PDA

Покажи пълната версия : Резерв на панамата и паспарту



bop_bop_mara
17.09.2009, 19:10
Здравейте! Въпросът ми е малко глупав, ама ще го задам :)
Последните 2-3 нещица, които шия/уших, са с много малък резерв на панамата, понеже парчето ми беше намаляло, а исках да се сместя. В същото време като си ги представям с рамка, ми се иска да има и някакво паспарту. Та въпросът ми е ще бъде ли възможно, т.е. когато се изпъва гоблен за рамкиране с паспарту по размерите с паспарту ли се прави, или по размерите на видимата част на гоблена...
Примерно: Имам гобленче, от което искам да се виждат 15 на 15 сантиметра. Резервът, който остава навън е около 3 сантиметра от всяка страна. Може ли да го рамкирам с паспарту, широко 2.5 сантиметра?
Благодаря отсега :)

via_1313
17.09.2009, 19:33
Попитай там, където ще го рамкираш все пак, но .... поне в Сливен даже препоръчват да пришиеш парче хасе или българска панама, но .... всеки майстор си има предпочитания .... :greeneye:

smeshko
17.09.2009, 23:49
Най-добре да питаш в ателието за рамкиране - на мен в нашето са ми казвали, че с малък резерв може да е с паспарту без проблем.

bop_bop_mara
17.09.2009, 23:54
Благодаря за отговорите! smeshko, ако не стане другаде, ще те питам за твоето ателие ;)

djini_selena
19.09.2009, 15:21
Аз винаги рамкирам с доста големи паспарту, защото така ми харесва. Никога не са ми поставяли въпроса за резерва, който оставам. И аз оставам малък, защото съм икономична, ама те си се оправят някак:idea:

bop_bop_mara
19.09.2009, 16:18
Обнадеждихте ме! Бягам да дошия последните бодчета и да видя какви финанси са ми останали за рамкиране ;)

did_tag
19.09.2009, 16:45
Гоблена се опъва според р-ра, който ти определиш и тогава в/у него се поставя паспарту. На мен в ателиетата винаги са ми препочъчвали минимум 3 см. паспарту, защото по 0,5 влиза в рамката и реалният, видимият резултат е 2,5 см. Това е за картоненото паспарту.

Има и друго - при него гоблена си се опъва и паспартуто идва като вътрешна рамка, самото то се сглобява според размера на гоблена и застъпва 0,5 см от всички страни на гоблена и в/у него няма стъкло.

Голямо обяснение написах, дано не стане така, че само аз да си се разбирам за какво пиша :D