PDA

Покажи пълната версия : Акне



qni
03.02.2006, 00:06
Днес говорих с една приятелка и като й разказах за форума ме помоли да попитам ,как да се пребори с този проблем?Споделете опита си по отношение на акнето.

Dayli
03.02.2006, 15:40
Никога не съм имала подобен проблем,но знам че има хиляди средства и при всеки действат различни неща.Но е добре да се посъветва с дерматолог,който може би освен външните лосиони,кремове,пудри,ще предпише ако е необходимо и лекарствени средства.Причините за този проблем,може да са физиологични,тоест зависи от хормонални нива и други много фактори,самолечението не е желателно,или поне може да не е ефективно.Успех :wink:

Скарлет
03.02.2006, 15:48
Аз, също не съм имала подобен проблем,но съм напълно съгласна с мнението на Dayli.Това,което знам е,че не трябва да се пипат пъпките и да не се ползва каква да е козметика.Ако проблема е сериозен,освен с дерматолог,аз бих посъветвала да се консултира и с някоя добра козметичка. :lady:

werty
03.02.2006, 16:02
Имах някакви такива проблеми като дете, но ми излизаха само през лятото и само по гърба. Отидох на дерматолог - естествено. Освен лекарства (като бирена мая, едни антибиотици и не помня още какво), ми даде и рецепта за някакво мазило, което ми забъркаха в аптеката и освен това ми каза какво да не ям, за да не си дразня алергията (каза например да ограничавам солта колкото мога, а другите съвети не ги помня... това е било преди повече от 10 години).
Основното е, че приятелката ти трябва да отиде на дерматолог, който да прецени това акне ли е, защо се появява и как да се лекува...
Аз лично не се наемам да давам каквито и да са съвети, които касаят медицински проблем..

qni
03.02.2006, 16:08
Благодаря ви за отговорите !Аз съм на същото мнение ,че трябва да се посъветва със специалист.Доколкото ми е известно и на нея са и забъркали някакво лекарство в аптеката ,но някоя от съставките липсвала и сега търси някакъв заместител.Ще й предам мнението ви .

galina_vasi
08.03.2006, 17:05
Ето какво прочетох скоро:

""Чудодейна" рецепта против акне
Всеки, независимо от пол и възраст, изпитал страданието "акне", знае, че няма универсална рецепта и колко трудно е повлияването му.
Минах през антибиотично лечение (половин година приемах по схема, определена ми от дерматолог от МА, тетрациклин), повече от година и половина (пак по предписание на висококвалифициран дерматолог- не съм предприемала самоцелно и некомпетентно лечение) приемах Диане. Ефектът от лечението и в двата случая настъпи бързо и ме обнадежди, но траеше само докато приемах медикаментите. Ползвала съм само медицинска козметика.
Това, което мога да препоръчам от личен опит, е прилагането на дермалния разтвор "DALACIN T" (Далацин Т) върху проблемните зони (успява дори да "върне" пъпка, ако своевременно (когато се появят първите симптоми - болезненост, зачервяване) мястото се намазва с разтвора през 3-4 часа.

Сега искам да споделя една, поне в моя случай, "чудодейна" рецепта.
Запарват се 5 пакетчета зелен чай. Във вана с топла вода (37 градуса) се излива запарката и се изсипват 6 пакетчета джинджифил.
Престоява се 20 мин (желателно е лицето да се топи през по-голямата част от времето във водата).
Чувства се щипане, дори при изплакването след това и хладката вода се усеща като гореща. Т.е. - усещането е като при изгаряне, но няма такъв видим ефект.
Напротив- на другия ден ефектът е поразителен. Аз лично го правя в малък съд като съобразявам пропорциите и пазя очите, през 2-4 дена.
Пожелавам и други като мен да се зарадват със здрава и чиста кожа!" (krai)

Може пак да помогне- авторката се кълне че действа!
Късмет!

qni
08.03.2006, 23:15
galina_vasi,благодаря за информацията ще я предам на приятелката ми .Между другото тя сподели ,че е намерила някакви кремове ,които много бързо дали положителен резултат.Ако някой има подобен проблем и го интересува ще попитам как се казват тези продукти. :yes:

kamellia
09.03.2006, 12:59
Днес говорих с една приятелка и като й разказах за форума ме помоли да попитам ,как да се пребори с този проблем?Споделете опита си по отношение на акнето.


:hello: :!:
Преди да ми дойдат гостите от Червен бряг,редовно ми идват на гости и тея гадини по лицето :twisted: .
Сега ще ви кажа как аз ги преборвам и то доста успешно [:]
Пих едни витамини специално за кожа,името им е Дермабион.Може да се пият и без да имаш проблеми с акнето.Многооооо съм доволна от тях и положителнито им действие /разбира се иска системност,аз ги пих 3 месеца,после почивка и ако иска човек и има нужда може да повтори/.
Другото нещо ,което ми помага когато ми се появят пъпки е маската против акне на фирма Талодерма,Варна.
Мирише приятно на мента,може да се използва вс ден като се мажат само засегнатите места или цялото лице,пак си зависи колко е голям проблема на човека.
Надявам се да съм била полезна :lady:

katya
10.05.2006, 17:17
прочетох написаното от вас и с много от нещата съм съгласна .всички забравяте ,че освен лекарствата е нужна и хранителна диета .без шоколад, сладкиши и солени ястия,колбаси и тн. дано съм била полезна и аз. :hello:

dsimka
21.06.2009, 12:25
Акне, лечение, превенция, лекарства, зависимост на акнето от спорт, хранене, секс и много други може да намерите тук
http://www.acne-bg.com

albb
22.06.2009, 16:28
Малко след като влязох в пубертета и се започна с акнето :( Опитах какво ли не: мазила,кремове маски,продукти и тн.Понякога даже имах чувството,че колкото повече си мия лицето и се грижа за него толкова повече пъпки ми излизаха.
Чувала съм ,че продуктите на Орифлейм били много хубави,но тях не съм ги ползвала и не мога да ти кажа нищо повече.
Най-накрая се реших и отидох на лекар-предписа ми антибиотик,и кремове,измивно блокче.За два месеца ,дори нямаше 2,се оправих напълно :greeneye:
Най-добрия и бърз вариант е да се отиде на дерматолог:!: Успех

danielka_y
13.06.2010, 21:29
Съгласна съм с горния пост. Първо на дерматолог, причината може да се крие под различна форма - хормонален дисбаланс, стафилококи, стрептококи.... съответно - прием на различни лекарствени препарати, както и препарати употребяващи се отностно подържане на фигурата във фитнес залата - Ел-Карнитини, анаболи, стероиди и прочие...;при спазване на строг режим на хранене (обикновенно при детоксикиращите диети); както и спад на имунната система. Та за това ако виждате че акнето не се повлиява от козметика - бързо на дерматолог:yes:
При лечението възложено от дерматолог, обикновенно предписват поддържаща козметика, освен антибиотика (ако е изписан) както и препарати за поддържане на чревната флора
Аз съм с 2 ръце ЗА медицинската козметика като цяло, разпространена в аптеките - Авен, Биодерма, Ла Рош, Синхролайн (лично аз съм със доста силни чувства към Ла Рош и Биодерма) ... тези орифлейм ейвъни мейвъни в канала - може да си намажите петичките с тях:D
А и с козметиката, било то медицинска или разкрасяващо-подържаща, пак всичко е индивидално спрямо организъм/продукт.
Пресен пример ще дам за това, по принцип се водя козметик, завърших мед. козметика към Софийския Медицински Университет, работих за кратко в салон за красота, който беше собственост на една от фризьорките, чиято клиентела, по-голямата част може да се каже, че са от хай-лайфа, та ... един ден една от нейните клиентки докато си правеше маникюр сподели че е останала най-доволна до сега от Лореал (марка която лично аз не гледам с добро око на козметиката, а за макиажа не мога да кажа) при положение че е давала луди пари за вносни и маркови кремове от порядъка на стотици левове за крем - таз извода е първо ползвайте мостра преди да купите всяка уважаваща себе си фирма предлага безплатни мостри на своите каталожни продукти!

aneliarankova
24.11.2010, 12:30
Аз никога не съм имала такъв проблем, но моят брат имаше. Единственото нещо което му помогна е един италиански сапун. Казва се Iprovecali.

Sisitoo
18.03.2011, 17:55
Да пробва с Акне Аут. Много е ефикасен

Anna3175
06.09.2013, 16:41
Хапчета срещу акне - https://derminax.com/ (http://derminax.lv) Лично съм го ползвала и много ми помогна.

dvebrezi
30.09.2013, 23:05
:kissyou:Нова серия-биопродукти-разработка на БАН-с поморийска луга,с морски водорасли,с лечебна кал-много добро въздействие върху кожата-почиства,отваря порите,антисептично въздействие.Кожата става мека като кадифе.Лично проверих.Открих тези продукти край минералните бани на Бургас,а после ги видях и в Карфур има цял щанд в козметиката.
Най-много ми хапесаха цените .Изненадана съм от ниската цена и високото качество.:kissyou:

tennis_mania4ka123
14.01.2020, 17:34
Пробвайте с лавандулова вода, лека е, но има полза :clap:
LVT Flooring (https://www.flooringsuppliescentre.co.uk/predefined-products/1/lvt-flooring/index.html)