PDA

Покажи пълната версия : Някакви идеи за крема от плодовата пита на "Неделя"



Бамби
10.02.2006, 21:19
Някой да знае рецепта за нещо близко по вкус? :?
Едва ли бих могла да намеря точната рецепта. :(

Djemma
10.02.2006, 23:02
За голямо съжаление не съм я яла и незнам какъв е вкуса. :(

Бамби
10.02.2006, 23:21
Ужас, на мен тая торта ми е взела акъла.
Естествено, че е въпрос на вкус, но за мен това е най-вкусната торта, която съм яла и само като се сетя за нея и ми иде да се изстрелям до сладкарницата. :cry:

Djemma
11.02.2006, 13:18
направоме заинтригува, я опиша какво представлява? Какъв вид е крема,по вкус и по цвят?

Бамби
11.02.2006, 15:00
Ами едва ли бих могла да опиша вкуса.
До някъде ми напомня обикновен домашен крем (ванилов май се казваше), цветът май по-скоро отива към бяло, страшно лек крем, но и плътен (ако изобщо може така да се каже) и не е така сладък като кремовете в другите торти-мога да омятам две парчета, че и за още да питам.
Съжалявам, не мога да го опиша. :(

Биби
11.02.2006, 15:35
http://www.nedelya.com/ - тук може да се види в раздела Делнични торти

Djemma
11.02.2006, 17:02
Ами там пише,че е млечен крема.Мисля,че може би използват готова суха смес, която се разбива с мляко.Защото в сладкарските цехове ползват предимно такъв, не варят кремове.

tanita
11.02.2006, 20:51
Някой да знае рецепта за нещо близко по вкус? :?
Едва ли бих могла да намеря точната рецепта. :(
Ето нещо близко на вкус. Купуваш от кремовете на д-р Йоткер - Ванилия, тези които са без варене, разтваряш го в мляко, но половина от това което е дадено на пакетчето, и разбиваш според оказанията. Разбиваш една чаша млечна течна сметана, докато стане на пухкав крем и малко по малко я прибавяш към ваниловия крем.
Ей това е любимия крем в къщи и много често правя плодови торти с него, тънък блат, ваниловиа крем и плодове заляти със желе.

ZloBabe
11.02.2006, 21:38
tanita,чудесна идея :lady:

Djemma
11.02.2006, 21:40
А кой продукт в БГ отговаря на описанието млечна течна сметана, която да се разбива на пухкав крем? Не се сещам за такава?Подскажете марка и опаковка.

Бамби
11.02.2006, 23:11
tanita, благодаря за идеята, обезателно ще се пробва. :yes:

tanita
12.02.2006, 02:33
А кой продукт в БГ отговаря на описанието млечна течна сметана, която да се разбива на пухкав крем? Не се сещам за такава?Подскажете марка и опаковка.
Мисля че на "Президент" беше, но не съм сигурна, лятото като си бях последно в БГ купувах такава и от Била, и от Метро, спомням си че дори не беше до другите сметани дето ги продават за торти, а май до маслата. Вярно че в БГ повечето са разтителни, но има и млечна течна сметана.

shemet
12.02.2006, 07:18
Прекопирвам от друг форум защото мисля че това е отговора по темата :-)
Цитат на: Anonymous
"В списание" За жената" от април 2003г. има статия за собственичката на сладкарници "Неделя". Лично тя е предоставила 4 рецепти, като 1 от тях е за плодовата пита"
Здравейте!За пръв път пиша,така че моля за извинение ако допусна грешка.Аз съм запазила две от рецептите от този брой,но все още не съм се наканила да ги изпробвам.Дано имате по-голям ентусиазъм от моя.Ето и рецептата за плодова пита:
Необходими продукти:
За пандишпанената платка: 6 яйца,6с.л.захар, 7 с.л. брашно,3с.л.олио
За крема:1л.пр.мляко,2 пр.ванилия,2ч.ч.захар, 4с.л.брашно,4 жълтъка
Плодове според сезона и желатин
Приготвяне:Панд.платка:Разделят се яйцата на белтъци и жълтъци.Белтъците се разбиват на сняг и към тях постепенно се прибавя захарта,след това жълтъците един след друг и се разбива добре с миксер.После бавно се разбърква сместта на ръка,докато постепенно се прибавя брашното.Получената хомогенна смес се излива в намаслена с олио и поръсена с брашно тавичка.Покрива се с тънка хартия и се пече на 220 гр. за около 20 мин.Когато платката изстине,се отделя хартията и се разрязва на 3 равни части.
Млечен баварски крем:В заврялото на котлон мляко прибавяте захарта и ванилията.В част от млякото разтваряте брашното и получената течност прибавяте на тънка струйка при непрекъснато разбъркване към кипящото подсладено мляко.Бърка се още известно време и се отстранява от огъня.В горещата смес един по един се прибавят жълтъците при непрекъснато бъркане.
Когато и двата компонента са изстинали,всеки ред платка се сиропира с предварително приготвен сироп от вода и захар/2:1/ и се намазва с крем.Отгоре се подреждат плодове в различни форми,предварително разбъркани с желатин.

Бамби
12.02.2006, 11:33
Благодаря за рецептата!
Като гледам кремчето, то е абсолютно същото, което и аз правя, само че аз слагам и белтъците. :? И ако е за торта разбивам жълтъци и белтъци заедно, а ако е само за кремче в купички, разбивам белтъците на сняг отделно и после ги прибавям към готовия крем. :yes:
Хм, последните два -три пъти не съм слагала ванилия... :?