PDA

Покажи пълната версия : Завишени триглицериди...



leti_at
23.09.2009, 21:25
Момичета, дайте ми съвет...
Тези моите триглицериди ще ме побъркат...март тази година са ми били 5,87, :PPсега септември вече са 6,23...като нормата е от 0,62 до 2,26!!! Пия ленено семе (сега го приемам смляно, първоначално го взимах на капсули...)Приемах и пектин...ама не много редовно... Свинско (мазно месо почти не ям-2-3 пъти в годината по едан пържола най-много ..). Консумирам основно пилешко и риба..Яйца не обичам..Млечните продукти до сега не можех да ги откажа...но вече ще ги спирам..или ще ги заменям с възможно най-нискомаслените..И пак такова ниво на триглицеридите:uhhhh:...Всичко др. ми е в нормата...
Джипито ми предписа Липантил...трябва да го приемам поне 4 месеца(чувала съм,че тези лекарства са като за кръвното-почнеш ли ги един път ,пиеш си ги до живот...) и някакси не ми се щеше да започвам с хаповете:no:....Започнах да вдигам и кръвно с близки граници..пр. 102 на 126 едни ей такива...
Джипито предполага ,че точно от триглицеридите ми е този проблем с кръвното...Давайте съвети, моля...ако някоя от вас е имала сходен проблем?

Araxna
24.09.2009, 10:59
Хич не го слушай Джипито, и зарежи тъпите статини, месо яж, мазно дори, пълномасленото мляко и животинските мазнини не ги отказвай, само намали или направо изключи бързите въглехидрати, включително бял ориз и картофи (тях само ги намали, или ги замести с нелющен ориз или булгур), никакви тестени, хляба да е само пълнозърнест (гледай състава, че някои хлебари слагат МАРГАРИН за разкош), наистина не са ти притрябвали, а съм сигурна че мизериите ги правят те.
Холестеролната теория е само теория и никой още не я е доказал, за сметка на това има доказателства, че не е вярна. Увеличи лененото семе или направо си вземи капсули ленено масло или рибено масло, като вземаш най-малко 3 грама, най-много 4 грама на ден, задължително е да съдържа само омега 3 и вит Е. Аз харесвам Ескимо, Фортекс, GNC, Яж мазна риба, за нашите условия океанската скумрия е подходяща, само трябва да е прясно замразена, но то се познава дали е така, поне 2 пъти седмично, става много хубава попарена (леко сварена) с капка лимон или на пара, намали слънчогледовото олио до минимум и го замести с зехтин (може и помаче) за варене и салати и масло или мас за пържене или печене, кокоша мазнина също, целта е се намалят омега 6 киселините в диетата, палмовото масло е също подходящо, защото не се окислява, но също съдържа много омега 6 киселини. Зарежи и направо изобикаляй отдалеч маргарина, замести го с краве масло, не стига че е тъпкан с омега 6, а на това отгоре има в него транс-мазнини, които са най-големия боклук, измислян някога от хранителната промишленост, не яж полуфабрикати, или им гледай съдържанието, ако видиш хидрогенирана мазнина, отива в черния списък.
За зеленчуците и плодовете няма какво да говоря, те са ясни, много и без ограничения, те са единствените бързи въглехидрати, които можеш да си позволиш.
Има и една хубава добавка, казва се Липовитан, съдържа холин, витамини Б, Е и някои други забравила съм вече, много е добра за дислипидемии, мен той ме отърва от високите 3-глицериди. И омега-3 задължително, поне 3 грама дневно, дали ще е ленено или рибено маско ти си решаваш.
А изследвала ли си се за диабет, ако да и нямаш, изследвай си инсулин след обременяване с глюкоза, за инсулинова резистентност, но мисля че това здравната каса не го поема, вероятно това ще да е проблема, ако успееш да вкараш инсулина в нормални граници ( 7-8 до 20-25) с нисковъглехидратна диета, 3-глицеридите сами ще паднат.
Накратко - не се отказвай от животинските мазнини, яж толкова, колкото ти се яде, намали въглехидратите обаче задължително, ако обичаш сладко не ти завиждам, но черен марков шоколад може, яж много мазна риба (скумрия или сардина), омега-3 с вит Е и Липовитан и да знаеш, че докторите са дървени глави и от техните съвети полза няма.

leti_at
24.09.2009, 22:59
Araxna,
Много ти благодаря за изчерпателните съвети...Цял ден рових вчера във форума-толкова полезни и систематизирани съвети на едно място не видях..Хиляди целувки ти изпращам :kissyou::kissyou::kissyou::kissyou:..повече емотикони не са ми разрешени..

Да ти кажа месото не ми е проблем...мога и без него, а риба мнооого обичам..маргарин не ползвам от години,знам колко е вреден - цялото семейство яде само краве масло (българско)..От скоро салатите ги подправям със зехтин...(а преди слагах мнооого малко олио-1 чаена лъж само..)Виж шоколад обичам МНОООГО:amam:, ама ще се откажа,щом е за здравето..Най-ми тежи,че трябва да се откажа от млечните продукти-без сирене, кашкавал, кисело мляко и прясно мляко не мога (нискомаслено ползвам, ама..) Сега и тях съм спряла..Картофи също обичам...ама ще ги спра..По колко ленено семе (счукано ) мога да консумирам дневно-сега вземам по 1 чаена лъж...(понеже съм си купила-като го изям ще мина на капсули)..Сега една позната лекарка ми каза да ходя да си изследвам пикочната к-на и хормон-TSH..Утре отивам, дано не попречи на изследването само че два дни пия Липантил...
Иначе глюкозата ми е 5,06.., а Креатинина-66, Холестерол-5,54,а HDL- холестерола-0,81..

Дано не дотежим на останалите съфорумци с този проблем, ако е нужно по-късно темата може да се премахне...Още веднъж ти благодаря за ценните съвети!

Araxna
24.09.2009, 23:39
Една от най-големите грешки на съвременната медицина е да смята че като намалиш холестерола в храната, ще намалее в кръвта, на практика това никога не става, просто трябва да се намали инсулиновата резистентност, която разстройва обмяната на липидите. От Липантила най-много да ти намалее още ХДЛ и 3 глицеридите, обаче ще се сдобиеш с някои други проблеми, да оставим настрана че тая група лекарства имат гадни странични ефекти, та зарежи го тоз Липантил, на никой нищо добро не е донесъл. Много ти е нисък ХДЛ-то, а това е лошо, той трябва да е над 1 и колкото по-висок е е по-добре, е не да е над 10 де, общия холестерол е леко завишен, и е за сметка на ЛДЛ, който явно е висок, което е още по-лошо, креатинина ти е добър.
Млечните не ги отказвай в никакъв случай, яж ги колкото ти душа сака, дори започни да си купуваш пълномаслени, яж мазно месо смело, друг е въпроса ако не обичаш, яж мазно пилешко и мазна риба, само въглехидратите намали, за протеините няма какво да говоря, тях си ги яж. За картофите вече знаеш, шоколада също. Ако пък не можеш без сладко в кафенцето, вземи си стевия от здравословните магазини или фруктоза, никакви аспартами и захарини. То и кафенцето е хубаво да е еспресо и то късичко. Аз не знам кой е измислил формулата 2:2:4, т. е. мазнини:протеини:въглехидрати, но според мен е идиот, това съотношение въобще не ми се вижда правилно, трябва да е 2:2:2 според мен. Ленено семе яж по супена лъжица, а аз ти предлагам като дойде време да си купуваш капсули купи си Омега-3 на Фортекс, това е рибено масло и не се окислява толкова колкото лененото и е по-изгодно, от него вземай 3 капсули на първо време на ден, след 2 седмици ги увеличи на 4 на ден. Вземи си и Липовитан, взема се по 6 таблетки на ден. А кръвната ти захар не е показателна в случая, не е много ниска, но не е и висока, изследвай инсулин след обременяване, той ще покаже кой и какво. Пикочната киселина и ТСХ то можеш да ги изследваш, макар че малко ме съмнява, че нещо ще излезе оттам, най-много да те уплашат че уж имаш Хашимото. Просто търпение е нужно и време, не се шашкай, няма нищо фатално.

abazova_s
27.07.2010, 14:09
Дали е тук мястото ,но реших и аз да споделя моите здравословни проблеми.От 97 год до 2004 все по операции,от миома ,бучки в гърдите ,хернии и накрая се установи че проблемите в гърдите ми били свързани с щитовидната жлеза.Оказа се че имам доброкачествен аденом на левия глоб.Оперирах се във Варна.Но сега имам други проблеми.Вече съм диабетичка.Това са 4 - я вид хапчета които пия в момента.Лимерал - 3 мг и [I]иофор 1000 мгт.Сега в събота си мерих кръвната захар на гладно 9.795 .За холестерола пък да не говорим , Триглицеридите - 5,699,HDL - холестерола е 0,99 а общия 7.10.За щитовиднатапия Еутиркс - 100 мг ,за високо кръвно пия ЕгилокR- 50 мг,Хиподехидра 25 мг,Норваск 5 мг иНитролонг 10 мг.Опитвах се да спазвам диети.А как да я спазя при наличието на толкова хапчета а имам и язва на стомаха.Какви ли не чайове съм пила а преди 2 год диетата на Дюкан.До миналата година задържах килограмите до октомври месец миналата година.С тази диета си развалих жлъчката и много други фактори ми повлияха и пак ги качих.Сега не смея да се качвам на кантара а от този диабет и немога да гладувам.Ако не ям започвам да треперя.Дайте ми съвет какво да направя.Трябва да отслабна но как.:?::(

yoana.solarsa
10.03.2012, 20:23
Разгледайте този сайт: http://www.bowtech.com.gr/bg/main-page/welcome-to-the-website-of-the-bowen-technique/ . Аз лично съм се заела с "неизлечими" случаи и за сега имам чудесни успехи.Акоимате въпроси,ще отговоря на всички. Една вметка - на запад тази ттерапия вече се признава оъ лекарите и се практикува в болниците.В България още не е много позната,защото се практикува едва от 2 години.