PDA

Покажи пълната версия : търся мнения за шевни машини?



eliska
04.10.2009, 22:03
исакам да купувам машина а получавам противоречиво инфо ......един доволен друг недоволен .....гаранции......производство......
някой има ли мнение за лучник?:confused:
аз познавам сингер но казват че има много пластмасови части ......
брадар има добра цена.....но качесто?
помогнете:mad::kissyou::idea: моля помогнете
домашната машина е стар сингер (от преди 80 години ) и има само прав тегел искам да си взема и оверлог.....

veneta_az
05.10.2009, 10:29
Винаги има доволни и недоволни от дадена марка. Аз лично си купих Тойота преди около 3 години и съм доволна (не че я ползвам често, но ми върши добра работа). Има 21 операции, вкл и нещо като оверлог. Всъщност за " професионален" оверлог ти трябва специална машина, в шевна машина не можеш го намери. Колкото до пластмасата, всички днешни производители заменят метала с пластмаса навсякъде, където това е възможно. Успех в избора.

did_tag
05.10.2009, 14:06
Сестра ми има брадар, но е от 10-на години и е върха, вземала съм я няколко пъти, доката си купя моя и лично съм много доволна. Има 22 вида шевове и бродерии и всякакви крачета.
Моята е ТСМ, но чесно казано не съм много доволна - повечето детайли са пласмасови, а когато трябва да се почисти и смаже, трябва да се разглоби - на винтове е , но за 50 лв. толкова. Има много бодове и функции, но............... Абе върши ми работа ............
Без да се меся в решението ти, но вземи си оверлог машина и продължи да си ползваш твоя "стар сингер" - от всички изброени марки, най - добре познавам стария сингер и то крачния и съм най-доволна. На такъв съм се учила да шия преди 30 години и все още си работи машинката :gipsy:

Triana`
05.10.2009, 22:28
Моята е Тойота,поръчах си я от тук http://www.axioma.3clab.com/shevni_mashini.html и съм много доволна.Старата ми беше Лучник,но с Тойотата се родих, страхотна машина.С 26 операции и както казва veneta_az"всички днешни производители заменят метала с пластмаса навсякъде, където това е възможно",затова не се притеснявай от пластмасата .Желая ти успех в избора :kissyou:

batika
05.10.2009, 23:56
:?:Моята също е Тойота купена е от Технополиси е с 21 операции.Ползвам я вече 6 години,не ежедневно ,но досега не ми създавала проблем .Майка ми има Лучник от полските /30 годишен/ползвала съм го преди и препоръчвам Тойота.
Все пак ти решеваш.Успех в избора:?:

eliska
06.10.2009, 19:55
Целувки момичета:kissyou:
благодаря ви
мисля да взема тойота оверлог и да продължа със стария сингер:flower:

eliska
21.10.2009, 12:43
а сега момичета да питам с такава машина дали сте работели?
http://www.youtube.com/watch?v=oapYmChCZOo&feature=related
ако някой има опит или познава качеството и искам да го помоля да даде мнението си ................:idea::idea::idea:

ivelina70
25.10.2009, 13:20
Аз също имам тойота от 10г. но не съм много доволна.Защото като минаваш през ръбове независимо дали са тънки или дебели трябва да я караш по бавно на ръка иначе се забива иглата в леглото и трябва да разглобиш леглото за да я махнеш.Преди 10-12 години работих на лада те бяха чешки и бях много доволна.Трябваше да си взема такава но ми казаха че тойотата можела да шие 5 плата,дънки и кожа, да но старите машинипреди 15г. но сега новите не могат.Пробвай с жаномето моята кръсница много ги харесва.Успех.Дано съм била полезна.(работила съм шивачка).Частите са наполовина пласмаса на тойотата.

Simona1
08.03.2017, 16:09
Колежки аз преди време си взех една http://yay.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D 0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0?search=%D0%BF %D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D 0%B0%20 и ми върши доволна работа, като шиене на фини (сатен, коприна) до средно дебели (деним) тъкани. Не винаги е нужно голяма машина за да си свършиш малката работа така да се каже :greeneye: Наистина съм доволна от този продукт и го препоръчвам на всички, защото на всеки може да му се наложи да я ползва! Поздрави :loveglasses:

stavrozova
08.03.2017, 20:59
Аз имам крачна,,Юнион,,от незнам колко години,имам ,,тойота,, с 21операции от 17години,но честно казано я ползвам само за илици и по -специални бодове,иначе си карам юниона,за нищо не си го давам.Имам и отделно оверлог,така,че препоръчвам да си караш Сингера, вземи си оверлог и някаква машина ,която да ползваш за илици,зиг-заг.