PDA

Покажи пълната версия : Рамкиране



vall1981
03.09.2009, 15:33
Напоследък шия все дребни гоблени и си купувам рамки от магазинчета, тип "левче", но виждам трудност при рамкирането :(
До сега бях свикнала да изпера гоблена, да го изпъна, изгладя и никога не ми е бил перфектно правилен, но за това се погрижва дърводелецът, който рамкира съответният гоблен. Да, но отдавна не съм се възползвала от услугите му, а и от скоро хванах цаката да си купувам рамките от магазини.
Та, днес се сдобих с цели 9 рамки, следобедът е пред мен и мислех привечер да ви покажа новите неща...но вече цял час се боря с рамкирането и страшно се изнервих...:shy2:
Защо не мога да ги изпъна добре? Как да им придам най-правилна форма /правоъгълна, а не ромбоидна/?
Как процедирате вие? Моля ви, помогнете :rezando:

mimiko
03.09.2009, 15:48
vall1981 виж в тая тема

http://goblenite.org/showthread.php?t=5972

vall1981
03.09.2009, 16:08
Благодаря. Аз търсих, търсих, но не бях видяла темичката. :confused:

Ако може и модераторите да изтрият моята :-|

vall1981
03.09.2009, 16:15
Всъщност, на мен ми е трудно да им придам правоъгълна форма. Та този трик с карфичките на влажен гоблен ли се прави?

bop_bop_mara
03.09.2009, 17:39
Мне, просто се въоръжаваш с много (остри!) карфички, търпение, здрави връхчета на пръстите и се молиш подложката, на която опъваш да е по-мекичка... Аз вече 2 неща изпънах по тези указания, голяма мъка ми е забиването на карфичките, но иначе става (една голяма :kissyou: за NIA). Просто си хващаш по една (подходяща) нишка-граница за всяка от 4те страни и я разпъваш и закрепваш по подложката. Като зашиеш опънато краищата на плата и притиснеш със зъбчетата на рамката, добавено към това, като се стегне хубаво подложката с панамата върху нея по ширината и дължината на рамката, няма мърдане. Успех!