PDA

Покажи пълната версия : ПОМОЩ



rascit0
09.11.2009, 10:20
Момичета , имам нужда от помощта Ви. Как може да се изчисти петно от риза ? Синът ми си е купил риза , която при пране се е боядисала и е станала на големи жълти петна. Пробвал е с вениш , аз също пробвах и със едни големи хапчета /Нещо от рода на белината /. Пробвах и с един тебешир за петна , но ефект никакъв. Моля ви , дайте някакъв съвет .

rosita
09.11.2009, 11:45
:hello:Да споделя моя опит. И на мен ми се е случвало при пране да боядисам някоя дреха. Аз процедирам така: След като изсъхне, я пускам отново в пералнята на по-дълга програма, заедно с дрехи, които са светли на цвят (най-често бели чаршафи). Последният път си боядисах бежовите джинси с нещо черно. Изпрах ги още два пъти и в момента няма нито едно петно. Голямо значение има обаче и материята. Ако е памучна става много по-лесно. Опитай все пак. Надявам се да помогне.

rascit0
09.11.2009, 12:24
Роси, прах на 40градуса ,защото ме е страх на по-високи . За по-дълга програма ......там градусите не са ли по-високи? Ще пробвам , но да не я извадя много намачкана/ Ризата е маркова/. Последно за което се сещам е химическо чистене.:(

ya-ya
09.11.2009, 12:34
Аз съм вадила петна след накисване с Прах Ариел,Вениш и Белина Аче-всичко това смесено.Кисна цял ден и обикновено излиза.Но зависи от материята и цвета ,разбира се.

lari
09.11.2009, 13:33
Да споделя опит-скоро прах такива петна от блузи на сина си.Има сапун за лекета-не зная точно как се казва,но аз така го търся и намирам.Много съм доволна от него.А има и препарат като сапунче-тънко и дълго-петната се мажат с него и после постоява около 20 мин и се пере.Всичко изчистих,а мислех,че тези блузи са за изхвърляне.Желая успех в почистването на ризата.

rascit0
09.11.2009, 14:21
Лари, точно такова тънко -дълго сапунче използвах , но незная ризата от каква материя е:confused:

lari
09.11.2009, 14:35
Ако е коприна или памук-върши работа.Не зная все пак каква е материята!Питай за сапун за лекета-той е доста голям и до сега много е помагал при различни проблеми от този род.При нас се продава в магазини за препарати и дом .потреби.

cecunka
09.11.2009, 15:22
Има няколко "марки" такива сапуни. Аз съм си купувала германски, италиански и израелски сапун за петна. Така пише на самата опаковка - грамажа им е около 200 гр. Натърквам и накисвам дрехата, а после в пералнята. Можеш да пробваш и с турския "Дуру", или ако ризата е светла сега продават течен ариел за петна. Също много добре се справя с петната.А сапуните за петна съм купувала от супермаркети СБА или от бебешки магазини в които продават памперси, пюрета и др. подобни бебешки аксесоари.Пробвай и успех.:kissyou:

rascit0
09.11.2009, 15:46
:kissyou::kissyou::kissyou: