PDA

Покажи пълната версия : въпрос за панама Lugana



STOP-73
01.08.2009, 15:43
На коя панама е по-лесно да се шие гоблен с кръстат бод? Аида 16 или Lugana 25ct? Начинаеща съм и не съм шила на нито една от двете. Благодаря

Светла Петрова
01.08.2009, 16:36
Според мен е по-добре на Аида 16, Lugana 25ct е доста ситна, но зависи и от това какъв каунт е препоръчал производителя на гоблена

STOP-73
02.08.2009, 15:33
Въпросът е във връзка с гобленеа "Венецианска маска" на ланарте. Оригиналният е на панама 27 ct. Аз си набавих схемата и ключа от форума и сега се чудя кой е най-близкият ct. панама за шиене.

djini_selena
22.08.2009, 14:51
Имам същия проблем. Искам да ушия индийките на Ланарте - но панамата, която поръчах е Лугана 25. Сега се чудя дали няма да стане прекалено едро, като шия през нишка. А пък, ако шия нишка по нишка гобленчето ще стане много малко. Ти имаш ли представа оригиналния "Венецианска маска" пред нишка ли се шие? Сравнявах в магазина панамата на Ланарте с Лугана 25 и ми се видяха еднакви - ама като не съм видяла нищо ушито на Лугана 25:confused:. Момичета, помагайте!

did_tag
22.08.2009, 15:15
За венецианската маска - малката мога да кажа - комплекта ми е пред очите - шие се на кръстче през нишка на 27 каунт. На 25 ще стане малко по голяма. Можеш да я почнеш и на 16, но незнам дали има такива мелатжирани панами.

STOP-73
22.08.2009, 15:53
За "Венец. маска" си набавих схемите от тук и момичето което, ми ги изпрати ми каза, че я е шила на 25к-т. Каза ми че би изглеждало добре и на Аида 18. Аз изобщо не съм виждала и двата вида панама и затова още немога да се реша на каква да започна. Някъде във форума пишеше че за кр. бод е по-лесно на Аида 16! Аз не съм шила и с кръстат бод, но мисля, че ще се справя! :idea:
Докато разглеждах мненията и препоръките на по опитните дами, ми хрумна да ушия "Вен. маска" на черна панама.:confused:

djini_selena
22.08.2009, 16:05
Погледни в горната тема - сложила съм на снимка на бод кръстчета на Лугана 25 - шила съм през нишка и виж дали ще ти хареса как се получава.