PDA

Покажи пълната версия : 14 каунт-две или нишки е конеца?



kanarche
13.08.2009, 23:21
Момичета,и аз започвам да се пробвам с кръстчета.Ще бродирам две африканки на Вервако.Не ми са ясни обаче две неща-горният конец с какъв наклон е и при панама 14 каунт с колко нишки е конеца ,две или три.Моля ви ,помагайте!:(

marji
13.08.2009, 23:33
Наклонът е какъвто ти си избереш, но задължително горните нишки на всички кръстчета трябва да са в една и съща посока освен ако не е дадено в указанието нещо друго. Аз винаги шия с двоен конец на 14 каунт. И винаги се стремя горната нишка на кръстчетата да е с десен наклон.

kanarche
14.08.2009, 18:47
Благодаря,marji започвам по твоите указания.Оказа се че и друга колежка е задала подобен въпрос едновременно с мен,та си изясних нещата.

rostso
14.08.2009, 18:50
И аз шия с 2 ката конец на Aida 14, но на по-тъмните цветове панамата много кофти прозира.... А от друга страна пък съм чувала, че с 3 ката ставало дебело, грубо и грозно....... Май все пак си е добре с 2 ката конец.......:confused:

Tais
14.08.2009, 22:27
Наклонът е какъвто ти си избереш, но задължително горните нишки на всички кръстчета трябва да са в една и съща посока освен ако не е дадено в указанието нещо друго. Аз винаги шия с двоен конец на 14 каунт. И винаги се стремя горната нишка на кръстчетата да е с десен наклон.

И аз шия така,получава се добре.

Юра
14.08.2009, 23:55
Аз лично работя с два ката на 14 каунт. Ако конците са хубави дават достатъчно плътност. Задължително правя един и същ наклон - без значение в каква посока ще е но да е еднакъв.

kanarche
15.08.2009, 19:46
Ами да-започнах на 2 ката и е много добре.наклона пък го дадох обратно на гобленовия ,защото намерих в сайта такива указания с рисунки.Благодаря ви за вниманието!:kissyou::kissyou::kissyou: