PDA

Покажи пълната версия : Някакъв опит за правене на схема по картина



skorpion
26.08.2009, 13:30
Тези картини, които ми развихрят въображението от доста време пробвах да ги сложа в програма за правене на схеми. не съм сигурна какво е станало, макър, че изглежда сносна схемата. Очаквам да се включите с помощ, най-вероятно си трябва сериозна обработка, аз това не го мога ! :idea:
просто искам да споделя красотата с вас!

Лили
26.08.2009, 20:21
Скорпионче прекрасни са.:confused::confused:

skorpion
26.08.2009, 21:13
да! Така е, обаче кажете какво мислите-ще станат ли добре във вид на гоблен. И понеже съм ги пуснала за схема през иголки кой може да обработи технически схемата така, че да са в приличен за бродиране вид, а не да се боцкат през едно бодчета

skorpion
27.08.2009, 22:17
http://www.igolki.net/schemerkuhnxoeor.pdf
http://www.igolki.net/schemexsdvrabxlh.pdf

skorpion
27.08.2009, 22:19
виж моите схеми на какво приличат
искаше ми се някой ако може да ги поизчисти от многото бодчета
чудя се дали да не започна да бродирам примерно един елемент да видя какво ще излезе и после, ако е добре да продължа другото...не знам
но картините са толкова хубави!

skorpion
28.08.2009, 09:48
Благодаря ти ! Няма да го почвам преди да видя добра схема, само показвам какво ми пусна програмата. Абсолютно си права, че трябва да е по-голям, за да има ефект. Ще чакам някой още да даде мнение или да помогне!

tdm13
28.08.2009, 21:35
Скорпионче,от няколко месеца се занимавам да правя гоблени от картинки.
(Специално благодаря на Илиана за съветите)
Проедурата,която извършвам е следната
-вкарвам картинката под мрежата на програмата,като преди това има малка играчка,докато уцеля размера
-зумирам до 200%,за да е по-лесно набирането и нагласянето на цветовете
-започвам да подбирам цветовете по детайлите,като внимавам да не използвам прекалено много
-преценявам кои дребни детайли мога да избегна и започвам по-лека-лека да "рисувам"отгоре.
Процеса не е много бърз и изисква търпение.
Най-лесно се свиква като преди това се упражняваш(доколкото знам се нарича ПРОГОН) върху снимки на гоблени.Подбора на цветовете е изцяло твой,тъй като обикновено съм свалила някоя картинка от някой сайт,нямам ключ,в най-добрия случай само размери и брой цветове.Винаги накрая се оказва,че съм използвала два или три цвята по-малко.Но крайният резултат е добър.
Но цялата тази история ми коства месеци и много часове упорит труд.А в момента имам папка с около 100 картини от най-различни художници,които ме чакат да ги работя.
Избирам картини с не много детайли и с по-голям контраст.Все пак трябва да се усъвършенствам,за да мина на по-сложни.
Ще ти покажа прогон и първите си два опита за работа по картина.

skorpion
28.08.2009, 22:22
:kissyou: Чувствам се вече насърчена! Въпраки това-вярно си е, че е играчка!
:D

liliq
17.09.2009, 18:18
момичета какъв е този ПРОГОН .Помогнете на новобранците

tdm13
17.09.2009, 21:01
Прогон е когато вкараш снимка на гоблена в програмата и направиш отново набор на схемата със същия размер,брой и подбор на цветовете.Никога не се получава точно 100%-во копие.
Пренабор е когато разполагаш със схемата и на я нбереш отново чрез програмата със същите знаци и цветове.Тук не винаги знаците съвпадат 100%.
Ако някъде греша,нека да бъда коригирана от тези с много по-голям опит и умения от моя.
При мен не е точно прогон,защото когато правя набор върху снимката,правя мой подбор на цветовете,тъй като не разполагам с ключа.
Авторска схема е,когато си избереш картинка(но не на гоблен!) и върху нея направиш набор на схема с изцяло твои зададени размери,мащаб и подбор на цветове и конци.Това е най-трудното,защото се налага известна корекция на някои детайли и не винаги избрания от теб цвят съвпада с този на самата картина.Като за начало за авторски схеми според мен са подходящи някои картини на Майстора.
Но най-големият специалист и майстор в нашия форум за мен е Илиана67.Тя е човекът,който най-точно може да даде най-добрите съвети и обяснения.

lili2024
13.10.2009, 16:41
а коя е програмата

tdm13
13.10.2009, 20:20
а коя е програмата

Едната програма е Pattern Maker,а другата е PCStitch.
Лично аз предпочитам първата и ми е много по-лесно с нея.Втората е малко тромава и прекалено анимирана,което я прави малко по-бавна.
Из нета е пълно с кракове и за двете програми.
Има и една друга - DGStitch,на която за съжаление линка е неактивен и така и не можах да я намеря и запозная с нейният принцип на работа.

ba4iiska
16.10.2009, 16:16
Здравейте! Ползвам тези две програми и имам два въпроса ::confused:
1. Как да направя схемите при печат да излизат по- едри?
2. Накрая при печат самата програма изчислява колко канава аида трябва , но това което се изчислява дали е размера на шитото или на целия плат с аванса отстрани?
Тъй като никъде не можах да намеря инструкции за това се обръщат с питане тук.
Благодаря.:kissyou:

tdm13
16.10.2009, 19:35
Здравейте! Ползвам тези две програми и имам два въпроса ::confused:
1. Как да направя схемите при печат да излизат по- едри?
2. Накрая при печат самата програма изчислява колко канава аида трябва , но това което се изчислява дали е размера на шитото или на целия плат с аванса отстрани?
Тъй като никъде не можах да намеря инструкции за това се обръщат с питане тук.
Благодаря.:kissyou:
За PCStitch не съм много наясно,но за РМ мога да ти кажа.
От File-менюто избираш Page setup.На опциите Size е дадено да се отпечата или колкото е размера на екрана на компа,или задаваш на колко страници да бъде или пък колко бода на инч.Аз използвам последната опция,като обикновено задавам 6 или 7 бода на инч.Ставват повече листове,но пък така схемата е достатъчно едра и удобна за виждане.
След това,пак в същата опция Size,под "колко бода на инч"има квадратче,което ако се отбележи,ти центрира схемата на листа.Аз не го използвам,защото при печат се хабят повече листове и не ми е удобно за работа.След това,след опцията Size,следващата е Content-тук се отбелязва какво да бъде включено при печата на ключа.Обикновено се задават следните опции: Print Cart-show page overlatting,show grid numbers;Print information-show floss usage,sort floss list.Първото включва как ще се оптечата-печат в сив цвят на онези части от схемата,които при залепване ще се припокрият и номерата на квадратчетата на мрежата.Второто включва информация на използваните конци в чилета и подреждане по номера.Оносно изчисляването на панамата незнам.Иначе от VIEW менюто маркирам "show ruller"и виждам колко на колко квадратчета е схемата.После при рязането на панамата си прибаваш допълнително един или два реда квадратчета от всяка сртана за аванс за рамкиране и готово.Мисля,че много по-важно е да се знае разхода на конците,защото панамата си я броиш по квадратчета така или иначе.
Дано съм ти помогнала.Нека ако греша някъде,да бъда коригирана от специалистите по програмите.
Дано не ни се скарат,ама мисля,че въпроса ти и моя отговор трябва да бъдат в тема "За работещите с РМ"
Моля модератора на темата за извинение