменим тези неподходящи цветове и пак не сме сигурни какво ще се получи.
Мисля, че фирмите които държат на имиджа си би следвало преди да предложат нещо да го изпробват и на това което се е получило след ушиването в предложените цветови гами да направят снимка, и едва тогава да го предложат на клиентите като готови комплектовки. Тогава имаме избор дали да купим гоблена ако го харесаме или не в случай, че не ни харесва нещо, а така често ни заблуждават - харесва ни картинката, а като почнем да шием:(.[/QUOTE]


Кара, това, че ще купим две-три чилета повече изобщо не е фатално. Ще използваме тези, които останат за друг гоблен, а и сега продават на метър и ако ни трябва метър ще си купим метър. Аз сама си комплектовах гоблена с DMC, защото Милена стил го предлага готова комплектовка с Ариадна. И на мен ми се стори тъмно, та си го посветлих по мой вкус. На Пена и на Гюла може да им е перфекто и да са доволни от посочените номера конци. Не е въпроса дали ще се получи, то ще се получи, но ако не отговаря на вкуса ни, защо да не го променим. Не струва милиони, ама ще ти радва окото.[:]
А колкото до снимките те никога не показват действителността 1 към 1. След снимката идва печата, който също променя цветовете. Така че остава ни системата на пробата. Това поне можем при гоблените :rainbow:

nerito
27.12.2008, 21:04
Скъпа mayza, напълно подкрепям мнението ти - който държи на имиджа си, трябва да го защитава. Не е въпроса да се купят 2/3 чилета, а принцип. Сядаш да сътвориш нещо красиво - и хоп, на този, на който си гласувал доверие - порти те. Особено за тези, които сега започват това може само да ги разочарова.

pelambre
28.12.2008, 08:43
Сядаш да сътвориш нещо красиво - и хоп, на този, на който си гласувал доверие - порти те. Особено за тези, които сега започват това може само да ги разочарова.[/QUOTE]

Нери, не става въпрос че някой те е изпортил, ако не ти харесва неговия подбор на цветове. Това са само различни вкусове. Изпортване е, когато конците не достигат или не отговарят на марката /напр. на комплекта пише, че са Анхор, а всъщност са Ариадна/, схемата е кофти.
А на тези, които сега започват можем да пожелаем успех и повече лично виждане, и да сътворят красиви гоблени.:thumbup:

nestinarka
28.12.2008, 10:26
Сядаш да сътвориш нещо красиво - и хоп, на този, на който си гласувал доверие - порти те. Особено за тези, които сега започват това може само да ги разочарова.

[/QUOTE]Нери, не става въпрос че някой те е изпортил, ако не ти харесва неговия подбор на цветове. Това са само различни вкусове. Изпортване е, когато конците не достигат или не отговарят на марката [/QUOTE]

В същност си е чисто "изпортване" ако на снимката на кутията на готовата комплектовка примерно наметалото на конника е син цвят , а в комлекта е червен.Не става въпрос за различен вкус , а за ЛЪЖА. Ако не ти стигнат конците или са друга марка от обявеното си е чиста измама.Все пак не сме го комлектовали сами , а сме си купили "дизайн". В каталога е един модел , а това което получиш след като си вадил очите си е друго!
Що пък да се промирявам?

pelambre
28.12.2008, 10:46
Нестинарка, аз точно това казвам, че е измама да ти дадат по-малко конци или различна от обявената марка. Но съм съгласна, че и ако на картинката наметалото е синьо, а в комплекта червено /Някой във форума беше дал подобен пример с "Рилски манастир"/ пак си е измама. То всъщност си е чисто недоглеждане, немарливост на производителя. Аз съм много далеч от мнението, че някой производител умишлено би направил подобна комплектовка. Така разваля имиджа си. :confused:Това е грешка и затова трябва да може да се прави рекламация. Четох в този форум, че на някой не му бяха достигнали конци в комплектовки на Пермин и фирмата, от която са го закупили са им пратили допълнително. Дори мисля, че в сайта на Коутс има такава подобна уговорка.

nestinarka
28.12.2008, 12:51
То всъщност си е чисто недоглеждане, немарливост на производителя. Аз съм много далеч от мнението, че някой производител умишлено би направил подобна комплектовка. Така разваля имиджа си. :confused:Това е грешка и затова трябва да може да се прави рекламация. Четох в този форум, че на някой не му бяха достигнали конци в комплектовки на Пермин и фирмата, от която са го закупили са им пратили допълнително. Дори мисля, че в сайта на Коутс има такава подобна уговорка.
Не мисля , че грешка , защото е променена гамата на цветовете - не сгрешен един конец.За грешка по-скоро ще приема недостига на конец , отколкото смяна на цяла гама .

nerito
28.12.2008, 13:28
О, радвам се, че разбуних духовете ви. Нищо лично, но ако аз не си свърша работата в офиса, веднага ще ми покажат вратата. Доказала съм се като специалист и държа на иметоси. Така трябва да е и с фирмите, които печелят от нас! Аз бродирам от 24 години и без съмнение имам поглед върху комплектовките преди и сега. Комерсиално се гледа на нещата.

iv4omad
11.01.2009, 12:45
Моите четери гоблена са комплектовки на "Милена стил"/може да ги видите/ и в момента шия също техен гоблен.До сега не съм имала проблем със схемите. Конците ми стигат и остават,и са със етикет ,на който пише puppets.Единствения недостатък който открих е ,че кафявото на първия ми гоблен беше с по-тънка нишка.Доволна съм и от цената ми.

Подкрепям това мнение -всичките неща ,които съм ушил и шия в момента са ми от Милена Стил и съм доволен.Когато даден цвят е с много чилета ,то на всичките си седи картончето в двата края на чилето " puppets".Имам адски много останали конци и слава Богу до момента не ми се е случвало да не ми стигне конец.Схемите им са четливи и хубави."Холандска воденица" на мен лично ми се получи много добре-ще я снимам -ОБЕЩАВАМ :)

Дивна
15.01.2009, 22:38
Харесвам гоблените на "Милена-стил".Това, което съм шила до сега, а то е прилично, голяма част е на тази фирма.Достъпни са цените и и качеството е добро.Е, сега като гледам какво красоти има във форума.................свят ми се завива.....

delhina
15.01.2009, 22:54
Е аз пък не ги харесвам гоблените на Милена стил,но всичко е въпрос на вкус...

Tanichka76
17.01.2009, 19:53
Подкрепям това мнение -всичките неща ,които съм ушил и шия в момента са ми от Милена Стил и съм доволен.Когато даден цвят е с много чилета ,то на всичките си седи картончето в двата края на чилето " puppets".Имам адски много останали конци и слава Богу до момента не ми се е случвало да не ми стигне конец.Схемите им са четливи и хубави."Холандска воденица" на мен лично ми се получи много добре-ще я снимам -ОБЕЩАВАМ


Моето мнение е подобно. До сега всичко което съм ушила е от "Милена стил". Винаги са ми стигали и оставяли конци. Аз лично съм доволна от тази фирма.:kissyou:

ne6ic
19.01.2009, 16:41
Търся схемана на този гоблен, ако някои го има моля да ми го изпратиhttp://Doc1.doc

neznainata
21.01.2009, 01:08
Аз съм доволна от Милена стил. Моят гоблен "Полярна приказка" е по тяхна схема в списанието, с конци Ариадна, посочени там. Не съм сменила и един конец. Също тяхна, но готова комплектовка, ми е "Писмо с рози" с конци Ариадна. Както бе посочено на картинката на кутията, така стана. Конците имаха етикетче "Ариадна", дори чилетата от фона имат и номера :)
Останаха ми конци като за още един гоблен. Всичко е въпрос на вкус обаче. Че имат доста прекопирани схеми (да не кажа "свити"), имат. Но всичко е въпрос на вкус.

letisiq
23.01.2009, 13:15
:hello: Аз също съм много доволна от комплектовките на "Милена-стил" Ушила съм "Йерусалимската Богородица" " Малката Богородица" и "Заливът на палмите" и според мен се получиха много добре а и с конците не съм имала проблем дори от "Малката Богородица" ми останаха за още един гоблен :idea: В момента шия още два "Слънчевият залив" и "Септември" и на този етап ми допада съчетанието на цветовете Дори сега си поръчах щампован гоблен от тях и мога да кажа че нямах проблем с доставката Засега съм доволна от нещата им но... за по нататък знае ли човек :!:

dushkova
27.01.2009, 17:56
На Милена стил харесвам само схемите.Четливи са и разбираеми .Ших едно фарче с анхор от нея по Вилер, но като го правиш по вече правено ,го направи както трябва:idea:.Не беше успяла да го съчетае,та го оправях.:confused:

lilana61
28.01.2009, 00:21
Здравейте! Много моля ако някой е шил или виждал ушит "Воденицата на Буше" комплектовка на "Милена стил" с DMC конци да сподели впечатленията си, тъй като се чудя дали си струва да го започвам!

dushkova
28.01.2009, 09:12
Виждала съм я,но с български на Казанлък и на Вачеви.На Милена стил не вярвам.:confused:

rosi-lv
04.02.2009, 11:01
moje li da mi kajete kak da si izteglq shemi na gobleni ili dali izob6to mogat da se teglqt.znae li nqkoi sait sa teglene?

неличка
05.02.2009, 00:29
Здравейте, момичета!
Почти всичките ми гоблени са на Милена-стил и досега съм доволна. Всичките са сполучливи - Лунна зима, Света Богородица, Край потока, Слънчевият залив, Вълната. Ших и един от списанието и казва се Кафяви вази и той се получи доста добре. Сега мисля да шия Сахара, някой шил ли го е ?:kissyou:

pelambre
05.02.2009, 12:29
Сега мисля да шия Сахара, някой шил ли го е ?:kissyou:

Коя Сахара? Тази, която е в оранжеви тонови и мъж и жена с чалми или другата с една жена със синьо фередже над конници? И двете са много хубави .

неличка
05.02.2009, 21:28
Жената със синьото фередже над конниците. Мъжо много го харесва, а и на мен също. Очите и са магнетични, красиви и загадъчни. Дано и ушит е така сполучлив както на картинката

stoika
06.02.2009, 09:59
Виждала съм го ушит с конци ариадна и е сполучлив.Ший без да се притесняваш.Става като на снимката.:kissyou: