PDA

Покажи пълната версия : Май и аз трябва да се представя



bop_bop_mara
25.07.2009, 18:57
Здравейте! Казвам се Мария и преди около 2 месеца открих вашия прекрасен форум. Следя го редовно и даже вече съм писала 1-2 пъти, но май учтивата традиция повелява да се представя тук :lady:
Засега нямам с какво да се похваля, имам ушити 4-5 малки гобленчета и 1-2 започнати и оставени за бъдещето. По принцип откакто съм студентка изобщо не ми е оставало време да мисля за бродиране, но тази година нещо ми стана и реших да се върна към това си занимание. И това беше добре, защото бях станала доста изнервена и нетърпелива, а гобленарството е най-красивото лекарство за това :loveglasses:
Макар че уших първото си гобленче преди 5 (а може и малко повече даже) години, все още се смятам за начинаеща. С всяко следващо начинание се уча и мисля, че и задобрявам. Само дето времето ми е доста ограничено. Но това не се отнася само за мен, предполагам повечето хора във форума са даже много по-заети от моя милост.
Освен с иглата с тъп връх, миналото лято ме хвана интереса към плетенето на една кука и успях да претворя енергията си в няколко кръгли каренца (мильота май е точния термин). Това е много по-лесно от гобленарството.. най-малкото края му се вижда по-отрано ;)
Друго нещо, което обичам да правя, е да готвя (на моята половинка) разни манджи. Вкусът ми май се оказва доста нетрадиционен за нашата кухня, особено с любовта ми към комбинацията пилешко и мед. Но не смятам, че съм изобретила или открила топлата вода, доста идеи и рецепти съм ги видяла от интернет. За наше щастие успявам да нацеля вкусни неща и не сме останали гладни студенти на хляб и вода :greeneye:
Ами това е от моето здрасти, за съжаление нямам фотоапарат и не мога да покажа скромния си труд, но пък се надявам първо - един ден да има с какво да снимам, и второ - да има какво да снимам.

:kissyou:

NIA
25.07.2009, 19:10
Интересно представяне. :yes:

Здравей и добре дошла! :blueflow:

Вече си разбрала,че освен новите неща,които ще научиш при нас е доста интересно. И не се притеснявай,че имаш малко гоблени ушити. Форума действа толкова стимулиращо,че няма да се усетиш кога ще станат много, а за плановете кои да ушиеш, не искам да те плаша,но... сама ще се учудиш на бързорастящия списък в графата "Чакащи".:idea:

mimka
25.07.2009, 22:17
Добре дошла, чувствай се сред свои.Не се притеснявай колко гоблена си ушила, защото тук няма надпревара, всеки показва какво е сътворил .А ти си и студентка, а знаем ,че времето на студентите все не достига.Браво ,че се занимаваш и с други неща, освен гоблените.

ilianakn
26.07.2009, 10:25
мария, добре дошла при нас, при нас е хубаво..

bop_bop_mara
26.07.2009, 11:50
Много благодаря за хубавите ви думи! Наистина форумът е прекрасен и заразяващ. Вече първата ми работа като отворя браузъра е не да си видя пощата, а да видя какво ново има тук :D А за бързо нарстващия списък... надявам се засега трезвата преценка доколко нещо е по моите сили и дали ще мога наистина да го направя да ме контролира ;) Че иначе ще напълня торбата с един куп започнати и оставени неща... което ще е голям срам най-вече пред самата себе си :oops:

Юра
26.07.2009, 12:37
Добре дошла, миличка :kissyou:
Изобщо не разчитай на трезва преценка - всички събираме схеми като за последно....Като излезе нещо ново и хоп отива в папка и чака своя ред.
Пожелавам ти да си намериш добри приятели :thumbup:

bop_bop_mara
27.07.2009, 03:31
То за събирането на схеми ясна работата, аз ги събирам, най-вече за да им се радвам и понеже всяка публична колекция в интернет е 90% заплашена от изтриване. Но за момента се крепя и въздържам, и без това по-хубавите неща са ми сложнички. Бъдещето ще покаже :)

lari
27.07.2009, 08:57
Добре дошла! Времето винаги не стига, но за гоблени все се намира по някоя минутка.Не се притеснявай-колекция бързо не се прави!А наистина всеки има огромен набор от схеми и огромно желание за все нови и нови гоблени.
Плетенето на една кука според мен си е истинско умение-аз не мога.А и готварството е творчество! Давай смело напред във всички начинания!:kissyou:

vanina5860
27.07.2009, 10:07
:hello:Добре дошла и от мен!
Попаднала си на точното място, сред приятели с еднакви увлечения.
А по повод на това, че се имаш за начинаеща в гобленарството, не се притиснявай, всички сме минали по този път.Дори бих казала, че винаги има все нещо ново да се научи, независимо от броя на годините, минали с гоблен в ръка:kissyou:

koki58
27.07.2009, 10:37
Добре дошла!:hello:
Мястото ти е точно тук. Щом все още гоблените ти са малко - публикувай рецепти !

brambi70
04.08.2009, 22:52
:kissyou:привет и от мен

bop_bop_mara
05.08.2009, 18:13
Ой, още няколко здрастита, а съм ги пропуснала :) Коки58 слушам и изпълнявам, още същия ден сложих няколко рецепти ("Сладките пилета" се казва темата), но да видим още някой, освен TDK, ще се престраши ли да се пробва ;)

venipetgab
10.08.2009, 17:40
:hello: и от мен! Добре дошла сред нас! И аз като теб отначало шиех гоблени, после ги поизоставих и започнах да плета, но откакто открих форума желанието ми за шиене се възвърна и уших доста гоблени, открих часовниците като подаръци и ги превърнах в нещо като запазена марка и вече имам препълнена "кошница с чакащи реда си схеми" Освен това се сдобих и с поне една дузина приятелки. Затова мила, не съжалявай, че си попаднала тук!:kissyou:

Jana_jj
10.08.2009, 18:54
:flowerlove:Здравей, Мария!:hello:Добре дошла!Ти вече имаш какво да покажеш . Искрено ти пожелавам да имаш и с какво да го покажеш! Успех!:confused:

bop_bop_mara
17.08.2009, 21:02
Благодаря на всички! Някои от вас вече видяха, че и аз вече се включих в раздела "Вашите творби", можете да започвате да ме нареждате ;)

kaktos456
18.08.2009, 13:59
:kissyou:добре дошла,тук ще намериш приятели и да знаеш,че форума е доста стимулиращ в шиенето докато се опомниш и си започнала 2-3 нови гоблена:D:kissyou:

buba81
18.08.2009, 14:01
:hello:
Добре дошла в нашето семейство :flower:

liliq
06.10.2009, 18:40
И аз съм отскоро.Вече имах възможност да се уверя,колко големи сладури са всичкиПолучих схеми и отговори на мои въпроси толкова бурзо,че бях очарована.Вие завинаги сте мои приятели.Нямам търпение да шия,само дето бавно събирам конците ,но нищо-и това си е удоволствие.