PDA

Покажи пълната версия : САЛАТА ОТ ТИКВИЧКИ



TDK
16.07.2009, 15:08
Тези дни моя колежка сподели с мен тази салата и вчера я експериментирах!

Страшно е свежа и вкусна! Препоръчвам ви я!

Продукти:
500 гр пресни крехки тиквички
0.5 ч.л. сол ( или на вкус)
100 мл зехтин (в краен случай – олио)
3 с.л. винен оцет
2 с.л. мед
2-3 скилидки чесън (може и повече)
магданоз, копър
смлян чер пипер

Тиквичките се измиват хубаво и без да се белят се нарязват на ивички с помощта на белачка за картофи по цялата дължина. Посоляват се и се оставят 30-тина минути.
През това време се приготвя маринатата – в купа се смесват зехтинът, медът, оцета, черният пипер, чесънът и ситно нарязаните зелени съставки, хубаво се размесват.

Изстискват се леко тиквичките, слагат се в маринатата и се разбъркват. Купата с тиквичките се оставя в хладилника поне 2 часа. От време на време може да се разбъркват.

dessi_kf
20.07.2009, 20:48
Благодаря за споделената рецепта.
Наистина е страшно свежа и вкусна.

kamellia
22.07.2009, 08:52
Боже, никога не съм яла сурови тиквички:confused: Аз винаги ги правя на фурна запечени и залети с яйца и копър:idea:

DarthD
06.08.2009, 12:20
Много сполучлива рецепта! Благодаря!:clap:

Гостите ми я изядоха и искаха още!
А аз поради експеримента я направих само от 4 тиквички!:idea:

neli0909
17.03.2010, 11:32
Фантастична салата е това,направих си я вчера и си облизах пъстите.Бързо,лесно,вкусно.

ivelina70
15.04.2010, 08:24
Аз правя друга.Тиквички 500г,2 майонези,счукан чесън,копър,счукани орехи.Тиквичките леко се завъряват колкото са си сменят цвета.(ако искате ги пасирайте ако искате ги на стържете предварително)Тиквичките се оцеждат мн хубаво.Всичко се омесва и с голямата лъжица се яде.Може да се настържат за зимата и да се завърят бурканите колкото за капачката.