PDA

Покажи пълната версия : Рамки в Пловдив



elena763
15.09.2009, 18:12
Я кажете къде в Пловдив рамкират гоблени изгодно-става въпрос за гоблен с размер 40/40 :idea:

pepina_p
16.09.2009, 00:05
Разтледайhttp://www.goblenite.org/showthread.php?t=5178&page=2 тук е коментиран въпроса.:idea: За още едно ателие мога да ти обясня на лични, че е малко дълго.:kissyou:

elena763
25.09.2009, 16:51
Занесох гоблена в Купчийницата и съм страшно НЕдоволна-с половин сантиметър от всички страни са ми го отрязали.На другият ден отидох и поисках корекция-и знаете ли какво ми отговори продавачката-да съм шиела 3-4 реда вповече като съм искала да не ми се застъпва гоблена от рамката. А те са му скрили всички тъмни зони по ъглите.....крайно недоволна съм от това ателие.Нормално ли е така да се рамкира?

fani1974
25.09.2009, 18:31
Здравейте на всички!
И аз имах същият проблем с рамкирането в КУПЧИЙНИЦАТА-Пловдив, бяха ми отрязали пръстите на Исус (Исус с децата) чак до китките :-) На обяснението да шия 5 реда в повече за да има ориентир рамкиращата, се разсмях, след това без скандал! ми го рамкираха наново, но платих за нова рамка с прилична отстъпка този път. Така сега си имам още една рамка, която си ми стои, но пък ателието загуби мен и моите познати от Пловдив като клиенти, а аз пък ще се врътна в Капана следващия път за рамка и надявам се да случа този път, ако ли не - отивам си в "Мистър Гоблен" и поне знам, че там не орязват...

elena763
25.09.2009, 22:39
Ох,малко се успокоих,защото си помислих,че може и да не съм права,въпреки че не рамкирам за първи път!Станното е че и жената беше толкова нелюбезна-даже ми каза като не ми харесвало да не ходя повече там!

maleks
26.09.2009, 20:10
Жената, която приема гоблените в "Купчийницата" не ги рамкира.
Незнам как се е получило да бъде "нелюбезна".
fani1974 пишеш "рамкиращата".Но аз съм срещала там човека, който ги рамкира и е мъж.
Освен това гоблените досега /София, Изабела, мънистената роза, Дамата в червено - все там са рамкирани/ жената там мери ПРЕД МЕН гоблена и е оставяла резерви за рамкирането.

fani1974
26.09.2009, 22:10
Много добре знам, че продавачката в магазина не рамкира гоблени, и не е нелюбезна, напротив - веднага се обади на жената, която ми го беше рамкирала, за да оправим нещата. Разбира се с пари всичко може да се оправи, а както писах аз си платих 2-ра рамка, с по 5 милиметра по голяма от първата :-) Ако беше пейзаш както предишния ми гоблен може би нямаше да забележа, не и веднага, но уви- беше човек и детайлите му се губиха. Колкото до рамкиращата жена - аз си избрах рамки от нейната колекция, а не от тази в другата разновидност, която рамкира един художник... явно мъжът е по-добър в рамкирането.
А там отидох, защото прочетох много добри отзиви за това ателие, но нека да се има в предвид и случаите като нашите с Елена763.

Denica
27.09.2009, 11:18
Ох,малко се успокоих,защото си помислих,че може и да не съм права,въпреки че не рамкирам за първи път!Станното е че и жената беше толкова нелюбезна-даже ми каза като не ми харесвало да не ходя повече там!

Елена, случайно присъствах на случката в Купчийницата ...

Първо искам да ти кажа, че на страшно много места рамкират "режейки" по 0,5 см от гоблена - по-старите гобленарки знаят и си шият по още 5 квадратчета, точно за да се избегне това орязване, което зависи от профилите - следващ път просто предупреждавай - ще ти мерят гоблена по-широк!

Второ - ти не бе доволна и от крайния резултат като комбинация рамка-паспарту, а подобна корекция би следвало да излезе от твоя джоб, а не от рамкиращите ... все пак ти си избираш рамките, не рамкаджията ...

И трето - макар че съм имала няколко конфликта с рамкаджиите - те са едни от най-добрите в Пловдив - работят от много години с качествени и евтини материали ... Но винаги можеш да посетиш Мистър Гоблен - за твоят гоблен там съм виждала рамка за "само" 75 лв.

Успехи!

elena763
27.09.2009, 13:10
Да-рамката аз си израх сама-това е вярно,но искането ми беше да се махне бялото паспарту(защото не ми хареса)и по този начин се поправи застъпеното от гоблена.Отидох за да се намери някъкв компромисен вариант-даже бях готова да си платя корекцията,а тя се държа толкова грубо!Още като оставях гоблена за рамка тази жена не ми хареса,но както и да е.Относно това,че трябва да се шие още по 5 квадратчета,не съм съгласна-просто на рамкиращите не им се занимава и по-лесно е да застъпиш гоблена с 5 реда отколкото с един.

manuel
28.09.2009, 15:54
Да-рамката аз си израх сама-това е вярно,но искането ми беше да се махне бялото паспарту(защото не ми хареса)и по този начин се поправи застъпеното от гоблена.Отидох за да се намери някъкв компромисен вариант-даже бях готова да си платя корекцията,а тя се държа толкова грубо!Още като оставях гоблена за рамка тази жена не ми хареса,но както и да е.Относно това,че трябва да се шие още по 5 квадратчета,не съм съгласна-просто на рамкиращите не им се занимава и по-лесно е да застъпиш гоблена с 5 реда отколкото с един.

Здравейте Елена,
Първо да се представя. Казвам се Мануел.
Аз се занимавам с рамкирането на Купчийницата.
Относно вашият случай - мисля че гоблена се получи много добре и ако махнете паспартуто ще сбъркате.
Занимавам се от доста години с това и за стотиците гоблени които сам рамкирал вашият е един от малкото които станаха наистина страхотни.
Относно другия ви проблем - Аз както и Галя /собственичката на магазина/ гледаме да няма конфронтации с клиентите, но понякога и самите клиенти изискват неща които са непосилни/не визирам вашият случай/.
Специално за вашият случай даже коментирахме колко добре се е получил и даже ви похвалих и вас и Галя за сполучливия избор на рамка.
Вие сте може би втората клиентка за почти 2 години, която прави проблем за това че са покрити не 1 а 5 реда.
Относно рамкирането на гоблена. Всяка рамка/паспарту има фалц 6-7 мм , който застъпва гоблена. В/у този фалц ляга стъклото и самия гоблен. Отделно не може да не се скрие част от края на гоблена защото аз ползвам именно краищата за ориентир какъв ще е размера и как де се изпъва.
Повярваите ми доста е трудно да се изпъва гоблен когато няма ориентир както при вашият случай.
Ако искате да се вижда целия гоблен има 2 варианта :
1. Нашивате 4-5 допълнителни ред-а.
2. Опъвате си сама гоблена/много е лесно, тези дни ако ми остане време ще постна малък гайд относно опъването на гоблени със снимков материал/ както желаете и така го носите да ви го рамкират.

Имайте предвид че ние покриваме много голям обем от работа - знаете че гоблените се рамкират максимум за 3 работни дни. Седмично рамкираме поне по 15 гоблена, отделно 40-50 маслени/графики и всяко преправяне изисква време и съответно изоставаме с текущата работа. В повечето случии преправянето отнема повече време отколкото ако се направи от нула.

И така да обобщя:
ТРЯБВА да казвате на този който ви взима поръчката точно какво искате - нито те нито хората които рамкират са във вашата глава за да знаят как точно си го представяте че ще стане.
Не махайте паспартуто ще сбъркате.

Лек ден на всички.
Ако имате някакви въпроси - manuel@gbg.bg

elena763
28.09.2009, 17:45
Благодаря за изчерпателния отговор!
Ето това исках да се получи :idea:

Mani73
02.10.2009, 15:51
Здравейте на всички!
Аз съм от доволните които рамкират в КУПЧИЙНИЦАТА.
Досега не съм имала проблем,освен че ми обърнаха гоблена наопаци,но веднага ми го оправиха.
Жената която е там има :idea:"виждане"за гоблена и аз и се доверявам.
Просто съм възхитена от нея. :) Ще продължавам да ходя там.:yes:

donita
14.10.2009, 01:32
Къде се намира тази Купчийница

biberon
15.12.2009, 18:50
Момичета,задрвейте!Искам да ви попитам длаи знаете до колко часа работи купчийницата.

Denica
15.12.2009, 19:51
Работи от 10 до 19 през седмицата, в Събота - от 10 до 17, а в Неделя - от 10 до 15 часа!

anetka_ta
08.03.2010, 13:24
Здравейте ,
всички гоблени съм си рамкирала в ателие Стефка ,на ул.Парчевич 2 .
Това е уличката между р-т Греми и ОББ на автобусната спирка срещу Тримонциум.
Много съм доволна.Правят страхотни рамки ,вкл. и елипси и дърворезби.
:-)

tara
25.04.2010, 12:22
Дами, за тези от вас, които рамкират сами.В Бриколаж имаше разпродажба на готови рамки, доколкото разбрах това са такива, които са поръчани и невзети или такива, които са направени малки от останали парчета.Цените им са доста изгодни.Аз лично си купих 2 за 9 лв, въпреки че не мога да рамкирам сама, но така поне ще имам повод да пробвам.:idea:Има и наранени преоценени, има и такива, на които всичко им е наред.Намират се още от входа в ляво, веднага след щанда за рамкиране.Моите ги купих към вторник.

Frezia
09.05.2011, 15:35
Здравейте,съфорумки от Пловдив.:kissyou:
В момента довършвам една икона и искам да я сложа в рамка с място за кандило-нещо такова157412
Искам да ви попитам дали сте поръчвали такава рамка,къде и доволни ли сте от изработването-става дума за Пловдив.
Хубав ден на всички:rainbow: