PDA

Покажи пълната версия : Вкусно хлебче



Зори
07.02.2006, 20:45
1 чаша топло прясно мляко
3 чаши брашно
2 ч.л. суха мая
2 равни с.л. захар
1 ч.л. сол
50 гр. разтопено масло или маргарин

и още....
2 с.л. доматена паста


От продуктите се омесва тесто, което се разделя на 2 равни топки. Към едната се добавя доматената паста и евентуално още малсо брашно и се доомесва. Оставят се на топло да втасат. когато са готови се разточват на два равни правоъгълника или квадрата, поставят се една върху друга, като бялата е отдолу, а оцвенетата отгоре и се навиват на не много стегнато руло. Аз пекох хлебчето в права кексова форма-25 см. Оставя се да втаса още веднъж, маже се отгоре с прясно мляко и се поръсва по желание със сушени зелении - магданоз, копър, чубрица, шарена сол. Пече се на 180 градуса около 30-40 минути.
Хубаво е най-отдолу на фурната да сложите купичка с вода, за да хване хрупкава коричка.

п.п. Съжалявам за неестетическия вид на снимките, но дъщеря ми го набара, преди да успея да го щракна :D .

Зори
07.02.2006, 20:54
А ето как изглежда и отвътре.

ZloBabe
07.02.2006, 22:26
Зори, поздравления. :yes:

qni
07.02.2006, 22:26
:clap: Зори,хареса ми идеята с двуцветния хляб, който си ни показала :clap: :thumbup:

sladka hapka
07.02.2006, 22:54
Зори, много красив изглежда и цял, и нарязан! Не виждам къде е участието на Евка, но щом казваш...представям сикаква красота е би преди тя да го докопа :D

А "доматена паста" е доматено пюре - предполагам!

alys
07.02.2006, 23:06
Зори, не разбрах какво й е на снимката, но хлебчето е връх!!! :yes: [:] :) Днес си купих още брашно, че напоследък много върви... :wink:

Djemma
07.02.2006, 23:22
Много е хубав,браво.И аз си копирах рецептата от кукинг, но още не съм пробвала да го направя

Зори
07.02.2006, 23:28
Абе понаръпано е малко от едната страна, ама щом не го виждате още по-добре :D .Аз понеже си знам и виждам къде е дефекта.

Да, Хапката, доматено пюре е, така пише на буркана :wink: .

Djemma, точно от там съм я взела и отдавна я премятам и днес сколасах да го омеся. Направи го, ще ти хареса.


Само между другото да спомена, че тъй като снощи правих пица и ми остана от доматения сос с който я мазах, всъшност вместо пюрето от рецептата сложих от него. Аз си го правя, като в една купа пасирам 2-3 домата от буркан+2 с.л. доматено пюре,+ 1-2 печени червени чушки+2 скилидки чесън. Втората топка всъшност я замесих с тази смес и стана много ароматно.
Идеята е за тези, дето им се експериментира.

Зори
07.02.2006, 23:30
Зори, не разбрах какво й е на снимката, но хлебчето е връх!!! :yes: [:] :) Днес си купих още брашно, че напоследък много върви... :wink:

Алис, остави че върви, ами върви право към талията и задните части..... :cry:

Djemma
07.02.2006, 23:46
Зори, точно ! За жалост все в кривата посока върви това брашно, не си намери правия път бе ! :D

alys
08.02.2006, 00:27
Вече не мисля за талията - то се видя, че не се връзват брашно+талия, така че сега вниманието ми е насочено само към брашното! :D :D :D