PDA

Покажи пълната версия : На борба с целулита и стриите!



lubopitko
06.02.2006, 21:56
Мразя този гаден целулит! Мразя и стриите!!! Направо няма отърване от тях!
Как се справяте с този проблем, който не подбира възраст, тегло и телосложение... :?

mylli
06.02.2006, 23:10
:cry: как се справям ли ................ами никак, имам чуството че никога няма да мога да се отърва от целулита, до преди да родя малката нямах, но след това се появи от нищото и не мога да се отърва от него :twisted: . Използвала съм какво ли не , но като че ли най-добре ми се отразиха ампулите Елансил на Галеник, но не и на джоба ми - защото за 15 дни струва 45лв. Много съм изчела по този въпрос, на едно място казваха че утайката от кафето помагала, близо два месеца всеки ден миех банята - защото след един такъв масаж приличаше на кална баня, но .....не видяхсъществена разлика. Използвала съм маслата на Икаров, Ейвън също мат против целулит - никакъв резултат, същото беше и със DAVE..............От близо година имам масажен диск против целулит - използвам го всяка вечер заедно със антицелулитния крем на Дева, реших че не мога да давам луди пари при условие че няма резултат.........
Знам че трябва да се пие много вода, и след масаж да се затоплят проблемните зони, ходех и на масажи- та масажистката каза че каквото и да е мазилото важно е след това да се завиеш за малко за да може да навлезе навътре, трябва и да се стимулират - демек масажират лимфите зад коляното- но точно къде са - не знам :? ............мале ама се забравих, айде и другите да споделят опит :idea:

lubopitko
07.02.2006, 00:08
Аз ще споделя утре, че сега ми се спи. Само ще кажа, че току що излизам от банята и хубаво си натърках месенцата с кафе... [:] :D

Скарлет
07.02.2006, 09:49
Това,за масажиране с утайката от кафе го знам и аз.Дали,обаче има ефект....???? :?
Въпреки,че съм леко "пухкава"(61-62кг.) и като прибавим и двете раждания,мога да кажа,че по отношение на целулит нямам голям проблем.Мажа се и аз с разни мазила,но ефект не съм видяла от нито едно.В момента се мажа с антицелулитния лусион на Ейвън.

Lyubka
07.02.2006, 12:46
mylli, правилно ли използва антицелулитния гел на AVON? Моите клиенти са много доволни.
Той се използва след баня и ексфолиране на кожата. Нанася се чрез масажни движения, т.е. правиш си масаж на проблемните места. В момента е на промоция и струва 16,90.
Между другото, в следващата брошура (кампания 4) ще влезе нов продукт от серията Anew Clinical - Професионална терапия за оформяне на тялото, 200 мл. За клиентите, които имат Платенена карта Anew, продукта ще е на цена 24,50.

Стриите не могат да изчезнат, защото са разкъсани еластичните влакна в кожата, но с гела заличаващ стриите, те стават по-малки.

mylli
07.02.2006, 14:07
Ами де да знам дали съм го използвала правилно, като се има впредвид, че никога не оставям само с едно средство- в смисъл когато вляза да се къпя използвам антицелулитен сапун - и си помагам със масажора, а след банята задължително се мажа със някакъв ъъъъ препарат. Два пъти съм взимала от антицелулитните на AVON и да си кажа честно за тези пари предпочитам ампулите на Галеник :? де да знам то нали всичко е много относително, зависи от много фактори .........на всеки човек му действа различно :wink:

darri
07.02.2006, 14:35
Ама вие направо ме ударихте по второто ми болно място/ноктите са първото/Божеее цяла енциклопедия мога да напиша за този пустия целулит.Какво ли не съм пробвала, но :cry: :cry: :cry: И при мен проблема се задълбочи след раждането.Каквото кремче е излязло все съм се намазала :D /разбира се тези дето са ми по джоба/ и avon и орифлейм и ампулите на галеник и на рефан и разни други знайни и незнайни.И с кафе се мазах и сапуни си купувах.Е, не и не.Както казват хората умиране има оттърване няма.Но както каза Мили като че ли ампулите на Галеник са най-сполучливи.Последното което научих е че сока от грейпфурт сутрин на гладно помага.Сега и това ще пробвам пък да видим :cry:

abi1004
07.02.2006, 14:57
По отношение на целулолита четох някъде че е гентично т.е каквото и да правим винаги той ще се появява още повече че масните депа имали памет и винаги се възстановявяли бързо.
А, кафето по-скоро ексфулира и омекотява кожата.

Lyubka
07.02.2006, 16:26
Целулита може да е наследствен, но може да е и придобит. Не помня при какъв процент от жените се среща (мисля, че беше някъде около 80%), а при мъжете - 25%.
Макар, че доста съм напълняла, аз нямам целулит, но имам стрии.

lubopitko
07.02.2006, 20:12
Аз пък имам и стрии и целулит... Не съм раждала още, но мисля, че при мен се получи от рязко напълняване и отслабване... :? От известно време се масажирам с утайка от кафе. А от доста време пък се масажирам със специална гъба за баня и след това се мажа с антицелулитен крем. Ползвала съм DOVE, от който съм доволна, а в момента привършвам тубичка Дева- не ми харесва. Чела съм, че тези кремове трябва да се нанасят с пощипващи движения, за да може кожата да ги попие по- добре. :yes:

Lyubka
08.02.2006, 11:21
Аз пък имам и стрии и целулит... Не съм раждала още, но мисля, че при мен се получи от рязко напълняване и отслабване... :?

Получила си ги от напълняването, а когато си отслабнала, вече си ги видяла. При бързото напълняване или при бърз разстеж кожата не може да отреагира толкова бързо и се разкъсват еластичните влакна и оттам се получават стриите. А каквото и да ползваш тези еластични влакна не можеш да ги възстановиш (все едно да се опитваш да залепиш ластик). В специализираните гелове има колаген, който прави кожата по-стегната и затова стриите са по-малки и по-малко видими.

elena88
14.05.2006, 20:04
Аз си поръчах крема за тънка талия на Орифлейм,и утре очаквам да ми го донесат.Незнам дали ще има ефект.

darri
16.05.2006, 11:27
Момичетааа дали някоя от вас има вече впечатления от новия антицелулитен крем на Нивеа.Ще се радвам ако споделите тук.Наканила съм се да го пробвам, че поне и това да съм опитала :D

kamellia
24.05.2006, 10:49
Мога да споделя с вас опита ми с борбата с/у стриите и целулита :idea: Веднъж получила се стрия,няма как да изчезне,но може да избледнее и да не си личи поне,което никак не е малко :wink:
Аз съм си купила от антицелулитния сапун на Рефан и от онези ръкавици за баня масажните.
Сапунисвам ръкавицата със сапунчето и започвам да масажирам проблемните места.
Стриите,които най-мн омразявам са тези,които имам на прегъвките на краката.Наследих ги,след като рязко отслабнах много :oops:
Иска се постоянство и резултатите стават видими от мазажчето.
И аз съм чувала са масажа с утайка на кафе,но не съм пробвала,защтото сме с душ кабина и си представям каква кочина ще е след това :(

yanichka
06.10.2006, 15:24
Да ви кажа честно, целулитът и стриите стават все по-голям проблем на младите момичета. Аз например съм на 18 години и имам стрии от 3 години и целулит от 2, като не бях нито рязко напълнявала или отслабвала, нито са ми генетично (нито бабите ми от двете страни, нито майка ми имат целулит или стрии)... Борбата ми с тях започна преди две, но нещо се бях запуснала и напълнях със 7 кила. Няма да ви разказвам за резултата подробно - бях релефна карта. Започнах да се мажа с какво ли не - първо беше с комбинирания лосион на AVON против стрии и целулит. Като цяло имаше ефект, но повече за стриите, отколкото за целулита. След това си взех на Икаров масажното масло против стрии, но него го ползвах две седмици и понеже само ме правеше мазна и цапаща, го спрях и си взех от крема на Oriflame против стрии. Вярвайте ми - РОДИХ СЕ! Този крем ми скри до голяма степен стрии, които имах от 3 години. Най-големия ми проблем са тези на жабките и над прегъвката на коляното, защото на млади години не мога да сложа нищо късо. Е.. след терапията с кремчето на Орифлейм мога да сложа гащички до коляното :) В момента използвам един крем на AVON, който беше много намален (мисля, че го взех за 6-7 лв.) и при него също виждам резултат, макар и не толкова фрапиращ, колкото беше при Oriflame-ското кремче :) Сменям толкова често продуктите, защото лекар ми каза, че ако ползвам само един ще действа до едно положение и после ще спре. Когато кожата се третира с много и различни неща има по-голяма вероятност от възстановяване. С целулита как се боря - бягах, когато имах свободно време. Увита в найлони в близкия училищен двор. Бягах докато се уморя или докато усетя, че вече всичко по мен се свлича от водата, която съм изкара :) Много повече от половината ми целулит изчезна, а и поуформих тялото си. Бягах вечер, към 10-10:30, защото тогава вече имам свободно време. Стриите могат да изчезнат напълно, защото човешкият организъм и специално кожата се обновяват на около 7 години, затова не се отчайвайте и бъдете постоянни, иначе наистина няма да има резултат! Стискам палци на всички, стискайте и вие на мен :)

caterina
12.07.2007, 16:34
Аз имах много положителен ефект след като ходех на фитнес във вторник, четвъртък и събота, в неделя на витоша, в банята с утайката от кафе масажи с остра гъба, пиех доста вода, а вечер като се намажа с антицелулитен гел отгоре завивах домакинско фолио, и пижамата отгоре и сутринта пак с кафето ... докато не се омъжих... при свекървата ми е неудобно да правя такива процедури, а и време няма ... обаче започнах да шия гоблени и ... ето ме тук

elancyl
12.06.2009, 10:39
Видът на козметиката зависи от вида кожа. Най – важно е кожата да бъде хидратирана, загубата на вода се отразява на еластичността, тена, появата на бръчки, а начина на хранене и жиовот, влияят върху появата на целулит.

Всички антицелулитни кремове съдържат кофеин като активна съставка. Най – важното е да се поемат достатъчно количества вода на ден (минимум литър и половина), да има някаква минимална физическа активност, за предпочитане сутрин, когато организма изгаря излишните мазнини и балансирано хранене.

svetlana770
18.09.2010, 20:06
Аз имах много положителен ефект след като ходех на фитнес във вторник, четвъртък и събота, в неделя на витоша, в банята с утайката от кафе масажи с остра гъба, пиех доста вода, а вечер като се намажа с антицелулитен гел отгоре завивах домакинско фолио, и пижамата отгоре и сутринта пак с кафето ... докато не се омъжих... при свекървата ми е неудобно да правя такива процедури, а и време няма ... обаче започнах да шия гоблени и ... ето ме тук


Точно това е решението-фитнес ,със засилено внимание на проблемните зони-обикновено на дупето,за което ви препоръчвам степер и упражнения за седалище на гладиатор.Движенията се правят докато не усетите силно парене в мускулите.Точно това парене унищожава гадния целулит .И много вода,но поне 1 ч преди и след тренировка.Всичко друго е загуба на пари-всичко съм пробвала.И шиенето на гоблени ни държи повече на диванчето,т.е. никакво движение.Не си давайте парите за мазила-купете си фитнес уред ако нямате време за тренировки в зала-на SPORTER са около 200 лв..Аз съм с три деца -познайте колко време има за мен!Бродирам нощем,а тренирам докато най- малката спи след обед-всичко е до организация и стимул.Ефектът от фитнеса е поразителен дори след втория месец.

aneliarankova
24.11.2010, 12:27
Aз се справям с много усилия, масажи и използване на различни видове кремове. Използвала съм много видове и мисля, че няма особен ефект от тях. Чувала съм за антибиотик, който се прилага при целулит. Казва се Калцид ама не съм го пробвала. А стриите ги лекува само времето.

Sisitoo
13.07.2011, 12:23
вижте тук: http://www.aktivniizdravi.bg/nutrition.php?id=5 :gipsy:

nikolay86
13.07.2011, 23:52
Вижте тази статия http://freya-aromati.com/presta/dermatology/281-innovation-eyes-vita-age-in.html
Ако някой е чувал за тази чудесия може да просветли останалите. :D

sofito7
05.08.2011, 09:30
Единственият успешен метод за отърваване от целулита и стриите е ходенето пеша, фитнеса, и много вода разбира се.
Все пак - вижте нашите майки - колко от тях имат целулит или стрии или и двете. /а и не бива и да забравяме, че някога в училищата имаше и физическо, и отбори по футбол, волейбол, баскетбол и т.н. - явно е имало смисъл от тях, а сега децата бягат само от час или от отговорност ;) /
Всичко е в движението..... Така че повече движение, момичета! /И лично аз не вярвам, че всички тези козметични продукти имат някакъв ефект, по-скоро си играят със суетността на жените, които харчат луди пари, за да изглеждат добре, а всъщност ни трябва само един степер или посещения във фитнеса, и ходене пеша./

akula
15.08.2011, 00:04
Мили колежки, всичко в от глупавата храна дето я ядем и гадния стрес дето живеем: токсини + стрес = целулити мазнотии стрии и какви ли още не глупости.
трябва да си променим начина на живот - аз засега не съм хукнала на там ама малко по малко надявам се :)
ей тука има една госпожа http://www.bodyrock.tv/ (http://www.bodyrock.tv/) и в този сайт много се надъхва човек. Каката натоварва много и хората първоначално се плашат
второто нещо йога / таз кака по горе ползва доста неща от йогата/ в ютубето аз признавам 3 ма учителя за сега обаче единия приказва на индийски със скапан дублаж на английски Баба Рамдев и той е по скоро един такъв за лечение е повече , другият е всеизвестния Бахарат Такур bharatthakuryoga тва му е акаунта в Youtube - той обяснява упражненията тооочно как трябва да са и тази кака sadie nardini ютубе:sadienardini от нея съм най доволна от йогите щото дава последователност от упражнения но единствените дето не искат пари са БОДИРокерите :) виж по горе И дават разни съвети за хранене които хич не са сложни

така че постоянство му е цаката

Sisitoo
16.12.2011, 18:19
Една приятелка ми препоръча антицелулитния гел на Билка, каза, че наистина й е намалил целулита, сега и аз го ползвам и много се надявам да има ефект.
А мислите ли, че масажорите помагат?

poliville
10.10.2013, 15:07
Здравейте момичета, влязох и аз да споделя опита си с борбата с целулита. След раждането на втория ми син, беше нещо ужасно, хормонален дисбаланс :? По съвсем други причини започнах да се храня по Зоната и като страничен ефект получих и този подарък. Пиенето на много вода, както са споделили другите момичета, малко разходки и този хранителен режим и воала :mrgreen: всичко това го описах и в сайта си, на начала споделяне на опит :-)

meri_88
24.06.2016, 17:30
аз се оправих с натицелулитния гел и серум на кройтерхоф и с много вода и спорт само с мазане не става :)

btrend
20.10.2016, 21:14
Аз се справих с много дренаж и масаж. Използвах вендуза + гел + олио и резултатите са магични, но не трябва да се спира, че всичко се връща, където си е било.

coolmimi
20.08.2019, 11:43
Това със стриите е много гадно, остават неприятни белези. Какви кремове използвате?