PDA

Покажи пълната версия : Българска панама... въпроси



tsvety
02.09.2009, 14:15
Имитация на аида, каунт 15 - наистина ли струва 18 лева квадрата? Или просто ме минаха на принципа - имала съм - дала съм?
обясниха ми че на този каунт 15 - трябвало да шия с 4, минимум три нишки ??? :confused:
Аз на Аида 14 която е по-едра си шия с две, защо на по-ситната да трябва с три?

venipetgab
02.09.2009, 16:05
Мила tsvety, Щом се купува панама, трябва да се купуват и конци. Нали се сещаш, че като шиеш в 4 ката отиват повече конци, така, че вместо 1 чиле, ще купиш 2.:D Аз шия с 2 ката конец на кръстчета и става добре. Колкото до цената на панамата- аз я купувам на 8.50 или 8.90 в зависимост от настроението на продавачката. Това е цената на линеен метър, което е 1.4 кв. м. Доколкото знам платовете се продават на линеен метър, а не на квадратен.

rodich
02.09.2009, 20:25
Имитация на аида, каунт 15 - наистина ли струва 18 лева квадрата? Или просто ме минаха на принципа - имала съм - дала съм?
обясниха ми че на този каунт 15 - трябвало да шия с 4, минимум три нишки ??? :confused:
Аз на Аида 14 която е по-едра си шия с две, защо на по-ситната да трябва с три?

От кой магазин я взе? За да знаем да не ходим там

tsvety
02.09.2009, 20:49
Доколкото знам платовете се продават на линеен метър, а не на квадратен.


Да, глупава грешка на езика, наистина... Проблемът беше, че преди да ми я отрежат беше 15 лева, а после се раколебаха, отвориха един тефтер и стана 18. Досега съм си купувала само разграфена панама и нямам представа, колко струва неразграфената... А пък магазинът на форума пише, че не работи сега...

Иначе от един месец се каня да почна едно кученце, но все не ми оставаше време (а пък конци имам) затова днес минах първо през образцов дом в обедната почивка, но там имаше голям лаф моабет с някаква клиентка и просто реших, че мога да си купя панамата в магазинчето зад ЦБА, , но се оказа, че там нямало панама и хайде с последни сили, че ми свършваше времето - ами къде - в герика (май че се реших, защото някой написа, че чилетата били по 90 ст., а пък на мен ми трябваха и няколко цвята).

Значи общата загуба като пари не е голяма, не ме разбирайте грешно, но това е последният път като влизам там.
Освен всичко друго, може ли - след като една част от продукцията ти се мери в инчове и метрите, които се продават навсякъде, даже и в магазините за един лев, са едновременно в сантиметри и инчове - ти да нямаш такъв стандартен метър, да извадиш една елка и да смяташ, каквото смяташ и накрая да пробуташ на клиента цели 4 инча повече, отколкото е поискал, хем й казах, че един инч е 2,54 см ...:oops:


Това е глупаво

mimiko
02.09.2009, 21:12
Цвети има значение дали е единична или двойна ширина :confused:

veneta_az
02.09.2009, 21:39
От тази панама аз си купих като ходих във Варна преди 2 седмици за 8 лв. метъра, двойна ширина 1.6 м. Съвсем наблизо до Герика е магазинчето - от другата страна на тази ул. Дрин в посока към пазара в една кинкалерия. На витрината има прежди, а вътре се продават основно копчета. Продавачката беше много любезна, в момента имаше само парче от 1.5 м., но ми обеща до 2-3 дни да достави още и си удържа на обещанието :thumbup:. Дано сте ме разбрали за магазинчето, ако не - питайте, ще опитам да обясня пак.

rodich
03.09.2009, 00:02
.. образцов дом в обедната почивка, но там имаше голям лаф моабет с някаква клиентка ...Това е глупаво
там пък колкото пъти мина съм около 11:15-11:35 и въпреки, че пише 11:45 за начало на работното време, съм сигурна, че ще закъснее ..... та тази година съм ходила 5-6 пъти там и съм влизала веднъж
....
за инчовете и по принцип:
- направи си приблизителна сметка предварително или на място си го пресметни на листче или на калкулатора на телефона си :idea: като видят, че си съгласна на всичко може и по-скъпо да ти продадат стоката. В магазина зад пощата една ножица за майка ми купих за 15 лв. Когато исках да си купя вече за мен (в този ден нямаше етикетчета на нито един гоблен, аксесоар или конци, щампи и т.н.) ми казаха, че е 20 лв. :D казах им, че ще изчакам да стане пак 15 лв. :oops: Пробват! Ако стане!