PDA

Покажи пълната версия : Ягодов сладкиш с целувки



Зори
04.02.2006, 19:56
До сега само ви четях и изпробвах почти всички рецепти, а сега искам и аз да ви предложа един много ефектен и вкусен сладкиш. Аз го приготвих с ягоди, но съм го правила и с други плодове и резултата е много вкусен :yes: .


Необходими продукти:

За блата

150 гр. захар
3 жълтъка
1 ванилия
250 гр. брашно
2 ч.л. бакпулвер
50 гр. масло или маргарин
5 с.л. прясно мляко

и още...
3 белтъка
щипка сол
150 гр. захар
0,5-1 кг. ягоди (или плодове по избор)


Жълтъците заедно с 3 с.л. гореща вода се разбиват на пяна, постепенно се добавя ванилията и захарта. Брашното се смесва с бакпулвера. Маслото се разтопява и към него се сипва прясното мляко. Добавят се към жълтъците, накрая се добавя и брашното.
Тавичката се подмазва (или в нея се слага хартия за печене, така по-лесно се вади после) и в нея се изсипва тестото. Пече се 15-20 минути в предварително загрята на 200 радуса фурна.

Белтъците се разбиват на сняг с щипка сол и постепенно се добавя захарта. Ягодите се режат на парченца и се смесват с белтъчения крем. Сместа се изсипва върху опечения и охладен блат и се пече 20-25 минути в предварително загрята на 150 градуса фурна.
[:]

Зори
04.02.2006, 20:01
Снимки ще пусна малко по-късно, защото snimka.bg нещо не се отваря в момента.



Ето снимките :

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=384367

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=384368

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=384369

Dayli
04.02.2006, 20:08
Пробвала съм го с ягоди,малини,вишни,с всичко е върховен,даже и със сладко! :)

natalyna
04.02.2006, 20:31
Зори, звучи много примамливо този сладкиш и при първа възможност, ще го спретна!

Дали няма да стане и с замръзени ягоди?:?

Зори
04.02.2006, 21:05
Рецептата съм я взела от един руски форум и мацката, която я е пуснала казва, че става и със замразени, но трябва да ги размразиш и да ги подсуш, защото ще спаднат белтъците ако са много водни.

Reni
04.02.2006, 21:22
Зори, а би ли постнала рецептата на парфето, че много вкусно изглежда. И ако не съм много нахална - каква е заливката на салатата с паста. :lady:

lubopitko
04.02.2006, 22:48
Зори снимките са направо вълшебни!!! :yes:
Рецептата ми напомня за един сладкиш, който аз правя- Дамски каприз- пропорциите му са почти същите. :idea: [:]

Зори
04.02.2006, 23:34
Благодаря Любопитко! Драсни все пак пропорциите на Дамския каприз [:] .

Рени, парфето е по рецепта на Sladks hapka, пусната в готварския форум на бг-мамма. Аз обаче малко го модифицирах и стана също много вкусно.

По нейната рецепта блата е от 1 пакет бисквити "Захаринки"+50 гр. масло. Бисквитите се счукват на дребно и се омесват с разтопеното масло. като се напоят добре се слагат във форма за торта (от тези разкопчаващите) и се натъпкват добре, за да стане стегнат блат.

Аз пък си опекох блата от:

120г брашно
1 к.л. бакпулвер
100 гр.захар
1 пакетче ванилена захар
щипка сол, 1 яйце
80 гр. масло или маргарин

Продуктите се смесват и се омесва меко тесто. По пронцип блата се разточва, но аз направо го слагам в тавичката (намаслена) и то изглаждам с ръце.Пече се 15-20 минути в предварително загрята на 200 гр. фурна.

Готовия изпечен и охладен блат слагаш в форма за торта, от тези разкопчавещите се.

Разбиваш 300 мл. течна подсладена сметана, добавяш едно кисело мляко (на баба кафявото, че е по-гъсто), аз сложих и две кофички заквасена сметана и 500 гр. замразени ягоди (тях предварително си ги размразяваш). всичко разбиваш с миксер много добре, на гладка маса. Опитваш на вкуш и по-желание може да се добави допълнително захар. Аз не слагам, става ОК.
Разтваряш 2 пакетчета желатин в малко студена вода и оставяш за 10-15 минути да набъбне. След това го загряваш на водна баня за малко, колкото да се разтопи и го прибавяш към млечно-плодовата смес. разбъркваш всичко много добре и изливаш върху блата. Оставя се в хладилник поне за 3-4 часа, за да стегне хубаво и след това вадиш парфето от формата и украсяваш по желание.
можеш още преди да го извадиш от формата да желираш отгоре ягоди или други плодове или просто да украсиш с разбита сметана.

Салатата с паста я заливам по два начина, според продуктите вътре.
Ако е преобладаващо зеленчукова смесвам 1/2 пакетче майонеза+30 мл. олио+2-3 сл. оцет+сол на вкус.
Ако е с колбаси и пушени меса+кисели краставички смесвам 1/2 заквасена сметана+3-4 с.л. олио+сол на вкус.
Някои добавят и черен пипер, чубрица и разни други такива подправки, но аз лично не ги харесвам за салати и не слагам.

Reni
05.02.2006, 12:32
Много благодаря, Зори :!: Тези дни като се видя с повече време смятам да пробвам тортата. :idea:

pep-4o
07.02.2006, 11:05
Зори, албума ти е прекрасен :!:
На мен много ми хареса едно полегнало сладкишче с 4 крачета :D