PDA

Покажи пълната версия : Самозалепващи се камъчета



TDK
01.10.2009, 20:05
Мили момичета,
спешно се нуждая от съвет!:(
Тези самозалепващи се камъчета как да ги залепя? От къде да гладя с ютията?
Ушила съм гоблена, изпрала съм го, изгладила съм го и от един час се чудя тези чудесии как да ги прикрепя!

А трябва да го подаря в събота!:(
Моля ви - ПОМАГАЙТЕ!:blueflow:

eli1958
01.10.2009, 20:25
Миличка,аз незная какви са твойте камъчета,но на един гоблен аз съм залепвала.Отлепваш от лентичката камъчето,поставяш го на мястото,където трябва да се постави и след това притискаш с нагорещена ютия.Става много бързо и не се отлепват.Дано да съм успяла да ти помогна.:kissyou:

TDK
01.10.2009, 20:30
Точно тук ми е питането! От къде натискам с ютията!
От опакото или някак върху камъчето!:(

eli1958
01.10.2009, 20:32
С ютията натискаш върху камъчето

TDK
01.10.2009, 20:37
Вече почва да ми се прояснява!:idea:
А слагам ли нещо върху камъчето? Тензух или нещо подобно?
Извинявай, че те притеснявам, но аз съм по точните инструкции?:(

eli1958
01.10.2009, 20:39
Значи,аз не съм слагала нищо върху него.Поставих ги на определените им места и притиснах,но то става за секунда.

doris
01.10.2009, 20:41
Точно тук ми е питането! От къде натискам с ютията!
От опакото или някак върху камъчето!:(


Винаги се лепи от лицевата страна на "кристала" .
Най - удобно е да се лепи с ПОЯЛНИК- става по- прецизно ,а и в някои слу4аи ютията не може да развие толкова голяма температура за да размекне силикона ,който е на гърба на кристала, а и поради голямата и площ работата върху финни детайли е невъзможна! :kissyou:

TDK
01.10.2009, 20:46
doris, а как да го държа това миниатюрно камъче, за да го запоя първо с поялника?
Леле, аз си взех белята с тези камъчета!
Добре, че си взех резервни! Утре ще пробвам и по двата начина!

doris
01.10.2009, 20:53
:D Не се притеснявай , много е лесно!

Камъчето се държи с пинцета (аз ползвам медицинска), но може и собикновена( за вежди) ,на третото камъ4е ве4е ще си свикнала:idea::kissyou:

fuentemajor
01.10.2009, 20:58
Танче,можеш да пробваш и с миниатюрна капчица от лепило каникулит.Бързо и лесно.Това е само идея.:idea:

TDK
01.10.2009, 21:00
Благодаря ви, мили момичета!
Трябвам ми две, а купих за всеки случай пет!
Точно ще пробвам и по трите начина! Но това ще е утре вечер и веднага ще ви споделя резултата!:idea:
БЛАГОДАРЯ ВИ!:blueflow::flower:

doris
01.10.2009, 21:11
Танче,можеш да пробваш и с миниатюрна капчица от лепило каникулит.Бързо и лесно.Това е само идея.:idea:

:thumbup:Това е много добра идея ! В този случай е най - добре да се ползва Локтайт-ГЕЛ (сините, или черни тубички),защото по -лесно се дозира,защото ако се изтърве пове4ко лепило множе да се разлее по плата или да " помътни" кристала. :idea:

fuentemajor
01.10.2009, 21:22
doris,да наистина с локтайт е супер:thumbup:,просто не знаех какво има в БГ на пазара.А за да не се разлива лепило директо върху камъчето може да се използва за нанасяне клечка за зъби.Мажеш,обръщаш,лепиш и готово.:kissyou:

NIA
01.10.2009, 21:28
На логото на Аква хотел,което наскоро ших има такива камъчета в звездичките. Залепи ги момичето в магазина за мъниста. С пинсета държеше камъчето и го загря със запалката и така го залепи върху панамата. При първия опит не се получи, но след това и трите станаха от раз. Просто трябваше да позагрее добре камъчето и след това да го притисне добре.

doris
01.10.2009, 21:32
На логото на Аква хотел,което наскоро ших има такива камъчета в звездичките. Залепи ги момичето в магазина за мъниста. С пинсета държеше камъчето и го загря със запалката и така го залепи върху панамата. При първия опит не се получи, но след това и трите станаха от раз. Просто трябваше да позагрее добре камъчето и след това да го притисне добре.

:confused:За едно– две става,но ако имаш "количество":confused:, ще ти се "подпали " пръста на запалката:idea:

TDK
01.10.2009, 21:34
Ния, благодаря! Ти предлагаш четвърти начин!
Колкото повече, толкова повече, демек по-добре!
С една дума - питай патило...:crazy::thumbup:
Ползата от форума!
Човек има проблем и той е разрешен по 4 начина за един час!
Колективният ум е ГОЛЯМА РАБОТА!:thumbup:

Mynki
01.10.2009, 21:46
Работя в шивашка фирма и сме имали камъчета върху някоя дреха.Камъчетата са с лицето залепени за прозрачна лентичка.не се маха лентичката,слага се на място,натиска се с ютия и после се маха лентичката.Казвам само как е при нас,незнам какви са твоите камъчета.