PDA

Покажи пълната версия : защо BG песен е в космоса



rodich
18.11.2009, 17:41
Привети! Снощи гледах по RAI uno детския конкурс " Златната тиква" в Италия, в който сестричките от Глогово взеха първото място. На домакините стана ясно, защо BG песен е в космоса, а не тяхна например. Весел ден ви желая!

http://www.youtube.com/watch?v=UC1o5Jae8wA&feature=player_embedded#

Лили
18.11.2009, 20:28
Благодаря ти родиш че сподели с нас тази прекрасна песен.Слушах децата със сълзи на очите.Толкова се разчувствах че нищо немога да напиша.:clap::clap::kissyou::kissyou:

borito
18.11.2009, 21:50
Ето тук може и да ги видите, освен да ги слушате... :clap:
Много са сладки и какви гласове имат, особено лявото девойче... Браво!

rodich
18.11.2009, 22:23
....Слушах децата със сълзи на очите.Толкова се разчувствах че нищо немога да напиша.:clap::clap::kissyou::kissyou:

Не е възможно да не се развълнува човек! Магнетизма на българските песни и мистерията на българските гласове идва от това, че крачим по високо енергийна земя! :thumbup:

Carina
19.11.2009, 13:07
rodich, позволявам си да уточня, че конкурсът се казва "Златна монета" (на италиански zecchino d'oro, тиква е zucca :gipsy:)
Благодаря ти за линка! Не следя конкурса и не знаех, че българчета са спечелили. Песента ми хареса много! :clap:

rodich
19.11.2009, 17:52
rodich, позволявам си да уточня, че конкурсът се казва "Златна монета" (на италиански zecchino d'oro, тиква е zucca :gipsy:)
Благодаря ти за линка! Не следя конкурса и не знаех, че българчета са спечелили. Песента ми хареса много! :clap:

:kissyou: благодаря за уточнението! винаги се радвам ако мога да науча още нещо :kissyou:

svetla1963
20.11.2009, 12:04
Момичета възхитена съм!!! :clap::kissyou:ГОрда съм че съм българка !!!:-|:blueflow:

Carina
20.11.2009, 14:04
rodich :kissyou:

matcata
20.11.2009, 19:30
Родич,благодаря ти много.Но в такива моменти се ядосвам много на управниците ни.Да не говориме,че медиите не отразяват такива събития,а се занимата с глупости или само това което им кажат.Вчера мъжът ми пусна от интернет едно филмче за един българин който е от 40 г. в Щатите.Изобретява високоскоростни колелета и от няколко години само неговите портотипи печелят.И всичките се казват Варна.И още доста интересни неща,но това не е отразявано в медиите.Ето и линка ,дано да ви е интересно:kissyou:
http://www.youtube.com/watch?v=5R3aqLXss5o&feature=player_embedded

makrat
21.11.2009, 02:17
Вероятно сте видели и клипчетата с изпълнението на Ивелина и Тоника по-долу. Децата са прекрасни и аз никога не бях чувала за тях...
Тъжният факт е обаче, че все я в Япония , я в Италия, я в Америка, я някъде другаде ще забележат красотата на нашата песен, ще я модернизират и модифицират, ще я изпълняват на други езици и аплодират, ще се прехласват по нея, а децата, занимаващи се в България с такава музика ще се чувстват архаични...
Малките ни моменти на слава, но слава извикана от чужди...
Слава, за която не допринасяме с нищо, освен тези две малки, никому неизвестни момиченца с големи гласове...

Nev
21.11.2009, 23:53
Децата са невероятни! Само защо Руфинка са я прекръстили на Росинка...?

mimikulewa
24.11.2009, 18:25
Хареса ми песента.:clap:

atinqnka
28.11.2009, 22:46
Може би защото все пак съм инженер освен от песента на децата /а аз се прекланям пред родопските песни/ съм силно впечатлена от клипа който е пуснала matcata и и благодаря че го сподели с нас.