PDA

Покажи пълната версия : Да се похваля :)



lubopitko
05.02.2006, 13:42
Онзи ден си купих преса/ шприц за сладки. Преди час направих първите си опити. Сега ги споделям с вас :) .

lubopitko
05.02.2006, 13:46
Това е самият шприц с всичките му джаджи :D

lubopitko
05.02.2006, 13:49
Направих тестото и напълних шприца.

lubopitko
05.02.2006, 13:50
Ето как изглеждат сладките в суров вид. :lady:

lubopitko
05.02.2006, 13:53
И ето, вече са готови... :wink:

lubopitko
05.02.2006, 13:57
:cool:

Djemma
05.02.2006, 14:03
Поздравления за придобивката. Чудесни бисквити ! Виждам, че е електрически шприца ти. Моят е ръчен на Tescoma , но съм много доволна. Каква е твоята рецепта?Защото моята е със свунска мас, искам да пробвам и някоя друга, макар, че мога да заменя маста с масло и в моята.

lubopitko
05.02.2006, 14:22
Благодаря :P
Доста се чудих каква рецепта да използвам, в книжката към шприца имаше две рецепти на английски, които си преведох, но накрая избрах една от книжка с рецепти, която се беше скрила в шкафа. :D

500 гр. брашно
1 ч. ч. пудра захар
3 яйца
2 пакетчета масло
2 праха ванилия

Чудя се дали ще стане с рецепта за курабийки и меденки... :?

Stefanie
05.02.2006, 14:41
Поздравления за хубавия шприц, Любопитко, бисквитките са станали прекрасни. Може ли малко инфо откъде си го купи и каква му е цената?
Едно време майка ми имаше ръчен шприц, но се счупи и оттогава не съм правила такива сладки. Останаха ми само рецептите за тестото, но в него има набухвател, а в твоята рецепта не виждам такова нещо. Общо взето рецептите ми са еднотипни - мазнина, яйца, захар, брашно+бакпулвер и някакъв аромат.
Интересно ми е каква е рецептата на Джемма :?
http://d21c.com/AnnesPlace/Spring2/SflowerLine5.gif

Djemma
05.02.2006, 15:00
Моята рецепта е такава:
2 яйца, 1 ч.ч. разтопена св. мас,1 ч.ч. пудра захар,на върха на ч.л сода хлебна и толкова амонячна сода, погасена в 2 с.л кис мляко, брашно до меко тесто.Част от тестото се оцветява в какао. Ето такива бисквитка се получават. Бях ги показвала за Коледа, но пак ще ви ги припомня.

Зори
05.02.2006, 15:17
Сладките ти са чудесни. Аз го имам същият щприц, обаче нещо не се разбирам с него :? и ще трябва да ми изнесеш един открит урок стъпка по стъпка как да му сложа формичките, защото явно съм паднала от Марс :D .
Иначе съм го взела от ТСМ за около 18 лв. ако не се лъжа.

lubopitko
05.02.2006, 16:08
Зори, явно от магазина, от където си го взела не са ти обяснили като хората... Няма нищо сложно, но аз пък не можах да се разбера с приставките за украса... :?

qni
05.02.2006, 17:56
lubopitko,и аз имам същия шприц от ТСМ .Тъкмо се научих да го използвам както трябва и взе ,че ми се счупи :cry: и сега го използвам много рядко и то с чалъми :( Последно беше за Коледа .Меденките на Джема ги направих с него.Приставките за украса ми се виждат с много малки отвори .Доколкото знам то си има специални рецепти ,но аз веднага ги побългарих :D

lubopitko
05.02.2006, 21:50
Значи събираме се Зори, qni и аз и си предаваме взаимно опита, който сме придобили... :D :?

qni
05.02.2006, 23:21
:thumbup:

Бамби
06.02.2006, 01:11
Малее, от няколко дена все се каня да пусна същата темичка. :D
Тази седмица и аз си купих такъв шприц и се чудех какво да направя с него.
Моят пак е от TCM , но е за 3,99лв :) , даже и кутията му не е одраскана. :D Имаше мнооого, който иска да заповяда в Русе.
Сега, след тези рецепти, със сигурност ще го пробвам.
Джемма, на твоите сладки от преди съм им хвърлила око, но не знам от къде да си намеря св. мас :?

---------------------------
Промених цената, защото се сетих, че 4,99лв всъщност струваше кафемашина. :D

qni
06.02.2006, 09:06
Бамби,за мас питай в хранителните магазини ,просто не си обърнала внимание,че продават. Аз съм виждала.

alys
06.02.2006, 11:26
Като стана дума за мас, някой ползвал ли е купешка мас? Аз досега съм ползвала само домашна, но вече няма откъде да взимам и се чудя дали купената е добра.

Бамби
06.02.2006, 12:00
qni, благодаря за предложението! :yes:

qni
06.02.2006, 13:06
alys ,не съм ползвала купешка и аз до миналата година разчитах на домашна мас.До сега не съм пробвала тази от магазина .Нещо съм скептично настроена към нея . Обикновено мас ми трябва за великденските курабии.

водолейче
06.02.2006, 13:12
Аз правя шприц сладки по следната рецепта:

250 гр . маргарин
1 ч.ч. пудра захар
3 твърдо сварени жълтъка
1 ванилия
1 щипка сода бикарбонат
4 ч.ч. брашно - около 500 гр.

Маргаринът се разбива със захарта , прибавят се натрошените жълтъци и останалите продукти. Шприцоват се сладките в тава - застлана с хартия за печене или само намаслена и се пекат 15 минути на 180 градуса С. Готови, още топли се поръсват с пудра захар.

Djemma
06.02.2006, 13:35
Да,аз ползвам купешка.Нямаме домашна. В супера при нас е на щанда до маслата и маргарините.

sladka hapka
06.02.2006, 14:30
И аз ползвам само купешка - от Билла. Признавам си, че преди да я взема, надигам капака и душа. Понякога мирише тежко, понякога става. Ако свеки е благоразположена, се е случвало да ми донесе селска мас - по - хубава е, но като няма :cry:

Тия шприцове при нас са 10 лв. (в най-евтиния ТСМски магазин в града)

tanita
07.02.2006, 03:56
Ето и от мен една рецепта за щприц сладки, превеждала съм я от нета и излезе сполучлива:
1 ч.ч масло
90г крем сирене
1 ч.ч захар
1 жълтък
1 ч.л. ванилиа
1 ч.л. настъргана портокалова кора
2½ ч.ч брашно
1/4 ч.л. канела
Щипка сол

Разбиват се заедно маслото и крем сиренето. Прибавя се захарта, жълтъка, портокаловата кора и ванилиата. Пресява се брашното с канелата и постепенно се прибавя към маслената смес. Пълни се щприца и се правят сладки върху ненамаслена тава. Пекът се около 12-15 минути на 175С градуса.

Венци
26.03.2006, 18:12
Здравейте отново и от мен. :yes:
Преди два дни и аз си закупих такава преса за сладки, но отново проблем... :cry:
/да поясня,че е електрическа/ и не ми залепват за тавата сладките...Първата тава стана с 300 зора...втората...вече многоооо трудно залепваха...а за третата ...нямам думи....нито една курабия не можах да сложа...Пробвах и с намазана тава...и без да я мажа...Е, няма и няма...Рецептата за тестотот е това което Джемма го беше пуснала...Не се и съмнявам в рецептите...убедена съм ,че аз греша и ако можете да ми помогнете...ще ви бъда многоо благодарна! :)

lubopitko
26.03.2006, 20:01
Аз не можах да разбера. Как така не ти залепват за тавата? :? Номера е да не държиш пресата много далеч от тавата. Почти трябва да опира в нея. Не знам дали го обясних добре...

Венци
26.03.2006, 22:19
Да, Любопитко....точно така правих...почти опираше в тавата...да не кажа съвсем...Но тестото си оставаше на самата преса, а не в тавата :cry:

Djemma
26.03.2006, 23:38
От това, което казваш,че с всяка следваща тава се отделят по-трудно си мисля, че проблемът може да е в температурата на тестото.Понеже е с мас, мисля че трябва да го държиш на студено до използването му, защото явно омеква от топлото. Когато е студено -няма проблем с отделянето.Тавата не се маже и пресата се залепя до тавата.ако пак не става- пробвай с двойно щтракване. Не знма как е при електрическите, но при мен щтраквам веднъж ,ако не се отлепя -още веднъж, т.е получава се двойна порция.Ами- успех, друго какво да кажа незнам.

Венци
27.03.2006, 10:44
Благодаря ви за съветите.... :lady:
Другата седмица пак ще пробвам, но този път ще държа тестото в хладилника...И разбира се ще дам отчет :idea:

Скарлет
08.04.2006, 18:54
При втория опит бисквитките се получиха. :party: Направих ги по рецептата на Любопитко и ги украсих с какао като тези на Джема. :cookies:

Ето какво се получи

qni
08.04.2006, 20:22
:clap: :clap: :thumbup:

lubopitko
08.04.2006, 21:00
Браво Скарлет! Чудесни са! :clap:
Аз пък онзи ден ги направих за втори път, шприца нещо засече, изнерви ме тотално, тестото не излизаше добре и резултатът беше плачевен... :lookup:
За пореден път се убеждавам, че когато съм в кофти настроение, ядосана или тъжна това, което готвя не се получава... :shy2:
Да се надяваме тортата за рожденият ми ден в петък да се получи добре...
Смятам и орехчета да направя... :amam:

Скарлет
08.04.2006, 21:06
Това,което установих е,че тестото трябва да е мнооооооооого меко....иначе :uhhhh:

аномалия
08.04.2006, 22:43
Но пък ако е мноооого меко може бисквитките да се разлеят, и това ми се е случвало :cry: Изобщо много мъка с тоя шприц. Пък да се похваля и аз си взех днес от електрическите ТСМ-ки за 5 лв. [:] Ужааасссно съм щастлива. В книжката към него има и 2 рецепти. Някой пробва ли ги вече?

anna77
12.04.2006, 15:15
В отговор за маста - вкъщи за готвене ползваме масово купешка мас от "Фантастико", "Хранс Комерс", "Била", "Рамстор" и т.н. Марката на маста не се сещам, но определно съм засичала 3 или 4 вида. Досега никакъв проблем - нито мирише на "старо", нито нищо. Става и за сладки, и за готвене. Вече 4 години подред правя даже козунаци с нея - стават велики.
Мама носи домашна мас за бебето в нас - ами тя домашната е по-тъмна от купешката!!! :D :D :D
Така че споко колеги-готвачи, купешката мас става! :cool:

sunnyto
29.04.2006, 18:55
Да се похваля и аз :yes:
.Ето ярецептата :
250гр. брашно; 200гр. масло; 1 яйце; 80гр. пудра захар; 1 настъргана кора от лимон и 2 пакетчета ванилия.

katya
04.05.2006, 23:21
ДЖЕМА,

ТВОЯТА РЕЦЕПТА Е НАЙ- ХУБАВА. ПРОБВАХ ВСИЧКИ.

:yes:

Morena
05.05.2006, 12:35
Нека и аз да се изкажа в полза на купешката мас :yes: !

А шприца го имам от половин година , че и повече , досега съм ползвала само приставките за украса и не ме кефи . Купувах го за 15 лв, сага го гледах за 10 .
Обаче съм купувала и механичен, същия ТСМски със същите подробности като електрическия за 10лв , пак преди около половин година за подарък ( вече бях ползвала моя електрически) и сега искам да си взема и за себе си такъв ама не намирам :twisted: .

blue_bouble
12.05.2006, 12:34
В4ера ходихме до магазин Кауфланд в Пловдив,имаше поне 5 вида шприцове на съвсем прилична цена :до 10 лева.Ако има такъв магазин в твоя град отиди и се увери сама!Успех!