PDA

Покажи пълната версия : Нишки



gem2006
19.09.2009, 19:46
Нищо не мога да разбера .... :cry: от описанието за бродиране.
Досега вземах по две нишки така, че един бод бродирах с две нишки.
В описанието пише да се взема по една нишка. В такъв случай трябва да бродирам с двоен конец, като пак ще се получат две нишки на бод.
Кое е по-правилното?

Юра
19.09.2009, 20:00
Не знам за кой гоблен говориш но при готовите комплектовки има в указанията 1/6 - което означава че съответния знак от схемата ще се бродира с един кат конец. Една нишка и толкоз. :idea:

gem2006
19.09.2009, 23:44
Бродирам едно мъниче "Изгрев" на Милена стил. Досега бродирах с две нишки.
Не ли хилавичко само с една нишка?
Пише "работете с конец от две нишки". Обърках се, защото четох съветите за шиене в този сайт... Както и да е. Благодаря ти.
Как трябва да изглежда професионално и качествено ушитият гоблен? Без възли, без висящи кончета... Друго има ли?
Ако може някой да ми изпрати снимка на обратната страна на гоблена си, за да добия малко визуална представа.

Jully
20.09.2009, 08:25
Мила гем2006, щом гобленчето е на Милена стил, то със сигурност е с гобленов бод, на разграфена панама. Тогава трябва да се шие с две или три нишки. С две нишки става добре. Няма значение дали ще вземеш една нишка и ще я прегънеш на две или ще вземеш направо две нишки от чилето. Това е по избор на гобленаря.
За качествено ушит гоблен гърбът му трябва да е като предницата, но ако не е за продажба има ли смисъл. Кой ли гледа гърба? Трябва само да е както казваш без възли и висящи конци, и да няма прекалено дълги прескачания. Ако има трябва да се препъхват.
Дано си ме разбрала, че доста дълго стана. Успех с шиенето. И ако имаш проблеми пиши, ние ще помагаме.:kissyou:

gem2006
20.09.2009, 08:54
Много ти благодаря за вниманието, което си ми отделила и за прекрасния отговор. Страхотна си. Благодаря за помощта.
Нещо от написаното ми избоде очите обаче - "не трябва да има прескачания". Ами аз редовно го правя. Вземам си един цвят конец и си бродирам масимално дълго с него, без да си прекъсвам, т.е. прескачам по вертикала и хоризонтала, там където има квадрачета за избродирване със същия цвят. Но явно трябва измисля нещо за това. Първо, ще изчета целия форум и всичко в Интернет по въпроса. Последното обаче не трябва да ви успокоява, че ще спра да ви досаждам с тъпи въпроси. :) :) :)
ПП Нямам разбира се намерение да продавам гоблени, но ми се ще да направя Мона Лиза както трябва. Засега се уча на мънички гобленчета. И трябва да се науча, нали? :)

maya_the_bee
20.09.2009, 16:15
Големите прескачания не са добри и от гледна точка на икономията - губи се голямо количество конци - и в един момент може да не ти стигнат (ако е готова комплектовка). Друг неприятен момент може да се прояви при гоблени без фон - през бялата панама прозират тези кончета, особено при по-тъмните конци. За да се избегнат и двата проблема, решението е да се приключва с конеца и като го подпъхнеш, няма проблем нито с прозирането, нито с разточителство на конците.

Tooth
20.09.2009, 18:35
Моят съвет е намираш някоя опитна гобленарка от където си,взимаш си гобленчето и й отиваш на гости.Ако смяташ ,че ще научиш нещо само като четеш ..........незнам ! Дано се получи!

Jully
20.09.2009, 19:19
Под големи прескачания имах предвид без да са препъхнати отдолу под някой друг конец. Иначе и аз прескачам до към 5-6 бода нагоре или встрани.