PDA

Покажи пълната версия : Пластични операции



qni
06.02.2006, 18:50
От доста време гледам по телевизията/по Фокс лайф/предаването "Пълна промяна"Корекциите ,които правят наистина са с впечатляващ резултат.По принцип доста пъти съм се замисляла колко трайни са ,какво става след десет години ,не вреди ли всичко това на организма ...?За мен трябва да имаш истинска причина ,за да се подложиш на такава манипулация,а не просто заради каприз или от суетност.Какво мислите например за оголемяването на бюста?

Скарлет
06.02.2006, 18:58
Моето мнение е,че щом жената ще чувства по-добре-да коригира каквото иска,дали ще е бюст,нос,уши,каквото и да е.
Това,което не одобрявам е,че жените държат на тези промени заради мъжете,много е важно за почти всички жени,какво казват мъжете за тях.Ако жената се реши на такава корекция трябва да е заради това,че тя го иска,а не заради мъжкото мнение,защото мъжете пък ще си намерят за какво да я оплюят. :cool:


ЛИЧНО МНЕНИЕ,НЕ БИХ ИСКАЛА ДА ЗАСЕГНА НЯКОГО. :oops:

mylli
06.02.2006, 21:12
:yes: абсолютно съм съгласна със Скарлет, аз самата не бих си подложила на това ъъъъъ мъчение - поне не доброволно. Единственото за което си мечтая е да имам холивудска усмивка- в къщи много се шегуват с тази моя мечта, тя не е вчерашна.....Единствената причина да не мога да сбъдна тази мечта е финансова, но все пак нали за това са мечтите, а пък и надеждата умира последна :wink:

qni
06.02.2006, 21:17
Когато реално един човек има нужда от корекция и това ще го направи по-уверен в себе си ,със самочуствие,няма проблем.Е ,това ако се прави само заради мъжко мнение :no:

lubopitko
06.02.2006, 21:55
Вчера се чудих дали да направя тема за "Пълна промяна"... :? Вкъщи го следим редовно и тайничко си мечтая да съм на мястото на някой от участниците. :) Така като се замисля, нямам нужда от много корекции (колко съм скромна :-| ) Ама примерно бих могла да си коригирам зрението, да си избеля зъбите, да си махна целулита и стриите (което ме подсеща да направя такава тема :wink: ), да си увелича и бюста... По принцип съм против силикона и ако измислят някакъв друг по- здравословен метод- бих се пробвала. Хич не ми се нравят разните силиконки, с полукълба като пъпеши, които не се мърдат в каквото и положение да застанат. :D

qni
06.02.2006, 23:48
Това за силиконките наистина е много :D :D :D Каквото да си говорим май-няма по-добро от естествената красота.

darri
07.02.2006, 14:51
Аз напоследък съм се замислила за тези операции,които коригират зрението с лазер.Ама май ме е страх.Скъпо е пък и не знам каква гаранция дават.А така ми се иска да виждам надалечееееее. :cry:

qni
07.02.2006, 22:18
darri ,мисля че си заслужава да се поинтересуваш как стоят нещата за лазерните корекции на очи.До колкото съм чувала такива правят във Варна.

alys
07.02.2006, 22:35
Винаги съм се чудела на суетата, караща хората да се подлагат на разни козметични операции. Не бих се подложила на подобна (не и в този живот :D :oops: ). Преди две години ми предложиха операция на носа - имам леко изкривяване на носната преграда (оттам предразположение за синузит, който понякога ме тормози), но засега си размишлявам върху предложението. Само ако усетя, че много ми се влоши здравето, тогава може да се прежаля. Лекарката се опита да ме увери, че е лека операцията... Ако някой може да сподели от личен опит, ще бъда благодарна.

Lyubka
08.02.2006, 11:31
Аз напоследък съм се замислила за тези операции,които коригират зрението с лазер.Ама май ме е страх.Скъпо е пък и не знам каква гаранция дават.А така ми се иска да виждам надалечееееее. :cry:

Една моя позната си направи във Варна такава операция преди 2 или 3 години. Рядко я виждам, но като я питам как й са очите, дали има някаква промяна, тя ми отговаря, че е добре. Гледала е размазано малко време, како при раширяване на зениците (около час или два) след операцията. Операцията е много кратка - около минута. Вярно, че е скъпа, не помня точно, но мисля, че плати по 600 лв. за всяко око. Но все пак този лазер е скъп и има определено време живот, след това трябва да се купува нов, затова и операциите не са евтини.

darri
08.02.2006, 11:46
Да аз точно клиниката във Варна имах предвид.Мой познат си премахна миналата година 8 диоптъра.Исками се , а не ми стиска :D Това са очи все пак.

Lyubka
08.02.2006, 11:51
разбирам те напълно, аз също имам очила ( -3,25 диоптъра). И аз немога да се реша на тази операция (донякъде и от финансова гледна точка).

qni
08.02.2006, 22:12
От това ,което гледах по телевизията за лазерните корекции на диоптри ,останах с впечатлението ,че не е болезнено .Пък може и да съм се заблудила ,незнам.Това може да го каже някой, който е претърпял подобно нещо .Но това е нещото ,което най много ме впечатли .За толкова кратко време и след това захвърляш очилата .Направо е супер,не че имам проблем с очите... поне за сега.То с тия гоблени не се знае... дали няма да се подредим на опашка пред някой лазер. :D

Lyubka
09.02.2006, 10:45
Не, наистина не е болезнено, става много бързо.
Освен финансовата причина има и още нещо, заради което още не съм се решила. То е, че когато човек остарява започва да не вижда наблизо, т.е. става дългоглед, а аз съм късогледа. Така, че може ма дърти години да махна очилата :D :D :D

pep-4o
09.02.2006, 11:42
Аз напоследък съм се замислила за тези операции,които коригират зрението с лазер.Ама май ме е страх.Скъпо е пък и не знам каква гаранция дават.А така ми се иска да виждам надалечееееее. :cry:

Дари, аз бях тръгнала преди около 5-6 години, когато ми се вдигна диоптъра, да си правя такава операция ,като стигнах до пргледите само и се отказах (от страх) ':cry:') Правят лазерни корекции във Варна и в София - в София е съпругата на бившия кмет май Янчулев беше, тя - проф. (мисля) Гугучкова, или нещо подобно в такава клиника. В София беше 1500 долара за двете очи. Във Варна - по 700 лв. на око. Разликата е в цената. Времето на корекцията е по минута и половина на око. Възстановяването бързо, но мен ме хвана страх, че ще ми бъркат в очите за "удоволствие". Докторът, който извършва операциите във Варна ме прегледа и каза, че очилата са ми нагласени перфектно (късогледство и астегматизъм), а и стъклата бяха хубави немски, така че нямах никакви проблеми с виждането. Пита човека за причините да се подлагам на операция и като му обясних, че не искам да ходя с очила (чист каприз си беше моето) взе лист и химикал и ми обясни какво прави лазера в случая - (до скоро имаше такива операции пак във Варна и Враца, но ръчно-със скалпел) - при късогледство, ретината (май тя беше - около зеницата) ) се свивала навътре и от там идва късогледството. Значи тя се нацепва по краищата на 6-8 места и по такъв начин се изправя и се коригира зрението. Както писах, преди това е правено със скалпел, сега се прави с лазер и става бързо и безболезнено. Лошото е това, че след като веднъж организмът ти е предразположил очите да се свива онова там нещо, доктора и природата не дават гаранция, че пак няма да се получи това свиване и съответно късогледство, гаранцията им е поне 3-4 години, но след това - не се знае. И като видя, че ме хваща шубето обясни, че това се прави наложително, ако по някаква причина човек не може да ходи с очила - пречат при работата, или другия случай - като мен, решили, че не искат да ходят повече с очила (но пък си трябва и кураж) Не че нямах дотогава 3 операции, ама... винаги си ми е било страх, а те са били наложителни.
И накрая за поука последните думи на този доктор (предавам я на всички деца с очила, които познавам) "Кои деца ходят с очила - умните. Циганче с очила видели ли сте?".

qni
09.02.2006, 13:23
pep-4o написа:
Лошото е това, че след като веднъж организмът ти е предразположил очите да се свива онова там нещо, доктора и природата не дават гаранция, че пак няма да се получи това свиване и съответно късогледство, гаранцията им е поне 3-4 години, но след това - не се знае. И като видя, че ме хваща шубето обясни, че това се прави наложително,

За това и аз си мисля ,че повечето такива намеси в организма са със срок на годност ,пък и не се знае как тялото ще възприеме една такава външна намеса.Въобще си има много плюсове и минуси,които трябва да се имат напредвид, ако тръгнеш да ти правят някакви корекции.Трябва да имаш наистина сериозен мотив ,за да направиш подобна стъпка. :yes:

Дими
09.02.2006, 17:45
Аз също гледам в захлас"пълна промяна"и тайната ми мечта е да бъда участник в нея :D :D :DСамо че не вярвам в България този вид хирургия да е на нивото ,което е в Америка.С радост бих намалила гърдите си наполовина/поне/,защото е истински проблем да имаш огромни гърди.Поне за мен размерът на бюста винаги е бил по-скоро неудобство,отколкото преимущество.Имат ли си представа тези с малките гърди колко е трудно да намериш подходящ сутиен,който да ти прибира бюста,а не да го развисва още повече :wink: Или може би кой каквото си няма...

Скарлет
09.02.2006, 18:08
Права си Дими,и това също е неприятно.Имам приятелки с твоя "проблем" и те са ми казвали,че освен трудното намиране на подходящ и хубав сутиен,много ги боли и гърба.

svetly_
09.02.2006, 19:12
големият бюст е по скоро наказание отколкото преимущество. ужас ме обхваща когато трябва да си купя нов сутиен, защото поне 15 - 20 лева трябва да приготвя за най обикновен, който няма да издържи на всекидневно носене и пране. а болките в гърба са ужасни, добре че след раждането сложих някое и др. килце та по не ми тежат.ако трябва да се подложа на операция ще е за намаляване на бюста, но за абитуриентския ми бал такава операция струваше от порядъка на 25 000 $, е това беше преди 10 години...

Lyubka
10.02.2006, 10:17
Момичета, и аз по едно време исках да си правя операция за намаляне на бюста, но моя мъж не ми позволява и дума да изрека в тази посока. :D
Така сме по-апетитни. :D :D :D
Наистина е проблем да си намериш сутиен :twisted: . Много често продавачките се опитват да ми пробутат чашка В, но с голяма гръдна обиколка (например 100 или 110) :twisted: :twisted: , а аз съм 80 D. Хем скъпи, а след това да ги и преправяш. Повечето собственици на магазини за бельо порачват само по 1-2 бройки от тези номера, защото ги е страх, че няма да ги продадат. И все предлагат едни "утрепани" модели. А мисля, че ние не сме второ качество хора, за да ни третират по този начин. Да не говоря пък колко трудно е да се намери бански, но аз си реших проблема като започнах да ходя по монокини. :D
Трудно е даже да си купя конфекция. Ако дрехата не ми опъва на бюста, тя ми е много широка в талията и ханша, седи като подарена. И на този проблем си намерих решение, шия си сама дрехите. :D

Дими
10.02.2006, 11:29
То да е голям,но поне да е с хубава правилна форма.Моите са от тези,които "гледат"надолу :cry: :cry: Надявах се след раждането да поувиснат и да се свият малко,но нищо такова не стана.Сега пак съм бременна и са ужасни-огромни,напращели...Няма да казвам колко сутиена съм си взела откакто съм бременна,и всички стоят неизползвани,защото просто не ми стават.Така че съм "за"пластична хирургия,поне в тази област.Мечтая за малки гърди-75 В,които да влизат в сутиен от 4лв.,с каквито е пълен нашият прословут пазар.Само да не чуе мъжът ми :yes: :yes: :yes:

svetly_
10.02.2006, 16:19
И аз си мечтая за 75 - Б. Ех, мечти..

evita
08.04.2006, 02:16
дават гаранция до живот, но почти винаги се появява лек диоптър след години,особенно ако са те оперирали от -5 :smokin: поне не е болезнено и е мн бързо :cool: