PDA

Покажи пълната версия : Въпрос за Герика-Дименшънс Варна



magych
07.02.2006, 08:51
Някой може ли да сподели опит с техните гоблени? Доста са скъпи, а чух че конците не стигали. А те нали са нестандартни и ако речеш да си допълниш с тукашни Анхор или ДМЦ не е ясно какво ще стане.

Пенка Неделчева
07.02.2006, 12:39
:yes: Консултирай се с Pepina-тя шие доста техни неща...

Araxna
06.03.2006, 10:18
Конците трябва да стигнат, ако шиеш на оригиналната панама по оригиналния модел, като се спазват точно инструкциите и видовете бодове, броя нишки и т. н. И не смятам че са скъпи, най-скъпия е 68 лева, а ефекта е страхотен. Но ако шиеш с гобленов бод, и на българска панама конците няма да стигнат при всички случаи. Лошото е, че нямат инструкции на български и ако не знаеш английски не можеш да разбереш за какво става дума и как да шиеш. Но в нета има много модели на Дименшънс и техните конци доста добре се сравняват с ДМЦ :) :)

pepina
06.03.2006, 11:42
:hello: magych прочетох ,че проявявяш интерес към гоблените на Dimencions
Конците винаги са ми оставали ,така че смело опитай. :yes: Гоблените им са невероятни ,но трябва да шиеш точно по инструкциите :idea: Успех :!:

Reni
06.03.2006, 12:16
pepina, a как изглеждат оригиналните конци на Dimensions :?: Мненията, които досега съм чела тук и в all.bg са, че ДМЦ са далеч по-добри за работа и с повече блясък.

Maggi_30
06.03.2006, 12:38
Купи си без да се чудиш. Гоблените им са страхотни!!! Аз съм ушила доста от тази фирма, поръчвам си ги по пощата, и ми идват с наложен платеж. Качеството е страхотно, и винаги са ми оставали конци.
В момента шия Английско село- 35 019 мисля че беше в каталога им. НЕвероятна комбинация!

валчо балчо
10.05.2006, 22:18
Маги къде мога да открия или да си поръчам каталог на тази фирма, понеже съм от Пловдив и тук не съм я срещала? :?

miltenova
14.02.2007, 16:47
В момента шия на Дименшънс много са хубави обадих се по телефона /взех го от Интернет страницата пратиха ми гоблена който исках с наложен платеж/ http://www.gerikadimensions.hit.bg/index1.htm

adi
14.02.2007, 18:45
Наистина гоблените на Дименшънс са прекрасни но не мога да си обясня защо в България са толкова скъпи !!!

nellli
14.02.2007, 22:28
Конците стигат винаги /поне на мен/. Инструкция на български към гоблените има -макар и в кратък вариант. Затова пък има подробна схема с описание на всички използвани бодове - на английски е, но няма да има проблем с разчитането. Всичко е нагледно показано. А за цената - не съм съгласна. Мисля, че българските гоблени комплектовани с ДМС и Анхор конци са много по-скъпи.
Рени, конците на Дименшънс също са ДМС,но са багрени по поръчка в специални цветове, които да пасват за техните гоблени.
Валчо-Балчо не ти трябва каталог - виж в сайта им. Там са качени. Каталогът не е един , а са 7 или 8 на брой.Всеки с различни гоблени. И ако искаш да си ги купиш всичките, цената ще ти излезе повече от един гоблен.

marulka_s
25.08.2007, 17:29
Знам, че така наречената вносителка на Дименшънс си ги комплектова тук в България гоблените. В момента шия Japanese maiden оригинал от Америка и съм много доволна, но оригиналът си е оригинал. Иначе гоблените им са изключително красиви, но трябва да се спазва инструкцията, видовете бодове, броя нишки, с които се шие, ефектът и резултатът си заслужават.

pepina
26.08.2007, 13:07
Знам, че така наречената вносителка на Дименшънс си ги комплектова тук в България гоблените. В момента шия Japanese maiden оригинал от Америка и съм много доволна, но оригиналът си е оригинал. Иначе гоблените им са изключително красиви, но трябва да се спазва инструкцията, видовете бодове, броя нишки, с които се шие, ефектът и резултатът си заслужават.

Не мисля ,че е така :idea: Гоблените си идват комплектовани само
указание на български прилагат тук:idea:

Трябва да се шие точно по указания начин -конеца отзад трябва да
е отвесно ,а не полегато както е при повечето гоблени .Незная дали съм ясна в обясненията си :idea: ,но в комплектовката всичко си е описано има и нагледно показно :idea:

marulka_s
27.08.2007, 00:59
Не мисля ,че е така :idea: Гоблените си идват комплектовани само
указание на български прилагат тук:idea:

Трябва да се шие точно по указания начин -конеца отзад трябва да
е отвесно ,а не полегато както е при повечето гоблени .Незная дали съм ясна в обясненията си :idea: ,но в комплектовката всичко си е описано има и нагледно показно :idea:

Ами ясно ми е, защото така го и шия, аз нямам нищо против оригиналите на Дименшънс, но закупени от Америка :gipsy: А и аз съм писала, че трябва да се внимава в схемата и инструкциите, да се спазват видовете бодове, броя на нишките. Може да се шие с една нишка, но може и с четири

Ето го моето творение до тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101881&photo=6

Аз лично не бих "спонсорирала", а и не го правя, местната "вносителка"

marulka_s
27.08.2007, 01:01
А и няма начин да се шият кръстчета и да става полегато на гърба, поне аз така си мисля. При Дименшънс повечето е кръстчета, а гобленовия бод е сравнително малко с цел да се постига релефен ефект.

Denny
27.08.2007, 10:05
marulka_s, ти някакви конкретни доказателства относно "местната вносителка" (ако става въпрос за Герика-Дименшънс) имаш ли? - или просто така си приказваш :D Защото аз например мразя голословните обвинения и ми се ще да да се обосновеш.

Аз например не мисля така. И ето как ще го обоснова:

1. Отиваме на официалният саит на Dimensions (http://www.dimension-crafts.com) на страница "International Distributors" и какво да видим - на трето място в списъка фигурира ред

"Gerika ET Bulgaria gerika_dimensions@abv.bg 359 8 88 8711500 "

Я-я-я, казвам си аз - Значи самата фирма Dimensions признава Герика за свой официален вносител :idea:

2. Имам няколко гоблена от Герика и съм виждала "оригинал от Америка" и трябва да ти кажа че ТОЛКОВА добър фалшификат никой българин не може да направи :kissyou: Доколкото разбирам тук ги отварят за да сложат печат на схемата и да приложат инструкция на български.

А това че споменават гобленовия бод - ами какво да правят като нашенки просто не щат да бродират с кръстчета. Моите познати поне... традициите са страшно нещо понякога :D

И за да не мислиш че Герика са ми много мили и близки - да ти кажа и една критика. В настоящият момент чакам един гоблен вече 2 месеца и май още 2 седмици се очертава да почакам - иде ми да ги убия :fight:

pepina
27.08.2007, 18:08
Да кажа и аз нещо по въпроса... Герика Дименшънс са официални вносители, а причината поради която съм сигурна е че преди месеци се опитвах да стана и аз такъв, но ми беше отговорено ОТ АМЕРИКА:D , че вече има такъв. А за коректността на самата фирма нищо не зная, за мен е достатъчно че е призната от самите производители. От все сърце пожелавам на всички повече положителни емоции с прекрасното ни хоби и по-малко съмнения...:kissyou:

Да така е.Ние БЪЛГАРИТЕ се съмняваме във всичко:confused:
Убедена съм ,че са оригинални комплектовките на Дименшънс.:idea:

Denny
28.08.2007, 19:56
Ха ново двайсе, абе да няма във Варна две Герики, а варненки? :D

Аз съм от София и няма как да знам, ама по форуми тук-там прочетох, че магазинчето им било хубаво (даже - цитирам - "вълшебно"), а пък сега се оказва че било мръсна барачка с продавачка-алкохоличка, хм-м-м :confused:

Едно от двете ще да е - или Герики-те са се раздвоили или на някой тука много му се иска да ги очерни :idea:

Каква ли е истината?

nellli
28.08.2007, 20:11
Е, аз не съм варненка, но за последните две години съм посещавала магазина 4 пъти. Не съм попадала на алкохоличка. И двете продавачки бяха много любезни и приказливи. Преди седмица си купих два гоблена от златната им колекция, като предварително се обадих по телефона да питам дали ги имат в наличност и жената ми ги запиза за 4 дни. В гоблените има само указание на български за конците - цветове и връзки, за да можеш да си ги подредиш. Всички други бодове са дадени на гърба на схемата, като към тях има толкова подробно нарисувано указание, че не е нужно да знаеш езика.
Много съм изненадата от написаното от фантазия. Във всички форуми за гоблени, отзивите за това магазинче са изключително ласкави.
Е вярно, не е голям и лъскав магазин, който да привлича погледите на клиентите като мънисто папагал, но точно в това му е чара. Малка барачка, с любезна продавачка и безброй много красоти по стените.
Гоблените пристиган в оригинал и в България само ги отварят, за да сложат указанието.
Искрено се надявам, това с фантазия да е просто лош късмет. Защото моите впечатления са отлични /пък и не само моите/.

nellli
28.08.2007, 20:17
Ето това е гобленът, който занесох за рамкиране миналата седмица. Спазиха сроковете, които посочиха съвсем точно.
Една трета, че и повече от конците ми останаха.

Denny
28.08.2007, 21:29
Ето това е гобленът, който занесох за рамкиране миналата седмица.

М-м-м това е My Lady's Shato нали nellli? Много е хубав :loveglasses:

И благодаря ти за мнението nellli. На мен и без това ми беше ясно, че няма как магазинчето да е мръсно и опушено защото и комплектовките (нали там ги отварят) щяха да са мръсни и да миришат на цигари - а пък моите са си чистички и спретнати като от кутийка. Но все пак друго си е да си каже очевидец.


P.S. Ох, айде да ми идва вече моята поредна любов "35164 Leonardo", че ми се изчака чакалото и ми се бродира хубав Котю :cry:

keikal
28.08.2007, 22:04
Лелееее, Nellli! Защо не си ни я показала досега тази красота? Направо ме изуми!:shock:

Denny
28.08.2007, 23:07
Ех, fantaziq недей да съжаляваш за мнението си - нали в спора се търси истината! Ето сега като резултат избистрихме въпроса, а пък ако си завършиш стария гоблен ще има и полза :flower:



Аз съм зодия овен и държа до педантичност на точност,честност ,вярност и упоритост!

Аз пък съм зодия телец и търся абсолютно същото - затова и си позволих да се впусна в полемика. Не ми се ще някой да се откаже да пробва тези красоти само от страх да не се мине. Мир :blueflow:

nellli
29.08.2007, 10:25
Фантазия, всеки има право на мнение разбира се. Няма лошо, че нашите се различават. Искрено се надявам сега да останеш с по-добри впечатления - поне от продавачката.
Дени, чудесно е, че имаме обща страст - гоблените на Дименшънс.
Кeikal, радвам се ,че ти харесва този гоблен. Не искаш ли и ти да опиташ да ушиеш един?:D

marulka_s
29.08.2007, 17:37
Значи магазинчето на Герика във Варна е едно, тенекиена барачка на улица Дрин. Самата собственичка, познавам я лично е изключително тежък характер, като цяло неприятен човек, но това е лично мнение наистина. Некоректна, това е вече мнение не само мое, но и на други хора.
Значи гоблените са с конци ДМЦ, тук се подменят и Гери, собственичката, има майка в Бургас, където се осъществяват нещата.

Относно гоблените на Дименшънс, спор няма! Чудесни са и аз съм им тотална фенка, но лично за себеси съм намерила начин да ги получавам от Америка и да не спонсорирам, както казах по-горе биснеса на една некоректна жена.

Спирам да пиша по повода, за да не става махленско, но в крайна сметка всеки има право на мнение и избор.

Denny
29.08.2007, 18:52
Значи гоблените са с конци ДМЦ, тук се подменят и Гери, собственичката, има майка в Бургас, където се осъществяват нещата.


Аз също спирам да споря, защото вече става смешно, но по-горният цитат ме заинтересува, затова просто питам от любопитство:

Каква е далаверата да извадиш конците на Дименшънс (и да оставиш схемите, панамата и другите неща) и да ги подмениш точно пък с DMC? (които са скъпички както знаем) :crazy: И какво ще ги правят конците на Дименшънс - ще ги продават отделно само на избрани колекционери? :smokin:

Та конците на Дименшънс не представляват нищо толкова уникално - просто са по-матови и картините са правени с оглед тяхната палитра от цветове. И други фирми имат свои багрени конци (Bucilla, Candamar, Eva Rosenstand (преди сливането с Пермин), някои от руските фирми) и какво от това?

След като знаеш толкова много, разчитам да ни открехнеш и нас - каква е аджеба ползата за Герика от подмяната на конците? Повтарям, че питам от чисто любопитство и повече не възнамерявам да пиша по въпроса :zippie:

keikal
29.08.2007, 21:49
Кeikal, радвам се ,че ти харесва този гоблен. Не искаш ли и ти да опиташ да ушиеш един?:D
Замислила съм вече да започна един, но пустото време не стига за всичко, което замислям:D

Maggi_30
29.08.2007, 22:27
Не се хабете момичета!Аз съм Варненка и съм посещавала магазина няколко пъти,по точно барачката им.Е това,че всичко е потънало в прах и мръсотия-няма значение,но продавачката беше арогантно нахално натрапчива личност,която бълваше насреща ми калба цигарен дим и явно лъхаше на някакъв долнопробен алкохол.До тук добре,аз все пак ще си купувам само гоблен,а не барака с алкохоличка.Бях си харесала една коледна красота и поисках да я видя от близо и така се започна моята епопея по пазаруването.Ще ви спестя грубите приказки и поведение на тази жена.Заминах си с празни ръце,нагрубена и ядосана.След една седмица отивам пак надявайки се този път на трезвена работничка,уви,лош късмет и направо си излязох без да искам да гледам каквото и да било.Реших да си поръчам по телефона.Разговарях директно със собственичката, но и аз незнам защо не се оплаках.Най-сетне се разбрахме какво искам и кога да си го взема от магазина.За по сигурно все се обаждах по телефона и чакането ми не продължи много,само два месеца и половина.Най-после отидох в магазина,където имаше нова продавачка и си взех многострадалният гоблен.На пакета нямаше превод и се наложи свекър ми да превежда,после започнах да шия и по някое време се оказа ,че ми липсват два цвята.Е,вече побеснях и дадох воля на гнева си.Обадих се по телефона и си потърсих правото на много търпелив клиент,но дамата ми затвори слушалката.Аз вече бях безкрайно изморена и се отказах от тази безсмислена битка.И до ден днешен този гоблен не е за вършен.Изводите си правете вие!

Извинявайте, но това което прочетох са пълни глупости!
Пазарувам от същата фирма вече трета година. Имам над 15 техни гоблена. Всичко е повече от ПРЕКРАСНО, конците винаги достигат, но самият начин на ушиване , и бода са по-специфични, което ще рече ако не се спазват точните указания, конците наистина няма да стигнат. Ако шиете така наречения гоблен бод, в никакъв, ама в никакъв случай конците няма да достигнат!!Всичко това си е обяснено в указанието на гоблена!
Относно продавачката. Жената е повече от мила. Това, че има някои пороци от рода на тютюнопушене, си е лично нейно решение. Относно алкохола......това вече е злобно от Ваша страна, госпожо, просто защото сте " била" леко афектирана от отношението и към Вас, или може би не Ви е свалила звезди от небето.
От този пост наистина лъха някаква злоба :(...уфффф

nellli
30.08.2007, 10:44
Напълно съм съгласна с Дени.
Конците на Дименшънс наистина са ДМС, но се багрят специално за тях. Те са по-матови и нямат блясък, така както другите конци на ДМС. Ефектът идва от шиенето на мартеница. Другото, което ми направи впечатление е, че в края конеца винаги леко се разнищва.
В руските форуми много подробно са описани всички предимства и недостатъци на тези гоблените.
И наистина като извади оригиналните конци и ги подмени със стандартните, какво ще ги прави другите? Та в гоблена, който шия сега има 11 единични конеца.
И аз се пробвах по палитрата на ДМС и Анхор са приравня конци от един гоблен - и се отказах естествено. Нищо свястно не се получи.
Ето тук може да се види оригинал и гоблен, шит с приравнени конци. Загледайте небето.
http://nellli.multiply.com/photos/album/52

nellli
30.08.2007, 12:18
Фантазия, прочетох отново всички мнения и не мисля че някой те е обидил или нападнал, или поне не е било умишлено. Това е форум и всеки изразява мнение, каквото и да е то и мисля, че всички са наясно по въпроса.
Искрено се надявам да не оставеш с лоши чувства към съфорумките.

Elizabet65
06.09.2007, 22:04
Момичета, и аз се изненадах от коментарите по повод магазина на Герика във Варна. Наистина досега не съм шила нито един гоблен на Дименшънс, но то е, защото нещо не мога да се справя с кръстатия бод :cry: Опитах с една зодия на Ланарте и я изоставих ... Колкото пъти съм била в магазинчето, винаги са ме посрещали с много внимание, но в никакъв случай натрапчиво. Като знам на какви нацупени екземпляри съм попадала в София например, а и във Варна, мисля, че можем само да благодарим на тези жени затова, че ги има. Не ги познавам извън работата им в магазина, но като клиент, макар и потенциален, държанието им ми харесва.

Данка
07.09.2007, 03:22
А каде се намира магазина във Варна имам желание и аз да го посетя тепърва съм започнала да шия но ми е много интересно и нямам търпение
да си избера нещо,само че не съм шила кръстчета . Позната ми каза ,че може да се шие вместо кръстчета 1: 4 но незнам какъв ще е ефекта,затова питам да отида да разгледам.

marulka_s
12.09.2007, 16:07
А каде се намира магазина във Варна имам желание и аз да го посетя тепърва съм започнала да шия но ми е много интересно и нямам търпение
да си избера нещо,само че не съм шила кръстчета . Позната ми каза ,че може да се шие вместо кръстчета 1: 4 но незнам какъв ще е ефекта,затова питам да отида да разгледам.

На улица Дрин, близо до Колхозния пазар. Намира се в една барака, магазинчето не е голямо.

gerynce
12.09.2007, 23:29
аз подкрепям Марулка,язьк че представлява американска фирма ,забутана барака ,полвината гоблени са приснети
за нищо на света конците не са Дмц,тук ги подменят и то собственичката

Данка
16.09.2007, 10:08
Намерих го наистина е много неугледно въздържах се да си взема нущо,
начинаеща съм и шия първия си гоблен който е доста голям и е 1*1
справям се но става по бавно от китайските сайтове си свалих на Димешънс
ще си комплектовам сама във форума има и таблици за конците,не съм шила кръстчета но като започна ще питам .
Благодаря ,супер сте без този форум как щях да се науча :clap: :clap: :clap:

venci
15.02.2009, 17:40
abe hora vzemete se v ruce. mn sa hubavi goblenite. u6ila sum sewernoto siqnie i e nai-hubaviq goblen koito sum vijdala. nali znaete prikazkata za grozdeto i lisicata(e vie ste w rolqta na lisacata :P)

fantaziq
16.08.2009, 12:26
Преди време бях писала мнение ,но то се отнасяше за обслужването на продавачката.Сега мога да изкажа мнение за самите гоблени на Дименшънс.ПРЕКРАСНИ СА!А собственичката след като пазарувах няколко пъти от нея(не знам дали имат още продавачки )ме посрещна вежливо и ми е приятно да ходя в барачката.Ако е имало нещо в миналото,то сега обслужването е удоволствие за клиента.

Аня
16.08.2009, 14:39
Преди време бях писала мнение ,но то се отнасяше за обслужването на продавачката.Сега мога да изкажа мнение за самите гоблени на Дименшънс.ПРЕКРАСНИ СА!А собственичката след като пазарувах няколко пъти от нея(не знам дали имат още продавачки )ме посрещна вежливо и ми е приятно да ходя в барачката.Ако е имало нещо в миналото,то сега обслужването е удоволствие за клиента.

Гоблените са хубави много спор няма но са тройно и четворно по-скъпи отколкото в e-bay.В това се убедих от личен опит.

an-lee
19.08.2009, 23:29
Гоблените им са скъпи. Тези на Дименшънс може и да са хубави, но тези които са комплектовани от тях самите са БОКЛУК. Поисках 1:1, а когато се прибрах вкъщи макар и на опаковката да пишеше 1:1 на схемата пишеше 1:4 и нямаше инструкции за шиене. Цената на "Коне на водопой" и "Буйни коне" е по 27лв на бройка. Но са небрежно комплектовани, омотани конци, без самостоятелна опаковка. Схемите им са копирани и некадърно е трита номерация от легендата на някои от тях. Отидох в барачката им и се опитах най-спокойно да обясня какъв е проблема. Продавачката започна да се заяжда и каза, че тя била изрядна понеже нали е издала касова бележка и няма никаква вина. Каза, че няма да ми върне парите. А съгласете се 27лв кой би дал за нещо, което не е качествено. И с шефката говорих, тя пък каза, че схемите били от Милена стил, (защото аз казах, че тяхните схеми са четливи). За капак внучката й започна да приказва толкова нагло и брутално, че цялата картинка стана смешна. Жалко наистина, че са представители на фирма като Дименшънс. И както казаха по-горе в e-bay са по евтини. Но това е :) Не си ценят клиентите тези хора. А човек се лъже веднъж :) Няма да съм първата, няма да съм и последната.

Loria
20.08.2009, 14:15
аз съм ушила два на дименшънс, майка ми един. и двете сме доволни и от обслужването и от комплектовките, за другите фирми нямам наблюдение точно в този магазин :)

Miska
23.08.2009, 12:54
Здравейте, реших и аз да се включа по темата на Герика-Дименшънс Варна. Аз бях продавачка в магазинчето за гоблени още преди да се премести на Дрин. Работих там няколко месеца. За собственичката нямам какво да кажа. Шила съм доста от американските гоблени, наистина са много хубави, но трябва внимателно да се прочете упътването към тях. Относно конците, на мен ми отне доста време докато разбера как става, тъй като има гоблени в които се шие по 1, по 2 - различни нишки от цвят, някъде има и по 3. От значение също са контурите, те дооформят гоблена изцяло. Отначало е малко трудно,особенно ако сте начинаещи, но който има желание се справя. Поне докато аз работех в магазинчето не е имало проблеми с клиенти.

pepina
25.08.2009, 11:45
Да се включа и аз по темата .В момента шия гоблен на Дименшън .Нямам никакви забележки относно комплектовката.Всичко е много точно ,конци,схема и обяснение на български .
Благодаря на an-lee че сподели с нас за неуспешните разработки на Герика.
Може да са представители на Дименшън за България,но това не ги прави и добри дизайнери на гоблени.:(Ако ставаше с гледане и кучето щеше да е месар ;)

venci
25.08.2009, 12:47
Уважаема Госпожо,
Винаги е имало, има и ще има хора, които по една или друга причина ще изливат "помия" върху някого. Както Вие изказвате своето мнение, така и аз да кажа своето. От 4 години пазарувам от тези "боклуци". Защо един път не видях това, за което Вие говорите? Изпратила съм и мой близки, защо никой не сподели това ваше мнение или тези два гоблена са били приготвени специално за Вас като поръчка - "боклуци". Ако не излеем една кофа с боклук срещу някого няма да сме българи.
ЯВНО НЕ СТЕ НАЯСНО С БРОДИРАНЕТО! Затова да ви кажа: когато гоблена е 1:1 - четири квадрата от схемата отговарят на един квадрат от панамата и 1:4 - един квадрат от схемата отговаря на един квадрат от панамата. Изпратете е-mail и на другите фирми да си коригират схемите- Солария, Гинокардия и др.

Много се увлякох в обяснения, затова бъдете хора и ценете труда и качеството!

tsvety
25.08.2009, 14:04
ЯВНО НЕ СТЕ НАЯСНО С БРОДИРАНЕТО! Затова да ви кажа: когато гоблена е 1:1 - четири квадрата от схемата отговарят на един квадрат от панамата и 1:4 - един квадрат от схемата отговаря на един квадрат от панамата.


Ама сериозно ли? Я си вижте обяснението.....:confused:

Nev
25.08.2009, 17:21
venci, не се излагайте с обясненията и не подвеждайте начинаещите. 1:1 си е 1:1 - едно квадратче от схемата отговаря на едно квадратче от панамата.

rodich
25.08.2009, 17:28
..... ЯВНО НЕ СТЕ НАЯСНО С БРОДИРАНЕТО! .....Изпратете е-mail и на другите фирми да си коригират схемите- Солария, Гинокардия и др.

:D :party:
Явно е дошъл момента да ни научите да бродираме
Очаквам отново Вашето включване и създаване на тема с уроци :oops:

bop_bop_mara
25.08.2009, 17:53
A пък аз си мислех, че гоблените на Dimensions са с кръстчета и производните им бодове (cross-stitch), а не с гобленов 1:1 или 1:4, или 1:2 (petit point)... Да не би да има някакво побългаряване в тази посока?

Юра
26.08.2009, 09:53
ЯВНО НЕ СТЕ НАЯСНО С БРОДИРАНЕТО! Затова да ви кажа: когато гоблена е 1:1 - четири квадрата от схемата отговарят на един квадрат от панамата и 1:4 - един квадрат от схемата отговаря на един квадрат от панамата.
Много се увлякох в обяснения, затова бъдете хора и ценете труда и качеството![/QUOTE]


:D:D:D
Някои се изказа неподготвен май-май ....
Миличка бъди човек и научи кое как се бродира и тогава взимай думата .
Може би работиш за тази фирма и искаш да я защитиш, но не се получи.
Нищо чудно че и комплектовките не са сполучливи - кой да знае ....

leti_73
26.08.2009, 12:04
venci, не се излагайте с обясненията и не подвеждайте начинаещите. 1:1 си е 1:1 - едно квадратче от схемата отговаря на едно квадратче от панамата.

Това също не е вярно защото квадратчето на разграфената панама е 20/20 а на схемата са 10/10.

mimiko
26.08.2009, 13:40
нещо се измести темата:confused:

Nev
26.08.2009, 13:59
Това също не е вярно защото квадратчето на разграфената панама е 20/20 а на схемата са 10/10.

Нямах предвид разграфяването, leti_73. Изобщо 1:1 и 1:4 нямат отношение към разграфяването, а към броя бодове за квадратче (символ, кутийка ако предпочитате) от схемата. Защото всеки може да си разграфи панамата както му е удобно. Ако искам, мога разграфената панама да си я дорисувам с фулмастер и пак ще стане с 10/10.
Моля някой да ме поправи ако греша. Ще се засрамя и ще помоля администраторите да ми изтрият мненията. Пък и mimiko е права, доста се измести темата.

an-lee
27.08.2009, 22:44
Уважаема Госпожо,
Винаги е имало, има и ще има хора, които по една или друга причина ще изливат "помия" върху някого. Както Вие изказвате своето мнение, така и аз да кажа своето. От 4 години пазарувам от тези "боклуци". Защо един път не видях това, за което Вие говорите? Изпратила съм и мой близки, защо никой не сподели това ваше мнение или тези два гоблена са били приготвени специално за Вас като поръчка - "боклуци". Ако не излеем една кофа с боклук срещу някого няма да сме българи.
ЯВНО НЕ СТЕ НАЯСНО С БРОДИРАНЕТО! Затова да ви кажа: когато гоблена е 1:1 - четири квадрата от схемата отговарят на един квадрат от панамата и 1:4 - един квадрат от схемата отговаря на един квадрат от панамата. Изпратете е-mail и на другите фирми да си коригират схемите- Солария, Гинокардия и др.

Много се увлякох в обяснения, затова бъдете хора и ценете труда и качеството!

Явно и ти си от фирмата, щом знаеш, че синът ми изпрати подробен e-mail. Хората разбраха колко сте наясно със гобленарството. Няма отговор на е-mail-a. Дори и не очаквам. И тази "кофа с боклук" е излята само върху такива като ГЕРИКА, които си го заслужават. ГЕРИКА = НИСКО КАЧЕСТВО И ЛОШО ОБСЛУЖВАНЕ.

mina
03.09.2009, 15:25
Видях в сайта на фирмата - нови гоблени на Герика.Доколкото разбирам става дума за техни разработки,а не за оригинали на фирмата/имам предвид Дименшънс/.Някой знае ли нещо повече- качество,цени?

rodich
03.09.2009, 17:02
Видях в сайта на фирмата - нови гоблени на Герика.Доколкото разбирам става дума за техни разработки,а не за оригинали на фирмата/имам предвид Дименшънс/.Някой знае ли нещо повече- качество,цени?

От коя част точно от сайта се разбира, че разработките са на Герика :D
би ли посочила текста или да ни дадеш линк?

zaek
04.09.2009, 04:30
http://gerika3.hit.bg/gerika1.htm
modelite i sa mente

mina
04.09.2009, 13:59
zaek ги е посочил.Пише "гоблени Герика".Шият се 1:1 или 1:4-това ме наведе на мисълта,че се касае не за оригинали.......

ditkins
12.09.2009, 13:31
МНОГО СТЕ ПРАВИ, ЧЕ ТЕЗИ МОДЕЛИ НА ГЕРИКА /не на Дименшънс комплектите/ НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО. ПО- КРИВО ОТРЯЗАНА ПАНАМА /ако може да се каже, че това е панама - пълен боклук/ И ПО-НЕПОДРЕДЕН КОМПЛЕКТ С КОНЦИ ДОСЕГА НЕ БЯХ ВИЖДАЛА! НЕ СИ ПОРЪЧВАЙТЕ ОТ ТЯХ, ЩЕ СЪЖАЛЯВАТЕ МНОГО! НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ, ЧЕ КОМПЛЕКТ ГОБЛЕН ЗА 65 лв. МОЖЕ ДА ИЗГЛЕЖДА ТОЛКОВА ЗЛЕ! БЛАГОДАРЯ ВИ ГЕРИКА!!!

ditkins
12.09.2009, 13:46
ЗАБРАВИХ ДА СПОДЕЛЯ, ЧЕ СХЕМАТА НА СРЕДНО ГОЛЯМ ГОБЛЕН 1:1 /30х40 см/ МИ Е ИЗПРАТЕНА НА 18 страници А3 ФОРМАТ. ТАКОВА НЕЩО ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ? ПЪЛЕН АБСУРД!!! ВСЕ СЪМ ШИЛА, АМА ..... НЯМАМ ДУМИ!!!

rodich
12.09.2009, 14:41
ЗАБРАВИХ ДА СПОДЕЛЯ, ЧЕ СХЕМАТА НА СРЕДНО ГОЛЯМ ГОБЛЕН 1:1 /30х40 см/ МИ Е ИЗПРАТЕНА НА 18 страници А3 ФОРМАТ. ТАКОВА НЕЩО ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ? ПЪЛЕН АБСУРД!!! ВСЕ СЪМ ШИЛА, АМА ..... НЯМАМ ДУМИ!!!

Имаш ли касова бележка? И да нямаш - Върни го! Ако се дърпат им спомени, че ти си клиент и ги заплаши с комисията за защита на прават на потребителите! Огледай се и за данни на фирмата - МОЛ, телефон за контакт и адрес на регистрация! Ако ги намериш, си ги запиши демонстративно. Ако не- накарай ги да ти ги продиктуват! Така ще се шашнат от данъчни и други, че може освен да ти върнат парите, може и да ти платят да си мълчиш :D

ditkins
12.09.2009, 15:01
НЯМАМ КАСОВА БЕЛЕЖКА, НЯМА И ДА ИМАМ :) . АЗ АКО БЯХ ОТ ВАРНА ЩЯХ ДА ХОДЯ ДА СЕ РАЗПРАВЯМ, АМА СЪМ МНОГО ДАЛЕЧ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ

rodich
13.09.2009, 18:41
Все пак можеш да попиташ какво може да се направи

Комисия за защита на потребителите звено гр.Варна
Адрес: 9001 гр.Варна, ул."Бдин" №14А, пк. 61
тел.052 / 603 778

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=10&document_id=118#
а чрез линка може да се търсят координати на комисията в различни градове

Ghibli
16.09.2009, 19:31
http://gerika3.hit.bg/gerika1.htm

Дотук видях модели на Dome, Anchor, HAED, Золотое Руно - интересно кои още фирми не успявам да разпозная.

sissak
17.09.2009, 00:04
Има още Гобленсет,Рогоблен и дори една лична разработка на една рускиня.Момичето е уведомено вече,че една българска фирма безогледно го е окрала.Дано може да се направи нещо,относно авторските права.Ето това е гоблена:

http://gerika3.hit.bg/gerika/g1/vliubeni.jpg

did_tag
17.09.2009, 08:06
http://gerika3.hit.bg/gerika1.htm

Дотук видях модели на Dome, Anchor, HAED, Золотое Руно - интересно кои още фирми не успявам да разпозная.

Има и на Artecy, тези хора наистина са безочливи :(

cherrylady
17.09.2009, 13:44
ЗАБРАВИХ ДА СПОДЕЛЯ, ЧЕ СХЕМАТА НА СРЕДНО ГОЛЯМ ГОБЛЕН 1:1 /30х40 см/ МИ Е ИЗПРАТЕНА НА 18 страници А3 ФОРМАТ. ТАКОВА НЕЩО ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ? ПЪЛЕН АБСУРД!!! ВСЕ СЪМ ШИЛА, АМА ..... НЯМАМ ДУМИ!!!

Това, че схемат ти е във Формат А3 притеснява ли те? Защото аз съм си купувала схеми на Леврон, които също са в този формат, както и комплектовките на Казанлъшките гоблени...

sissak
17.09.2009, 13:54
cherrylady , това би трябвало да я питеснява.Няма гоблен на Дименшънс,чиято схема да е 18 страници във формат А3 и този гобле да се шие 1:1 или 1:4.
Казвала съм няколко пъти,ще кажа пак.Гоблените,които не са произведени в България,като основен бод използват кръстчета.Някои фирми като Дименшънс използват за ефект идруги видове бодове с различен кат конец.Основен е както вече казах - кръстчето.

cherrylady
17.09.2009, 13:56
Аз останах с впечатление , че тя си е поръчала от другите разработки на Герика - не от Дименшънс... Явно грешката е моя, за което се извинявам :blueflow:

koki58
17.09.2009, 17:07
Момичета, а как поръчвате от Герика - аз от няколко дни им пиша на ел поща и набирам мобилните телефони от сайта им, но никой не ми отговаря, а искам да поръчам - помогнете ако можете:(

ditkins
18.09.2009, 18:26
АЗ СИ ПОРЪЧАХ ГОБЛЕНА ПО ИМЕЙЛА ИМ. ОТГОВОРИХА МИ ХОРАТА, ДАЖЕ МИ СЕ И ОБАДИХА, ПОНЕ С ТОВА ПРОБЛЕМИ НЯМАШЕ. ОТНОСНО ФОРМАТА А3, НЯМА НИЩО ЛОШО, НО НА ТОЛКОВА СТРАНИЦИ МИ Е МНОГО НЕУДОБНО ЗА ШИЕНЕ, ОСОБЕНО КОГАТО СЕ НАВЛИЗА ОТ СХЕМА В СХЕМА. АМА КВО ДА СЕ ПРАВИ, РАЗПЪВАМ ЧАРШАФИТЕ НА ЗЕМЯТА И СИ ИГРАЕМ НА ПРЕСКОЧИ КОБИЛА :)

3axap
01.04.2010, 19:40
Предлагам такива постове като последните три - толкова неграмотно написани - да се изтриват.


Никой ли не чете правилата за общуване във форума???????

Пухче
01.04.2010, 19:45
И аз тъкмо това се чудех-как може такова неграмотно писане?

3axap
01.04.2010, 20:18
Майка ми ме е възпитала добре, иначе щях да ти отговоря подобаващо на просташкия коментар.

Освен ужасяващата неграмотност, видяхме и 'дълбоките' ти проникновения.

Хайде изтрий сама гениалните си постове, за да спестиш труда на Стас.

Използвай бутона "Промени" - "изтрий" и оттам "изтрий съобщение". Не трябва да си много умен, за да се справиш.

pepina_p
01.04.2010, 20:21
здравейте момичета кокичета доста отдавна не съм се появявала в сайта но сега ме провокирате не искам да кажа че съм една от първите шила гоблен на дименшанс но имам 3 готови на стената закупени от герика и ушити от мен като кподеля и това че имам мостар коне в реката мадона феруча майчина ласка сравнявам и разликата е от небето до земята последните опоменати ми се иска да ги сваля от стените по въпроса за комплектовка тук всеки който отвори един такъв гоблен ще се увери че всичко е окомплектовано в оригинал няма какно да се съмнявате купете и ушийте мисля че повече няма да погледнете български гоблени цената е сносна правих сравнение като сложа транспорта превода и притеснението кога ще го получа разликата в цената се компенсира приятни велигденски празници ви пожелава ясна

Лелееееее:confused:......... не съм даскалка, ама такива тъпагьоски постове не бях срещала тук!!!:no: Нямам идея на колко години си Yasna, но ако имаш дори и начално образование- ти е в повече........ Срамота, направо ме е срам, че има толкова неграмотни хора като теб в нашата България. Ти чувала ли си понятието ПУНКТОАЦИЯ изобщо:?: Все си представях нещо, ама такъв патологичен случай като твоето не бях срещала.............
Каквото мнение да имаш, по какъвто и да е въпрос, едва ли някой ще те разбере. Твоето не е мисъл.............. нямам думи повече.....:PP

jumper
02.04.2010, 00:16
м да, госпожа Герика го е закъсала явно. ми така ще е, с тези к**венски номера дето върти.
Я, послушай 3axap и се самоизтрии.

veni_3000
02.04.2010, 12:54
вие даскалите по грамотност не се чудете толкова няма да ви остане време за бродиране
Няма нужда човек да е "даскал"за да види че си неграмотна.:D

van4e_to
02.04.2010, 13:11
Моите уважения към учителите, но е очевадно, че твоите "даскали" повече са шили и са правили нещо друго отколкото да те ограмотяват!
Чак ми става жал за теб:( Да не говорим за неграмотност гарнирана с наглост :scared:

Пухче
02.04.2010, 16:37
Боли ме когато сутрин вляза в интернет и прочета в електронните издания на вестниците неграмотно написани заглавия,да не говорим за статията.Когато вляза в хипермаркетите и етикетите на артикулите са с правописни грешки,когато ми изпратят преписки от полицията пълни с правописни грешки,да не говорим за дознанията и т.н.Това е -да сме българи и да допуснем езикът ни да бъде изгубен.
Ясна поздравления от мен.Ти си една горда българка!

Maggi_30
21.06.2010, 13:34
Няма нужда човек да е "даскал"за да види че си неграмотна.:D

Има и запетайки!

dushkova
22.06.2010, 10:00
За точките - да не говорим.Ясна и завършена мисъл.:idea:Не знам защо, но въпреки използването на думата "даскал "като обида, не ме впечатлява толкова,колкото арогантния тон и бедния език в изказа .С този чат ,на не знам какъв си език,унизява българската ни реч и ми е болно ,че няма да има вече кой да възкликне,"че и ний сме дали нещо на света".:( А " даскал" е призвание ,чест,гордост,не унижение,защото е трудно да си такъв цял живот и да си останеш такъв-търсещ ,новатор, борбен и възпитаващ с държание ,поглед, обаяние ,дори и с усмивка.:loveglasses:

tazzzz
23.06.2010, 10:15
:clap:
Душкова, напълно те подкрепям.

dushkova
23.06.2010, 10:27
Благодаря!:flowerlove::flower:

Марияна13
06.08.2010, 17:17
moje li nqkoi da mi prati shemata na radost_85bg@yahoo.com

Nev
06.08.2010, 17:24
Коя схема???

Марияна13
12.08.2010, 20:31
shemata koqto tarsq e vliubeni

Марияна13
12.08.2010, 20:31
ako nqkoi go ima na radost_85bg@yahoo.com

sissak
13.08.2010, 09:17
Първо - това е разработка на една рускиня.Герика няма нищо общо със създаването му.По каква причина го представят в сайта си не знам, но не е коректно.
Второ - схеми се искат в тази тема:

ЗАЯВКИ ЗА МЕСЕЦ....... в случая АВГУСТ (http://www.goblenite.org/showthread.php?t=8300&page=16)

Горните две само като уточнение.Иначе ще ти изпратя схемата.

lenao
05.09.2010, 23:04
Здравейте!

Намерих информация за промените , свързани с производство на гоблени от Dimensions.

http://www.stitch.su/articles/nabory-dlya-vyshivaniya-dimensions-kitayskaya-komplektaciya

cvetomilka.1
06.09.2010, 19:44
По повод горния гоблен - Герика са представители и на Криф и една гръцка фирма-щампи и затова вероятно е в сайта им.Видях щампа на Криф ,на която пишеше ,,By Gerika".

jumper
06.09.2010, 20:41
и вече изчезнаха от сайта на криф като представители. бързо се проявяват навсякъде. а от опит номерата на конците в дмц не отговарят изобщо

peppinka
20.12.2011, 18:05
Първо искам да кажа,че съм далеч от мисълта да защитавам или обвинявам.Напоследък много ме интересуват гоблените на Дименшънс и затова доста се рових.Тук във форума попаднах на доста критики към вносителя за бг.
Да си призная честно знаейки как стоят нещата в нашата мила родина съм по-склонна да повярвам в лошите отзиви.Но попаднах на чужди сайтове,където се разискваха точно недостига на конци и факта,че се случва редовно.Но пък нямало проблем да се изпратят липсващите.
Ето линк за да не приказвам напразно.
http://www.crossstitchforum.com/viewtopic.php?t=8131

dani vel
03.10.2012, 15:59
Не заемам ничия позиция, само искам да споделя, че миналата седмица при мен дойде клиентка, закупила гоблен на Герика - БЕСЕДКА КРАЙ ПОТОКА, за помощ. От снимката не ставаше ясно какво представлява гоблена, а като капак посочения размер бе за 1:4, а на етикета се мъдреше надпис, че се шие 1:1. Нямам нищо против фирмата, но мисля, че снимката и етикета са също толкова важни, както и съдържанието.Нали от него получаваме нужната информация.