PDA

Покажи пълната версия : покупка на комплектован гоблен



rodich
06.02.2006, 13:40
Имам ли право при покупка на комплектован гоблен да поискам да видя схемата и ако не ми хареса да не го купя ? Притеснява ме, че явно продавачките си правят комплектовки и слагат името на "еди-коя-си-фирма" /известна разбира се/ и после конците не стигали, схемите лоши, а продавачката си е гушнала сумичката за вилеровия гоблен :!: И по принцип как да се справяме с такива мошенички :!: :?:

аз така и не можах да се преборя с Вятърната мелница и сега си я шия както си е ... а имам фрегатата в буря с оригинална схема - то да ти е драго да бродираш !!!!!!

svirepo`limon4e
21.07.2007, 10:15
Абсолютно нормално е купувачът да има претенции към стоката, която иска. Аз винаги искам да разгледам комплектовката на място и ако нещо не е наред да се оправи положението...представете си, че някоя част от схемата липсва например :scared: ако дадена продавачка не се съгласи да Ви покаже комплектовката просто идете в друг магазин, тя губи :)

lari
21.07.2007, 11:49
Много пъти са ми отказвали да видя схемата. Май не съм улучвала магазин, където да разгледам комплектовката. Само в Гинокардия са ми показвали няколко пъти.

svetta
21.07.2007, 13:06
Наблюдавах една картинка в един магазин за гоблени - продавачки сами комплектоват гоблена: схема на ксерокс,отмерват конците по линия,всичко това пред очите на клиенти.Видях един случай,когато две жени искали замяна на някой комплекн,защото липсвали чилета в комплекта,не знам с какво всичко приключи - извод един - настоявайте да ви отварят комплекти за проверка!

dorina
23.07.2007, 18:33
Аз нямам много опит в шиенето и досега съм купувала само 2 гоблена. Последният е на Милена стил, но преди 7 години. Кутията е запечатана с тяхна рекламна лепенка и се съмнявам, че ще и я скъсат, за да видя какво има вътре.

Snejna
25.07.2007, 21:38
От една страна е правилно продавачките да не отварят готовите комплектовки. От друга на мен ми се е случвало да си купя гоблен чиято схема е на 4 части и една от тях се повтаряше и съответно една липсваше. Смениха ми гоблена, но това беше преди около 15 години.
Затова когато си заплатя гоблена го отварям пред продавачката и проверявам.

Vqla
13.08.2007, 10:42
Здравийте всички! Не отдавна ходих на почивка и за да имам с какво да се занимавам си купих "Арабското момиче".Фирмата комплектовала го се казва "Микавада". Започнах веднага да го шия, но като се върнах в къщи реших да поразгледам тук там и установих, че гоблена който купих съдържа 21бр. конци, а в оригинал трябва да са повече от 30бр. Продължавам да шия , но незнам... Вие какво мислите?

stoika
13.08.2007, 20:59
Аз в момента довършвам "Арабското момиче" оригинал.Там конците са 36. Много от цветовете са поредни тонове на отделните гами,но това плавно преливане придава красота и дълбочина на гоблена.Щом си ушила част -прецени дали ти харесва и ако е да-давай смело напред.Съжалявам,че не мога да ти дам номерата на конците,а в комплекта няма номера.Успех!:kissyou:

TDK
19.11.2008, 11:52
Преди три седмици си купих от магазина на ДМЦ в София три „Пермина” (новогодишни) - Permin-17-7232, Permin-14-9252, Permin-14-9239.
Дойде им времето и вчера отворих първият комплект. Оказа се, че ми липсват конците от единия цвят. Бързо реших проблема, тъй като той беше нюанс от други два, а и го имах.
Разтревожих се и отворих и другите два комплекта. От единият липсваха два цвята, а от третия цели четири.
Разбира се, че сръчно бях изхвърлила касовата бележка.
Пиша това съобщение, за да ви предупредя – Ако купувате такива комплекти си проверявайте конците още в магазина!

jane_f
19.11.2008, 19:20
На мен ми се случи преди няколо месеца в една комплектовка едната част от схемата се повтаряше, а другата липсваше. Не отидох в магазина за рекламация, защото знам, че не е нейна вината, а се обадих на фирмата, която го е комплектовала. Жената много ми се извини и ми изпрати липсващата част. Друг такъв случай нямам, но моите са все оригинални на Вилер и не мисля, че те биха направили такова нещо, освен ако не е грешка.

ВанчетоМОД
18.03.2009, 10:20
Момичета от много години шия и опита ме научи. Вместо да се моля на продавачки и да се унижавам, защото в крайна сметка няма да отворят гоблена - плащам си го и го отварям пред тях, проверявам всичко /бавно и методично, от което те се изнервят/, ако всичко е наред, благодаря и чао, но ако има нещо - жална им майка, ще разбере и глухия цар,

slasch
18.03.2009, 11:20
Преди три седмици си купих от магазина на ДМЦ в София три „Пермина” (новогодишни) - Permin-17-7232, Permin-14-9252, Permin-14-9239.
Дойде им времето и вчера отворих първият комплект. Оказа се, че ми липсват конците от единия цвят. Бързо реших проблема, тъй като той беше нюанс от други два, а и го имах.
Разтревожих се и отворих и другите два комплекта. От единият липсваха два цвята, а от третия цели четири.
Разбира се, че сръчно бях изхвърлила касовата бележка.
Пиша това съобщение, за да ви предупредя – Ако купувате такива комплекти си проверявайте конците още в магазина!

Напоследък и в този магазин започнаха да "карат през просото":D:D
А и цените ги завишиха, а са официалните вносители :confused:

dushkova
19.03.2009, 09:07
По същия начин постъпвам и аз.Директно се обаждам във фирмата или директно купувам от нея.:-|Това е най-сигурно,а в магазина е препоръчително комплекта да е запечатан,за да не си мисли клиентът,че има нещо нередно.:idea:Майката му е директния контакт!:D

delhina
19.03.2009, 11:17
и точно за магазина на ул.Стамболов искам да се оплача,от сумати време нямах никакви проблеми с поръчка по телефона,но от едно известно време са станали страшно нелюбезни и ако не съм фирма ми отказват поръчката или ме молят друг час или ден да се обадя...Искам да попитам случайно ли е това или и на други така се получава?И магазина ще го затварят ли,ще го разширяват ли ,защото нямал да работи известно време...:confused:

slasch
19.03.2009, 14:09
и точно за магазина на ул.Стамболов искам да се оплача,от сумати време нямах никакви проблеми с поръчка по телефона,но от едно известно време са станали страшно нелюбезни и ако не съм фирма ми отказват поръчката или ме молят друг час или ден да се обадя...Искам да попитам случайно ли е това или и на други така се получава?И магазина ще го затварят ли,ще го разширяват ли ,защото нямал да работи известно време...:confused:

Ти от къде имаш инфо,че няма да работят?:confused: Защото аз сега се връщам от там и не съм срещала табела с такава информация!!:idea:

delhina
19.03.2009, 15:34
По телефона продавачката ми каза,то голямо молене да ми вземе поръчката и викам да питам днес кога ще дойде- няма ли никакво инфо,след седмица може би...просто съм много разочарована.

Marieta_
19.03.2009, 16:18
Аз също мога да кажа,че съм разочарована..
Преди няколко седмици пратих запитване в сайта им, но след като доста време не получих отговор,реших,че има някакъв технически проблем и се обадих по телефона. Обясних на момичето , което отговори, че искам да поръчам някои неща, но да ми обясни какви условия имат за изпращане извън София и тн. Докато говорих, звънна мобилния й. Вместо да откаже разговора /аз обикновено така правя на работа:confused:/ тя без дори да каже "извинете", си проведе там някакъв личен разговор.. Това изключително много ме обиди, но реших да продължа с въпросите си. получих отговори с "половин уста" И като цяло не останах доволна, даже се ядосах на себе си, че изобщо си загубих времето.

nestinarka
20.03.2009, 21:40
Аз също преди седмица направих запитване за един гоблен. Отговор не получих .Поръчах си го от ebay и дойде за 4 дена от Англия.Когато съм ходила в магазина ме обслужва едно девойче с леко странно поведение. Там видях да комлектоват гоблени и да свалят схеми от нета.Купих един гоблен (от Вилеровия каталог), попитаха ме цветна или черно бяла схема искам(нямаха цветна) .

anito11
22.03.2009, 21:43
Скоро не бях си купувала готова комплектовка, но скоро си взех една на Роял Париж. Останах разочарована от подбора на знаците - схемата е печат в черно и сиво-зелено. Има един и същи знак и в двата цвята и почти не се различават. Освен това с еднакви знаци /но отпечатани в различен цвят на схемата/ са сходни цветове. Но капака е, че и конците не стигат ..... Отново минавам на схеми от нета!!!!!

dushkova
22.03.2009, 21:52
На мен ми останаха конци от гоблените на Роял Париж.:idea:Поръчах ги директно от Коутс България.Чакаш 10-15 дни .До сега никакъв проблем.Ако е така обади се директно ,ще направят нещо по въпроса с конците .:confused:

ВанчетоМОД
22.03.2009, 22:20
:?:Момичета, а някои дали си е поръчвал от фирма ЛЕВРОН?

dushkova
23.03.2009, 08:24
Само за една схема дадох13-14 лв с пощенските и е с 50-60 цвята:(.Има и контурен бод.Още не съм си набавила цветовете ама и схемата си я бива -16 листа ,вместо да дам за конци...:idea: Четлива е.За готови комплектовки не знам колко ще струват.:confused:

slasch
23.03.2009, 10:22
Затова отдавна преминах на схеми от нета и сама си ги комплектовам:D:idea:
А и мога да си експементирам и с панама и с цветовете :D

rodich
28.03.2009, 12:59
Мдааааа, сагата продължава ....
Майка ми си купи преди около 3 месеца китайска есен от магазина на Парижка комуна комплектован от ET Иванка Иванова. Първо - цветовете от пътечката не са подбрани добре и се получава доста различно от картинката , после - два цвята до сега свършиха а е на средата на гоблена .... но това не е всичко приятели! Свърза се с Иванка Иванова, която каза че ще и прати цветовете в магазина. В мгазина обаче не била посрещната добре и и казали, че нито знаят кога ще дойдат, нито дали телефон за да пита кога да отиде да си ги вземе .... за мен това е знак, че нещо не им е наред на комплектовките ......

Тя може да си купи конците, не е въпроса за двата лева. Лошо впечатление прави отношението на продавачките и демонстрирането, че с нищо не желаят да съдействат .....

Има ли някой възможност да ми даде телефона на магазина на лични, за да проверяваме? (опитах с услуги от БТК но те искат името на фирмата .... те са другото ОМГ! кой ще е тоя дето да знае магазина коя фирма го управлява ?! )

mimiko
28.03.2009, 13:57
Rodichте телефони не дават само вземат и даже не се обаждат, а като отидеш на място ти казват, че са се спукали да те търсят.

rodich
28.03.2009, 14:44
Rodichте телефони не дават само вземат и даже не се обаждат, а като отидеш на място ти казват, че са се спукали да те търсят.

май си права .... за рамките на гоблени казаха, че пускали смс през интернет /няма лошо/ но не съм получавала ...

nellyta
09.10.2011, 16:42
Здравейте, една позната иска да си купи гоблена Слънчогледи на Ван Гог - Вилеровият вариант, но не знае къде има хубава комплектовка. Не държи да е оригинал, хубаво е поне схемата да е с оригиналните знаци на Вилер и с конци ДМЦ или Анхор. Моля ако някой е шил този гоблен да сподели ако е доволен от резултата от къде го е закупил.

ВанчетоМОД
09.10.2011, 17:16
:kissyou:Извинявай, не видах от кой град е познатата ти, но аз съм в София - на бул. Хр.Ботев в дървения магазинна № 82 или 83 /не помня номера/. Много е добър гоблена, аз купих за мен и за моя приятелка. Тя го уши и е чудесен, а моя стои до половината ушит.:kissyou:

neli0909
09.10.2011, 17:23
Аз в момента шия тези слънчогледи,на Казанлъшки гоблен-кафявите кутии с Анхор.Много хубаво стават,показвам ти по-стара снимка от тях,сега съм напреднала повече.

http://s52.radikal.ru/i136/1110/89/399ff4bc6193t.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i136/1110/89/399ff4bc6193.jpg.html)

nellyta
09.10.2011, 17:27
Да, от София е, ти кой от давата слънчогледа си купила? И сещаш ли се как се казва фирмата, понеже на Ботев има много фирми за гоблени? Освен това дали схемата е с оригиналните знаци на Вилер?

ВанчетоМОД
09.10.2011, 17:33
:kissyou:е, същите са, но не мога да кажа в детайли. Трябва да се сложат един до друг, за да се разбере, но като се видят конците ще се знае.:kissyou:

ВанчетоМОД
09.10.2011, 18:01
:kissyou:извинявайте всички, исках да снимам - как изглежда моя гоблен, но ми паднаха батериите. не мога да го кача, а не зная как се качва на ЛС. Моля да ме извините. По късно ще стане. PS Ще изстрия всичко излишно - да не натоварвам форума

dushkova
10.10.2011, 11:02
Просто това си е ваза със слънчогледи и не са на Ван Гог. .При Вилер са упоменати художниците,чиито картини ползват за гоблена.

dushkova
10.10.2011, 12:37
В каталога не пише на кой художник е .:confused:

ВанчетоМОД
10.10.2011, 17:51
:kissyou:Преди 2-3 г. когато купих този гоблен замен и за моя приятелка /от провинцията, в моето диво село/, имаше етикет "Слънчогледите на Ван Гог". Толкова много време мина от тогава, че съм изхвърлила всички възможни етикети, приятелката ми го уши, а мояг е на това дередже. А дали наистина са "Слънчогледите на Ван Гог" - не съм компетентна. Обаче ми харесват.

ВанчетоМОД
10.10.2011, 18:24
Хей хора, не си взимайте флашка с интернет - подарък от Глобул, както и да ви увещат. Не мога да пратя един прикачен файл. То всъщност не е подарък, защото ти си го плащаш "безплатен обяд - няма"

ВанчетоМОД
10.10.2011, 20:39
Няма да стане, като си включа норалния интернет - тогава. дори не мога да Ви изпратя целувка с този интернет от флашката, но да знаете, че Ви обичам за проявеното търпение!!!

Miro
06.03.2013, 00:23
Нека и аз споделя с вас едно мнение , относно България - К , та , преди няколко дни помолих са схемите на два гоблена - БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО момичета , вече ги имам - и ЗАЩО ги потърсих - преди време си купих двата гоблена на България - К , готова комплектовка - ако ви кажа какъв ужас беше като отворих схемите - комплекта - не се четат на места , черни петна на други - също не се четат - не е истина - преди 10-ина дни запитах официално - получих отговор - че ще направят нещо по въпроса - но .... сега , аз имайки схемите - ще си напасна конците от комплекта , за да си ги ушия , а сигурно има и такива , които почакаха доста например за единия гоблен - Селски пейзаж - доста време го НЯМАХА , е това е друга тема де - но ако ви кажа защо - ще обърна темата на цирк ... затова , не си купувайте тези комплекти - жалко , че това е завода с най- големи традиции в България и най - стария за конци и гоблени . ... дано не пострадате и вие като мен ....

1226
10.03.2013, 02:33
Искам и аз да се оплача от готова комплектовка на герика варна.в магазина за гоблени в тунела под училище кирил и методий в гр.бургас видях ушити едни дечица в сивата гама с конци арко и много ми хареса.оригинала е на фирма доме с номер 110202.бях видяла схемата в нета ,но е сканирана и цветна и за мен е неподходяща за шиене ,а все още не съм намерила перенабор.затова мъжа ми реши да ми го купи за 8март,като си мислех ,че макар и крадена ,схемата е читава.какво бе разочарованието ми когато отворих комплекта и видях,че няма игла и схемата е същата от нета разпечатана на А3 черно/бяла.дори знаците не бяха сменили,липсваха означенията на мрежата,имаше замазани знаци.обаче черешката на тортата беше когато реших да слепя отделните части, лявата и дясната половина не съвпадаха и редовете се разминаваха.е не издържах.днес отидох и си взех парите обратно.изслушах дежурните приказки с простотии от рода,че защо да залепям листите .........обаче си доставих удоволствие като снощи разпечатах едно листче от нета и днес им го показах за да им покажа,че дори не крадат интелегентно.повече няма да пазаря от там.ще си я разпечатам сама и ще си купя конците.ще ми излезе и по-евтино дори.

rodich
10.03.2013, 09:55
Миро, 1226, жалко наистина, че манталитета на търговеца в БГ е да "прекара" клиента :confused:
Ако не се лъжа, всяка стока може да се върне на продавача в срок от 7 дни. А стоки, които имат търговска гаранция могат да се връщат до 2 год.
Едно решение би могло да бъде: При самата покупка, отваряте комплекта на място и като прецените, че качеството не е задоволително или еткета не отговаря на описанието и предназначението, си искате парите обратно :lookup:

Miro
10.03.2013, 13:56
Миро, 1226, жалко наистина, че манталитета на търговеца в БГ е да "прекара" клиента :confused:
Ако не се лъжа, всяка стока може да се върне на продавача в срок от 7 дни. А стоки, които имат търговска гаранция могат да се връщат до 2 год.
Едно решение би могло да бъде: При самата покупка, отваряте комплекта на място и като прецените, че качеството не е задоволително или еткета не отговаря на описанието и предназначението, си искате парите обратно :lookup:

Лошото е , че аз ги купих през интернет , от завода , то парадокса беше голям , но .... прескачам , една подробност , като ми писне - защото още чакам отговор , ако сне го получа , ще ви разкажа един истински виц, за тази схема , но ... все още чакам , запазвам добрия тон , де . Та , аз купих няколко гоблена и защото доста бях ушил - не го поставих на съмнение и така ги прибрах , затова не успях да си направя рекламацията . А тук написах мнението си , да предпазя други колеги , ако им трябва схема , по добре така . Толкова комплекта получих - е такова нещо не се е случвало , ни със Солария , ни с Милена стил ... само с две фирми е така . Даже другата , която не споменавам ми отговори - " купете си гоблена с ДМЦ - тогава червените знаци няма да са зачертани с маркер , знаете ли колко е скъпо да се принтиран двуцветни схеми ...." е аз си принтирах оригиналите , но си зададох въпроса , защото дори и с пъпетц и любица - не е толкова евтино . Онемях , но ... това е .... хубаво е , че имаме този форум и хората в него .

rodich
10.03.2013, 14:50
....... " купете си гоблена с ДМЦ - тогава червените знаци няма да са зачертани с маркер , знаете ли колко е скъпо да се принтиран двуцветни схеми ...."
:D познато ми е, и аз ших един такъв
успех! дано все пак края е хепи :idea:

RUSINOVA65
10.03.2013, 15:09
Искам и аз да се оплача от готова комплектовка на герика варна.в магазина за гоблени в тунела под училище кирил и методий в гр.бургас видях ушити едни дечица в сивата гама с конци арко и много ми хареса.оригинала е на фирма доме с номер 110202.бях видяла схемата в нета ,но е сканирана и цветна и за мен е неподходяща за шиене ,а все още не съм намерила перенабор.затова мъжа ми реши да ми го купи за 8март,като си мислех ,че макар и крадена ,схемата е читава.какво бе разочарованието ми когато отворих комплекта и видях,че няма игла и схемата е същата от нета разпечатана на А3 черно/бяла.дори знаците не бяха сменили,липсваха означенията на мрежата,имаше замазани знаци.обаче черешката на тортата беше когато реших да слепя отделните части, лявата и дясната половина не съвпадаха и редовете се разминаваха.е не издържах.днес отидох и си взех парите обратно.изслушах дежурните приказки с простотии от рода,че защо да залепям листите .........обаче си доставих удоволствие като снощи разпечатах едно листче от нета и днес им го показах за да им покажа,че дори не крадат интелегентно.повече няма да пазаря от там.ще си я разпечатам сама и ще си купя конците.ще ми излезе и по-евтино дори.

Може би ако стоеше колкото мен в интернет ,щеше да прочетеш,че схемата се разминава по листовете.Явно хората директно от там са си я свалили.Тази която имам аз е цветна,но е добър скан и като си има знаци,може би ще се принтира добре за шиене

babet
30.12.2014, 21:26
леврон - 100 % гаранция

eemmili
16.01.2015, 17:18
СОЛАРИЯ СА МНОГО КОРЕКТНИ .

БориславМ
10.05.2015, 17:29
Ако продавачка си позволи да отваря гоблен и после да го затвори за следващия клиент, то аз си тръгвам. Да, защото кой ми гарантира, че гоблена (окомплектовката) не е заменена с подобна, а конците от оригинала да са отишли у приятелка на продавачката? Така де, щом отваря комплектовката, и после я затваря, значи няма гаранция, че купувате оригиналната (на фирмата) комплектовка. Още по-лесно е, да се извади мостра и да се копира схема, а после... конците пускали, не стигали, размазана била схемата... Вие, в магазина до вас, купувате ли си отворено кисело мляко, а? Подобно е — щом отваря за вас, значи ще отвори и за далавера (най-малкото е страшно изкушаващо). Абе нито така, нито иначе. :confused: