PDA

Покажи пълната версия : ПЧЕЛНИТЕ ПРОДУКТИ-ХРАНА И ЛЕКАРСТВО!-



sneji_bee
17.09.2009, 19:05
Още в дьлбока древност пьрвобитният човек се научил да добива мед от дупките на дьрветата и цепнатините на скалите,в които живеели пчели.За народите от Египет,Китай,Индия, за арабите,елините и римляните медьт е бил не само храна ,но и средство за лекуване.Трупьт на Александьр Македонски бил пренесен от Азия /Вавилония/ в Македония в ковчег пьлен с мед.
В наши дни медьт се иползва в сладкарството,като добавка кьм някои храни,парфюмерийната и козметична промишленост , в народната медицина и не на последно място като натурална храна.
Приемайте меда разтворен в малко вода ; в охладен чай ;ако е кристализирал се задьржа по-дьлго под езика,така се усвоява по-добре и не дразни стомаха.Медьт действа благоприятно на горните дихателни пьтища,сьрдечно-сьдовата систем,стомашно-чревния тракт и др.Приема се обикновено за вьзрастни по 2 гр на кг тегло,разпределен на няколко приема.Моят призив е:ЯЖТЕ МЕД ЗА ЗДРАВЕ И КРАСОТА!

sneji_bee
17.09.2009, 19:13
ЕДНА РЕЦЕПТА С ПРОПОЛИС ЗА ДЕЦА И ВЬЗРАСТНИ:
ЗА ВЬЗРАСТНИ: 30-40 капки 30% прополисова /клеева/ тинктура ,в 50 мл. хладка вода,сутрин и вечер 1 час преди храна --действа противовьзпалително,бактерицидно,антивирусно/добре е да се взема преди и по време на грипните епидемии/.ПРИЛАГА СЕ ПРИ КОЛИТИ,ГАСТРИТИ ПОНЕ 45 ДНИ.
ЗА ДЕЦА-НА КОЛКОТО ГОДИНКИ Е ДЕТЕТО,ТОЛКОВА КАПЧИЦИ ОТ ТИНКТУРАТА ВЬВ ВОДИЧКА ИЛИ ПОДСЛАДЕНО ОХЛАДЕНО ПРЯСНО МЛЯКО СУТРИН И ВЕЧЕР ПРЕДИ ХРАНА /1 ЧАС/.ДОБРЕ Е ДЕТЕТО ДА Е НАВЬРШИЛО ТРИ ГОДИНКИ.

ДА НЕ СЕ ПРИЛАГА ПРИ АЛЕРГИЯ КЬМ ПРОПОЛИСА!!!

dvebrezi
10.10.2009, 22:20
Моя съвет е вместо готова клеева тинктура от аптеката да си направиш самостоятелно такава,пробвала съм има съществена разлика.

Тази тинктура е добре да се приема и от тези,които са на някаква диета за промяна на теглото.Ще дадеш на тялото си много пълноценна храна,лесно усвоима,която ще намали естествено глада.

Много рецепти има с билки и мед.
Например алое с мед и малага/червено вино/-извежда токсините от тялото,помага за възстановяване на увредени клетки,регулира кръвното налягане,оказва оздравително въздействие на целия организъм.Подпомага храносмилането.:-|

roza000
13.10.2009, 11:44
Моя съвет е вместо готова клеева тинктура от аптеката да си направиш самостоятелно такава,пробвала съм има съществена разлика.
Как в домашни условия сами да си направим клеева тинктура?

Nelia
13.10.2009, 11:48
:idea: Аз лично правя така от години:Парченца клей разтварям в спирт и винаги имам в хладилника такава тинктура! Може и в домашна ракия!

roza000
13.10.2009, 11:50
:idea: Аз лично правя така от години:Парченца клей разтварям в спирт и винаги имам в хладилника такава тинктура! Може и в домашна ракия!

Имали някакво съотношение клей / спирт(ракия) ?

sneji_bee
13.10.2009, 15:53
30-35 гр.ПРОПОЛИС /ПЧЕЛЕН КЛЕЙ/ ПОСТАВЕТЕ В КАМЕРАТА НА ХЛАДИЛНИК ЗА ОКОЛО ЕДНО ДЕНОНОЩИЕ,ЗА ДА СЕ СТЕГНЕ--/ прополиса от топлото омеква,а от студеното се втвьрдява /.В ПО-ПЛЬТНО ПЛИКЧЕ СЕ СЧУКВА С ЧУКЧЕ ДО КАТО СТАНЕ НА ПРАХ и СЕ ПОСТАВЯ В БУРКАНЧЕ ,ИЗСИПВА СЕ В НЕГО 100 мл 95 градусен ЧИСТ ЕТИЛОВ СПИРТ ОТ АПТЕКАТА СЬХРАНЯВА СЕ В ТЬМЕН ШКАФ, ОТВРЕМЕ НА ВРЕМЕ СЕ РАЗКЛАЩА И СЛЕД ЕДНА СЕДМИЦА МОЖЕ ДА СЕ УПОТРЕБЯВА - ВЕЧЕ Е ГОТОВ-
ЗА ВЬЗРАСТНИ ПО 30-40 КАПКИ В 50 мл ХЛАДКА ВОДА ,СУТРИН И ВЕЧЕР НА ГЛАДНО
ЗА ДЕЦА- НАД 3 ГОДИНКИ- НА КОЛКОТО ГОДИНКИ Е ДЕТЕТО-ТОЛКОВА КАПКИ ВЬВ ВОДА СУТРИН И ВЕЧЕР


НЕ РАЗТВАРЯЙТЕ ПРОПОЛИСА В РАКИЯ,ЗАЩОТО НЯМА ДА СЕ РАЗТВОРИ.!

НЕ РАЗТВАРЯЙТЕ В 70 ПРОЦ.,А САМО В 95 ГРАДУСОВ,ЗАЩОТО 70 ГРАД. Е ЗА ДРУГА ЦЕЛ И Е ПО- СЛАБ.------САМО В 95 ГРАДУСОВ !!!!!!!
АКО ИМАТЕ ВЬПРОСИ ЗА ПЧЕЛНИТЕ ПРОДУКТИ- АЗ СЬМ НАСРЕЩА!

vall1981
14.10.2009, 09:56
Клеевата тинктура е доста добър имуностимулант, миналата година го давах на детето. Подсетихте ме отново да започвам. Иначе и в аптеките се продава, аз лично от там го купих. Предполагам "домашното производсто" е доста по-добро!

Marieta_
14.10.2009, 10:25
Благодаря за информацията, Снежи!
Понеже нямам възможност да претегля в къщи, колко е 30-35гр клей:confused:, парченце клей с големината на половин кибрит примерно, Може ли някакъв такъв ориентир да ми дадеш. Благодаря предварително.

dvebrezi
14.10.2009, 10:51
Обикновено се предлага на фитили.Един фитил е около 30 г:-|

Marieta_
14.10.2009, 10:57
Обикновено се предлага на фитили.Един фитил е около 30 г:-|
Благодаря:kissyou: Имам готова клеева тинктура от аптеката, но предпочитам да си я направя сама.
Как се съхранява тя? Колко дълго може да се използва?

sneji_bee
14.10.2009, 12:05
ГОРЕ-ДОЛУ,КОЛКОТО ГОЛЕМИНАТА НА ПО-ГОЛЯМ ОРЕХ Е ОКОЛО 30-35 ГР И ГЛЕДАЙТЕ ДА НЯМА МНОГО ВОСЬК В НЕГО -ЗА ДА РАЗБЕРЕТЕ ДАЛИ ПРОПОЛИСА Е ДОБЬР,ПЬРВО ГЛЕДАТЕ ЦВЕТА /ТРЯБВА ДА Е ОТ ЖЬЛТ ДО ТЬМНО КАФЯВ/,ТРЯБВА ДА Е ПЛЬТЕН И СЕ ПРОБВА ,КАТО ПАРЧЕНЦЕТО ПРОПОЛИС СЕ ПУСНЕ В СЬД СЬС СТУДЕНА ВОДА /ЧАША НАПРИМЕР /АКО ПОТЬНЕ НА ДЬНОТО,ЗНАЧИ Е ИСТИНСКИ ПРОПОЛИС АКО ИЗПЛУВА НА ПОВЬРХНОСТТА,ЗНАЧИ ИМА ПОВЕЧЕ ОТ ДОПУСТИМОТО КОЛИЧЕСТВО ВОСЬК И НЕ ГО КУПУВАЙТЕ :kissyou:

sneji_bee
14.10.2009, 12:28
И ЗА ДА РАЗБЕРЕТЕ ЧЕ ГОВОРЯ ПРОФЕСИОНАЛНО,КАЧВАМ НЯКОЛКО СНИМКИ

ПЧЕЛИНА НИ КОЙТО ЩЕ СЕ УВЕЛИЧАВА ОЩЕ,ПЧЕЛАРСКИЯТ НИ МАГАЗИН КЬДЕТО РЕАЛИЗИРАМЕ ПРОДУКЦИЯТА СИ И СНАБДЯВАМЕ ПЧЕЛАРИТЕ С МАТЕРИАЛИ ...

s_la
14.10.2009, 15:05
Много рецепти има с билки и мед.
Например алое с мед и малага/червено вино/-извежда токсините от тялото,помага за възстановяване на увредени клетки,регулира кръвното налягане,оказва оздравително въздействие на целия организъм.Подпомага храносмилането.:-|

Това как се прави

toteva
12.02.2010, 16:55
Много полезни съвети,задължително ще си направя такава тинктура.На пазара се продава пчелен прашец,атой как и за какво се използва?:idea:

dvebrezi
12.02.2010, 21:14
Ог пчелния прашец:или прополис/ може да се приготви тинктура
30г се поставят в хладилника в камерата и след това се настъргват.
Добавя се 120мл чист спирт/96% от аптеките
Поставя се в шише и в хладилника.Всеки ден се разклаща.
След 15 дни може да се ползва.
По 15капки след ядене
Съдържа много витамини,аминокиселини
Много е полезно за оргаизма,за стомаха,за кръвоносната система,за мозъка.
:kissyou:

sneji_bee
13.02.2010, 10:37
Зависи за какво ще се употребява,на колко сте години и степента на заболяване!

Juli71
13.02.2010, 12:33
Снежи ,за колит помага ли и като за мен ,знаеш ми пропорциите каква да е дозата?Омръзна ми да пия лекарства за този колит и ефекга е само докаго ги пия.

sneji_bee
13.02.2010, 14:21
ЮЛКА,като се видим ще поговорим!

sneji_bee
15.02.2010, 14:18
Ог пчелния прашец:или прополис/ може да се приготви тинктура
30г се поставят в хладилника в камерата и след това се настъргват.
Добавя се 120мл чист спирт/96% от аптеките
Поставя се в шише и в хладилника.Всеки ден се разклаща.
След 15 дни може да се ползва.
По 15капки след ядене
Съдържа много витамини,аминокиселини
Много е полезно за оргаизма,за стомаха,за кръвоносната система,за мозъка.
:kissyou:

Две брези, прашец и прополис са две сьвсем различни неща!!!!!
----може да не е в хладилник,а на тьмно;
----за една седмица тинктурата е готова за ползване;
----пие се обезателно преди храна-1 час
ДОСТА НЕВЕРНИ НЕЩА СИ СЬЧИНИЛА В МОЯТА ТЕМА,АКО НЕ ТИ Е ЯСНО ПО-ДОБРЕ ПОПИТАЙ,НЯМА НИЩО СРАМНО!

aneta
19.02.2010, 13:33
СНЕЖИ, темичката ти е много, много интересна и полезна!!!Много ценни съвети:kissyou:

За клеевата тинктура мога от личен опит да кажа,че е прекрасно средство за лечение на гастрити и колити.Преди години имах сериозни проблеми със стопаха.Тогава пих клеева тинктура,приготвена точно по рецептата която ти даваш.До днес-вече повече от 20 години-нямам никакви проблеми със стомаха:rainbow:

Снежи, ще те помоля да кажеш нещо и за пчелното млечице...

sneji_bee
19.02.2010, 14:25
Пчелното млечице служи за храна на личинките на пчелите работнички и тьртеите до 3 дневната им вьзраст ,на личинката на майката -до 5 -ия ден и на самата нея,по време на яйценосната и дейност. А ПРИ ХОРАТА ???? КАК СЕ ПРИЛАГА И ПРИ КАКВИ СЛУЧАИ???

Пчелното млечице е завършена функционална храна. В съставът му влизат комплекс от 18 аминокиселини в структурите на десетки видове протеини, някои от които по функции се явяват физиологично активни ензими, а също и въглехидрати, липиди, витамини (В1, В2, В5, В6, В9, В12, С, Н, PP), минерали и др. Редица от активните съставки (пептиди, протеини, стероли и др.) са слабо или само частично проучени.


НАИ-ДОБРЕ СЕ УСВОЯВА КАТО СЕ СЛАГАТ 2-3 КАПЧИЦИ ПОД ЕЗИКА ЗА ВЬЗРАСТНИ ,А ЗА ДЕЦА НАД 1 ГОД--1 КАПЧИЦА ПОД ЕЗИКА СУТРИН /може и на обяд


ОБИКНОВЕНОТО СЬОТНОШЕНИЕ НА МЕДА И МЛЕЧИЦЕТО Е : 1 КГ МЕД + 10 ГР МЛЕЧИЦЕ, КАТО СЕ ВЗЕМА НА ДЕН ПО 1 СУПЕНА ЛЬЖ.СУТРИН И 1 СУПЕНА ЛЬЖ. НА ОБЯД 1 ЧАС ПР ХРАНА ///льжичките да са равни,т. е .като гребните да не понесете целия буркан///

sneji_bee
19.02.2010, 14:34
УПОТРЕБЯВА СЕ ПРИ: ЛИПСА НА АПЕТИТ ; СЛЕДОПЕРАТИВНО ЗА ПОДСИЛВАНЕ НА ИМУНИТЕТА; А В КОМБИНАЦИЯ С МЕД И ПРАШЕЦ,ВЛИЯЕ ПОЛОЖИТЕЛНО НА НЕРВНАТА, СЬРДЕЧНАТА , ХОРМОНАЛНАТА И ДР. С-МИ ;
-ПРИ АНЕМИИ,ПРОСТАТИТИ И ДР....

aneta
25.02.2010, 15:15
Снежи, благодаря ти за изчерпателната и полезна информация:kissyou:

ivelina70
06.04.2010, 19:22
Снеже мога ли тази тинктура да я вземам постоянно през цялата година или ще трябва и почивка.Май ще се окаже че имам болеста на Хашимото да си чувала нещо за нея.Четох някъде че мн помага прополист и изобщо всички продукти от пчелите.

dianka
08.04.2010, 10:04
Снежи, ние ползваме, тоест детето и мъжът, всяка сутрин по 1 чаена лъжица от мед, цветен прашец, прополис и пчелно млечице, объркано добре, с 2 супени лъжици кисело мляко, като един чудесен имуностимулант - дъщеря ми тази зима се е разболявала само веднъж от лек грип. също така сливиците й се нормализираха, благодарение на това, аз му казвам "бъркало", и засега с мъжът ми сме много доволни.
сместа от пчелните продукти, които изброих по-горе, са в количество един компотен буркан, на който мисля, че знам пропорциите. в общи линии прополисът съдържа около 70 вида така да ги кажа антибиотици, които са природни продукти, с които пчелите си почистват къщичката.
видях магазина и пчелина ти, пожелавам ти да се увеличават пчелните семейства и потребителите на техните продукти.

ANIMONI
08.04.2010, 20:11
Дианка,какво е съотношението на продуктите/мед, цветен прашец, прополис и пчелно млечице/.От полученото "бъркало" се взема 1ч.л и се приема заедно с 2с.л кис.мляко?-правилно ли съм разбрала.Искам да подсиля имунната система на децата,но ми се ще да е с нещо от този род ,а не сиропче,дето според мен си е чиста химия.

sneji_bee
09.04.2010, 10:01
Снеже мога ли тази тинктура да я вземам постоянно през цялата година или ще трябва и почивка.Май ще се окаже че имам болеста на Хашимото да си чувала нещо за нея.Четох някъде че мн помага прополист и изобщо всички продукти от пчелите.

Желателно е да правиш почивка -поне на 30-40дни -една седмица почивка,но зависи и от заболяването.Аз смятам,че ти спокойно можеш да приемаш прополис,НО ЗА ОСТАНАЛИТЕ ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ ТРЯБВА ДА СЕ КОНСУЛТИРАШ С ЛЕКАР /защото болестта на Хашимото е автоимунно заболяване при което, до колкото знам и сьм чела ,имунитета трябва да се подтиска, а не да се стимулира,а останалите пчелни продукти повишават имунитета.НАПРАВИ КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР ОБЕЗАТЕЛНО! ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ!

sneji_bee
09.04.2010, 10:14
Дианка,какво е съотношението на продуктите/мед, цветен прашец, прополис и пчелно млечице/.От полученото "бъркало" се взема 1ч.л и се приема заедно с 2с.л кис.мляко?-правилно ли съм разбрала.Искам да подсиля имунната система на децата,но ми се ще да е с нещо от този род ,а не сиропче,дето според мен си е чиста химия.

При всеки човек е срого индивидуално приемането на продуктите- много зависи на каква вьзраст сте,тонизирате ли се,профилактика ли правите или лекувате.Плюс това, има хора, които проявяват алергия кьм цьфтежа ,а прашеца са мьжките полови клетки при растенията ,така че ...много трябва да се внимава!

dianka
12.04.2010, 17:19
права е Снежи, че трябва да се внимава с тези продукти, защото са силни и ако има някой алергия към тях, а това не е срамно, трябва да се знае и съответно да не се употребява. моето дете смятам, че няма алергия и затова му давам. а между другото, това е и лекарство за простатата, поне такава е препоръката на майстора му, пчелар, а и имаме отзиви, че наистина има ефект. само искам да се знае, че това е строго индивидуално за всеки човек. лично аз не го вземам, защото ми се гади от прополиса или спирта, в който е разтворен. съотношението е 1 КГ. МЕД, мисля 250 ГР. ЦВЕТЕН ПРАШЕЦ, ПРОПОЛИС колкото орех , разтворен в чист етилов спирт - 95%-ов и 10 ГР. ПЧЕЛНО МЛЕЧИЦЕ. сместа се обърква добре, след това се взема с кисело мляко, заради острия вкур са прополиса и спирта, но не е задължително. само трябва да се знае имате ли алергия към тези продукти. аз за по-лесно си го купувам това от майстора-пчелар, който ми го препоръча за имунитета на детето ми. това го ползва и мъжът ми, и досега, да чукам на дърво, не са се оплакали. но пак казвам - това е строго индивидуално и ако някой не се чувства добре, по-добре да не употребява пчелни продукти, докато не разбере дали няма алергия към някой от съставките им.

ANIMONI
13.04.2010, 19:52
Давала съм и мед,клеева тинктура,пчелен прашец и засега няма проблем

tazzzz
14.06.2010, 18:26
Снежи и аз имам въпрос: Струва ми се пчелният клей запича, вярно ли е? и има ли някаква рецепта за разхлабване, че сега като кърмя такъв запек имам - направо ужас. Мъжът ми също от миналата година започна да се занимава с пчели и поне мога да си набавя някои продукти от нашите кошери.
Ще питаме и за други съвети, нали може :shy2:

ivelina70
14.06.2010, 19:06
tazzzz пробвай сутрин на гладно да пиеш гореща вода с 1лъж.размито сладко от сливи сини.аз така се спасих преди години.успех.

sneji_bee
16.06.2010, 14:21
Снежи и аз имам въпрос: Струва ми се пчелният клей запича, вярно ли е? и има ли някаква рецепта за разхлабване, че сега като кърмя такъв запек имам - направо ужас. Мъжът ми също от миналата година започна да се занимава с пчели и поне мога да си набавя някои продукти от нашите кошери.
Ще питаме и за други съвети, нали може :shy2:

По време на кьрмене не е желателно да се приемат пчелни продукти,тьй като плода приема и се храни от майката-/за деца под годинка са забранени /
Майката може да си хапва медец,но за прашеца,млечицето /белтьк/ и прополиса,НЕ !!!

tazzzz
18.06.2010, 10:23
Ивелина, Снежи, Благодаря Ви за информацията. Не се бях замисляла, че не мога да използвам пчелни продукти, мислех че не бива да ги давам на детето, но за мен..
Медец си хапвам. Сутрин преди закуската пия чаша топла вода с мед, но за сладкото от сливи не бях се сетила. Сега ще пробвам и това.
:cookies:

tazzzz
18.06.2010, 10:28
Иначе за хрема аз ползвам при баткото, който е на 6 год., и за себе си, това:
в 10 мл физиологичен разтвор капвам 6-7 капки клеева тинктура - слагам по 3-4 пъти на ден с капкомерче в носа. Чудна работа върши. Вече не ползвам други капки за нос.
Физиологичния разтвор и тинктурата си купувам от аптеката.
За физиологичния разтвор аз лично съм си купила една банка от 200 мл и си тегля със спринцовка от там. Излиза доста по-евтино от малките разфасовки.
Снежи,моля те дай мнение правилно ли е според теб.
;)

blue_bouble
18.06.2010, 12:33
Снеже, кажи нещо за имунната система с медец.А пък ако се качват и килограми ще съм ти много благодарна.
Правя си мед , лимони и орехи, но няма кой знае какъв ефект.

ivelina70
19.06.2010, 06:58
Снеже, кажи нещо за имунната система с медец.А пък ако се качват и килограми ще съм ти много благодарна.
Правя си мед , лимони и орехи, но няма кой знае какъв ефект.

пребави и краве масло.мисля че беше на 1буркан 1пакетче.но да кажат другите.за тази рецепта знам с сигурно се дебелее.но ако искаш аз раздавам на воля.:D:D:D

sneji_bee
21.06.2010, 11:44
Снеже, кажи нещо за имунната система с медец.А пък ако се качват и килограми ще съм ти много благодарна.
Правя си мед , лимони и орехи, но няма кой знае какъв ефект.

Ееей,точно когато си писала сьобщението,аз сьм се разхождала из вашия красив парк в Пазарджик:D......а сега да ти кажа ,че от лимона няма да напьлнееш,а като свьршиш дозата,която си обьркала,направи си половин кг мед с 10 гр млечице/натурално/от пчеларския магазин и си вземай по1чаена льж. 2 пьти дневно ,като го задьржаш по-дьлго под езика-1 ЧАС ПР ХРАНА


АЗ СЬЩО ИМАМ ИЗЛИШНИ КГ:D

blue_bouble
21.06.2010, 11:52
Снеже, много ти благодаря.Ще го направя, дано има ефект.С хапчета и добавки за 2 месеца имам само килограм качен:gipsy:

Радвам се, че си посетила парка ни.Наистина има с какво да се гордеем в Пазарджик:kissyou:

taika
23.02.2012, 17:45
Влезте тук http://p4elite.ovo.bg/ и ще намерите това което ви трябва свързано с пчели

ivelina70
05.03.2012, 22:17
Снеже я пусни някоя и др рецепта с мед и вода за перде.Знам че трябва да е акациев меда но колко вода и по колко капки не знам.Мн ти благодаря.

sneji_bee
06.03.2012, 11:29
Акациев мед 1 част ,+ 3части дистилирана вода/може преварена/;по 1-2 капки в двете очи.2 пъти дневно.Прави се малко разтвор,колкото за 1-2 дни;държи се в хладилник,но се затопля в ръка преди да се капи.

Plastik
05.02.2013, 15:14
Евала за темата много полезни неща са описали съфорумниците. Благодаря!