PDA

Покажи пълната версия : Лимонов Kasekuchen (Cheese cake)



natalyna
01.02.2006, 22:24
Здравейте момичета :hello:

Аз съм още новичка тук и се надявам да не се расърдите, че пускам рецепта. Това е една от любимите рецепти на немските домакини. И тъй като я правих вчера, мога да пусна и снимков материал :wink:

Лимонов Kasekuchen (Cheese cake)

Подложка:

300г брашно;
125г твърд маргарин или масло;
100г захар;
1 яйце;
1/2 пак. бакпулвер;
1-2 с.л. прясно мляко;
2-3 капки есенция - ванилова или лимонена(или 2 прахчета ванилия);

Заливка:

500г безсолна извара;
2 яйца;
200г захар;
1 пак. пудинг(Др. Йоткер)
500мл прясно мляко;
сока и кората на един лимон;
1/2 ч.ч. олио;
другата половина на бакпулвера;

Приготвяне на тестото:

Всички продукти за тестото се смесват и се меси гладко тесто. С пръсти се разстила в голяма тортена форма - 26 -28см. като се притиска от средата към стените на формата(за да се изкара въздуха), като се оставя около 1 см. от окрая на формата без тесто. Надупчва се на няколко места с вилица и се оставя за около 30 мин. в хладилника, за да се стегне.

Приготвяне на заливката:
С миксер разбиваме яйцата със захарта, прибавяме олиото, изварата, бакпулвера, кората и сока от лимона и накрая разтвореният в млякото пудинг. Трябва да се получи хомогенна маса, която наливаме на изстуденото тесто.

Печем в умерена фурна
- нормална 200°C, 45 мин.
- фурна с горещ въздух(с вентилатор) 160 -170°C, 60 мин.
до зачервяване на заливката. Преди края на печенето се намазва отгоре с масло.


Важно е да се знае, че докато е топъл десерта, заливката се тресе, дори и като е изпечена. Отгоре може да поръсите с пудра захар.

Десерта се сервира охладен!



Да ви е сладко! :idea:

sladka hapka
01.02.2006, 22:58
Оооооооо, нямаш представа колко ме зарадва с тази рецепта :kiss:
Непременно ще я пробвам още тази седмица. Отдавна ми се иска да направя чийзкейк, а все не ми попадаха добри рецепти. А тази е и изпробвана - и резултатът е впечатляващ :!:

Djemma
01.02.2006, 23:01
Хапчице и на мен така- все ми се иска да го пробвам този просовут чийзкейк, а все не намирах рецепта, която да ми звучи добре. Обаче този обезателно ще го пробвам тия дни. Още веднъж благодаря за рецептата Наталина.

Nellyyyy
01.02.2006, 23:04
Наистина изглежда много вкусно скоро 6те се появи и на моята трапеза :yes:

natalyna
01.02.2006, 23:21
Радвам се, че рецептата ви харесва.

Забравих да добавя, че сложих в заливката и стафиди, защото мъжа ми ги обожава!

Мисля си обаче, че подложката може да се направи и само с половината от тестото, дадено в рецептата, защото стана по-дебеличка от мен очакваното. Но, тъй като е много вкусна, не съжалявам!

Успех при печенето!

natalyna
01.02.2006, 23:23
А, още нещо, добре че Djemma ме подсети -пудинга е от тези с варене!

Зори
02.02.2006, 16:25
Ох, наистина изглежда страхотно и ме сърбят ръцете да го направя, но истината е, че откакто посещавам този форум съм с 3 кила отгоре :( а идва лято.....

Как не ви е срам да съблазнявате с такива вкусотии, а :?:
:D

alys
02.02.2006, 17:54
Ох, действително много вкусно изглежда ... :yes: