PDA

Покажи пълната версия : А бишкотена торта?



Бамби
10.02.2006, 23:47
Приемам всякакви идеи и предложения за бишкотена торта. :yes:
Оказва се, че на 14 детето ще се радва на две купешки торти- една за градината и една от кафе-сладкарницата където след градината леко ще празнуваме с приятели и на мен ми се иска вкъщи да направя нещо по-различно от торта с блатове. :?
Надявам се да ми помогнете да измисля нещо. :idea:

natalyna
11.02.2006, 10:53
Здравей Бамби, с бишкотите можеш много да експериментираш - напр. млечен крем(ако нямаш време - сварен пудинг на др Йоткер с едно пакетче масло разбито с пудра захар + целувки, плодове или шоколад. Просто каквото обичате! Става чудесно и със заквасена сметана + захар и плодове. Или пробвай, сладка, бита сметана + разтопен шоколад. Абе всякакъв крем, който обичате и ти е лесен.

Биби
11.02.2006, 11:37
нали се сещаш за кроасановата торта - една позната каза, че я прави с бишкоти и било също много вкусно, но лично аз не съм пробвала.
Да ти кажа, според мен за детски рожден ден по-важна като че ли е украсата, май децата на нея се радват повече. :?

Бамби
11.02.2006, 12:27
Биби, той малкия ще има торта с украса за празника, а аз просто искам да направя и една по-различна торта. Сега ще погледна каква беше кроасановата торта. :yes:

natalyna, благодаря много за идеите за крема. Точно това ми трябваше! :yes:

Djemma
11.02.2006, 13:21
Тирамису- много го обичам ,ако не искаш сурови яйца- в BG Mamma пуснаха една рецепта за фалшиво тирамису:

"Искам да споделя една много любима на семейството ми рецепта , за която благодаря на италианската телевизия !

Продукти :

2 пакета бишкоти / може от обикновените , а и тези на ARO от Метро вършат работа /
3-4 чаени лъжички нес кафе , разтворено във вода / може да се ползва и от кафеварка , но да се разреди , за да не е много силен вкуса /
2 бели шоколада
2 заквасени сметани / на Данон , от малките /
1 пакет целувки
1 каф. чашка натрошени на едро орехи
сладко от вишни , кайсии , смокини или др. / по желание /

Бишкотите се нареждат на дъното на тортена форма и се поливат внимателно с разтвореното кафе . Ако ви се струват недостатъчно сиропирани може да добавите и малко сок от компот. Отгоре се натрошават целувките , посипват се орехите и тук- там се слага от сладкото . Шоколадите се натрошават и се топят на водна баня с 2 супени лъжици мляко , след което веднага се смесват с предварително леко разбитата сметана . Първоначално крема леко се отпуска , но това не бива да ви плаши . С тази смес се заливат бишкотите , отгоре се поръсва обилно със сладко какао и сладкиша е готов . Става много по-вкусен ,когато е добре охладен .

Да ви е сладко ! "

рецептата е дала ve4erniza

tanita
13.02.2006, 10:49
Ето и от мен едно домашно Тирамису, аз все това си правя, по оригиналната рецепта със сурови яйца не смея, защото малките страшно много го обичат.Точно това правих за в къщи за рождения ден на малката лятото като си бяхме в БГ, а за партито я бях поръчала.

Тирамису

1 ч.ч пудра захар
1 пакетче(220гр) крем сирене Филаделфия
2 чаши течна млечна сметана или две заквасени сметани от най - маслените
1 чаша гъсто кисело мляко, най добре да е изцедено
1 пакет бишкоти
една чаша кафе – еспресо или нес

Пудрата захар се разбива със сиренето. 1 чаша и половина сметана се разбива с киселото мляко, докато стане на крем и се прибавя малко по малко към крема от сиренето. Така се получава крема
Бишкотите се потапят в кафето и се редят в тортена форма, мажат се с крем, настъргва се шоколад или се поръсва какао, после пак се редят бишкоти напоени в кафе и отгоре крем. Оставя се в хладилника за една нощ.
Разбива се останалата половин чаша сметана, намазва се тортата и се поръсва с какао.

anna77
13.02.2006, 13:41
Вариант на "бишкотената" е "бисквитената" ! Въпрос на буквички! :D

За целта са ти необходими:
1 пакет бисквити "Закуска" 330 г (с животинчетата на опаковката)
1 литър прясно мляко
15 суп. л. захар
1 нишесте (по избор - ягода, ванилия, малина и т.н.)

Приготвяне: На крема: сваряваш прясното мляко със захарта и прибавяш нишестето до получаване на гладък крем.
В продълговата тава редиш ред бисквити (без да ги топиш, те сами си омекват), ред крем.

Дано ти хареса! :wink:

С таз торта не съм открила Америка, но поне се постарах да ти бъда полезна! :oops: