PDA

Покажи пълната версия : Замразени зеленчуци и плодове



leti_at
29.08.2009, 17:44
Момичета, споделете вашия опит-какво замразявате за през зимата?

Да започна аз-печени (небелени )чушки, чушки за пълнене(бланширани,за да не заемат място),зелени чушки за супа,тях си ги чупя директно за супичките..Печен (небелен) патладжан..
Спанак, лапад..
Моркови, нарязани на кубчета, във формички за лед, слагам малко вода за спойка и като замръзнат ги слагам в по-голяма торбичка и зареждам отново формата..така замразявам и магданоз,кервиз, копър..И после по едно кубче във супата...тази година мисля да си направя и доматени кубчета-за по едно готвене..
Друго интересно..краставици за таратор+ магданоз или кервиз.Слагам ги в найлонови пликчета или кутии,особеното е,че при размразяването ги пускам директно в киселото мляко,не са като пресните, но е сполучливо..

Неуспешният ми опит е с тиквички за пържене...Бланширах ги, замразих ги.При пърженето всичко беше супер, но като ги опитахме, вкусни са ,но все едно ядеш гума...няма сдъвкване..Тази година мисля да замразя тиквички та кубчета-за супи и мусака, другият ми неуспешен опит беше с бяло грозде...При размразяването то покафеня и ставаше само за коша..

Споделете и вие...

ya-ya
29.08.2009, 18:56
Добавям :грах -бланширан,лозови листа-може и сурови.Сурови настъргани домати в пластмасови шишета 0,5 л-като пресен сок е зимата,но заема място.Ягоди,боровинки,малини,предварително оваляни/посипани/ със захар,в пластмасови кутийки-почти като пресните са.

Аня
30.08.2009, 23:33
Аз също добавям бланширано за секунди на пара броколи и карфиол.Особено броколито е много вкусно и като дабавка за супи,задушено и като гарнитура.

marji
31.08.2009, 12:09
Аз също замразявам домати, но както са цели - в плътно затворена найлонова торбичка. После вадя колкото домата ми трябват, както са си замразени ги настъргвам на рендето и ги добавям в ястието. Гроздов сок слагам в шишета от мин. вода - 0,5л и така го замразявам. Като се размрази вкусът му си е съвсем като пресния.

roza000
31.08.2009, 19:08
:loveglasses: Има още една подобна тема http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1581

an_50
01.09.2009, 16:03
..............аз не ги бланширам, защото след това имат един специфичен дъх от водата...Замразявам ги така - пресни в найлонови кесии и след едно денонощия например ги вадя - малко да се отпуснат - от замразяването са поомекнали - тогава леко ги притискам и нареждам в кесии за постоянно - за едно готвене - обратно в камерата - до момента на използването. Вкусът им е като на пресни и мястото е оптимизирано :idea:

1226
02.09.2009, 13:03
замразявам си гъби и настъргани картофи за супа,ако съм купила повече или съм попрекалила с дозата за едно ядене.като ми потрябват следващия път направо ги слагам замразени.

Юра
03.09.2009, 09:01
Аз си слагам няколко пакета зелен фасул. Почиствам го, измивам го и го бранширам за няколко минути във вряща солена вода. Изстинал го слагам в торбички и после го замразявам.
Ако ми остане от киселото зеле също го складирам във фризера. Може и цели зелки - ако има място. Може и разфасовано на листа за сърми или за готвене.
Слагам и пакети кьополу. По два-три пекани патладжана и две-три изпекани чурвени чушки в пакет. Когато ми потрябва размразявам и след това овкусявам .