PDA

Покажи пълната версия : ако бродирате картички



zara_57
22.10.2009, 22:15
Моля момичетата,които бродират картички-примерно коледни или валентинки да ми препоръчат начин за залепване на панамата към картона.Една приятелка не ги лепи,а ги прикрепя със златен конец във вид на панделка в горния край,но не става особено сполучливо.Вие с какво ги лепите?Предварително благодаря за помощта:kissyou:

doris
22.10.2009, 22:34
Със Ц200 се получава много добре!:idea::kissyou:

margoto66
22.10.2009, 22:38
Аз също ги лепя с С200, но слагам панамат между два картона - в прозорче.

Amazonka
22.10.2009, 22:47
аз пък съм слагала двойнозалепващо тиксо,не знам до колко сполучливо става ама пък и съм правила само две

fantaziq
23.10.2009, 01:49
Аз правих наскоро картички и използвах също" С 200" ,но сложих лепило само около бродерията, изрязах прозорче и поставих гръб.Изглеждат добре опънати и залепени.Не се нарушава целостта на бродерията и ако искам мога да я отляпя и да я използвам за някаква друга декорация.

neznainata
23.10.2009, 02:42
А как изрязвате прозорчето за картичката? Аз правих 2, но много трудно успях да очертая и изрежа овала, който ми трябваше. Хем с макетно ножче пробвах, и пак се получиха онези "цъфнали" ръбчета, които стърчат...

veneta_az
23.10.2009, 10:33
Аз използвам двойнозалепващо тиксо и съм доволна. А за рязането на овал - на мен лично ми е по-трудно да очертая овала, макар да използвам компа за това (заради размера), отколкото да го изрежа. Обикновено използвам малка крива ножичка - от тези в несесерите за маникюр.

margoto66
23.10.2009, 11:47
Елипси не съм правила, че са ми трудни, а овалните отвори очертавам и изрязвам като използвам капачки от буркани - в зависимост от големината на бродерията.

Кристи
23.10.2009, 13:18
Аз ги залепям с обикновенно лепило купено от книжарница от тия дето се вадят като "червило" ... незнам да ли ме разбра :D , но стана идеално и много хубаво залепна и отгоре самата панама я минах със слабо загрята ютия .... та това е :kissyou:

borito
23.10.2009, 13:43
Напоследък доста картички произведох. :)
Аз залепвам панамата за картичката с топъл силикон, купих си малък пистолет и пълнители от железарията. А картон за картона залепям със сухо лепило-стик.

Преди лепях панамата за картичката с Ц-200, но става много твърдо и почва да се гъне.

После пробвах с двойно залепващо, но след време почва да отпуска и не държи панамата опъната.

Аз съм зъл перфекционист и държа всичко да е идеално, затова горещо препоръчвам топлия силикон. :D

dushkova
23.10.2009, 20:52
Изрязвам отвора с ножичка-крива,като започвам от средата рязането.Така си освобождавам място за завъртането на ножичката докато достигна до очертанието и не става накълцано.Лепя краяна картичката с безцветно канцеларско лепило между два картона. Ще пробвам и с ц 200.:confused:

zara_57
24.10.2009, 00:47
Благодаря на всички,които се включиха:kissyou:Опитах веднъж с С200,но нещо не ми се получи:confused:Обикновено ги лепя с прозрачно лепило за хартия,но си мисля ,че със сухото би станало по-добре.А може да пробвам и с топлия силикон,ако не е твърде сложно.Тъй като не мога да ги изрежа добре,обикновено си купувам готови от "Мистър Гоблен",но са по 2.50,а и в момента няма голям избор.Виждали ли сте в друг мага зин готови?

doris
24.10.2009, 09:12
Благодаря на всички,които се включиха:kissyou:Опитах веднъж с С200,но нещо не ми се получи:confused:Обикновено ги лепя с прозрачно лепило за хартия,но си мисля ,че със сухото би станало по-добре.А може да пробвам и с топлия силикон,ако не е твърде сложно.Тъй като не мога да ги изрежа добре,обикновено си купувам готови от "Мистър Гоблен",но са по 2.50,а и в момента няма голям избор.Виждали ли сте в друг мага зин готови?

Потърси в специализираните магазини за художници- в тях продават "полуфабрикати":idea: При нас има в " Слънчоглед" ,но за вашия град ......:greeneye::kissyou:

doris
24.10.2009, 09:17
:idea: Втори вариант , да помолиш в някоя рекламна къща , да ти изрежат картичките- те имат голям набор от инструменти и техника за рязане на различни материали . .:kissyou:

daniel4i
24.10.2009, 12:09
Панамата залепва и със сухо хартиено лепило и с прозрачно, в онези прозрачните кръглите тубички.

marji
24.10.2009, 13:07
Ако се затруднявате с изрязването на елипси, във фотоателиетата продават паспарту, изрязано по този начин , а има и направо оформено като картичка. :idea: