PDA

Покажи пълната версия : Търся стан вертикален за домашно тъкане



eliska
07.08.2009, 19:45
обърнах всички идеи но досега никъде немога да намеря кой да ми направи стан или да си купя,Някой ако има схема или знае нещо или е търсил:confused::idea::(:oops::(

mareha
07.08.2009, 23:13
Аз мога да ти пратя схемата на този как става,но е на руски.

sanita
07.08.2009, 23:26
:confused: под стан вертикален за домашно тъкане аз разбирам килимарски стан.За такъв ли става въпрос?

eliska
09.08.2009, 14:39
Да наистина искам голям стан вертикален . но и схемата за онзи за който пише мареша става ако се увеличат размерите:confused: Прати схемата моляте ако може:idea:

eliska
09.08.2009, 14:42
има и едни други станчета които търсех по магазините за дет.играчки но вече ги няма ............ако някой е видял нещо.......в линка който ще поставя има филмче как работят с такива станчета
http://www.youtube.com/results?gl=GB&hl=en-GB&search_query=knitting+loom&search=Search
http://www.youtube.com/watch?gl=GB&hl=en-GB&v=Cs15olhK3ps
плела съм на такъв стан имах после дет.години минаха истана някъде замина:confused:

http://www.youtube.com/watch?v=j5rkLg-I09U
тази машинка и в България може да се намери скоро смятам да опитам :kissyou: поздрави на всички които като мен искат да опитат ново хоби

mareha
09.08.2009, 14:53
Да наистина искам голям стан вертикален . но и схемата за онзи за който пише мареша става ако се увеличат размерите:confused: Прати схемата моляте ако може:idea:
къде да ти я пратя?Дай ми имейл. :idea:

eliska
09.08.2009, 14:59
eliska77@abv.bg това ми пощата мерсииииииииииии:kissyou:

eliska
09.08.2009, 17:28
благодаря схемата се разгледа внимателно мисля че мога да я приложа и за други неща за други хобита:wine::idea:

mareha
09.08.2009, 17:49
благодаря схемата се разгледа внимателно мисля че мога да я приложа и за други неща за други хобита:wine::idea:
о.к радвам се че ще ти е от полза :kissyou:

Юра
09.08.2009, 17:58
Ще ми задоволите ли любопитството за какво ще се използва този стан?!?
За тъкане на какво ? Или ще се опъват гоблени ?

mareha
09.08.2009, 18:11
ами този стан който аз предложих е за шиене,но незнам момичето за какво ще го използва :confused:

Юра
09.08.2009, 19:17
Много благодаря :kissyou:
Вече съм информирана.....

калинка гроздева
10.08.2009, 13:08
До mareha можели и аз да помоля за схемата на стана за шиене.А за голям стан за тъкане ще попитам моя приятелка ,която го има от майка си и ще ти пиша допълнително.Моя имеил е kalinka2268@abv.bg.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА СХЕМАТА .

калинка гроздева
10.08.2009, 13:18
Сетих се, че по някои книжарници на херон продават вертикали станове с ширина около 60-70см и височина 1м стават за стенни пана.Поне във Варна видях такова.

leti_at
10.08.2009, 16:04
Баба ми имаше и вертикален стан(стоеше до стената) и друг хоризонтален, който пък заемаше цялата стая...:D
На тях тъчеше китеници и всякакви пътеки...Ние сме 3 първи братовчедки...и всичките имахме стегнат страхотен чийз от такива неща...
Баба ми почина, становете останаха в къщата, която наследи едната от братовчедките ми...
Майка ми също тъчеше от дете,но проблемът не е в това да си намериш такъв стан( все в някое село ще има баба, която да има и да ти продаде..),няма хора, които да знаят как се насновава основата на стана (дано използвам точната дума).
Да ти заредят стана в готовност за тъкане..с т.н. основа-памучни конци...
Спомням си становете на баба ми ...имаха много опънати конци:D, които се преплитаха по особен начин... Иначе всеки може да тъче...даже и ние като деца сме слагали клубчетата на китеници...-по същия начин както сега се правят фъканиците...
И нещо любопитно...Имаше останали малки топчета ръчно тъкан, фин, памучен плат от баба ми (от нейния собствен чийз)...от любопитство преди 7 години дадох на шивачка да ми ушие риза с дълъг ръкав от този плат...До ден днешен си я нося...не е мръднал плата...нито цвета(тъмносиньо райе в комбинация с бяло)..не знам как и с какво е багрен..А този плат е поне на 50 години:clap:

mareha
11.08.2009, 09:15
До mareha можели и аз да помоля за схемата на стана за шиене.А за голям стан за тъкане ще попитам моя приятелка ,която го има от майка си и ще ти пиша допълнително.Моя имеил е kalinka2268@abv.bg.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА СХЕМАТА .
миличка изпратих ти схемата :kissyou:

tsvety
11.08.2009, 15:42
И нещо любопитно...Имаше останали малки топчета ръчно тъкан, фин, памучен плат от баба ми (от нейния собствен чийз)...от любопитство преди 7 години дадох на шивачка да ми ушие риза с дълъг ръкав от този плат...До ден днешен си я нося...не е мръднал плата...нито цвета(тъмносиньо райе в комбинация с бяло)..не знам как и с какво е багрен..А този плат е поне на 50 години:clap:

еми едно време никой не е бил чувал за индустрия, Китай, 1000% печалба и т.н Който има домашни черги, знае че колкото и да ги газим и перем - не им мърда цветът. Иначе и у нас има останали дрехи от време оно, на които и платът е супер здрав и цветовте е са мръднали , Даже една рокля на пра-баба си ми е направо куриоз - понеже е била с широки поли, майка ми си е направила костюм от нея , а после прекрои костюма за мен- за домашно ползване. Той и досега е тъмносин на снежно бели точки.

Има една приказка за майстора на метли, който правел толкова качествени метли че никога не се разваляли. И един ден всички имали метли, намало кой вече да купува нови, защото старите не се разваляли и майсторът умрял от глад ;)

калинка гроздева
23.08.2009, 13:55
Попитах приятелката си за стан, но тя го е продала ,има на разположение само модели за чипровски и котленски килими.

eliska
23.08.2009, 17:57
е нищо тя може да пусне и снимки на модели.

debra_n
14.10.2009, 17:55
обърнах всички идеи но досега никъде немога да намеря кой да ми направи стан или да си купя,Някой ако има схема или знае нещо или е търсил:confused::idea::(:oops::(

Здравей,прочетох че си търсеш вертикален стан.Аз съм завършила текстилен дизайн през 2006г. и вече продавам моя стан.Ако се интересуваш все още пиши на debra_ns@abv.bg.

eliska
14.10.2009, 17:59
за уточнение по въпроса драсвам ред веднага:idea:

eliska
14.10.2009, 18:12
деби ама адреса ти е невалиден правилно ли си го написала

debra_n
14.10.2009, 18:50
деби ама адреса ти е невалиден правилно ли си го написала

Извинявам се за адреса,объркала съм го нещо.Станът струва 100 лв.,мога да го опаковам.Ще ти изпратя снимка на пощата да го видиш в сглобено състояние.

Slava_V
08.01.2010, 22:25
Продаден ли е стана вече, ако ли не то прати снимки ако обичаш. slava_vassy@yahoo.com
Благодаря

maradist
02.03.2011, 03:47
Имам стан за тъкане ,
но е голям... за тъкане на китеници ! Ако някой се интересува - пишете на mariana_gabrovo@abv.bg

muci_s
24.11.2012, 14:20
Аз мога да ти пратя схемата на този как става,но е на руски.
http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=134035&d=1249672369
Момичета, моля ако някоя разполага все още със схема на този стан да ми я прати на мейла.Писах лично съобщение на mareha, но все още не ми е отговорила.Благодаря ви предварително.:kissyou:

Много ти благодаря veneta az :kissyou:

veneta_az
24.11.2012, 16:26
http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=134035&d=1249672369
Момичета, моля ако някоя разполага все още със схема на този стан да ми я прати на мейла.Писах лично съобщение на mareha, но все още не ми е отговорила.Благодаря ви предварително.:kissyou:

изпращам

Mariq Milanova
25.01.2014, 10:53
Здравейте,
И аз бих помолила ако някой разполага все още със схемата на стана /на mareha/ да ми я прати на
e-mail: mimoe_7@abv.bg Сърдечно Благодаря :)

tdm13
27.01.2014, 14:01
Намерих схема за сглобяване на стойка за бродерия.Снимките са много,затова са събрани последователно в един пдф файл тук:
http://webfile.ru/file/b06d647b97bf9e304f6fbc801847b350

pepa
03.02.2014, 20:37
ЕТО СХЕМА