PDA

Покажи пълната версия : Белодробни болести



tdm13
06.07.2009, 20:18
Става въпрос за баща ми.Той е с диагноза ( за сега ) хроничен бронхит,вече няколко години.Изписани са му лекарства за отхрачване и два вида помпички за инхалация за улесняване на дишането.Преди две години лежа в пулмология и оттам е диагнозата и лечението.
От тази зима започна всеки месец да вдига температура и все му изписваха антибиотици.Последно откриха гъбички в долните дихателни пътища и се проведе лечение с нистатин,въпреки,че през цялото време поддържаше температура.След нистатина пак правиха изследвания и изписаха един много скъп антибиотик на Байер и ново лекарство за отхрачване.Днес беше на рентген и преглед при пулмоложката(най-добрата в Хасково),която все още не може да му установи диагнозата.Имало някакви сенки на ренгенографията,които можело да бъдат вследствие на хронична пневмония.Иска да постъпи за един ден в отделението,за да ми вземели проба и от белия дроб.
МНОГО съм разтревожена,обърнах целия интренет за някаква информация,но само се обърках.
Много моля ако някой някой се е сблъсквал с подобен проблем или ако имаме пулмолог съфорумец да ми обясни за какво иде реч.Пробата от белия дроб биопсия ли е?Благодаря ви предварително!