PDA

Покажи пълната версия : работния плот на РС



veneta_az
17.11.2009, 10:58
Здравейте, момичета. Мислех да не откривам нова тема, но установих, че тук въпросите са по скоро за гоблени, а не от техническо естество, та ми се наложи.
И така - на въпроса. След поредната игра по клавиатурата на малкия ми син, лентата на задачите промени мястото и облика си. Някак си успях да я върна отдолу на екрана, но въпреки всичките ми усилия тя си остава двойно по-широка от преди и не успявам по никакъв начин да я намаля. Който е на ти с компа би ли ми помогнал. Моляяяяя!!! :(

manka
17.11.2009, 11:04
Натисни сега "Ctrt" и бутона "-" за да намалиш размера,я пробвай:confused:

veneta_az
17.11.2009, 15:06
Не става. Така се намали размера на това, което пише на екрана, а аз искам да направя по-тясна лентата на задачите. Някой ако има други идеи, ще пробвам всичко, че така много ме дразни.

coto
17.11.2009, 17:43
Не съм много сигурна, че ще стане така, но опитай: Когато курсорът на мишката се намира върху лентата на задачите кликни с десен бутон и от появилото се меню махни отметката на предпоследния ред "Lock the Taskbar". След това би трябвало да ти позволи да променяш ширината на лентата.

veneta_az
17.11.2009, 20:21
На предпоследния ред пише Заключи лентата на задачите, но на нея няма отметка, т.е. не е заключена. Мисля си, че ако успея да махна тази част от часовника, където пише деня и дата ще стане, но не мога да ги махна, освен като премахна напълно часовника. Само че и тогава не става номера. :(

coto
17.11.2009, 20:32
Часовникът се маха така:
Отново кликаш с десен бутон, докато си върху лентата на задачите, след това избираш "Properties", първото меню "Taskbar" и махаш отметката в предпоследното квадратче "Show the clock". Потвърждаваш промяната с ОК и Apply. Мисля, че така вече ще стане - поне при мен после ми дава да променям ширината на лентата.

veneta_az
18.11.2009, 11:22
Благодаря, че опитахте да ми помогнете. След три дни мъки и най-вече много изхабени нерви все пак се справих, макар и малко случайно. Но, както казват бабите, всяко зло за добро - покрай всичко това научих неща, които не съм знаела.

Nev
18.11.2009, 12:20
Може да споделиш ;)

veneta_az
18.11.2009, 18:01
Ами аз понеже не съм много на ти с компа избягвам да пипам разните му там настройки на екрана - шрифтове, икони и т.н. А сега просто изтрих всички елементи от лентата на задачите, направих я предишния и размер и после един по един ги възстанових. И стана номера. :yes: