PDA

Покажи пълната версия : За любителите на Вилер и на качеството



rodich
22.07.2009, 19:54
Сдобихме се с цените на официалниа представител на Вилер за България, Коатц

Ценова листа WIEHLER catalogue (http://pogovorki.hit.bg/other/Coats.bg%20-%20Wiehler%202009.pdf)

Аз ще поръчвам вероятно по Коледа (като се надявам да има и някаква отстъпка ;) ) и ако иска някой може да се комбинираме :idea:

DarthD
22.07.2009, 21:39
Много благодаря за тази ценна информация!

tsvety
23.07.2009, 00:09
Aма то пише за 2004 година :(

rodich
23.07.2009, 00:19
Така е, но това ми пратиха от coatsbulgaria.bg :)
Не правя агитация, просто споделям информация

tsvety
23.07.2009, 00:39
не, аз искам да си намеря два вилерови гоблена (по-точно искам да си ги окомплектовам, но всички са ги шили и никой няма ни схеми, ни ключ :cry: ) така че исках да видя, дали мога да си ги купя, но не помня дали от 2004 година сме в борд, че евентуално цените да са били сметнати по курс 1 евро за 2 лева и сега да са останали същите :confused:

vanilin
23.07.2009, 09:19
rodich, благодаря за информацията!:kissyou:

dessi_kf
23.07.2009, 10:58
Нищо, че пише 2004г цените са актуални. Скоро се обаждах да питам за цената на Хитлерова зима и казаха същата сума 373.18лв.

zveti
18.09.2009, 11:49
Сдобихме се с цените на официалниа представител на Вилер за България, Коатц

Ценова листа WIEHLER catalogue (http://pogovorki.hit.bg/other/Coats.bg%20-%20Wiehler%202009.pdf)

Аз ще поръчвам вероятно по Коледа (като се надявам да има и някаква отстъпка ;) ) и ако иска някой може да се комбинираме :idea:

Здравейте,
аз отдавна не съм се появявала, но иначе съм голям почитател на Вилер и във връзка с поръчването държа да Ви кажа, че при поръчка директно на сайта на Вилер излиза по-евтино /верно, че като даваш 300лв., няма да те сбъркат още 20, но нейсе/ и по-бързо и най-вече удобно. Аз така проверявах няколко пъти при Коутс и в крайна сметка вече 4 пъти си поръчвам от сайта на Вилер.

rodich
18.09.2009, 18:04
Здравейте,
аз отдавна не съм се появявала, но иначе съм голям почитател на Вилер и във връзка с поръчването държа да Ви кажа, че при поръчка директно на сайта на Вилер излиза по-евтино /верно, че като даваш 300лв., няма да те сбъркат още 20, но нейсе/ и по-бързо и най-вече удобно. Аз така проверявах няколко пъти при Коутс и в крайна сметка вече 4 пъти си поръчвам от сайта на Вилер.

Възможно е. Аз до сега не съм поръчвала Вилер през Коатц. Дори последното го пазаря чрез една приятелка в Германия :)

pakpak
19.09.2009, 09:58
Момичета, вече имаме повечето оригинални схеми на Вилер.

По евтино ли е ако поръчате оригинална схема, отколкото да се купят само конците ДМЦ или Анхор?

Ако мога да помогна с някоя схема кажете...какво е това хиляда лева, триста лева...както си решите.

Кора
19.09.2009, 20:57
Момичета, вече имаме повечето оригинални схеми на Вилер.

По евтино ли е ако поръчате оригинална схема, отколкото да се купят само конците ДМЦ или Анхор?

Ако мога да помогна с някоя схема кажете...какво е това хиляда лева, триста лева...както си решите.

Според мен:idea: Ракрак е права, но..., ако някой държи..., ако няколко момичета се комбинират и шият икономично, това също е възможност.

pakpak
19.09.2009, 21:05
Все си е друго комплектовката да е оригинал, но като се има предвид, че схемите са оригинални и панамата е като нашата, остават само конците - Анхор.

За тези 200-300 лева спокойно могат да се купят конците, дори може и да е по-евтино....

Но не винаги е въпрос на пари...

Gabriela16
20.09.2009, 16:08
Aз си поръчах от сайта на Вилер. Всичко е изрядно -по немски - поръчката идва за една седмица.
Скъпо е наистина. Но е оригиналът.
Аз лично имам амбицията Вилер да го шия в оригинал...Майка ми така го шиеше и аз така искам.

rodich
20.09.2009, 18:39
Момичета, вече имаме повечето оригинални схеми на Вилер.

По евтино ли е ако поръчате оригинална схема, отколкото да се купят само конците ДМЦ или Анхор?

Ако мога да помогна с някоя схема кажете...какво е това хиляда лева, триста лева...както си решите.
:hello:
Винаги може да си набави материали човек и да си комплектова гоблен. Може и ремонт да си направи сам, а да не търси майстори. Може и книга да си разпечата, не да купува .... влакове много - някой търсят ефтино, други количство, трети качество, четвърти са "колекционери" (ако мога така да се изразя), пети са маниаци (да имаш оригинал на Под Игото не е като да си го принтнеш) и т.н.
Всеки сам решава. За себе си съм решила, че няма да купувам готова комплектовка от България :greeneye:

liliq
30.09.2009, 10:57
Не сте притеснени финансово-затова така говорите Аз пък се справям и без да шия оригинали -не че не искам -де.

daniel4i
30.09.2009, 11:19
Къде има гоблени на Вилер в кои градове на Германия, миналата година целият Франкфурт обиколих, докато почивах и не намерих нито един такъв магазин.

rodich
30.09.2009, 11:39
Къде има гоблени на Вилер в кои градове на Германия, миналата година целият Франкфурт обиколих, докато почивах и не намерих нито един такъв магазин.

а можело да си го поръчаш онлайн докато си там ;)
http://www.wiehler-gobelin.com/index.php?language=de


Не сте притеснени финансово-затова така говорите

Последният, който си наресах е Холандска мелница и когато тръгна да го купувам може и заем да взема ....
От това, което чета за недостига на конци в комплектовките, подмяна на конци с по-ефтини, или от нечетливи схеми се отказах да ползвам неоригинален Вилер. А освен това има две дами около мен, които ползват само истински комплектовки ............ Не мога да ви опиша какво е излъчвнето в готов вид или колко е приятна материята и какви нежни нюанси са конците :thumbup:
До момента само 'Фрегата в буря' ми е оригинален и мисля да не е последен :greeneye: разбира се всеки сам си решава и поместената информация за цените е единствено информативна!

i.p.stamenova
30.09.2009, 14:18
Сигурна съм че всеки който желае може да си закупи директно
от самата фирма.Има много варианти за превод на валута а
сега мито не се заплаща МОЖЕ БИ щом е от ЕВРОПА!
Само транспортните разходи:confused:

А за ХОЛАНДСКАТА ВОДЕНИЦА - оригинала е за предпочитане.

daniel4i
30.09.2009, 14:20
rodich, скъпа сърдечно благодаря! И тъй като аз сега съм си в България изпратих приятеля ми там! Казах му ако може да снима да видим какво има в техните магазини/както е описано в сайта е по - скоро някакъв център за ръкоделие/. Честно казано гоблените им не са много скъпи, приблизително равни на българските с 20-30 лева са по - скъпи. Но за техния стандарт са нищо. Аз работех в Макдоналдс за 1300 евро и тези 100-200 евро за гоблен въобще нямаше да се отразят на джоба ми. Пък и това си е една добра инвестиция.

tinka___
01.10.2009, 19:59
търся врата към рая

rositsa
02.10.2009, 10:37
Kъщата на Вилер се намира в предградията на Хамбург , адреса е изписан на каталога им. Аз имам доста гоблени закупени и ушити от там. Ако трябва да съм откровена предпочитам сама да си комплектовам. Разликата м/у оригиналният вилеров и набраният от мен е следната , конците в техните комплектовки остават след ушиването на гоблена , тяхната панама е малко по рехава от нашта и според техните инструкции 1:2 се шие с четири ката , а 1:1 с три , но пък очертанията на панамата е с много бледо жълти линии и това много дразни на изкуствена светлина . Конците в комплектовките са им anhоr и около 15 % DMC /мойте комплектовки бяха такива, копувани са ми от 1996 г. до 2000г./сега фирмата има нови собственици и не знам как е , и последната разлика според мен са схемите , те са на един лист , независимо колко е голям размера на гоблена , освен ако има детайл, те са на оделен лист - едноцветни или в червено и черно.
Мисля , че няма кой знае колко плюсове в полза на оригиналната вилерова опаковка , така , че аз вилеров гоблен от тук нататък ако ми се дошие бих си го комплектовала сама. :D

jane_f
02.10.2009, 14:49
Имам над десет Вилерови комплектовки. Все още не съм ушила всички. Конците винаги остават, панамата няма нищо общо с българската, не се разкривява толкова много при шиене. Предпочитам винаги оригиналите.

Ирка88
02.10.2009, 19:16
Много е сладко да шиеш оргинал wiehler, но малко от нас могат да си го позволят-
например хубавата мадона или 3660-5 струва 68,55 ЕВРА без транспорт и застраховка до България. Което значи 138 лв + транспорт... Аз си я имам ушита с DMC и е страхотна - комплектовката беше 48 лв - страхотна цена за тази красота...
Ако успея да я прикача - вижте я дали ще я познаете, че не е оригинал.

Ирка88
02.10.2009, 21:52
Ето я хубавицата http://www.8888bg.com/view_product.php?pid=813

Gabriela16
05.10.2009, 11:11
Не във всички комплектовки по Вилер има драстични разлики, но някои доста се отличават, за себе си аз твърдо съм решила Вилер да го шия само в оригинал.

esstef4e
11.10.2009, 04:00
Привет!
Аз има мпроблем с липса на конци за един гоблен, но не от недостиг, а са загубени. Гоблена е оригинал, купуван преди 100 год ( демек не знам кога, но е сигурно, че е отдавна). Аз писах и в раздел "Въпроси и отговори", не бях видяла тази тема. Не знам къде е по-подходящо да питам. Ако някой е бродирал "Благословена жътва" и има остатък от 3 цвята, моля да ми пише.
Иде реч за този гоблен:

http://www.wiehler-gobelin.com/harvest-blessing-p-265.html?language=en

Предварително благодаря!

dushkova
11.10.2009, 09:56
Аз също имам Сияйната богородица оригинал и хич не се заблуждавай,че с дмц е същата.Цветовете на облаците ,дрехата са багрени поръчка специално за нея(така работеха Вилер преди) ,а да не говоря за лицето- излъчването е различно от адаптацията в дмц. Всеки е свободен да си преценява сам какво да шие,изказвам си мнението.

nenynp
11.10.2009, 14:06
:baby: Момичета,искам да попитам гоблена“Лятна идилия“комплектовка на Вилер ли е?От къде мога да поръчам готова и добра комплектовка?

rodich
11.10.2009, 14:27
:baby: Момичета,искам да попитам гоблена“Лятна идилия“комплектовка на Вилер ли е?От къде мога да поръчам готова и добра комплектовка?

http://www.wiehler-gobelin.com/summer-idyll-p-305.html?language=en
този ли имаш предвид?
можеш от сайта да го поръчаш директно http://www.wiehler-gobelin.com/ :idea: или от www.coatsbulgaria.bg

извинявай, едва сега видях, че си в Испания и остава само варианта за поръчка от сайта на Вилер

rodich
11.10.2009, 14:46
Ето я хубавицата http://www.8888bg.com/view_product.php?pid=813

без коментар :oops:

aguadelarosa
08.12.2009, 21:01
Сдобихме се с цените на официалниа представител на Вилер за България, Коатц

Ценова листа WIEHLER catalogue (http://pogovorki.hit.bg/other/Coats.bg%20-%20Wiehler%202009.pdf)

Аз ще поръчвам вероятно по Коледа (като се надявам да има и някаква отстъпка ;) ) и ако иска някой може да се комбинираме :idea:

Здравей - тази ценова листа е от 2004 год. и едва ли е актуална - според мен е по-добре да се поръчва направо от сайта на Вилер (там има онлайн магазин) - http://www.wiehler-gobelin.com/

vvvitality
03.01.2010, 14:09
Конците в комплектовките са им anhоr и около 15 % DMC /мойте комплектовки бяха такива, копувани са ми от 1996 г. до 2000г./сега фирмата има нови собственици и не знам как е ......

Ами как така комплектоват с DMC и Аnhоr ???? Нали уж си имат оригинални конци багрени специално само за Вилер :confused: Шили сме с майка ми преди години оригинални гоблени и конците нямаха нищо общо нито с DMC нито с Аnhоr. По-дебели бяха и шиехме само с 1 нишка - тя беше достатъчно дебела за да покрие хубаво нишката на панамата!
Бях решила да си поръчам от сайта им още един оригинал "Момиче на косово поле", но сега направо ме хвърлихте в размисъл...
А сега ако наистина комплектоват с DMC и Аnhоr... наистина си губи смисъла... то какви оригинали ще са като всеки може да се сдобие със схема и да си нагласи конците сравнявайки ги по каталога :confused:

lari
03.01.2010, 14:26
Правилно,и аз имам гоблени от къща Вилер-конците си бяха техни и нямаха нищо общо с ДМС и анхор.
Може би нвите собственици са сменили търговската си политика,но това е минус за тях!

Юра
03.01.2010, 14:48
Мисля , че няма кой знае колко плюсове в полза на оригиналната вилерова опаковка , така , че аз вилеров гоблен от тук нататък ако ми се дошие бих си го комплектовала сама. :D

Аз пък не мисля така. До колкото знам те компелктоват с конци ДМС и МЕЦ а не ползват Анхор. Схемите им са много четливи и всяка фигура се откроява - толкова сполучливо са пидбрани знаците. Конците са в повече - вярно е, но ако работиш 1:4 можеш два да ушиеш. Аз имам два оригинални - единия натюрморт ми е вече ушит. Имаше единични бодове които определено придадоха собствен оттенък. Имам и Мона Лиза. Наскоро я гледах рамкирана в едно ателие - извинявайте но просто труд на вятъра - лицето беше отвратително.
Не отричам качеството на сегашните РМ схеми и възможностите за собствен подбор на конците, но предвид труда който се влага съм 100% за оригинала.:thumbup:

dushkova
03.01.2010, 16:36
Няма какво толкова да се спори.:idea ,че имаха комплектовки с МЕЦ и ДМЦ-имаха, но вече Мец го няма , а е Анхор. Не знам дали сте обърнали внимание ,че на Анхор пише"made in Germany, Coats Mez."Напоследък пише Еu и Унгария.:confused: Вилер ползва вече конците Анхор и Дмц под шапката на Коатс. Някои техни аксесоари са произведени в Турция-гергефите ,а рамките от пластмаса в Китай- пак поръчка на Коутс, че и на Дмц. Че и в Казанлък правят конци по поръчка за Германия. Не питай старило ,а питай патило- убедена съм в това.Какво да се прави - политика,но все пак смело твърдя, че оригиналът си е такъв ,а не "префасонирван" 99 пъти , за да си мислиш ,че правиш нещо. И схемата му схема ,и комплектоването по гами вързано, етикирано, за да не би да се объркаш в знаците.:loveglasses: Всеки си е свободен да решава какво да си избере, но труда си ценя и здравето ,за да го прахосвам нахалост.:D Относно едната нишка -,малко ме съмнява ,че е така .Явно е бил друг вид гоблен, комплектован с котон перле Фирмата има различни артикули .

yonka
03.01.2010, 18:10
Аз имам 9 комлектовки на Вилер.Сред тях са Ротенбург,Мона Лиза,Мелницата ,Букстехуде ( схемата беше изгубена,търсих схема доста време и през 2008 г го уших благодаряние на jane_f)Маковете и Майчината милувка овал.Два си стоят незапочвани изобщо Зимата с параклиса и Графиня Парма.Всички са едни и същи конци (като марка) с такива етикети без номераhttp://i032.radikal.ru/1001/59/57ed21cf12det.jpg (http://radikal.ru/F/i032.radikal.ru/1001/59/57ed21cf12de.jpg.html) и са 10м чилето,а не 8 м.както повечето на пазара днес. Ето част от комплекта на Графиня Парма http://s51.radikal.ru/i134/1001/85/ff5a600e6bbft.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i134/1001/85/ff5a600e6bbf.jpg.html)
Явно през годините фирмата е сменяла производителите на конци,защото тези отдавна ги няма:uhhhh:Забравих Зимата от год .времена http://s57.radikal.ru/i157/1001/e8/55b27504f633t.jpg (http://radikal.ru/F/s57.radikal.ru/i157/1001/e8/55b27504f633.jpg.html)

esstef4e
07.01.2010, 02:21
Привет!
Отново искам да помоля за помощ.


Привет!
Аз има мпроблем с липса на конци за един гоблен, но не от недостиг, а са загубени. Гоблена е оригинал, купуван преди 100 год ( демек не знам кога, но е сигурно, че е отдавна). Аз писах и в раздел "Въпроси и отговори", не бях видяла тази тема. Не знам къде е по-подходящо да питам. Ако някой е бродирал "Благословена жътва" и има остатък от 3 цвята, моля да ми пише.
Иде реч за този гоблен:

http://www.wiehler-gobelin.com/harvest-blessing-p-265.html?language=en

Предварително благодаря!

ditka53
08.01.2010, 12:09
Моля за помощ-дадоха ми стара комплектовка на вилеровия гоблен №2701-hollandische wohnstube ,но нямат ключа за конците-кои знак от схемата на кой номер ДМЦ или Анхор отговаря,ако някой знае нещо да ме помогне.Благодаря!

dushkova
08.01.2010, 22:05
Това е гоблен,който не е много популярен.Трудно ще откриеш ключа му.Но щом са ти дали комплектовка на самата схема трябва да са указани знаците и наименованието на цветовите гами -напр: грюн , блау ,рот,купфер и т. н. Наредени са от светло към тъмно-1,2,3,... Повече от това не мога да ти помогна.

fantaziq
09.01.2010, 11:34
В момета шия този гоблен .Комплектовка на Вачеви е.Купен е обаче,преди четири години.Нямам номерата на конците,но не ми е проблем да ги сравня по каталога на ДМЦ.Само дето има някои цветове,които не харесах и си ги смених с по-светли,тоест два цвята от стените на стаята.
http://s43.radikal.ru/i102/1001/d9/5a0eb094aaadt.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i102/1001/d9/5a0eb094aaad.jpg.html)
Ето гоблена ,смяната на цветове е светлото петно по пода върху сабото.Там трябваше по комплект да е сиво,а по картината е този цвят. Аз си ги подмених,после същият,го има и на стените.Другите сменени цветове са на сабото,направих го по-червено,иначе пак по коплект е убито кафяво.

ditka53
11.01.2010, 16:15
Илияна-МНОГО БЛАГОДАРЯ1

koki58
11.02.2010, 11:15
Чудесна темичка - "Вилер" заслужава малко повече внимание.
Та по тоя повод и аз да споделя нещо. Един от любимите ми гоблени е "Вестфалската воденица".Съгласна съм, че не си заслужава боцкането върху комплектовка - менте, но се обадих в Coats България и ми казаха цена 1300лв:(
Ако ползвам някой близък от Германия ще бъде 411 евро.
Дайте съвет какво да правя:loveglasses:

yonka
11.02.2010, 11:38
Чудесна темичка - "Вилер" заслужава малко повече внимание.
Та по тоя повод и аз да споделя нещо. Един от любимите ми гоблени е "Вестфалската воденица".Съгласна съм, че не си заслужава боцкането върху комплектовка - менте, но се обадих в Coats България и ми казаха цена 1300лв:(
Ако ползвам някой близък от Германия ще бъде 411 евро.
Дайте съвет какво да правя:loveglasses:

:confused: Сайта на вилер не е ли вариант ? http://www.wiehler-gobelin.com/-c-7.html?page=8&language=en&sort=2a

Ирка88
11.02.2010, 11:47
Ако имаш познати в Германия - цената е 411.32 ЕВРО и ако те ти я донесат в куфара - излиза 823 лева. Аз поръчвах 2 други модела от сайта на ВИЛЕР и транспорта и застраховката на митница, като дойдоха беше още 30 евро.... Но пак излиза по-евтино от Коатс ! Прецени си какви пари си готова да дадеш - един 95 % дублаж с ДМЦ /с цветна схема / ти излиза 175 лева ! Ако държиш да шиеш оригинал - 823 лева!

zveti
11.02.2010, 11:52
Чудесна темичка - "Вилер" заслужава малко повече внимание.
Та по тоя повод и аз да споделя нещо. Един от любимите ми гоблени е "Вестфалската воденица".Съгласна съм, че не си заслужава боцкането върху комплектовка - менте, но се обадих в Coats България и ми казаха цена 1300лв:(
Ако ползвам някой близък от Германия ще бъде 411 евро.
Дайте съвет какво да правя:loveglasses:

Ох този и на мен ми е много любим - най-добре си го поръчай директно - върху цената посочена на сайта плащаш само транспортни разходи, но те ги изпращат по пощата и обикновено са около 5 евра. Пристигат за около 1-2 седмици.

koki58
11.02.2010, 12:09
Ако имаш познати в Германия - цената е 411.32 ЕВРО и ако те ти я донесат в куфара - излиза 823 лева. Аз поръчвах 2 други модела от сайта на ВИЛЕР и транспорта и застраховката на митница, като дойдоха беше още 30 евро.... Но пак излиза по-евтино от Коатс ! Прецени си какви пари си готова да дадеш - един 95 % дублаж с ДМЦ /с цветна схема / ти излиза 175 лева ! Ако държиш да шиеш оригинал - 823 лева!

kati а как да се снабдя с такъв 95% дублаж - разликата м/у 175 и 823 лв не е малка:confused:

zhanka
11.02.2010, 15:36
Здравейте, търся схема на вилеров гоблен 1630-BIRKENHAIN за една приятелка, която от години е загубила и не може да си довърши гоблена. Моля ви ако някой я има да пише.

zveti
11.02.2010, 18:37
Здравейте, търся схема на вилеров гоблен 1630-BIRKENHAIN за една приятелка, която от години е загубила и не може да си довърши гоблена. Моля ви ако някой я има да пише.

Къде да го изпратя?

ditka53
07.04.2010, 13:08
Почитател съм на Вилер.
Наскоро уших Нощта-комплект от нета.
Сега търся схемата на Денят-или вариант да го закупя като комплектовка.Упътете ме и ме посъветвайте какво да правя.

Masha
07.04.2010, 15:27
Здравейте,
След като сте ушили оигинал и имате мостри,най-евтино ще ви излезе да пуснете в заявки молба за схемата и по мострите да си купите конци.Няма да стане по-лош гобленът ви.А иначе,можете да си поъчате от фирма "Коутс"да ви го внесат или чрез нета -направо от Wiehler-влезте в сайта им и вижте колко струва.

http://www.wiehler-gobelin.com/sha

Поздрави
Masha

jumper
15.04.2010, 15:55
каква митница, нали сме в ЕС, няма мито. аз вчера звънях да питам за транспортните на Сиси, за една съфорумка, казаха ми 5,50 евро. сега се сещам, че и ако имаш познат с фирма, можеш да вземеш гоблена без ДДС и да падне цената доста

Ирка88
15.04.2010, 16:28
Извинявай, че се включвам, но сьм порьчвала от сайта на Вилер
http://www.wiehler-gobelin.com/-c-13.html?language=en

там твоят гоблен струва 94.20 Евро+транспорт. Изпрати им запитване за този гоблен колко ще ти е траспорта до София, БГ и те веднага ти отговарят подробно. Транспорта до Столична митница ще ти е 2-3 ЕВРО /при мен беше този порядьк/ и си го взимаш като дойде. ВИЛЕР искат предварително банков превод по тяхната сметка /естественно/, и до 10 дена го имаш гоблена. :kissyou:
На митницата имаш изненада още 30 евро и готово! Скьпичко.... според мен!:confused:

Gabriela16
15.04.2010, 18:10
Извинявай, че се включвам, но сьм порьчвала от сайта на Вилер
http://www.wiehler-gobelin.com/-c-13.html?language=en

там твоят гоблен струва 94.20 Евро+транспорт. Изпрати им запитване за този гоблен колко ще ти е траспорта до София, БГ и те веднага ти отговарят подробно. Транспорта до Столична митница ще ти е 2-3 ЕВРО /при мен беше този порядьк/ и си го взимаш като дойде. ВИЛЕР искат предварително банков превод по тяхната сметка /естественно/, и до 10 дена го имаш гоблена. :kissyou:
На митницата имаш изненада още 30 евро и готово! Скьпичко.... според мен!:confused:

Kakvi 30 evro na mitnicata pri pokupka ot Germany - tova e ot evropeiskia sauz - tam niama obmitiavane na nishto, a dds e v tcenata i si ia platil osht epri pokupkata

Ирка88
15.04.2010, 18:53
Моят опит е от май месец 2009 г. - с мен бяха две приятелки, /единия гоблен беше за тях/ и при получаването си ме наградиха с тези 30 евро и документ ми издадоха дори...:mad: Ако намеря бележката - ще видя точно дали е ДДС или застраховка... Но не сьм писала МД . Предполагам, че ти си по-запозната от мен - ние вече ги забравихме тези Екстра пари...:kissyou:

jumper
15.04.2010, 21:15
нещо са те изпързаляли нашите митници :evil: няма нито ддс, нито застраховка, нито мито. още повече, че това са големи писма, които не би трябвало изобщо да се взимат от митница.

dessislawa1
16.04.2010, 11:15
Много се радвам, че сте подхванали тази тема. От два месеца влизам във форума и четох какво ли не. Не искам да засегна никой, но считам също, че доста от комплектованите гоблени от български фирми са доста несполучливи. Шия Холандската воденица. Чух мнения по магазините за продажба на гоблени, че дали моделът е от 23 или 21 цвята, нямало никакво значение...
Благодарение на Росица от Видин и още няколко отзивчиви дами от форума , успях да стигна до оригинална комплектовка.
Иска ми се да ушия Казанската Мадона, но по Вилеров модел и конци. Ако някой може да ми помогне, ще му бъда безкрайно благодарна.

Е-майл :dessislawa@gbg.bg

zveti
16.04.2010, 15:09
нещо са те изпързаляли нашите митници :evil: няма нито ддс, нито застраховка, нито мито. още повече, че това са големи писма, които не би трябвало изобщо да се взимат от митница.

Точно така. Аз имам няколко поръчки и нито една от тях не е идвала на митница. Взимам си ги от пощата. Това, което може да е станала, ако си поръчала повече /ако обявената стойност е била много голяма/ тогава да са те обложили с ДДС:greeneye:

jumper
16.04.2010, 15:35
ама ДДС за европейският съюз няма. то си е включено в цената на продукта

zveti
16.04.2010, 15:46
ама ДДС за европейският съюз няма. то си е включено в цената на продукта

Верно, че не би трябвало да има. А защо идва на митница тогава? Незнам какво може да е, но девойката едва ли лъже.

jumper
16.04.2010, 16:02
аз не казвам, че лъже, а че са я хванали за канарче

jane_f
16.04.2010, 18:39
И аз съм поръчвала от тях и пратките ми ги донесоха в къщи.

ra4ko75
17.04.2010, 11:09
Верно, че не би трябвало да има. А защо идва на митница тогава? Незнам какво може да е, но девойката едва ли лъже.

Много често пратките от чужбина, независимо дали са от страни от ЕС, в България се дават от гише Митница в пощата. Аз като изпращам от Австрия неща за роднините понякога им ги дават като обикновен пакет, а понякога минават през митницата. И аз се възмущавам (до сега не са плащали нищо), но българска му работа.

Ирка88
17.04.2010, 11:58
Здравейте, като ви чета мненията - май наистина сме канарчета - опитах се да си намеря документи - но може да са останали в моята дружка , а тя живее в USA... Говорихме по скайпа и тя е сигурна , че на документа е било застраховка, ние взехме пратката от гише на USP поща на столична митница, без митническа декларация... Но писаха документи , с печат и т.н... Както и да е , няма да плачем сега :cry: Метнали са ни, Здраве да е ! Аз ходя често по митници - но си имам работа с внос от USA, с ЕС не съм наясно и явно са ни прецакали.... :uhhhh:

zveti
17.04.2010, 13:50
Здравейте, като ви чета мненията - май наистина сме канарчета - опитах се да си намеря документи - но може да са останали в моята дружка , а тя живее в USA... Говорихме по скайпа и тя е сигурна , че на документа е било застраховка, ние взехме пратката от гише на USP поща на столична митница, без митническа декларация... Но писаха документи , с печат и т.н... Както и да е , няма да плачем сега :cry: Метнали са ни, Здраве да е ! Аз ходя често по митници - но си имам работа с внос от USA, с ЕС не съм наясно и явно са ни прецакали.... :uhhhh:

За съжаление на всеки се е случвало да го направят на маймуна, независимо дали държавните служители или "приятели". Както казвам в такива случаи - "Плюй:oops: и забрави!"

jumper
18.04.2010, 21:41
важното е че вече знаеш и няма да позволиш повторна измама

RAJA13
18.04.2010, 23:58
Здравейте, момичета! Аз шия много отдавна и повечето от гоблените ми(големите) сами вилерови - просто защото на времето нямаше никакви други. Преди 7-8 години стария собственик действително ги сортираше само с МЕZ и гоблените му бяха безупречни. Но откакто новата собственичка сортира не е същото. Тя сортира пейзажите само с ДМС и Анхор, а ако има лицеви слага от старите МЕЦ. Миналата година поръчах от фирмата 4 гоблена и това е моето мнение. От последните са Джули и Кони и нейната книга - вж. мойта страница.

renipp
28.11.2014, 12:24
Момичета, вече имаме повечето оригинални схеми на Вилер.

По евтино ли е ако поръчате оригинална схема, отколкото да се купят само конците ДМЦ или Анхор?

Ако мога да помогна с някоя схема кажете...какво е това хиляда лева, триста лева...както си решите.
Здравейте!Видях поста ви и макар със закъснение,ако имате възможност ,бихте ли ми изпратили Вилеровите схеми и номера на ДМЦ на "Сватбеното пътешествие" и "Деца с козичка".Благодаря предварително irenapp@abv.bg

sinthia29
22.12.2014, 16:49
Аз издирвам Гетсиманската градина. Последно се сдобих със схема на Казанлък, но без ключ :(

gercho
23.04.2015, 09:04
Момичета, вече имаме повечето оригинални схеми на Вилер.

По евтино ли е ако поръчате оригинална схема, отколкото да се купят само конците ДМЦ или Анхор?

Ако мога да помогна с някоя схема кажете...какво е това хиляда лева, триста лева...както си решите.

Мога ли да помоля за ключовете за Лунната (Хитлерова) зима, Воденицата на Буше, Зелената (Вестфалската) воденица, Ковачницата, Холандската воденица, Старата зима и новата пролет. Благодаря предварително: gal_ps@yahoo.co.uk

katq1953
31.07.2015, 14:42
търся номерата на конците на сватбеното пътешествие -katq1953@abv.bg

eli425
06.08.2015, 13:43
Здравейте
Търся от приятелки схема на вилеровите Денят и Нощта ,но без успех надявам се ако някой има схемите с ключ за конците ще се радвам да сподели eli425@abv.bg.Благодаря предварително дано тук ги намеря най накрая :)

Дида
06.08.2015, 19:22
Здравейте
Търся от приятелки схема на вилеровите Денят и Нощта ,но без успех надявам се ако някой има схемите с ключ за конците ще се радвам да сподели eli425@abv.bg.Благодаря предварително дано тук ги намеря най накрая :)

Здравейте. моля Ви да си постнете молбата в темата за Заявки и да прикачите снимка. Благодаря Ви!!!

eli425
07.08.2015, 14:29
Ok извинявам се за което няма да се повтори :)

vera7777
18.10.2015, 17:54
Здравейте започнах гладиолите на Вилер имам и схемата но дъщеря ми я заля с кафе и сега не всичко се вижда ако може да ми помогнете ще е супер ,благодаря предварително verahristova7777@gmail.com

rodich
18.10.2015, 21:57
Здравейте започнах гладиолите на Вилер имам и схемата но дъщеря ми я заля с кафе и сега не всичко се вижда ако може да ми помогнете ще е супер ,благодаря предварително verahristova7777@gmail.com

Само идея - правете копие на схемите като шиете ;-)
Така, ако ще да пие кафе, ако ще да се зачертават знаци на ушитото, винаги ще има резерва
Потърсете схема в темата "БЕЗПЛАТНИ СХЕМИ" + снимка