PDA

Покажи пълната версия : Киста на яйчника



Loria
01.08.2009, 20:21
здравейте момичета,
зная че темата е доста болезнена.
имам приятелка на 26 години, на която и откриха киста на яйчника, каза ми че пиела разни хапчета за да се махне но за сега нямат ефект. каза ми че имало разни билки които се пиели за да и помогне но никъде в интернет пространството не открила кои са. много я обичам а и много искат с приятеля си да имат детенце. предстои и евентуална операция септември ако не се махне, с вероятност за премахване на яйчника... за това ви моля ако имате някаква информация да я споделите за да и я предам докато не е прекалено късно...
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ КОИТО МОГАТ ДА ПОМОГНАТ ПО НЧКАКЪВ НАЧИН!!!

elli
01.08.2009, 22:03
Mила, билката е бял равнец, казват це наистина помага но е много гадно за пиене отварата е горчива а трябва да се приема продължително време.
давам ти един линк, а може в нета да потърсиш и друга информация
http://zonazdrave.com/content/view/441/36/

didi_ml
02.08.2009, 08:49
Преди всичко нека запази самообладание,колкото и трудно да е,защото не е задължително да бъде отстранен и яйчника.Успех и дано всичко се развие благополучно!

syzi
02.08.2009, 10:57
Loria-проблема на приятелката ти в днешно време е наистина сериозен.да не се осланя само на билколечение и то самостоятелно.наистина ако иска да пробва ,но от билкар професионалист,както може и хомеотерапия,но непрекъснато трябва да бъде следена на узд.много неща могат да бъдат написани по темата.важно е да бъде установено вида на кистата-дали е хормонално зависима или не и да се предприема тогава някакво лечение.ако нараства-задължително оп-лечение/днес са много сполучливи лапароскопиите и ,ако не се налага няма да отстраняват яйчника/.
нека открие подходящият гинеколог и ...живот и здраве всичко ще се оправи.
успех.

marji
03.08.2009, 15:11
На млади години имах същия проблем, но при мен беше доста по-сложно: двата ми яйчника бяха обвити с множество кисти. Какви ли не медикаменти не пробвах, ходих и по разни лечителки... нищо не помогна. Докато не си направих операция при д-р Павлета Табакова в някогашната столична болница "Тина Киркова". Година след това забременях и родих успешно. Не знам къде работи сега д-р Табакова, но е доста известно име в медицинските среди и приятелката ти може лесно да я открие. Неревоятен специалист!!! Операцията не е опасна. Всъщност не се отстранява яйчника, а само се обелва от кистите. :idea:

Loria
04.08.2009, 09:43
благодаря на всички които се отзоваха :) дано всичко се оправи

brambi70
05.08.2009, 10:59
привет и от мен-преди 10 години имах същия проблем-какво ли не пих,то билки,то хапчета инжекции,кой каквото каже-и ефекта беше нулев -накрая се наложи оперативно премахване.за това нека потърси добър гинеколог и всичко мине успешно.

ivelina70
05.08.2009, 18:28
Аз също съм чувала за белия равнец и съм го пила но за друго и наистина е мн горчив и го пих с 3с. л. захар.Чувала съм че обикновенно кистите се махат с хапчета и в краен случай операция.Ако е от Варна мога да предложа д-р Маркова тя също се занимава с безплодие.Успех.

ivelina70
05.08.2009, 18:31
Аз също съм чувала за белия равнец и съм го пила но за друго и наистина е мн горчив и го пих с 3с. л. захар.Чувала съм че обикновенно кистите се махат с хапчета и в краен случай операция.Ако е от Варна мога да предложа д-р Маркова тя също се занимава с безплодие.Успех.Преди беше в фестивалния комплекс и е мн добра и мн търсена.