PDA

Покажи пълната версия : Солария



elisaveta
14.09.2009, 16:35
Здравейте,момичета.Искам да попитам някой шил ли е Йерусалимската Света Богородица на Соларията.Ако може да ми покаже как изглежда готова,защото мисля да си я поръчам.:confused:

irkak
14.09.2009, 16:50
:hello: Вляз в етапи по време на шиене и търси Mynki, тя е започнала гоблена и можиш да добиеш представа как става. Дано да съм ти полезна.

Manini
14.09.2009, 19:07
Не съм сигурна, но Mynki май работи по схема на Гинокардия. Аз шия на Солария, но за съжаление сега няма как да я покажа. Получава се много красива, точно като на снимката в сайта на Солария. Много трудно и бавно се шие, но си заслужава.

leti_at
14.09.2009, 20:49
Моя приятелка я има ушита, а аз я купувах за подарък на наш приятел и вече му я ушиха на човека...
Страхотна е....И двете са шити 1:1, с ДМС конци...Резултатът е впечатляващ..
За съжаление не мога да ти покажа снимки...
Знам, обаче ,че се шие много трудно ,защото по гоблена има доста ламе-от сребърното...
Аз много ги харесвам иконите на Солария...Виждала съм доста от тях ушити, като живи са...
Купила съм си 2 икони от нейните, но те още си чакат реда...:D

elisaveta
14.09.2009, 23:31
Благодаря ,ви много момичета за бързия отговор.Направо ме навихте да я поръчам.:kissyou:

zlatkaan
15.09.2009, 11:04
elisaveta,моята е на Солария.Ето как става

Manini
15.09.2009, 11:29
Няма ламе в Йерусалимската богородица, мисля че в Казанската има.

rositsa
15.09.2009, 12:18
Мойта също е на Солария , шита е 1:2 , Най - трудната ми икона , но си заслужава.http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=129625&d=1244458484

lari
15.09.2009, 15:22
Елисавета,моята икона е на Солария-първата им разработка.Погледни в албума ми и ще я видиш.:greeneye:

мигуга
23.09.2009, 17:11
Здравей Елисавета, малко късно се включвам и аз. Моята е също на Солария, естествено не знам кога ще я завърша, защото е много трудна. С конци Венус е. Снимката е лоша.

Кацарска
05.10.2009, 21:45
Иконите на Солария са страхотни,тя е моето първо вдъхновение и така започнах да шия гоблени макар и да са доста трудни но стават изключително красиви.

antoany
09.10.2009, 20:31
Моля ви помогнете да открия коя фирма прави гоблена мадона феручи 1към 1 . много искам да го шия но едно към едно

daniel4i
24.10.2009, 12:32
Аз съм виждала ушита Йеросалимската икона на Солария, резултата е зашеметяващ. Страхотна е! Аз я ших, но ми беше подарък, комплектовка на Милена стил и с ДМС, добре се получи.

galia69
29.10.2009, 00:16
http://gilia.snimka.bg/arts/moite-gobleni.112826.12975090
Това е моята Богородица много съм доволна от гоблените на Солария .Имам още зашити Благославящият Христос ,Свети Георги и Хубавата мадона на тази фирма .
http://gilia.snimka.bg/arts/moite-gobleni.112826.12975084
http://gilia.snimka.bg/arts/moite-gobleni.112826.12975086
http://gilia.snimka.bg/arts/moite-gobleni.112826.12975086

lari
29.10.2009, 09:45
Някъде бях писала-и моята Йерусалимска богородица е на Солария.Първата им разработка при пристигането на самата икона в България.

Пухче
29.10.2009, 09:51
И моята Мадона с грозде е на Солария-конците май са Венус-невероятен подбор, наистина също много красив гоблен :kissyou:

svetla1963
29.10.2009, 10:10
Елисавета,моята икона е на Солария-първата им разработка.Погледни в албума ми и ще я видиш.:greeneye:

Лари имаш невероятна колекция!!!:-|Поздравления!:clap:За тези красоти се изисква много любов, търпение и работа! :heart:Ти навярно ги притежаваш в изобилие!

lari
29.10.2009, 13:28
Благодаря, Светла! Отговорих ти на ЛС:yes:

biskvitka_
31.10.2009, 19:10
Момичета и момчета, аз също имам питане за Йерусалимската Богородица.
Може ли Солария или някой, който има схемата за варианта 1:1 да ми каже, колко бода е?
Трябва ми за подарък и искам да преценя, дали ще се вместя в срока.

Благодаря предварително!

lari
31.10.2009, 19:15
Бисквитка, мисля, че не толкова броя на бодовете тук са от значение, а колко време имаш и колко от него е свободно да го посветиш на иконата.Но ако някой може, нека ти каже броя на бодовете.Пожелавам ти успех!:kissyou:

biskvitka_
31.10.2009, 19:30
Lari, благодаря!
Времето, за съжаление, е малко - около 4 месеца, а на ден мога да шия 300 - 600 бода, когато цветовете са много.

Е, има и други, не по-малко красиви гоблени с религиозна тематика, но на мен този ми се струва, че ще се хареса най-много.

Jully
31.10.2009, 19:37
Бисквитка, Йерусалимската Св. Богородица е 200 х 250 бода. Излиза малко по-голям от един лист голям формат.

biskvitka_
31.10.2009, 19:42
Jully, благодаря ти много!

Ще успея да зарадвам прекрасен човек, ура!!!

mimito-dobri4koto
19.11.2009, 12:25
Сега почнах да шия "Св Георги" на Солария , обаче по схема свалена от нета ... Още няма кой знае какво за показване , затова не съм снимала...
Но искам да помоля ако някой е шил оригиналната компректовка , да покаже да сверим ключа за цветовете - номерата.. за всеки случай :confused:
Шия го с ДМЦ (е, още не съм купила всички цветове , де )

hasinta9
20.11.2009, 09:48
Елисавета,моята икона е на Солария-първата им разработка.Погледни в албума ми и ще я видиш.:greeneye:

Разглеждам албума за пьрви пьт и мога само да кажа- дьлбок поклон! страшно сьм впечатлена! СТрахотен вкус ! Страхотен труд !:clap:

lari
20.11.2009, 13:31
Благодаря за добрите думи!:kissyou:

lenao
21.01.2010, 17:37
Здравейте!
Започвам да шия гоблена Благославящият Христос на Солария с размери 27 на 38,3 см.Мисля че бодовете са 1 : 4 ,с определени детайли 1 :1 .Но моля за потвърждение.
В комплекта не пише съотношението на бодовете..

GILDA
21.01.2010, 21:07
Да точно така е но то и няма друг начин казва се с детайл 1-1 :kissyou: шила съм го страхотен става само трябва да внимаваш там където се намества детайла да е точно по схемата

lenao
22.01.2010, 15:31
:blueflow:
Благодаря за отговора!

sisipisito
30.01.2010, 00:10
Моля ви помогнете да открия коя фирма прави гоблена мадона феручи 1към 1 . много искам да го шия но едно към едно

има я в Златен гоблен 1:1-27.60лв
както и в ЗАРЯ-пак 1:1 но цената и е 12 лв
разликата е ,че на златен гоблен конците са ДМЦ , а на ЗАРЯ са ариядна

Дора Кирилова
17.02.2010, 17:04
ако е тук мястото искам да попитам стигат ли конците на гоблените на солария,защото шия модоната с младенеца и ангела и имам притеснения , че няма да ми стигнат конците за лицата. конците са венус Благодаря

lari
17.02.2010, 17:10
До сега не съм имала проблем с конците.Дори са ми оставали.Дано и твоите стигнат.Гобленът е много красив!

Дора Кирилова
17.02.2010, 17:23
дано, и аз на това се надявам, защота съм от провинцията и незная каде се продават , а и номерата не им зная.все пак лицата са едно към едно и малко конци отиват , но въпреки всичко много са малко.

kalitka78
17.02.2010, 17:48
Аз имах тяхна сглобка с ДМЦ от 52 цвята и само един от цветовете не ми стигна и то съвсем малко от него. По принцип не би трябвало да имаш проблем.

Тошка
17.02.2010, 23:22
Доре аз ших Свети Георги на Солария останаха ми от всички конци бъди спокойнаhttp://www.snimka.bg/?profile,albums

RUSINOVA65
17.02.2010, 23:22
Аз в момента шия гоблен на Солария-Девата и свети дух,и съм на привършване.Всички конци ми стигнаха :clap: Но все пак зависи икак се шие:idea:

mimito-dobri4koto
28.05.2010, 23:24
Доре аз ших Свети Георги на Солария останаха ми от всички конци бъди спокойнаhttp://www.snimka.bg/?profile,albums

Аз шия сега "Св Георги" на Солария , обаче по схема свалена от нета ... Още няма кой знае какво за показване , още шия рамката, затова не съм снимала...

Правя го с гобленов бод на обикн. българска разграфена панама , 1:1 с два ката от конеца , ДМС.
Но искам да попитам , ламето с колко ката конец трябва да го шия ?
С 1 или 2 ката...
:confused: как пише в упътването ? :angel:

marji
29.05.2010, 09:39
Аз шия сега "Св Георги" на Солария , обаче по схема свалена от нета ... Още няма кой знае какво за показване , още шия рамката, затова не съм снимала...

Правя го с гобленов бод на обикн. българска разграфена панама , 1:1 с два ката от конеца , ДМС.
Но искам да попитам , ламето с колко ката конец трябва да го шия ?
С 1 или 2 ката...
:confused: как пише в упътването ? :angel:

Аз винаги шия ламето на 3 ката, защото то няма този мъх на обикновените конци и поради това на 2 ката прозира:idea:

mimito-dobri4koto
29.05.2010, 12:04
Аз винаги шия ламето на 3 ката, защото то няма този мъх на обикновените конци и поради това на 2 ката прозира:idea:
Ама на разграфена българска панама ли?
или на аида 14
защото пък от другаде дочух, че трябвало с 1 кат да го шия ламето , а другите конци както са си с 2 ката
:confused::( та , затова съм в чуденка , и не го почвам ламето още , а шия другите цветове...
Ти на каква панама го ши с 3 ката ? :kissyou:

marji
29.05.2010, 17:17
Ама на разграфена българска панама ли?
или на аида 14
защото пък от другаде дочух, че трябвало с 1 кат да го шия ламето , а другите конци както са си с 2 ката
:confused::( та , затова съм в чуденка , и не го почвам ламето още , а шия другите цветове...
Ти на каква панама го ши с 3 ката ? :kissyou:

И на обикновена разграфена панама съм шила с 3 ката с гобленов бод, и на аида 14 с кръстат бод - също с 3 ката. Просто слагам един кат повече от ламето, отколкото с обикновенните конци.:idea:
Тук можеш да видиш как се е получило при двата вида панама:
http://marji.snimka.bg/tapestries/moite-gobleni-i.271069.6790652
http://marji.snimka.bg/tapestries/moite-gobleni-i.271069.17420615

dobidal
12.07.2010, 21:31
Йерусалимската Богородица на Солария има ли ламе?
Вие от коя фирма бихте си купили този гоблен, какви са ви впечатленията?

lari
12.07.2010, 21:51
Моята Йерусалимска икона е на Солария-от първите ,които се появиха след гостуването на оригинала.Но тогава нямаше ламе-сега не зная как я комплектоват.

Miro
13.07.2010, 10:26
Да си кажа и аз мнението , педи години много уважавах тази фирма , гоблените са изпипани , и стават много сполучливи , в последствие на Христос чука на вратата , само един цвят не ми достигна , и като почнах да го търся в ДМЦ каталога и не го открих , а го открих в Анхора ( а да поясня, тогава етикетчетата бяха - ДМЦ , сиреч други конци няма, на опаковката ) , много се разочаровах . Скоро ми подариха Ангела на бялата лилия и - загубих време , но ги гледах в магазина по каталога на конците , и ДМЦ и Анхор , отново 2 цвята не намерих , май са Венус , та - това ме подразни , и просто не си купувам гоблени от тази фирма , независимо , че наистина са изпипани отвякъде . Принципен въпрос - поне не искам да ме лъжат , за гоблена съм убеден , че ще стане чудесен , но .... , а и цените нещо много във висините се движат , и това е другото , което ме кара да не си купувам тяхните гоблени

:(

d78152
13.07.2010, 10:38
Искам и аз да попитам нещо,В момента си комплектовам иконата Св,Троеручица на Солария по схема от нета,Дали някой го има ушит да го видя,Не зная защо ,но винаги съм искала да имам тази икона вкъщи,А за първи път ще шия икона и всички викате ,че били много трудни и аз взех да се плаша малко,А по повод изказването на Miro аз си купувам конци те от ключа ДМЦ дали ще стане добра,

Miro
13.07.2010, 11:12
Определено, така уших Разговор с Христос , по схеми на Солария , една приятелка ми ги даде , и стана великолепен . не само , че не трябва да се притесняваш , ами продължи смело напред. Не са толкова трудни , не се отчайвай .
:kissyou:

d78152
13.07.2010, 13:19
Определено, така уших Разговор с Христос , по схеми на Солария , една приятелка ми ги даде , и стана великолепен . не само , че не трябва да се притесняваш , ами продължи смело напред. Не са толкова трудни , не се отчайвай .
:kissyou:

Благодаря много за куража

dorina
13.07.2010, 20:40
Определено иконите им са трудни, но красиви. В момента шия Казанската богородица, но вече нямам нерви. Моята е с конци Венус, но не съм доволна от качеството им.

dobidal
17.08.2010, 23:56
Здравейте, аз си купих и вече шия Йерусалимска икона на Солария. Втори ден боцкам и съм очарована от модела и това, което се получава.
Имам заебележка отностно знаците-много са близки и се бъркат и това може би го прави сложен. Хубаво е схемата и знаците да са ясни и лесни за запомняне, а не толкова сложни за разчитане. Триъгалник със тъмно, със светло и т.н. Има толкова варианти да се измислят 50 знака, които да не се доближават толкова. Все пак бродирането е за удоволствие. Всичко останало според мен е много добро.

biskvitka_
18.08.2010, 14:54
dobidal, преснимай схемата и си оцвети само цвета, който шиеш в момента.

Оцветявам с жълт текстмаркер знака, който в момента ползвам, след това минавам ушитото със зелен маркер. Ако нещо сбъркам, отдолу пак се виждат знаците.

С какви конци шиеш?

dobidal
18.08.2010, 16:34
Благодаря, biskvitka. И аз си мислех за по-голям размер на схемата, иначе идеята за маркера е мн. добра. Ти като започнеш с един знак само него ли шиеш? Аз, нямам мн. опит и ми е по-лесно да запълвам дадено пространство и тогава да продължавам.
Шия с ДМЦ, а ти шила ли си го вече?

jumper
18.08.2010, 22:02
аз също оцветявам сложните схеми. обаче си набелязвам знаците, които са близки и ги оцветявам с фулмастерите (така ли се пише?) на децата в съответните цветове. аз не задразквам ушитото, просто така виждам лесно цветовете и знаците. иначе рпедварително всичко преснимам на А3 хартия

lari
18.08.2010, 22:09
И понеже съм шила същия гоблен на Солария-да споделя своя опит.Увеличих си максимално схемата и така ми беше много лесно да следя знаците.:-|

van4e_to
18.08.2010, 23:56
Наистина са мнго ситни схемите на Солария, аз в момента шия розовите лилиуми по оригинална комплетовка и също както предходните момичета съм увеличила схемата:idea: Иначе много бързо ми се изморяват очите, също така при голяма шарения и аз съм с флумастрите, останалото - без задраскване и отбелязване:heart::heart::heart:

dushkova
19.08.2010, 09:38
Да споделя и аз своя опит.:D Също максимално увеличавам схемите.Така ясно се очертават знаците .С текстмаркер си отбелязвам знаците,които много си приличат. Напр. чертичка наляво,надясно ,или близки ,различаващи се с горе ,или долу оцветяване. Не маркирам при шиене-само по-трудни места,като по-горе изброени.Не шия и по цветове,защото при Солария ,ако оставиш поле трудно се намира после и гледам да изпълвам последователно местата,където работя.Също хващам един цвят ,по-тъмен обикновено,който ми служи за ориентир. Труднички си са гоблените и,но си струват усилията,защото резултатът е изключителен и задоволяват очакванията ти. При възможност за избор-винаги ще предпочета Солария-не е реклама ,а опит.:kissyou::loveglasses:

biskvitka_
19.08.2010, 14:42
dobidal, все още не съм я шила, но много бих искала. На мен повече ми харесва (като цветове) с Венус, но ако са толкова лоши конците, май ще се ориентирам към ДМС.

Шия по цветове, така допускам по-малко грешки. Но това е въпрос на навик.

И на мен схемите на Солария са ми много ситни, затова правя оборот на копирните центрове :)

Nelly_L
19.08.2010, 15:19
Конците Венус не са лоши. Имат доста добра цветова гама. Само, според мен, са по-пресукани от DMC. Преди време си взех един гоблен с Венус, за да видя как са. Който се интересува, Княгиня Лебед в моята тема е шит с Венус. Все пак предпочитам DMC.

cecunka
19.08.2010, 15:21
Малко ми остана да довърша "Момиче в коледна нощ", комплектовката е с Конци Венус - лично аз съм доволна от тях. Нямах никакви проблеми с конците, схемата си я увеличих / но аз правя така със всички схеми/. Сложни са им гоблените, но пък много красиви. Но знаците на схемата са наистина убийствени, ако се опростят ще бъде супер.
http://s60.radikal.ru/i170/1008/8e/877d19e8946et.jpg (http://radikal.ru/F/s60.radikal.ru/i170/1008/8e/877d19e8946e.jpg.html)
Ето какво се получи - към момента ми остава 1-2 квадратчета /около свещта/ .Надявам се скоро да я довърша и да ходи за рамка. Пък и да и направя една по-прилична снимка, но с тези тъмни цветове :confused: може и да не успея.

biskvitka_
20.08.2010, 10:52
Nelly_L, много ми харесва твоята княгиня-лебед, толкова е нежна и пастелна! :kissyou:
Определено ще се шие с Венус!

cecunka, :clap:

dobidal
20.08.2010, 23:38
Днес увеличих схемата и определено е доста по-лесно. Тия дни ще си взема и маркери, но и аз поне досега оставам с впечатление, че е по-добре да запълва постепенно, защото са много близки цветовете и не се вижда добре, ако има изпуснато.
Днес ших с два цвята, наложи ми се да разпоря и конците ми се разрошиха и скъсаха доста лесно....и то като се има впредвид, че бяха само няколко бода.
Досега имам още един започнат гоблен с ДМЦ, но при него не ми се е случвало така лесно да се късат. Защо така?

Val4e
21.08.2010, 15:55
За Солария мога да кажа, че гоблените им са страхотни, во знаците, които използват и съчетанието им един до друг не е много добро. Що се отнася до конци венус, те са по-мъхави, лесно се нищят и късат.

mechoko
28.08.2010, 15:02
Момичета започнах на Солария "Исус на кръстта"някой ако го е шил моля да сподели мнение,става ли сполучлив?

dushkova
28.08.2010, 16:21
Да,става, но е доста труден с тези детайли. На Солария винаги гоблените са хубави.

prodigy_26
29.08.2010, 15:20
Въпреки 60-те цвята,конците Венус,затруднените схеми и детайлите 1:1 се получи страхотен гоблен:idea:
http://s56.radikal.ru/i153/1008/ca/ae587b7c0511.jpg (http://www.radikal.ru)

muzelas
29.08.2010, 16:00
СУПЕР гоблен е станал.БРАВО PRODIGY_26:clap:

dushkova
29.08.2010, 17:10
:clap::clap::clap: Страхотен е. Това е Солария!:-|Трудничко, бавничко и красиво.Струва си труда.:clap:

manova_nova
10.09.2010, 13:49
Солария ми е любима фирма, аз скоро открих, че един и същи гоблен е разработен по различен начин от всяка фирма.

Святото семейство е прекрасен гоблен и много сложен предполагам :clap:

vilka81
25.09.2010, 00:24
Нова съм.Искам да попитам в гоблена "Йерусалимска Св.Богородица"на Солария цвят конец №1 в схемата 1:1 какъв цвят е,номер в каталога на venus-конци,и какъв е схематичния знак?Получих си гоблена но при комплектоването са пропуснали №1 цвят,питах по е-мейл във фирмата но нямам отогвор.Благодаря ако някой знае и ми отговори.

tdm13
25.09.2010, 12:06
Нова съм.Искам да попитам в гоблена "Йерусалимска Св.Богородица"на Солария цвят конец №1 в схемата 1:1 какъв цвят е,номер в каталога на venus-конци,и какъв е схематичния знак?Получих си гоблена но при комплектоването са пропуснали №1 цвят,питах по е-мейл във фирмата но нямам отогвор.Благодаря ако някой знае и ми отговори.

Щом си направила поръчката от самата "Солария"-ще ти отговорят.Ако трябва пиши им пак.Знам,че винаги са били много коректни и внимателни.

Zlatka
03.01.2011, 00:24
Тове е разработка на "Солария"

venidori
22.01.2013, 14:35
Здравейте!
Има ли някой, който е шил гоблен "Българка" на Солария?
Моля за мнения относно изработката на самият гоблен :)

Nadejdi4ka
03.02.2019, 20:47
Здравейте! Отдавна ми е мечта да направя големия вариант на Българка, но за съжаление не мога да си я позволя...Ако някой я е правил или разполага със схема и ключ може ли да ми я прати на nadejda.t.87@gmail.com .. Благодаря предварително