PDA

Покажи пълната версия : Търся преса



qni
10.02.2006, 12:08
На времето имаше преси , които придаваха формички на сладките.Тази ,за която имам спомен беше за орехчета.Зареждаше се с тесто и се поставяше върху котлона .После се пълнеха с крем.Някой знае ли къде продават подобни преси?

Скарлет
10.02.2006, 12:15
И аз имам такава преса,но и моята я е купувала баба ми,когато бях дете.Сега едва ли ще намериш по магазините........... :?

Djemma
10.02.2006, 12:45
Аз имам такава преса, но съм я купувала някуде през 91 г. Моята е вдлъбната и от двете страни и се получава цяла сладка. А ако си намеря ще си купя така, която прави половинки, за да се пълнят с крем и слепват две по две. В чуждите сайтове съм виждала, но с доставката ще стане...мама мия.

Скарлет
10.02.2006, 13:27
Моята прави сладките наполовина.Има орехчета,бадемчета и разни други такива,после пълнихме половинките с различни видове крем........ [:]
Подсетихте ме,като си отида на село,ще си я взема. :D :D :D

qni
10.02.2006, 13:46
Djemma,точно такава беше и нашата ,но за съжаление майка ми не можа да я намери. :( Ставаха много хубави сладките и с перфектна форма.... не съм виждала такива преси сега.

Биби
11.02.2006, 11:39
Яни,
на мен такава преса ми пратиха миналото лято от Шумен, ако имаш познати там ги попитай. Май някакви складове бяха, ама....не помня много.

qni
11.02.2006, 12:52
Биби,доста съм далече от Шумен пък и познати нямама от там. :?

Djemma
11.02.2006, 13:13
Аз имам позната там,ама дали ще има време да търси,ако знаех точно къде се намира това?

Биби
11.02.2006, 13:15
За съжаление и аз така и иначе бих помогнала. Сестрата на мъжа ми живееше там, но вече е в Търговище. Към края на месеца ще ходим до Търговище, мога да поразгледам тамошните магазинчета и да видя дали няма да намеря нещо.

qni
11.02.2006, 19:39
Благодаря ви за заинтересоваността ,която проявихте .Препоръчвам ви я тази преса.Рецепта имам така ,че не е проблем, ако някой се интересува да я пусна.
От мен рецептата,а от вас сладките . :D

Djemma
11.02.2006, 19:50
И аз имам рецепта. Вече писах на моята позната в Шумен, чакам отговор.

qni
12.02.2006, 21:57
Djemma,тъкмо ще сравним рецептите дали са еднакви или се различават. :yes:

аномалия
13.02.2006, 09:43
Привет на всички в този чудесен форум. Оказва се, че въпросната позната от Шумен, която има Джема и тази, която е пратила преса на Биби съм все аз :hello:
Джема, не успях да ти пратя съобщението, затова се намърдах и в тоя форум, въпреки че отдавна кротко си ви чета. Няма проблеми да купя и изпратя от тези преси на желаещите, така че казвайте заявките :) Доколкото си спомням преди година имаше два вида - за кухи и плътни сладки и цената беше около 8 лева. Биби може би си спомня повече подробности. Май кухите бяха само орехчета, а плътните бяха смесени с лешници :? Да не ви заблудя, трябва да проверя пак, че оттогава не съм ги заглеждала. Но това може да стане чак в събота, понеже работното ми време съвпада с това на складовете. Но ако решите дотогава кой какво иска, може направо да купувам в събота и във вторник-сряда вече да печете орехчета [:]

Djemma
13.02.2006, 11:31
О,мерси , че се отзова. Аз имам пълна, трябва ми за кухи сладки. Адреса ще ти пратя на лични, прати ми и ти твоя, за да ти пратя запис. Много ще съм ти благодарна.

anna77
13.02.2006, 13:35
Аномалия,
Писах ти и на лични!

Нареждам се и аз на опашката за преси, и то и за двата вида! [:]

А междувременно, мацки, пращайте рецептите за сладките! Да ги препишем и да запретваме ръкави, докато чакаме пресите! :D

:wink:

michel
13.02.2006, 15:11
Момичета, от доста отдавна тайничко ви чета и ви се възхищавам. Може ли някоя от вас да ми снима за да ми покаже, какви са точно тези преси. Не съм много сигурна дали правилно съм разбрела, но тук до нас има едно магазинче и ако правилно съм разбрала има такива преси :?

аномалия
13.02.2006, 15:26
Пресата прилича на двоен метален сач с дълги дръжки. Диаметъра е колкото на малък котлон.
А някакви идеи как ще стане доставката? С колет, по автобус, казвайте :?

qni
13.02.2006, 16:14
Здравей аномалия !Нямаш си на представа колко ме зарадва съобщението ти във форума .Кажи ще имаш ли възможност и на мен да вземеш от тази преса .Ако е възможно от тази за орехчетата/кухата/Кажи какво трябва да направя?

водолейче
13.02.2006, 18:12
Ааа, и аз искам :cry:

Djemma
13.02.2006, 20:07
michel ,ето нещо подобно е пресата,като тази от дясно на картинката,само,че е кръгла , поне моята е кръгла.Тази е куха,а има и вдлъбната от двете страни.

не мога да прикрепя картинката,интернета ми е много слаб днес: ето тук е :
http://www.nakkitchen.com/

Djemma
13.02.2006, 20:17
Така, момичета, рибата е в морето, но ние да слагаме тигана:
Ето това е рецептата от упътването на моята преса,пак повтарям,че е за пълни орехчета,за празни не съм сигурна дали по тази.

Сладки на котлон с преса
Загрява се предватирелно формата на котлона.Във всяко гнездо се поставя по едно топче от тестото и формата се обръща последователно от двете страни.
Тесто:
3 яйца
1/2 ч.ч олио
1 ч.ч захар
1/2 ч.ч кис.мляко
1 пак. амонячна сода
1 пак. бакпулвер
ванилия
брашно

Вкусът на тези бисквитки са като на бабините курабийки-едни такива продълговати, ако се сещате. Давайте сега други рецепти.
А ето намерих за половинки рецептата:
130-150 гр масло или маргарин
1 чаша захар
2 яйца
ванилия
1/2 ч л сода (погасена в 1 с л лимонов сок)
3 чаши брашно

Крем: масло 200 гр разбито с 400 гр кондензирано мляко

аномалия
14.02.2006, 09:49
Момичета, в четвъртък ще ви дам повече информация какви преси продават в момента и колко струват. Помолих тати да провери, за да мога в събота направо да пазаря :wink: Някой да знае има ли изисквания за пратките относно опаковките например?

qni
14.02.2006, 12:17
аномалия поразпитах... изисква се да е опакован с хартия ,но да е едноцветна,за да може от горе да се напише адреса .Цената зависи от грамажа на колета -грубо около 2-2,50лв .

qni
14.02.2006, 12:38
Ето моята рецепта ,която е за празни орехчета :
За тестото:
125гр.-масло
1-яйце
1/2ч.ч.-пудра захар
1/4-кис.мляко
3ч.ч.-брашно
1-ванилия,щипка сол

За крема:
1ч.ч.-пр.мляко
1с.л.-брашно
2 с.л.-кристална захар
1бр.-ванилия
125гр.масло
5с.л.-пудра захар
смлени орехи,ром

Замесва се меко тесто,от което се правят топчета,колкото лешник.Те се поставят в предварително загрята преса.Пекат се от двете страни,като се обръща пресата,до светло кафяв цвят.

Крем:Прясното мляко,брашното и захарта се смесват и се загряват при непрекъснато бъркане до сгъстяване.Приготвения крем се оставя да изстине .
Маслото ,пудрата захар се разбиват до побеляване на пухкав маслен крем,който се ароматизира с ванилията .След това към този крем се прибавя по малко при непрекъснато бъркане изстиналия млечен крем. Към така получения млечно-маслен крем се прибавят дребни остатъци от изпечените орехчета,смлените орехи и ром.Ореховите черупки се пълнят с крем и се залепват така ,че се получава цял орех.

Да ви кажа ,че сега ми прави впечатление ,че в крема няма яйца.Незнам дали е пропуск в рецептата или е възможно да стане и без яйца.Рецептата е изпробвана ,но преди доста години .

michel
15.02.2006, 03:00
Благодаря за разяснението djema. Била съм, в заблуда!
Исками ааааз! :lady:

аномалия
15.02.2006, 09:17
Така. Вчера инцидентно ни освободиха да гуляем и успях да хвана склада в работно време. Има от всички разновидности преси: орехчета, гъбки и смесени (орехи, гъбки и мидички). И от трите вида има и кухи, и плътни. Гъбките имат само мъъъничка кухина в "шапката". Останалите са ок. Лошата новина е, че цената вече е 9,40 :( Преценете и казвайте. А, случайно да знаете къде мога да намеря подходяща хартия за опаковане :? Лелката каза, че пресите нямат никаква опаковка.

qni
15.02.2006, 10:19
Тия смесените с какви формички са ,аномалия ?

водолейче
15.02.2006, 11:20
Така. Вчера инцидентно ни освободиха да гуляем и успях да хвана склада в работно време. Има от всички разновидности преси: орехчета, гъбки и смесени (орехи, гъбки и мидички). И от трите вида има и кухи, и плътни. Гъбките имат само мъъъничка кухина в "шапката". Останалите са ок. Лошата новина е, че цената вече е 9,40 :( Преценете и казвайте. А, случайно да знаете къде мога да намеря подходяща хартия за опаковане :? Лелката каза, че пресите нямат никаква опаковка.

Абе и 19.40 да е, като ни влезе муха в главата и няма излизане :D А с куриерска фирма не може ли да стане изпращането? Мисля си, че те опаковат предмета, а и могат да си получат парите при доставянето, т.е. да не се занимаваш и с това.

natalyna
15.02.2006, 13:11
Ех, какви завиждам - е те такова чудо няма в Чешко(иначe има много чудесии) :shock: !

Е, като си дойда в БГ, ще се опитам да потърся в Кърджали, ама като знам, къв забутан град е... Добре че показахте снимка - никога не съм виждала такава преса.

И да се похвалите после с произведенията хей :)

аномалия
15.02.2006, 14:16
Тия смесените с какви формички са ,аномалия ?
Орехчета, мидички и гъбки.

Абе и 19.40 да е, като ни влезе муха в главата и няма излизане А с куриерска фирма не може ли да стане изпращането? Мисля си, че те опаковат предмета, а и могат да си получат парите при доставянето, т.е. да не се занимаваш и с това.
Незнам за куриерските фирми, не съм запозната, но за мен е идеалния вариант - хем няма да опаковам, хем няма да се занимавам много-много и с парите. Но имайте предвид, че са тежички пресите, като нищо отиват на 2-3 кила. Да не би да има ограничения :?

pep-4o
15.02.2006, 14:36
е, да се включа. Нямат ограничения. В офиса веднъж получих пратка тежаща 225-6 кг. Но таксата беше 22.50лв. Има много куриерски фирми, повечето вземат по 4-5лв. на пратка. Минимума е 3лв.(но това е за документи) Във всички градове има Спиди, Лео и Сити експрес.

Djemma
15.02.2006, 17:25
За мен няма значение цената.Ако може -искам куха смесена преса( гъбки, орехчета и мидички)Давай да уточним условията за изпращане на парите- със запис устройва ли те?или по банков път ? :D

аномалия
16.02.2006, 09:56
Май най-добре със запис. Адреса го разпращам на лични. Ама, моля ви, дайте ми и алтернативен вариант, ако евентуално няма достатъчно.
А за тестото, имам рецепта за кухи, но рецептата е вкъщи. А по Коледа ги правих с тесто за меденки и станаха страхотни. :idea:

sunnyto
16.02.2006, 11:06
Az si kupih ne odavna na pazara kirkov ot dom. potrebi podobna no e kragla i may povecheto formichki na neia sa za orehceta. A ne beshe skapa niakade okolo 10 lv.

Биби
16.02.2006, 13:10
Ето я и мойта рецепта:
4 яйца
1 ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.ч. олио
20 с.л. захар
1 бакпулвер
брашно, колкото поеме - да е мекичко

крем:
1 л прясно мляко
50гр маргарин
20 с.л. захар
2 яйца
4-5 с.л брашно
Процедира се ,както когато се прави се прави нишесте, само че когато се свали от котлона се добавя и 1 к.ч. смлени орехи

След като се изпекат орехчетата се пълнят с крема и ....после бързо изчезват :idea:

Djemma
16.02.2006, 14:59
sunnyto, информацията ти е полезна само за тези, които са от София, но май повечето не са. :no:

sunnyto
17.02.2006, 11:13
:oops: May za nas drugo nima osven Sofia . Izviniavayte momicheta izobshto ne saobrazih , che moge da e taka. :rezando:

qni
17.02.2006, 13:39
аномалия днес ти изпратих запис ...казаха ,че утре ще пристигне...пощите работели до обяд в събота ...Кажи избра ли куриерска фирма?

аномалия
17.02.2006, 15:48
Най-удобна ми е тази: http://www.bgpost.bg/index.htm#Bul/Services/services.htm и като гледам цените ще ви излезе към 4-5 лева. Незнам цените на другите куриерски служби, но са ми далечко, а с десетина преси не виждам как ще се завлека :shock

водолейче
17.02.2006, 15:58
Най-удобна ми е тази: http://www.bgpost.bg/index.htm#Bul/Services/services.htm и като гледам цените ще ви излезе към 4-5 лева. Незнам цените на другите куриерски служби, но са ми далечко, а с десетина преси не виждам как ще се завлека :shock:

И на другите куриерски служби са по толкова. Гледай където на теб ти е най-удобно, пък ние щом искаме - ще плащаме :D

аномалия
18.02.2006, 13:41
Привет на всички чакащи, нося кофти новина: днес районния пощенски клон се оказа, че не работи :no: :cry: Но тати се нави да купи и изпрати лелеяните преси, тъй че, милички, не се отчайвайте. В понеделник вземам паричките, във вторник тати свършва работата и в сряда (предполагам) ядете сладки орехчета на корем [:] Не се сърдете, пред заплата съм и нямаше как да взема :cry:

qni
18.02.2006, 15:32
Не се притеснявай ... достатъчно неудобства ти причинихме с тия преси... ама ,ей на... пусти мерак:D

аномалия
18.02.2006, 16:21
Благодаря ти за разбирането, qni :flower: Преси днес не взех, но успях да изровя още 2 рецепти от стария тефтер:
Орехчета
3 яйца, ½ ч.ч. олио, 1 ч.ч. захар, ½ ч.ч. кисело мляко, 1 амонячна сода, 1 бакпулвер, брашно, ванилия, орехи
ІІ вариант: 1 к.ч. мас,1 к.ч. олио, 1 к.ч. масло, ½ к.ч. захар, 1 яйце, 1 ам. Сода, брашно

яйцата + захарта се бият + олиото и киселото мляко, в което е разтворена амонячната сода. Бакпулвера се размесва с брашното. Меси се средно меко тесто.
Крем І: 1 ½ ч.ч. пудра захар, 2 п. Масло, 2 жълтъка, ванилия – разбиват се.
Крем ІІ : 1 ½ ч.ч. мляко + 2 ч.ч. орехи и захар се варят на слаб огън до сгъстяване + 1-2 с.л. кокос.
Крем ІІІ : 1ч.ч. мляко + 1 с.л. брашно, захар. Вари се до сгъстяване.
Изстиналите кремове се смесват и с получения се слепват орехчетата.
Нали знаете, че изрезките от черупките също се слагат в крема :wink:

Djemma
18.02.2006, 20:06
О, разбира се, че ще чакаме- не се притеснявай. Така те затруднихме и без това с тия преси, ама пусто като няма никъде- а случайно да знаеш къде ги произвеждат, сигурно е местно производство, щом има само в Шумен.
Направо си герой да се наемеш с толкова труд ако ти трябва нещо от Варна- казвай, пращам ти. :D

аномалия
21.02.2006, 16:30
Изчака ли ви се чакането? Е, утре ще ги получите :smokin: Тати тъкмо ми се обади, че ги е пратил.

qni
21.02.2006, 16:51
аномалия новината е прекрасна.
Благодарности и на теб и на баща ти за усилията и отзивчивостта !

Djemma
21.02.2006, 17:28
Благодари от наше име на баща си. :idea:

Биби
21.02.2006, 20:07
и от нас, и от нас :idea:

аномалия
21.02.2006, 21:32
Непременно ще предам благодарностите ви, даже ще го почерпя с рестото от по 60 ст. от всяка :wink: Ако има поръчки за втори тур, пращайте до четвъртък, за да взема в събота. Само да предупредя, че смесените кухи преси свършиха :( Ще докарат де, но поне след седмица. И да не забравите да се похвалите :idea:

qni
21.02.2006, 23:06
Задължително ще покажем на какво сме способни.... :D :D :D

qni
22.02.2006, 12:07
аномалия ,получих си пресата и още веднъж благодарности :!:

аномалия
22.02.2006, 13:36
Няма за какво, приятно е да доставиш радост. Пожелавам на всички ви мнооооого вкусни сладки да опечете и все за хубави поводи да са (пък и без поводи :) ) Поздрави :wink:

anna77
22.02.2006, 15:28
:hello:
Момичета, а случайно имате ли подходящ крем за орехчета, ама на какаова или шоколадова основа, че моите капазани вкъщи умират за такъв вариант??? :?

Мерси, предварително! :yes:

:lady:

qni
22.02.2006, 15:52
Анна77,защо просто не сложиш какао към крема...
Орехчетата ги направих :D ,но в момента не мога да ги пусна .Ще ги видите довечера :)

Djemma
22.02.2006, 17:55
Аз не съм получила още моята, докато стигне до наше село големо... :?

qni
22.02.2006, 18:51
Ето ги прословутите орехчета :oops:

Djemma
22.02.2006, 18:54
Браво, да ти е честита пресата. :D

natalyna
22.02.2006, 19:01
Яни или Djemma,

моля ви направете снимка на самата преса, за да знам какво да търся в БГ, като си дойда! :rezando:

Яни орехчетата изглеждат страхотно! :clap:

Аномалия, освен като си дойда в Бг през лятото, да се свърже с теб и да те помоля ако има още от тези преси да ми пратиш и на мен! :?

Djemma
22.02.2006, 19:16
Ето я моята старата пълна, кухата още не е пристигнала. Извинявам се за вида :oops: Не съм я ползвала една година и сега като я отворих видях, че е потъмняла, а беше чиста като я прибрах. Накиснах я с препарат сега. КАто я измия ще сменя снимката. А засега тази :?

pep-4o
22.02.2006, 19:16
Ето ги прословутите орехчета :oops:

http://www.kaldata.com/forums/style_emoticons/default/clap.gif

http://www.kaldata.com/forums/style_emoticons/default/thumbsupsmileyanim.gif

Много са вкусни на вид, Яни :!: Поздравления:!:

qni
22.02.2006, 20:29
Скоро ще ви покажа пресата, която е като на Джемма само ,че е куха ...в крайна сметка майка ми успя да я изрови от някъде :D :D :D

Скарлет
23.02.2006, 09:21
Браво за орехчетата,да изядете 1-2 и за моя сметка,че съм се заинатила и не ям нищо тестено или сладко,а това се отразява и на Кулинарния форум,защото нищо не правя и не пускам и рецепти...... :D :D :D :smokin: :oops:

аномалия
23.02.2006, 09:41
Браво, qni, страхотни орехчета :yes: И сега с двете преси ставаш експресна сладкопечка :) , не като нас да висим по 2 часа на котлона...
natalyna, нямаш проблеми с пресата, когато кажеш.

водолейче
23.02.2006, 10:27
И аз получих моята вчера. Още веднъж благодарности на аномалия.
Обаче сладките ми не станаха :cry: Първо котлона ми беше много горещ и като сложих тестото вътре и веднага изгоря. Вдигна се една пушилка, мъжа ми щеше да вика пожарната. После намалих котлона, обаче те пък взеха, че залепнаха вътре и не можеха да се отлепят както трябва. Та накрая разточих тестото и си изрязах сладки с формички, ама аз искам орехчета :cry: Та помагайте момичета. Какъв трябва да е котлона - силен или слаб? По колко време трябва да се пекат и трябва ли да се обръща пресата? Топли ли се вадят сладките или трябва да изстинат? А, и djemma искам да питам с какъв препарат й маха черното, че моята като загоря вчера и сега половината формички имат черно вътре :cry:

qni
23.02.2006, 13:19
водолейче ,предварително се загрява пресата ,но да не се прекалява ...после отстраняваш пресата.. слагаш тесто колкото големина на лешник и връщаш на котлона ....затваряш пресата бързичко и дори отгоре я притисках, за да прилепне добре ...отваряш от време на време ,за да следиш цвета и задължително я обръщаш и от другия край .Аз намалих котлона и не ми изгоряха ,но те съветвам да притискаш пресата отгоре .

Djemma
23.02.2006, 18:31
И моята преса пристигна днес. Аномалия- :flower: :flower: :flower: :coffee:

qni
23.02.2006, 21:57
Ето я пресата на майка ми ...

lubopitko
12.04.2006, 22:26
Момичета, направих орехчетата... Обаче не ми стигна крема... :? Останаха ми черупчици, които не знам с какво да напълня... Дайте идеи... :cry:

Dayli
12.04.2006, 22:39
С течен шоколад,стават перфектни :wink:

Marinera
30.05.2006, 13:20
Извинявам се, че пак повдигам тази стара тема, но реших, че няма нужда да пускам нова. Наскоро и аз се сдобих с тази прословута преса (добре, че мама живее в Шумен, та да не притеснявам аномалия). Вчера за пръв път направих орехчета (по една от рецептите в темата) и иначе всичко си стана, само нещо не ми хареса - самите черупки станаха доста дебели и кремът почти не се усеща. А в тези сладки, които помня от едно време, се усещаше предимно крем и по-малко тесто, това им беше чарът. Честно казано, разочаровах се, но ще пробвам и другите рецепти. Забелязах, че всички с изключение на тази на яни са с набухвател, а може би точно в него е проблемът. При вас как станаха?

qni
30.05.2006, 17:49
Според мен проблема е повече в пресата.Бях поръчала и аз такава преса от Шумен и я пробвах.Но с тази на майка ми, стават по-дълбоки и с по-тънки кори.Пълнят се с повече крем и след като престоят стават по-сочни.Но такива преси незнам дали някъде има ..на тях пише ,че са руски и покритието им е лъскаво и са по-качествени като изработка.Снимала съм я и е посната в темата .Разлика има и тя се вижда.

Marinera
30.05.2006, 18:54
qni, мерси за отговора. И аз видях, че има разлика в пресите. Жалко, че няма вече такива. :( Все пак ще пробвам различните рецепти, пък дано някоя ми хареса повече. :?

аномалия
30.05.2006, 22:37
А защо не пробваш с по-течен крем, за да се напоят повече черупките. Опитай, то с каквато и да е рецепта дебелината им ще е еднаква.
П.П. И не се обади да пием кафе, нали :lookup:

lubopitko
30.05.2006, 22:40
И аз преди време правих орехчета, не помня вече по коя рецепта взета от тук, но черупките не ми се напоиха добре и бяха малко твърди... :?

Marinera
31.05.2006, 15:21
П.П. И не се обади да пием кафе, нали :lookup:
А, ама аз още не съм ходила до Шумен. Майка ми дойде на гости, а аз преварително й бях поръчала да ми купи преса. :oops: Не знам кога (и най-вече как) ще дойда, че те нашите неща малко сложни, но все пак ще стане, може би този месец. И непременно ще се обадя. :yes:

аномалия
01.06.2006, 10:00
П.П. И не се обади да пием кафе, нали :lookup:
А, ама аз още не съм ходила до Шумен. ............ И непременно ще се обадя. :yes:
:kissyou:

желание
08.07.2006, 22:04
Аномалия, сега чета тази тема и макар да е минало много време от февруари насам аз много искам да си намеря такава преса за кухи орехчета, гъбки и там други вкусотии, ще ти е възможно ли и удобно да ми изпратиш и на мен ако все още има разбира се, моля те отговори тук и дай някакви координати за да се свържа с теб, ще ти бъда благодарна!!!

аномалия
08.07.2006, 23:59
Незнам дали ги има още, но мога да проверя. Пиши на лични, ще измислим нещо.

желание
12.07.2006, 21:55
Аномалия, писах ти и на лични, ще ти бъда благодарна ако можеш да провериш дали ги има тези преси за кухи орехчета и гъбки при Вас и ако има те моля да ми изпратиш както ти е удобно, пиши дали ги има и ще се разберем по нататък.Мерси предварително! :rezando:

toteva
15.01.2010, 21:31
Дали се намира още някъде преса за кухи орехчета?Бих си закупила веднага:idea:

snejanka77
15.01.2010, 23:14
аз също искам такава . ще помоля аномалия да провери дали все още има и да пише , може и на лични.

Пухче
20.03.2010, 17:47
:clap: ах...аз днес открих моята преса за орехчета.Едно време ги правеха във Военния завод в Разград.Едно време...1985-1989г.Но също така открих и един шприц за дребни сладки,но проблемът е ,че съм изгубила рецептата.Случайно някой все още да пази такава рецепта?
http://media.snimka.bg/5811/017878286.jpg

Пухче
20.03.2010, 18:31
Рецептата е открита и се намира на този адрес
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg10428107#msg10428107

Karmen66
24.06.2010, 04:03
Zdraveite, ot edno izvestno vreme i na men mi doide na um za tezi oreh4eta nqkoi naisina moje li da kaje v den6no vreme ot kyde moje da se pory4a tazi taka jelana ot vsi4ki presa. :(

nenynp
24.06.2010, 17:31
Вижте,аз живея в испания и си купих електрическа преса със 26 различни формички за сладки,които се сменят.Много е лесно и практично.Пускат ги периодично във веригата от магазини"Lidl".Ako имате възможност,взимайте рекламните книжки на магазина.Струваше ми 15 евро,,:gipsy::gipsy: